صفحه 12 از 589 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112512 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : نحوه تماس گرفتن با اساتید در مورد RA

نقل قول نوشته اصلی توسط SCHRODINGER نمایش پست ها
    دوستان آیا بچه های علوم پایه هم باید با اساتید تماس بگیرند ؟آیا این کار اصلاً تاثیری در پذیرش دارد ( رشته ام فیزیک است)؟
    با تشکر
    سلام،
    بله دوست عزیز! برای رشته فیزیک هم شما بهتره که با استاد در تماس باشید. این کار باعث میشه که اگر موقعیت خالی در گروه تحقیقاتیش داشته باشه، شما رو مد نظر قرار بده.
    The best way to predict the future is to invent it

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط daffodil نمایش پست ها
    نظرتون در این مورد که توی ایمیل از چند تا از مقاله‌های استاد که خیلی به دردمون خورده نام ببریم چیه؟ مثلا تاکید کنیم که مقاله X و مقاله Y شما خیلی به من در انجام تزم کمک کرده. یکی از استادام گفت که از مقاله های استاده (که خوندی و استفاده کردی) نام ببر که متوجه بشه به کارهاش علاقمند هستی
    ببینید دوست گرامی، این کار میتونه تاثیر مثبت داشته باشه، اما یک شرط مهم داره! اینکه واقعا اون مقاله استاد رو خونده باشید و تسلط نسبی روش داشته باشید. چون من موارد مشابه رو دیدم، که استاد در جواب، سوالی از مقاله پرسیده یا حتی از دانشجو خواسته که خلاصه کنه مقاله رو براش و بفرسته! بعدش اگه مشخص بشه که دانشجو واقعا مقاله رو نخونده، کلا ارتباط قطع میشه و دیگه اون استاد جوابتون رو نخواهد داد!
    The best way to predict the future is to invent it

Senior Member rf.ariyapour آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Saarland University

سلام دوستان عزیز. ممنون میشم اگه این نامه ای رو که میخوام واسه یکی از استاد ها بفرستم نگاه گنید، و مشکلاتش رو بیان کنید:
    Dear professor...

I am graduating in BSc degree in software engineering from Isfahan University of Technology, Iran, in the following September. My overall GPA and my GPA in the last two years of study (66 credits) are 15.06 and 17.5 out of 20 respectively. I am really interested in the field of ..... and would like to apply for a master position in your lab. I have acquired the basic knowledge of ... in a course I passed In the time of my education and the studies that I had. I am really eager to broaden my knowledge in this field under your supervision. I have attached my resume, published in the e-mail massage. I would be very grateful if you would take a look at it, and send me your opinion. Your kind attention is highly appreciated.
    دوستان چند تا سوال:
    1. باید بگیم Master's position یا همون Master position که تو نامم آوردم درسته؟
    2. آیا اینکه معدل دو سال آخرم رو تو پرانتز زدم (66 Credits) درسته و مناسب هستش یا نه؟ چون خیلی جاها منظورشون از معدل دو سال آخر 60 Credit hours هستش. حالا نمیدونم من که به جای credit hours همون credits خودمون که تو دانشگاه ها داریم رو گذاشتم، آیا درست هست یا نه.
    3.این field که میخوام باهش کار کنم یه مقدار جدیده(البته تو ایران جدیده و کمتر روش کار میکنن) و افراد کمتری تو ایران تو این زمینه کار میکنن و تو دانشگاه ها معمولا این واحد ارائه نمیشه. حالا تو دانشگاه ما به صورت اختیاری ارائه شده بود و من اونو گرفتم. حالا واسه ذکر این موضوع که من با این مبحث آشنا هستم و خیلی دوست دارم دانشم رو در این زمینه زیاد کنم آیا درسته که این طور مطرح کردم:
    I have acquired the basic knowledge of ... in a course I passed In the time of my education and the studies that I had. I am really eager to broaden my knowledge in this field under your supervision.
    4. وقتی مینویسیم Dear professor x، اسم و فامیل رو با هم بنویسیم یا اینکه فقط فامیلش رو بنویسیم؟
    تشکر از تمام دوستان .

