صفحه 129 از 589 نخستنخست ... 2979119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139179229 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,281 تا 1,290 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

از نظراتتون ممنونم تصحیحش کردم
    فقط میخوام بدونم بنظرتون حجمش زیاد نیست ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    با اجازه اگر من یک نکته کلی عرض کنم: ایراد اصلی همه نامه هایی که ما ایرانیها (و همینطور هندیها و بقیه ملتهای منطقه ما) میفرستیم اینه که هدف اصلی نامه رو آخرش میگیم! اروپائیها و امریکائیها کلا برعکس عمل میکنند. اول نامه تصریح میکنند چی میخوان و بعد در بقیه نامه جزئیات رو شرح میدن.
    آیا subject میلی که میفرستیم، همین کارُ نمی‌کنه؟ آیا لازم هست باز هم اولش یاد بشه که واسه چی داریم میل میزنیم؟!

و یک سؤال دیگه، تو میل اگر بعضی عبارت‌ها و واژه‌های مهم‌تر (مثل interestها یا عنوان تز) فونت‌شُ Bold کنیم کار خوبی هست یا نه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zdesign نمایش پست ها
    آیا subject میلی که میفرستیم، همین کارُ نمی‌کنه؟ آیا لازم هست باز هم اولش یاد بشه که واسه چی داریم میل میزنیم؟!

و یک سؤال دیگه، تو میل اگر بعضی عبارت‌ها و واژه‌های مهم‌تر (مثل interestها یا عنوان تز) فونت‌شُ Bold کنیم کار خوبی هست یا نه؟
    سابجکت ایمیل شما باید کوتاه باشه. معمولا برای شرح مقصود شما کافی نیست. مثالی که در پست قبلی زدم روملاحظه کنید.

بنظر بنده اصولا بولد کردن در ایمیل کارمناسبی نیست چون این رو القا میکنه که گیرنده ایمیل خودش نمیتونه بفهمه کدوم قسمت ایمیل مهمه و من باید کمکش کنم. ایمیل شما باید کوتاه باشه و فقط نکات مهم رو در برداشته باشه. بقیه موارد باید در رزومه تون باشه.

Junior Member faraz a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

سلام دوستان،
    من بعد از کلی تلاش و تجربه به یه نتیجه ای رسیدم، خوشحال میشم که نظرتون رو بدونم.
    برای دانشگاههای آمریکا ایمیل زدن و دنبال استاد گشتن با ایمیل کلا کار بیهوده ای هست. چون اساتید هر ترم صبر میکنن تا اپلیکیشن هایی که از ادمیشن آفیس رد شدن و قبول شدن دستشون برسه، بعد از بین اونها یکی دو تا که به کارشون میخوره رو بر میدارن. به نظرم ما فقط میتونیم با دپارتمان تماس بگیریم تا ببینیم اون جاهایی که ما میخوایم اپلای کنیم کلا کسی رو تو فیلد ما میگیرن یا نه، وگرنه اینهمه انرژی گذاشتن واسه ایمیل زدن کاملا بیهودست و میتونه صرف کارای مفید تری بشه. البته همیشه استثنا هست، ولی نه اونقدر. من همه جوره ایمیل زدم و سابقم هم بد نیست، جوابی که میگیرم مثل همه اینه که اول اپلای کن اگه قبول شدی تماس بگیر نظرمو میگم. من به چند تاشون زنگ زدم، بهم گفتن که ما روزی صدتا از این ایمیل ها میگیریم و نمیتونیم همه رو چک کنیم. گفتن که ما فقط وقتی رزومه کسی رو چک میکنیم که از ***** ادمیشن آفیس گذشته باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط faraz a نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من بعد از کلی تلاش و تجربه به یه نتیجه ای رسیدم، خوشحال میشم که نظرتون رو بدونم.
    برای دانشگاههای آمریکا ایمیل زدن و دنبال استاد گشتن با ایمیل کلا کار بیهوده ای هست. چون اساتید هر ترم صبر میکنن تا اپلیکیشن هایی که از ادمیشن آفیس رد شدن و قبول شدن دستشون برسه، بعد از بین اونها یکی دو تا که به کارشون میخوره رو بر میدارن. به نظرم ما فقط میتونیم با دپارتمان تماس بگیریم تا ببینیم اون جاهایی که ما میخوایم اپلای کنیم کلا کسی رو تو فیلد ما میگیرن یا نه، وگرنه اینهمه انرژی گذاشتن واسه ایمیل زدن کاملا بیهودست و میتونه صرف کارای مفید تری بشه. البته همیشه استثنا هست، ولی نه اونقدر. من همه جوره ایمیل زدم و سابقم هم بد نیست، جوابی که میگیرم مثل همه اینه که اول اپلای کن اگه قبول شدی تماس بگیر نظرمو میگم. من به چند تاشون زنگ زدم، بهم گفتن که ما روزی صدتا از این ایمیل ها میگیریم و نمیتونیم همه رو چک کنیم. گفتن که ما فقط وقتی رزومه کسی رو چک میکنیم که از ***** ادمیشن آفیس گذشته باشه.
    سلام

