صفحه 465 از 589 نخستنخست ... 365415455456457458459460461462463464465466467468469470471472473474475515565 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,641 تا 4,650 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

سلام دوستان
    یک استادی به من پیشنهاد داده که به عنوان ریسرچ اسکولار برم به گروهش و بعد یک مدت منو به عنوان phd برداره. حلا من می خوام بگم که نمیشه چون سربازی نرفتم و برام غیز ممکنه که بیام.
    این متن خوبه ؟ می خوام جوری نباشه که فک کنه واسه phd هم این مشکل رو دارم.
    I would like to come, but there is an obstacle for me. Because I haven't done my military service which is mandatory for every boy, our ministry of education won't support me and give me permission to leave the country. The only way to get their permission, before going to military service, is to have an admission for PhD position.

دوستان اگه برای پذیرش مستر بخوایم به یه استاد ایمیل بزنیم چی باید بگیم؟ اخه با دکترا فرق میکنه ... موندم توی ایمیل چی باید به استاد گفت

نقل قول نوشته اصلی توسط Ilaria نمایش پست ها
    دوستان اگه برای پذیرش مستر بخوایم به یه استاد ایمیل بزنیم چی باید بگیم؟ اخه با دکترا فرق میکنه ... موندم توی ایمیل چی باید به استاد گفت
    بهش بگید که از زمینه کاریشون خوشتون میاد و می خواهید بدونید که دانشجو می خوان یانه. فرقی با دکترا نداره روالش همینه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Civil-Environmental engineering-SBU

سلام دوستان.
    من دانشجو ترم اول ارشدم. یکی از فامیلای من استاد یکی از دانشگاه های آمریکاست. حالا می خواستم نظر ایشون بپرسم که ب دور از علاقه شخصیم توی چه زمینه ای ریسرچ انجام بدم که برای پی اچ دی راحت بتونم فاند بگیرم.

سلام من چندیت ایمیل برای اساتید ارسال کردم اما پاسخی در یافت نکردم دلیلش چی میتونه باشه؟
    متن نامه من شامل معرفی و نیز رزومه کاری به صورت مختصر هستش و در نهایت بیان دلیل ارسال ایمیل هستش
    آیا این ترتیب نادرسته؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech Engr/ ShirazU

سلام دوستان. ممنون می شم اگر افراد آگاه و باتجربه محتوای ایمیلی که به اساتید ارسال می کنم رو بررسی کنند و نظرات ارزشمندشون رو برای بهتر کردن اون اعلام کنند: Dear Prof . Frendi I visited your homepage. Among your research fields, CFD, numerical analysis, reactive flows and turbulent flows interested me most. For master’s thesis I studied Porous Media Combustion with Full Chemistry Using Fortran Programming. I have one submitted journal paper on hydrogen combustion. Currently, I’m working on two papers on methane combustion and emissions reduction. I’m skillful in computer programming and experienced in openFOAM. My TOEFL iBT and GRE scores are 105 and 314, respectively. Considering your research activities and my interests, abilities and experiences, I feel confident that I can conduct novel researches under your supervision. Do you have any opportunity for me to attend your group as a PhD student? For more considerations, my CV has been attached. I look forward to receiving a response from you regarding my application. Yours sincerely Peyman Rahimi-Borujerdi

نقل قول نوشته اصلی توسط shj90 نمایش پست ها
    سپاس فراوان از توجه و احترام به نظرتان دوست عزیز

۱) ادامه ی جمله ی شرطی از اعلام آمادگی و علاقه مندی به ملحق شدن به گروه استاد صحبت میشود. و بیان بسیار کوتاه در توانایی در RA و تجربه ی گذشته. قبلا بیا شد که کلیات پیام هاست نه اصل ان

۲) هر استادی با تجربه ی تحقیقاتی چندین ساله و حدود ۲-۳ برابر سن بنده و اپلیکنت ؛ n تا زمینه ی کاری دارد که الزاما همه ی زمینه های ایشان در حوزه ی کسی نیست پس بیان دیدن پروفایل استاد و پروژه هاشان؛ دلیلش؛؛ انتخاب بخشی از ان n تا است که توسط اپلیکنت ان حوزه ها کار شده و مورد علاقه اپلیکنت است. و قطعا بیان تسلط و علاقه مندی اپلیکنت به تمام n تا حوزه های کاری یک استاد؛ با سابقه ۳۰-۲۰ سال تحقیق و پژوهش؛ به نظر بیانی حشو است. و غلوی بدتر از واژه Talent

۳) ترکیب هر دو جملات بالا هم ممکن است و قابل توجیه است؛ که انجام شود و انجام شده است.

باز هم جمله بالایی پستم را تکرار میکنم: "
    اینا تجربه بنده است و الزامی بر بهتر بودن نیست. و قصد بیان تجربیات داشتم.
    "

موفق باشید
    من منظورم صرفا جمله... i saw بود. طبیعی هست شما به یه زمینه ی خاص علاقه دارید اما نه این طور که "سایت شما رو دیدم و از ... خوشم اومد" سایت استاد ویترین مغازه که نیست که (اگرچه در این دوره زمان به این صورت در اومده تا حد زیادی) من اگه باشم این طور می نویسم:
    when i was working on... i came across your work/paper on ... in ... given my background in ... i think i can