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

سلام
    به نظر من My overall GPA and my GPA in the last two years of study (66 credits) are 15.06 and 17.5 out of 20 اضافیه چون در رزوموتون قید شده نامه اولیه زیاد طولانی نشه بهتره
    و
    خط اول هم که گفته اید از ایران فارغ التحصیل شد ه ام هم به نظر من چون در تماس اول هستش لازم نیست اسم دانشگاه وبوِیژه اسم ایران رو بیارید ، ممکنه با اومدن اسم ایران یه نمه توی ذوقش بخوره ورغبت نکنه حتی رزومه هم چک کنه!
    در همون سی وی قید کنید از کجا فارغ اتحصیل شدید کفایت می کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط rf.ariyapour نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز. ممنون میشم اگه این نامه ای رو که میخوام واسه یکی از استاد ها بفرستم نگاه گنید، و مشکلاتش رو بیان کنید:
    Dear professor...

I am graduating in BSc degree in software engineering from Isfahan University of Technology, Iran, in the following September. My overall GPA and my GPA in the last two years of study (66 credits) are 15.06 and 17.5 out of 20 respectively. I am really interested in the field of ..... and would like to apply for a master position in your lab. I have acquired the basic knowledge of ... in a course I passed In the time of my education and the studies that I had. I am really eager to broaden my knowledge in this field under your supervision. I have attached my resume, published in the e-mail massage. I would be very grateful if you would take a look at it, and send me your opinion. Your kind attention is highly appreciated.
    دوستان چند تا سوال:
    2. آیا اینکه معدل دو سال آخرم رو تو پرانتز زدم (66 Credits) درسته و مناسب هستش یا نه؟ چون خیلی جاها منظورشون از معدل دو سال آخر 60 Credit hours هستش. حالا نمیدونم من که به جای credit hours همون credits خودمون که تو دانشگاه ها داریم رو گذاشتم، آیا درست هست یا نه.
    3.این field که میخوام باهش کار کنم یه مقدار جدیده(البته تو ایران جدیده و کمتر روش کار میکنن) و افراد کمتری تو ایران تو این زمینه کار میکنن و تو دانشگاه ها معمولا این واحد ارائه نمیشه. حالا تو دانشگاه ما به صورت اختیاری ارائه شده بود و من اونو گرفتم. حالا واسه ذکر این موضوع که من با این مبحث آشنا هستم و خیلی دوست دارم دانشم رو در این زمینه زیاد کنم آیا درسته که این طور مطرح کردم:
    I have acquired the basic knowledge of ... in a course I passed In the time of my education and the studies that I had. I am really eager to broaden my knowledge in this field under your supervision.
    4. وقتی مینویسیم Dear professor x، اسم و فامیل رو با هم بنویسیم یا اینکه فقط فامیلش رو بنویسیم؟
    تشکر از تمام دوستان .
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من My overall GPA and my GPA in the last two years of study (66 credits) are 15.06 and 17.5 out of 20 اضافیه چون در رزوموتون قید شده نامه اولیه زیاد طولانی نشه بهتره
    و
    خط اول هم که گفته اید از ایران فارغ التحصیل شد ه ام هم به نظر من چون در تماس اول هستش لازم نیست اسم دانشگاه وبوِیژه اسم ایران رو بیارید ، ممکنه با اومدن اسم ایران یه نمه توی ذوقش بخوره ورغبت نکنه حتی رزومه هم چک کنه!
    در همون سی وی قید کنید از کجا فارغ اتحصیل شدید کفایت می کنه.
    اگه استاد ایرانی باشه چی؟ بهتر نیستش که اسم دانشگاه و ایران رو بیارم؟

