نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
سلام. موردی که میخوام بپرسم شاید یه خورده متفاوت باشه.

من استاد راهنمای ارشدم، خودش ارشد و دکترا آمریکا بوده با یه استاد ایرانی سرشناس. من به استادم گفته بودم که در مورد من با ایشون صحبت کنه. ایشون چند سالیه موقتا مرخصی گرفتن و حتی اسمشون هم الان در سایت دانشگاه نیست (دلیلشو نمیدونیم). خلاصه گفته بودن که درگیر شرکتشون بودن، پروژه مناسب برای من دارن ولی وقت نداشتن پروپوزال بنویسن برای گرفتن گرنت. گفته بودن فلانی اگه میتونه self-funded باشه، شانس هست که واسه پاییز 2017 دانشجوی من بشه.

خلاصه من بعد مدتی شخصا بهشون ایمیل زدم و ایشون نوشتن:

Unfortunately, I still do not have any news on funding for next year. If something positive develops, I will make sure to notify you right away

باز بعد چند هفته که gre رو دادم، بهشون ایمیل زدم و ضمن اعلام نمره ام، صریحا ازشون پرسیدم بهم بگن آیا کوچیکترین شانسی هست برای کار کردن باهاشون، تا من در مورد اپلای این دانشگاه تصمیم بگیرم. ایشون جواب دادن:

Congratulations on your GRE! Unfortunately, no new grants have been received at Univ. FOLAN yet, and it is very unpredictable. So, I recommend that you also apply to other institutions as well.
Thank you very much again for your interest

خب من از جوابشون برداشت کردم که میگن اپلای کن. ولی خب با توجه به ایمیلهای قبلی، بعید میدونم فاند داشته باشن. از طرفی اپلیکیشن فی دانشگاه هم بالاست و ددلاینش هم 1 ژانویه است. و در ضمن تنها دلیل من برای اپلای این دانشگاه، این استاد هست و الا تمایلی به اپلای ندارم. خلاصه تصمیم گرفتم مجددا صریح ازشون بپرسم دانشجو میخوان یا نه برای سال بعد.

حالا به نظرتون این متن خوبه؟ میترسم حالت بدی داشته باشه و مثلا استاد با خودشون بگن اصلا میخوای اپلای کن میخوای نکن! شاید هم پرسیدن این موضوع، یه چیز کاملا عادی باشه از نظر اساتید اونجا. لطفا راهنمایی کنین، منتظرم. ممنون.

Dear Prof. ABCDE

First of all, I wanted to wish you and your family a great and happy new year
.

I'm sorry if I'm bothering you with my occasional emails, but regarding a possible PhD admission at Univ. FOLAN for Fall 2017, I wanted to ask you again about whether you have any open positions. I only ask out of my sincere enthusiasm for working under your supervision
.
I completely understand what you said previously about the unpredictability of the current grant situation at Univ. FOLAN
.
However, to be honest, I cannot apply to too many institutions, so I have to prioritize based on my resources and the chance of admission
.

Therefore, if I wait passionately to hearing from you about a possible opportunity (for Fall or even Spring 2017), and if something positive develops after Univ. FOLAN deadline of Jan 1st, can I still apply to Univ. FOLAN ? Again I do not want to lose any chance of being your PhD student
.
It'd be so kind of you to guide me about this issue
.
I greatly appreciate your time and consideration
.

Sincerely Yours

استادتون گفته گرنت جدیدی نگرفته و با توجه به تلاش نکردنش برای گرفتن گرنت عملا اون جمله it is very unpredictable بار منفی داره. استادا اگه پروپوزالی نوشته باشن و انتظار داشته باشن فاندی بگیرن قاعدتا اینطوری نمیگن.اینکه به دانشگاه های دیگه ای اپلی کنید هم در واقع سرنخ دادن به شماست که انتظار فاند از اینجا نداشته باشید. خودتون هم گفتید که قبلا اشاره کرده به Self fund . این نشونه ها اصولا یعنی رو این دانشگاه حساب نکنید. (این برداشت منه و ممکنه درست نباشه)