با این حال من اگر باشم اصلا ابراز دلباختگی به فلان زمینه استاد که من روش مشخصا کار کردم یا نکردم نمی کنم به 2 دلیل:
    1-حتی در بهترین شرایط شما اگر مقاله های کنفرانسی استاد که داغ داغ بیرون اومدن و هنوز حتی به مرحله ژورنال شدن نرسیده باشند رو دیده باشید این کارها مال حداقل 1-2 سال قبل تر هستند و به فرض که شما برید اونجا و شروع به کار کنید میشه 2-3 سال دیگه. دقت کنید اون استاد که فرمودین n زمینه مختلف رو کار کرده در عرض 3-4 سال ممکنه (و مشاهده شده) کلا زمینه جدیدی رو باز کنه
    2-حتی اگر استاد علاقه و فاند به کار در اون زمینه خاص هنوز داشته باشه ابراز علاقه شما به اون یه زمینه خیلی خاص نشون دهنده عدم broad-minded بودن شما میشه و این سوال رو ممکنه پیش بیاره که ایا این دانشجو همچنان میخواد تا اخر عمرش روی ... کار کنه و توانایی ایجاد تحول در علاقش که خواهی نخواهی در بازار تحقیق و دانشگاه امروز دنیا اجتناب ناپذیر هست رو نداره
    پس همون طور که قبلا هم گفتم شما باید به توانایی های پایه ای خودتون و اینکه این توانایی های پایه ای چطور میتونه در آینده به درد استاد و کارش بخوره اشاره کنید. شاید اغراق نباشه اگه بگم 99% کسایی که میرن و کار میکنن کار اونجاشون دقیقا در راستای کار اینجاشون نیست، و اساتید اونها رو در راستای توانایی های پایه ای که اینجا کسب کردند انتخاب میکنن نه اینکه فلان زمینه خاص یه مقاله ای دارید یا کاری کردید یا صرفا "علاقه" دارید.
    ویرایش توسط BenFranklin : November 7th, 2015 در ساعت 10:16 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه تماس گرفتن با اساتید در مورد RA

نقل قول نوشته اصلی توسط Countdown نمایش پست ها
    ما سوال رو اینطوری میکنیم که واسه ارشد برق کجا ها ممکنه RA بدند تا بی ربط هم نشه
    جواب اینه که بستگی به رزومه و تافل و .. داره- واسه ارشد احتمالش کمتر هست چون فاند ها بیشتر واسه دکتراست و ......اما خیلی ها هم تونستند- دانشگاه ها زیادند و معمولا اگه دنبال فاند نباشید خیلی جاها ممکنه پذیرش بدند
    سلام منم در همین مورد یه سوال داشتم من می می خوام برای مستر اقدام کنم ولی نمی دونم تو ایمل به اساتید چی بنویسم هدفم بیشتر برای پذیرش نه RA به نظرتون تو ایمل چی بیارم.....

Member sariii آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

دوستان لطفا نطرتون رو بگید
    من قبلا به یه استادی ایمیل فرستادم ، بعد الان که میخواستم اپلای کنم ، متوجه شدم که ارزیابی وس میخواد، بعد من مدرک نهاییمو هم ندارم و ظاهرا برای وس علاوه بر ریزنمره مدرک ارشد هم باید باشه،
    برای همین به استاده ایمیل زدم و گفتم که :

علاوه بر هزینه بر بودن این داستان من فغلا مدرک نهاییمو ندارم و چی کار کنم
    بعد استاده جواب داده که من هزینه وس رو بعد اینکه بچه ها اومدن دانشگاه بهشون میدم و در رابطه با مدرک موقتت هم با دانشجوی X صحبت کن راهنماییت کنه...

حالا من سوالم اینه که راجع به اینکه گفته من هزینه اش رو میدم آیا بهش اشاره کنم و تشکر کنم ، و یا بگم مهم نیست، یا چیزی نگم فقط راجع به پاس دادن من به دانشجوش تشکرکنم؟
    ( اینطوری که گفت درواقع خودم ناراحت شدم که چرا همچین ایمیلی فرستادم :دی )

( هدف من از ایمیل اصلا داستان مالیش نبود واسه اینکه جملاتم قشنگتر باشه :دی به این صورت نه تنها هزینه اضافی هست بلکه...... نوشتم)
    پ.ن استاد ایرانی هست
    I've got a strong urge to fly, but I've got nowhere to fly to. - Pink Floyd

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط sariii نمایش پست ها
    دوستان لطفا نطرتون رو بگید
    من قبلا به یه استادی ایمیل فرستادم ، بعد الان که میخواستم اپلای کنم ، متوجه شدم که ارزیابی وس میخواد، بعد من مدرک نهاییمو هم ندارم و ظاهرا برای وس علاوه بر ریزنمره مدرک ارشد هم باید باشه،
    برای همین به استاده ایمیل زدم و گفتم که :

علاوه بر هزینه بر بودن این داستان من فغلا مدرک نهاییمو ندارم و چی کار کنم
    بعد استاده جواب داده که من هزینه وس رو بعد اینکه بچه ها اومدن دانشگاه بهشون میدم و در رابطه با مدرک موقتت هم با دانشجوی X صحبت کن راهنماییت کنه...

حالا من سوالم اینه که راجع به اینکه گفته من هزینه اش رو میدم آیا بهش اشاره کنم و تشکر کنم ، و یا بگم مهم نیست، یا چیزی نگم فقط راجع به پاس دادن من به دانشجوش تشکرکنم؟
    ( اینطوری که گفت درواقع خودم ناراحت شدم که چرا همچین ایمیلی فرستادم :دی )

( هدف من از ایمیل اصلا داستان مالیش نبود واسه اینکه جملاتم قشنگتر باشه :دی به این صورت نه تنها هزینه اضافی هست بلکه...... نوشتم)
    پ.ن استاد ایرانی هست
    سلام

نگران مواردی از این دست نباشید، اتفاقا به نظر من پاسخ مثبتی به شما دادن تا بتونید بهتر مراحل اپلای رو طی کنید. دیگه به اون قضیه اشاره ای نکنید و فقط تشکر کنید.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)