دوست عزیز قبول دارم که پیدا کردن استادی که در فیلد شما باشه و سپس تماس گرفتن باهاش خیلی انرژی میگیره ولی اکثر دوستان در این مورد اتفاق نظر داشتن که اپلای برای دانشگا های امریکا و کانادا بدون جواب مثبت از استاد هدر دادن وقت و پول هست. اینکه میگن اپلای کن بعد اگر قبول شدی با من تماس بگیر بهانه هست، اگر بخوان جواب میدن. چرا وقتی جواب مثبت میدن میگن هر وقت اپلای کردی به من اطلاع بده تا من پروست را پیگیری کنم، چون همه چی دست استاده. دوست من از دانشگاه Minnesota جواب مثبت گرفت، دوبار امتحان GRE و تافل داد، هر دو بار نمره خوبی نیاورد، اما الان اونجاست، چون استاد میخواستش. به نظر من بهتره که میل زدن را ادامه بدید، دانشگاه تو امریکا خیلی زیاده، بالاخره یکی open position داره. موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط faraz a نمایش پست ها
    سلام دوستان،

با سلام
    پیرو صحبت های دوست عزیزمون باید بگم که من کسی هستم که با حدود 15 مقاله ای اس ای و چندین اختراع و اوارد های مختلف و نمره تافل و جی ار ای بالا پارسال از 6 دانشگاه آمریکا به دلیل نداشتن استاد ریجکت شدم!
    در اینجا دو بحث وجود داره! هدف شما از ایمیل چیه؟ معمولا اکثر ایرانی ها دنبال مطرح کردن علایق نیستن! بلکه هدف گرفتن فاند هست! اگر هدف شما هم این هست باید بگم که متاسفانه باید به ایمیل زدن و گرفتن جواب های منفی ادامه بدین..شاید تا 3000 تا ایمیل باید بزنید تا 1 نفر پیدا بشه بگه بله!!!!
    اما اگر شما نیازی به ساپورت مالی ندارید میتونم بگم که زیاد مشکلی ندارید شاید با 50 تا ایمیل کارتون حل بشه به شرطی که شرایط ادمیشن رو داشته باشید...

موفق باشید

رشته و دانشگاه
    University of Toronto

دوستِ عزیز ممنون از پاسخت. درباره کانادا کاملا موافقم، چون این روش کارشونه. ولی‌ راجع به آمریکا زیاد موافق نیستم. مثلا اگه بخش نتایجِ پذیرش رو ببینید می‌بینید که اکثرِ بچه‌هایی‌ که از آمریکا پذیرش گرفتن با استاد ارتباط نداشتن. البته همیشه استثنا هست، مثل دوست شما، ولی‌ ما که زندگیمون رو بر اساسِ استثنائات پیش نمی‌بریم. البته من رو نظرم اصرار ندارم و پا فشاری نمیکنم، شاید دارم اشتباه می‌کنم. خوش حال میشم اگه دلیل بیشتری دارید در میون بذارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Myapply نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز قبول دارم که پیدا کردن استادی که در فیلد شما باشه و سپس تماس گرفتن باهاش خیلی انرژی میگیره ولی اکثر دوستان در این مورد اتفاق نظر داشتن که اپلای برای دانشگا های امریکا و کانادا بدون جواب مثبت از استاد هدر دادن وقت و پول هست. اینکه میگن اپلای کن بعد اگر قبول شدی با من تماس بگیر بهانه هست، اگر بخوان جواب میدن. چرا وقتی جواب مثبت میدن میگن هر وقت اپلای کردی به من اطلاع بده تا من پروست را پیگیری کنم، چون همه چی دست استاده. دوست من از دانشگاه Minnesota جواب مثبت گرفت، دوبار امتحان GRE و تافل داد، هر دو بار نمره خوبی نیاورد، اما الان اونجاست، چون استاد میخواستش. به نظر من بهتره که میل زدن را ادامه بدید، دانشگاه تو امریکا خیلی زیاده، بالاخره یکی open position داره. موفق باشید.

