صفحه 108 از 589 نخستنخست ... 8589899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118158208 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,071 تا 1,080 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط aminjoon نمایش پست ها
    از دوستان کسایی که تجربه بالایی توی زمینه ارسال ایمیل به اساتید دارن خواهش می کنم اگه می شه یه متن سمپل خیلی محترمانه با این مضمون که ایمیل اول رو جواب ندادن و این ایمیل برای اینه که ببینن ایمیل اول به دستشون رسیده یا نه توی سایت قرار بدن.ممنون.

ايميل اول رو مجدد با فاصله 10 روز بفرست . نگران نباش. گاهي به دستشون نميرسه و اسپم تلقي ميشه. گاهي نخونده پاك ميكنن. گاهي اصلا وقت چك كردن ندارن. گاهي ازش نديده ميگذرن.
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام .من دکترای کامپیوتروریاضی دارم اگه میشه یکی من رو در مورد پست دکتری راهنمای کنه چطوری میتونم پذیرش از کانادا یا کشورهای اروپایی بگیرم .الان چند ماهه به دانشگاههای مختلف و اساتید در رشته کامپیوتر وریاضی ایمیل میزنم ولی جوابی نمیگیرم خواستم ببینم کجای کارم ایراد داره ؟کدوم کشور بهتر پذیرش میده؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط metehan نمایش پست ها
    سلام .من دکترای کامپیوتروریاضی دارم اگه میشه یکی من رو در مورد پست دکتری راهنمای کنه چطوری میتونم پذیرش از کانادا یا کشورهای اروپایی بگیرم .الان چند ماهه به دانشگاههای مختلف و اساتید در رشته کامپیوتر وریاضی ایمیل میزنم ولی جوابی نمیگیرم خواستم ببینم کجای کارم ایراد داره ؟کدوم کشور بهتر پذیرش میده؟
    برای پست داک باید ببینید کدوم دانشگاه و کدوم استاد پوزیشن خالی مرتبط با شما دارند. در بخش Jobs دانشگاه ها بگردید.

Junior Member

مرسی.من چند ماهه این کار روانجام دادم ولی جوابی نمیدن.توی بخش job باید دنبال شغل عادی بگردم یا پست دکترال؟بعد از اینکه jobرا پیدا کردم اپلای کنم یا دنبال استاد تو همون دانشگاه باشم؟

Senior Member aida8404 آواتار ها

مرسی.من چند ماهه این کار روانجام دادم ولی جوابی نمیدن.توی بخش job باید دنبال شغل عادی بگردم یا پست دکترال؟بعد از اینکه jobرا پیدا کردم اپلای کنم یا دنبال استاد تو همون دانشگاه باشم؟
    شاید فرمت ایمیلتون مناسب نباشه یا اینکه طرز نوشتارتون طوری نیست که مجاب کنه استادا رو. بنظرم به همه احتمالات فکر کنید و تا جایی که میتونید به بهبود ایمیل و CV فکر کنید. (اگر این انجمن را بخوانید خیلی چیزا دستون میاد) شاید یه اشکالای کوچیکی باشه که حواستون نبوده تا حالا
    وقتی زندگی برايت خيلی سخت شد يادت باشه که دريای آروم ناخدای قهرمان نميسازه...

در مورد نحوه ایمیل زدن به اساتید یه چند نکته ای رو می خوام بگم امیدوارم بدرد کسایی که می خوان با اساتید تماس بگیرند، بخوره.

- اولا قبل از هر چیز در مورد استاد مورد نظرتون یه سرچی بکنید اول تو وبسایتش بعد در گوگل اسکولار دنبال مقالاتش بگردید و ببینید تو دو سه سال اخیر چیکار کرده و علایقش چیه و کلا به نظر من اگه براتون مهمه باید برای یک استاد چند ساعتی وقت بزارید و اگه می تونید مروری بر مقالاتش داشته باشید. کلا اونو بشناسید اول تا جایی که میشه.

- عنوان خوبی برای ایمیل انتخاب و ایمیل رو با معرفی خودتون در یک جمله شروع کنید(اسم، مقطع، دانشگاهی که فارغ التحصیل شدید).

- بلافاصله برید سر اصل مطلب و مثلا بگید وبسایتتون رو دیدم و مقالاتی از شما خوندم اخیرا و دیدم به علایق من نزدیکه و چون می خوام ادامه تحصیل بدم می خوام ببینم شما پوزیشن خالی دارید برای من یا نه.
    من الان خودم روزی 20 -30 ایمیل دریافت می کنم اون استاد حداقل روزی بالای 100 تا ایمیل دریافت می کنه پس وقت خوندن نداره پس >>>>>>>>> سریع برید سر اصل مطلب ولی محترمانه و با دلیل.

