صفحه 113 از 589 نخستنخست ... 1363103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123163213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط edd نمایش پست ها
    ایده بدی نیست اما کتابش به قول خودشون Bible تو رشته ما. و منظورتون از غیر قانونی دقیقاً چیه؟ چون من کتابو خریدم از آمریکا. یعنی از روی pdf ترجمه نکردم که! و در نهایت اینکه کتابش اونقدرا آسون نیست که یک ماهه تموم شه ترجمش. همونطور که گفتم خیلی معتبره و سخت. 504 صفحه هم هست. منظورم اینه که تو یه ماه مترجم حرفه ای هم نمی تونه ترجمش کنه! حالا با این اوصاف نظرتون چیه؟ یعنی پیشنهاد جدیدی دارید؟
    اینکه شما یه نسخه کتاب رو خریدید که چیزی رو عوض نمی کنه...ترجمه قانونی باید با رضایت نویسنده و همچنین ناشر اصلی (بسته به شرایط قراردادشون) باشه و باید سهممالی اونها از فروش کتاب لحاظ بشه...(حالا بعضی ها امضا میدن و از حقشون می گذرن اون یه بحث دیگه هست)

حالا اون که من گفتم فقط یه ایده خام بود دیگه شاخ و برگش رو خودتون یه جوری درست کنید..مثلا بگید چند بخشش رو برای استفاده "محدود" و غیر تجاری دانشجوهایی که TA شون بودید براشون ترجمه کردید و استقبال خیلی بوده و همه برای هم کپی کردن و ما فکر کردیم اگه کلا ترجمه کنیمش کمک بزرگی به دانشجوهای ما میشه که استطاعت خرید نسخه اصلی رو ندارن و اگه میشه رضایت بدید ما چند فصل دیگه رو هم ترجمه کنیم و باقیات صالحات شما بشه و این حرفا!!! )...خلاصه محتاطانه بهش بگید.

ApplyAbroad Guru

ایده بدی نیست اما کتابش به قول خودشون Bible تو رشته ما. و منظورتون از غیر قانونی دقیقاً چیه؟ چون من کتابو خریدم از آمریکا. یعنی از روی pdf ترجمه نکردم که! و در نهایت اینکه کتابش اونقدرا آسون نیست که یک ماهه تموم شه ترجمش. همونطور که گفتم خیلی معتبره و سخت. 504 صفحه هم هست. منظورم اینه که تو یه ماه مترجم حرفه ای هم نمی تونه ترجمش کنه! حالا با این اوصاف نظرتون چیه؟ یعنی پیشنهاد جدیدی دارید؟
    شما برای ترجمه باید از نویسنده و ناشر اجازه بگیرید و موقع فروش کتاب هم حق فروشش رو بهشون بدید وگرنه این کار شما مثل دزدی زحمات ایشون می مونه که شما فقط ترجمه کردید و قصد کسب درآمد دارید. شما وقتی نسخه اصلی کتابی رو می خرید حق استفاده دارید، حق نشر دوباره اش رو ندارید.

پیشنهاد می کنم اصلا اسمشو نیارید.

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

دقیقا بچه ها دارند درست میگن. اینکار شما به اون شکل که در پست اول توضیح دادین فاجعه است ! احتمالا اگه اونکار رو کنید و به یارو هم بگید در کنار کمی تا قسمتی آبرو ریزی، باید دور اون دانشگاه رو هم کلا خط بکشید! خیلی خیلی عذر میخوام اما دقیقا مثل اینه که یکی پیراهن کس دیگه رو بدزده، بعدش همون رو بپوشه و جلوی یارو ظاهر بشه! (یارو خوشحال نمیشه قطعا!)
    همونطور که بچه ها گفتند، شما نیاز به اجازه هم از ناشر و هم از نویسنده و قاعدتا نیاز هستش یه قرارداد برای سود حاصله منعقد کنید. و این اجازه باید قبل از شروع کار شما روی کتاب باشه طبیعتا!
    حالا به نظرم بهش بگید که در حال ترجمه کتابش هستید، و حالا مقدمه چینی هم کنید که چون دیدید کتاب بسیار فوق العاده ای هستش تصمیم گرفتید به زبان فارسی برای هموطناتون ترجمه کنید! و ازش بپرسید که راهنماییتون کنه واسه پروسه قانونی و Copy right و بگید که اجازه میخوایین و ....... در کل نشون بدید که قصد اصلیتون ترجمه رسمی و قانونیه! حالا این مدلی شاید آخرش بگه ایراد نداره و حقش رو ببخشه.
    موفق باشید
    ویرایش توسط Rezace : July 8th, 2012 در ساعت 11:06 PM
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط woody نمایش پست ها
    اینکه شما یه نسخه کتاب رو خریدید که چیزی رو عوض نمی کنه..........................حالا اون که من گفتم فقط یه ایده خام بود دیگه شاخ و برگش رو خودتون یه جوری درست کنید..مثلا بگید چند بخشش رو برای استفاده "محدود" و غیر تجاری دانشجوهایی که TA شون بودید براشون ترجمه کردید و استقبال خیلی بوده و همه برای هم کپی کردن و ما فکر کردیم اگه کلا ترجمه کنیمش کمک بزرگی به دانشجوهای ما میشه که استطاعت خرید نسخه اصلی رو ندارن و اگه میشه رضایت بدید ما چند فصل دیگه رو هم ترجمه کنیم و باقیات صالحات شما بشه و این حرفا!!! )...خلاصه محتاطانه بهش بگید.
    این حرف هایی که شما پیشنهاد می کنید واقعیت ندارند فکر کنم و اگه ایشون این کار رو بکنه، دروغ گفته.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_hb نمایش پست ها
    این حرف هایی که شما پیشنهاد می کنید واقعیت ندارند فکر کنم و اگه ایشون این کار رو بکنه، دروغ گفته.
    بله خب از نظر "اخلاقی" درسته حرفتون...بهتره آدم اصلا کتاب کسی رو بی اجازه ترجمه نکنه که بعدش نیاز به دورغ گفتن داشته باشه.

