نقل قول نوشته اصلی توسط fedoracore نمایش پست ها
هدف من دکترا هست، البته اگه فوق لیسانس هم فول فاند بتونم گیر بیارم میرم!
راستش زیاد برای من فرقی نمیکنه موضوع چی هست چون من به بخش برنامه نویسی مهندسی علاقه دارم و به همین دلیل میتونم این قضیه رو به هر موضوعی ربط بدم. الان سوال من اینه که اگه توی ایمیلی که به اساتید میزنم، در کنار ابراز علاقه به موضوع علمی مورد تحقیق استاد، بیشتر روی تخصصم توی برنامه نویسی مهندسی تاکید کنم مفیده یا مضره؟ یعنی به اساتید بگم من کارهای برنامه نویسی و محاسبات آماری تحقیقتون رو انجام میدم (یا چنین چیزی)، این خوبه یا بهتره روی بخش علمی موضوع تحقیقشون مانور بدم؟

برای مثال: یک استاد هست که روی "بررسی رفتار رودخانه در مواجهه با سنگهای رسوبی" تحقیق میکنه، با فرض بر اینکه من میدونم توی این تحقیق قراره محاسبات ریاضی و کامپیوتری هم انجام بشه، آیا بهتره توی ایمیلی که به استاد میزنم بهش بگم که:
۱- من به مبحث رودخانه و رفتارشناسی رودخانه ها خیلی علاقه دارم و همیشه این مباحث رو مطالعه میکنم و... (یعنی تاکید روی موضوع علمی تحقیق هست)
یا اینکه بگم:
۲- من علاوه بر علاقه به مباحث رودخانه، متخصص برنامه نویسی مهندسی هستم و کلی تجربه توی این زمینه دارم و میتونم توی تحقیق شما کارهای محاسباتی و برنامه نویسی رو انجام بدم. (یعنی تاکید روی کاربردی بودن تخصص من برای اون تحقیق باشه)

کدومم مورد به نظرتون مفیدتره؟
روش دوم معقول تر به نظر میرسه. شما علایقتون رو در راستای علایق معرفی کنید و درضمن روی مهارت هاتونم تاکید کنید و بگید در این زمینه میتونم برای کارهای شما مفید باشم.
البته حواستون باشه در یک دانشگاه و یک دانشکده به طور همزمان برای چند استاد که فیلد های متفاوت هستند ایمیل نفرستید. مثلا همزمان به یکی بگید من دوست دارم برنامه نویسی رفتار رودخانه رو انجام بدم و به یکی دیگه بگید میخواید برنامه نویسی بازی های کامپیوتری بکنید!