- سپس خیلی اجمالی از کارایی که کردید و زمینه هایی که کار کردید و علایقتون (که باید نزدیک اون استاد باشه) صحبت کنید وبگید بقیشو تو رزومم که اتچ کردم بخون.
    >>>> یادتون باشه شما مثل کسی هستید که 5 ثانیه فرصت دارید خودتون رو به یک شخص مهم معرفی کنید و نظر اونو جلب کنید (البته شاید اینجوری ها هم نباشه) . پس یکبار ایمیل (نه چندان طولانی) خودتون رو خیلی سریع بخونید ببینید خودتون جذب میشید یا نه بعد بفرستید . یادتون باشه چند خط اول خیلی مهمه پس در مورد جزئیات و خاطرات و مدالهای کودکی ... وکلا هر چیز فرعی صحبت نکنید.

- تا می تونید و البته در حد رزومتون از خودتون تعریف کنید چون اینجا دیگه باید از خود تعریف کرد ولی جمع و جور توضیح اضافه ندید. مثلا بگید نفر دوم دانشکده بودم، 4 تا مقاله دارم ، یک کتاب نوشتم و یک اختراع دارم (البته اینا رو اگه دارید بگید) اگه از اینا ندارید می تونید به نمره تافل و جی آر ای (اگه خوبن) اشاره کنید. خلاصه خودتونو دست کم نگیرید.

و در آخر سطح خودتون رو در نظر بگیرید و ببینید در چه سطحی هستید از لحاظ معدل ، تحقیقات، مقاله و ...منظور اینکه یه مورد خیلی تاپ هستید یا معمولی (مثل من) پس بر اساس همین هم باید توقع جواب گرفتن داشته باشید.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط pejmanxp : June 18th, 2012 در ساعت 01:46 AM

ApplyAbroad Guru

دوست عزیز پست دکترال که پذیرشی نیست. یک پوزیشن کاری است. باید جای خالی وجود داشته باشد که شما را استخدام کنند. استادانی که جوابی نداده اند لابد پوزیشن پست دکترا نداشته اند.

در ضمن منطورتون از دکترای کامپیوتر و ریاضی چیه؟ بالاخره کامپیوتر یا ریاضی؟ از کجا فارغ التحصیل شده اید؟ از استاد راهنماتون و بقیه استادهای دانشکده کمک بخواهید شاید لینکی داشته باشند. استادها معمولا پست دکترا را همینطور ندیده و نشناخته استخدام نمیکنند باید معرفی نامه های قوی داشته باشید.

وقتی می خواستم به یکی از استتید میل بزنم ، نوشته بود cover letter هم میخواد . منظورش همون SOP هستش ؟

Senior Member aida8404 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farbod_1989 نمایش پست ها
    وقتی می خواستم به یکی از استتید میل بزنم ، نوشته بود cover letter هم میخواد . منظورش همون SOP هستش ؟
    نه دوست من فرق دارن. cover letter بیشتر یه introduction هست از کارای اکادمیک و علمی که کردید و منطبق با رزومتونه و به وسیله اوناست که استاد را به خودتون و کارتون علاقمند میکنید. ولی SOP معمولا یه Introduction از خودتان هستش که میگیید کی هستید و به چی علاقه دارید و هدفتان از ادامه این رشته چیه. هرچند کلا به هم شبیه هستن ولی دو مورد متفاوتن (یه سرچ کنید اطلاعات جامعی بدست میارید. همینجا هم انجمن مخصوص به خودشان را دارن). بعضی از دانشگاه ها هم توضیح مختصری تو سایتشون هست و دقیقا میگن چه مواردی را انتظار دارن براشون بنویسید.
    وقتی زندگی برايت خيلی سخت شد يادت باشه که دريای آروم ناخدای قهرمان نميسازه...

نقل قول نوشته اصلی توسط aida8404 نمایش پست ها
    نه دوست من فرق دارن. cover letter بیشتر یه introduction هست از کارای اکادمیک و علمی که کردید و منطبق با رزومتونه و به وسیله اوناست که استاد را به خودتون و کارتون علاقمند میکنید. ولی SOP معمولا یه Introduction از خودتان هستش که میگیید کی هستید و به چی علاقه دارید و هدفتان از ادامه این رشته چیه. هرچند کلا به هم شبیه هستن ولی دو مورد متفاوتن (یه سرچ کنید اطلاعات جامعی بدست میارید. همینجا هم انجمن مخصوص به خودشان را دارن). بعضی از دانشگاه ها هم توضیح مختصری تو سایتشون هست و دقیقا میگن چه مواردی را انتظار دارن براشون بنویسید.
    lمن هنوز SOP ,یا Cover Lettter را اماده نکردم . می خواستم ببینم اگه به استادا میل بزنم ، بهم میگن که SOP رو بفرست یا نه ؟ البته میدونم که استاد به استاد فرق داره ، ولی یک جواب کلی می خواستم .