رشته و دانشگاه
    University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran1511 نمایش پست ها
    با سلام
    پیرو صحبت های دوست عزیزمون باید بگم که من کسی هستم که با حدود 15 مقاله ای اس ای و چندین اختراع و اوارد های مختلف و نمره تافل و جی ار ای بالا پارسال از 6 دانشگاه آمریکا به دلیل نداشتن استاد ریجکت شدم!
    در اینجا دو بحث وجود داره! هدف شما از ایمیل چیه؟ معمولا اکثر ایرانی ها دنبال مطرح کردن علایق نیستن! بلکه هدف گرفتن فاند هست! اگر هدف شما هم این هست باید بگم که متاسفانه باید به ایمیل زدن و گرفتن جواب های منفی ادامه بدین..شاید تا 3000 تا ایمیل باید بزنید تا 1 نفر پیدا بشه بگه بله!!!!
    اما اگر شما نیازی به ساپورت مالی ندارید میتونم بگم که زیاد مشکلی ندارید شاید با 50 تا ایمیل کارتون حل بشه به شرطی که شرایط ادمیشن رو داشته باشید...

موفق باشید
    دوستِ عزیز ممنون از پاسخت. البته همه ما قراره بریم اونجا و ۵ سال درس بخونیم، معلومه که به فاند نیاز داریم! ولی‌ من خودم هیچوقت از فاند صحبتی‌ نکردم، در حقیقت کار به اونجا نرسیده هیچوقت! مساله اینجاست که اکثر اساتید اصلا رزومه رو باز نمی‌کنن! حتا اگه فقط از علایق گفته باشیم. در مورد شما واقعا توضیحی ندارم، مگر اینکه اپن پوزیشن‌ای برای فیلد شما در اون سال و در اون دانشگاه‌هایی‌ که اپلی‌ کردید نبوده، یا شاید بد شانسی آوردید. اگه بخش نتایج ۲۰۱۲ رو ببینید، می‌بینید که اکثر بچه‌ها بدون استاد پذیرش گرفتن. البته تاثیرِ GRE بالا رو همه میتونیم ببینیم.

Member gol آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUST

با سلام

موفق باشید

سلام دوست من
    با این اوصافتون، شما در واقع به نوعی بدشانسی آوردی!!! یا تو انتخاب دانشگاهها ترکیبی از رنکهای مختلف رو در نظر نگرفتی. البته شانس هم خیلی مهمه. امیدوارم اگه دوباره قصد اپلای دارید، موفق باشید.

ApplyAbroad Hero

با سلام

موفق باشید
    بین اطرافیان خودم هم کسایی رو دیدم که با تماس با اساتید پذیرش گرفتن هم کسایی که سر جمع 5 تا ایمیل هم نزدن و باز فاند گرفتن. اختلاف این دو دسته در نوع فاند و همینطور رزومه اونها بوده. به این ترتیب کسایی که بدون تماس اپلای میکنن و فاند میگیرن معمولا فاندشون Fellowship یا TA بوده. این افراد معمولا مقالات زیادی ندارن (یا اصلا مقاله ندارن) ولی معدل و GRE بالا دارن. دسته دوم معمولا یه جا از رزومشون میلنگه ولی سایقه تحقیقاتی خیلی قوی دارن (مثلا ژورنالای زیاد). دسته دوم باید به دنبال فاند RA که دست استاد هست باشن. به طور حتم اساتید میتونن اپلیکیشن این دوستان رو ساپورت کنن.
    مهران جان شما با این رزومه شانس زیادی برای استرالیا داری (اگر معدلتون در حد معقولی باشه). به نظر من کشورهای دیگر غیر از امریکا رو هم در اپلایتون در نظر بگیرید.