اگه استاد ایرانی باشه چی؟ بهتر نیستش که اسم دانشگاه و ایران رو بیارم؟
    استاد ایرانی از اسم شما می فهمه که مال ایران هستی!
    با توجه به اینکه در دانشگاه خوبی تحصیل کردید بهتره به اسم دانشگاه اشاره کنید.
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

رشته و دانشگاه

دوستان یه سوال دیگه. اگه من یکی از مقاله های استاد رو بخونم اون رو چطور مطرح کنم که مثلا فلان مقالتون رو خوندم و جالب بود. آیا صرفا بخونم و بهش بگم که من مقالت رو خوندم خوبه یا اینکه، یه ایده یا نظری باید در مورد اون مقاله بدیم؟ یه وقت یه نظر میدم خراب کاری نشه!!!!!!!
    آیا این هم درسته که بگیم من در حال خوندن فلان مقالتون هستم (دارم سعی میکنم مقاله رو کامل درک کنم)

اگر دوستان در مورد سوال های قبلیم هم جواب بدن ممنون میشم:

Senior Member hsnkh7 آواتار ها

باید بگیم Master's position یا همون Master position که تو نامم آوردم درسته؟
    چرا اینطوری نمیگی جملت رو:
    I am very eager to know your opinion regarding my case in applying to X University and my chance in joining your group

I would like to know if there is any chance for me to pursue my M.Sc under your supervision
    وقتی مینویسیم Dear professor x، اسم و فامیل رو با هم بنویسیم یا اینکه فقط فامیلش رو بنویسیم؟
    هر دو مدلش رو دیدم ولی بیشتر دیدم فقط فامیل استاد رو مینویسن
    اگه من یکی از مقاله های استاد رو بخونم اون رو چطور مطرح کنم که مثلا فلان مقالتون رو خوندم و جالب بود. آیا صرفا بخونم و بهش بگم که من مقالت رو خوندم خوبه یا اینکه، یه ایده یا نظری باید در مورد اون مقاله بدیم؟ یه وقت یه نظر میدم خراب کاری نشه!!!!!!!
    این جمله رو زیاد دیدم که در حالت کلی بکار میاد ولی اینکه فلان مقالتون رو خوندم دیگه نمیدونم..
    I have seen your profile and found myself quite interested in your research area
    -- دیگه نیستم٬ خوبی بدی دیدین حلال کنین. خداحافظ همگی

Senior Member hsnkh7 آواتار ها

Dear professor...

[RIGHT]
    متن نامتون رو نهایتا از نظر گرامری حتما چک کنید.. مثلا من بودم اون قسمت قرمز رو جمع و جورتر اینطور مینوشتم:
    I also have some experience in ... , and have taken several related courses which are indicated in my CV, attached to this email
    -- دیگه نیستم٬ خوبی بدی دیدین حلال کنین. خداحافظ همگی

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hsnkh7 نمایش پست ها
    چرا اینطوری نمیگی جملت رو:
    I am very eager to know your opinion regarding my case in applying to X University and my chance in joining your group

I would like to know if there is any chance for me to pursue my M.Sc under your supervision

هر دو مدلش رو دیدم ولی بیشتر دیدم فقط فامیل استاد رو مینویسن

این جمله رو زیاد دیدم که در حالت کلی بکار میاد ولی اینکه فلان مقالتون رو خوندم دیگه نمیدونم..
    I have seen your profile and found myself quite interested in your research area
    واسه اینکه بگم که چند تا از مقاله هاتونو خوندم این جمله چه طوره(اگه تصحیحش کنید ممنون میشم):
    I have acquired the basic knowledge of ... in a course I passed In the time of my education and the studies that I had. I have also read some of your papers published in the ...project.
    در ضمن اگه مشکل گرامری میبینید بگید که رفعش کنم. خودم که چیزی نمیبینم.
    ممنون. موفق باشید.
    ویرایش توسط rf.ariyapour : August 30th, 2010 در ساعت 02:53 AM