Junior Member

بچه ها یه سئوالی برای من پیش اومده که شاید خیلی پیش و پا افتاده باشه ولی دوست داشتم راجع بهش مطمئن شم.

وقتی ما به یه استادی ایمیل میزنیم که اسمش مثلا John Smith هستش و قاعدتا نامه رو اینجوری شروع می کنیم: Dear Professor Smith
    و بعد طرف جواب میده و در انتها فقط اسم کوچیکشو می نویسه: John

تو ایمیل بعدی ما باید همچنان بنویسیم Dear Professor Smith یا اینکه بنویسیم Dear John؟؟
    ( البته بیشتر منظورم در مورد اشخاصیه که استادمون خواهند بود و قراره باهاشون کار کنیم )

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kianasad نمایش پست ها
    بچه ها یه سئوالی برای من پیش اومده که شاید خیلی پیش و پا افتاده باشه ولی دوست داشتم راجع بهش مطمئن شم.

وقتی ما به یه استادی ایمیل میزنیم که اسمش مثلا John Smith هستش و قاعدتا نامه رو اینجوری شروع می کنیم: Dear Professor Smith

تو ایمیل بعدی ما باید همچنان بنویسیم Dear Professor Smith یا اینکه بنویسیم Dear John؟؟
    ( البته بیشتر منظورم در مورد اشخاصیه که استادمون خواهند بود و قراره باهاشون کار کنیم )

من قبلا جواب اين سوالو دادم. دوست خوب بنظر من تا زمانيكه نرفتي و فرد رو از نزديك نديدي و مطمئن نشدي كه اون بهت اين اجازه رو داده احترام رو با به كار بردن تايتل رعايت كن. اونها عرفا از اسم كوچيك زياد استفاده ميكنن و عادت دارن اما با غريبه ها ماداميكه زياد دوست نباشن همون تايتل رو ترجيح ميدن. بنظرم ضرر نميكني . برخي ميگن نه ميخوام از الان نشون بدم رفيق نزديكشم. اما من خودم فكر نميكنم حس قشنگي رو القا كنه. آدما اخلاقشون متفاوته ممكنه برخي بدشون نياد يا حتي خوششونم بياد اما فكر نميكنم خودشون هم انقدر زود مثلا بعد 2-3 تا ايمل به هم بگن هي جان . باز هم فاضل تر از من اينجا زياده. من نظر شخصيم رو گفتم.
    بدون چشمداشت ببخشيد.
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط kianasad نمایش پست ها

من هم با نظر simon عزیز موافق هستم، فقط اضافه کنم که بهتره اصل ادب و احترام رو تا زمانی که کسی رو از نزدیک ندید و با روحیاتش آشنا نیستید رعایت کنید. این موضوع شامل فرمت رسمی نامه نگاری هم میشه. موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    من قبلا جواب اين سوالو دادم. دوست خوب بنظر من تا زمانيكه نرفتي و فرد رو از نزديك نديدي و مطمئن نشدي كه اون بهت اين اجازه رو داده احترام رو با به كار بردن تايتل رعايت كن. اونها عرفا از اسم كوچيك زياد استفاده ميكنن و عادت دارن اما با غريبه ها ماداميكه زياد دوست نباشن همون تايتل رو ترجيح ميدن. بنظرم ضرر نميكني . برخي ميگن نه ميخوام از الان نشون بدم رفيق نزديكشم. اما من خودم فكر نميكنم حس قشنگي رو القا كنه. آدما اخلاقشون متفاوته ممكنه برخي بدشون نياد يا حتي خوششونم بياد اما فكر نميكنم خودشون هم انقدر زود مثلا بعد 2-3 تا ايمل به هم بگن هي جان . باز هم فاضل تر از من اينجا زياده. من نظر شخصيم رو گفتم.
    بدون چشمداشت ببخشيد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    من هم با نظر simon عزیز موافق هستم، فقط اضافه کنم که بهتره اصل ادب و احترام رو تا زمانی که کسی رو از نزدیک ندید و با روحیاتش آشنا نیستید رعایت کنید. این موضوع شامل فرمت رسمی نامه نگاری هم میشه. موفق باشید.
    به نظر من هم بهتر اسم کو چیک بکار نبریم. حالا اگه مثلا به جای Dear Professor Smith در ابتدای ایمیل بگیم Professor Smith به نظر من بعد از چندین ایمیل اشکالی نداره. من استاد خودم دقیقا همیشه امضاش اسم کوچیکشه، رییس تحصیلات تکمیلی هم اغلب با اسم کوچیک خطابش می کنه ولی منشیه یا کارمنده همیشه با لفظ پروفسور خطابش می کنه.

Junior Member

سلام دوستان
    من فوق لیسانس رشته مدیریت هستم. می خوام برای یه مستر دیگه تو رشته اقتصاد یا بازاریابی اقدام کنم. حالا یه دانشگاهی پبدا کردم که MBA با گرایش اقتصاد و با گرایش بازاریابی داره. از بین استادای بازاریابیش یکیشون دقیقا زمینه تحقیقاتیش مثه تحقیقاتیه که من توی دوره فوقم انجام دادم. از طرفی توی دپارتمان اقتصاد دو تا استاد ایرانی هست. به نظرتون به کدومشون ابمیل بزنم شانسم بیشتره؟