صفحه 14 از 589 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114514 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه تماس گرفتن با اساتید در مورد RA

نقل قول نوشته اصلی توسط rf.ariyapour نمایش پست ها
    دوستان اگه تو یه دانشگاه به دو تا استاد که زمینه کاریشون یکی هست و تو یه Lab کار میکنن هم زمان ایمیل بفرستیم به نظرتون مشکلی پیش میاد؟ مهم زمینه ای هست که ما میخوایم کار کنیم، و به نظر من در صورتی که بفهمن من به هردوشون میل زدم نباید مشکلی پیش بیاد. دوستان با تجربه کمکم کنن ممنون میشم.
    موفق باشید
    با سلام

به نظر من اول برای یکیشون میل بفرست اگه بعد 5-4 روز جوابتو نداد برای نفر بعدی میل تو بفرست. اگه از یک استاد جواب مثبت گرفتی دلیلی نداره برای یه استاد دیگه تو همون دپارتمان میل بفرستی مخصوصا اگه با هم در ارتباط باشند چون ممکن فکر کنند تو فقط دنبال فاند هستی و به اینکه کی استادت باشه اهمیت نمیدی! که زیاد جالب نیست.

با آرزوی موفقیت

Senior Member rf.ariyapour آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Saarland University

دوستان یه سوال دیگه.
    به عنوان یه دانشجو که میخواد واسه Master اقدام کنه. پیشنهاد میکنید که با فاصله 1 هفته به استادی که research interest متفاوتی داره نسبت به قبلی و در یک department هستند ایمیل زد ؟

سوال دیگه این که وقتی مثلا بعد 1 هفته به یه استاد که جوابتو نداده میل میزنی آیا باید اشاره کنیم که من قبلا به شما میل زده بودم و شما جواب ندادید؟
    ممنون
    ویرایش توسط rf.ariyapour : September 7th, 2010 در ساعت 01:34 PM

Banned
    رشته و دانشگاه
    Manufacturing Engineering

آقا در این اساتید ایرانی رو واقعا باید گل گرفت
    بار اول که بهش میل زدم اینو بهم فرستاد
    You are certainly welcome to apply to our graduate program in
    (website http://www.ncsu.edu/). I think your background is
    appropriate for applying for admission in our program. Whether or not
    you will be admitted of course depends on your records as determined by
    the admission committee. If you are considering to also apply for
    financial support you may do so on the application form. The admission
    committee makes appropriate decisions based on the competitive standing
    of each applicant.
    دیگه فکر نمی کنم از این قشنگتر بار اول جواب بدن(من یکی که حداقل نگرفتم)
    بعد که میل زدم تشکر کردم و در مورد open position سوال کردم که غیر مستقیم مسئله فاند رو مطرح میکه، اینرو بهم جواب داد.
    ,
    Unfortunately i do not have funding to support a new PhD student in my
    research group.

Best,
    من از هیچ استادی به جز ایرانیا یه همچین جوابائی نمی گیرم.
    یا جواب نمی دن یا ریجکت میکنن یا اینطوری میپیچونن.
    من یکی که دور استاد ایرانی خط کشیدم(به این فکر میکنم که چرا همه چیز ما ایرانیا انقدر برعکسه!!!)
    ویرایش توسط gdfr7 : September 11th, 2010 در ساعت 12:12 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gdfr7 نمایش پست ها
    of each applicant.
    بعد که میل زدم تشکر کردم و در مورد open position سوال کردم که غیر مستقیم مسئله فاند رو مطرح میکه، اینرو بهم جواب داد.
    ,
    research group.

Best,
    من یکی که دور استاد ایرانی خط کشیدم
    البته تو میل اولشم اشاره ای به این نکرده که می خواد با شما کار کنه به عنوان دانشجو دکترا، فقط گفته چه جوری apply کنی و چه جوری در department دانشجو توسط committee انتخاب می شه!
    شاید بنده خدا فکر کرده میل زدی بهش تا در زمینه apply کردن ازش کمک بگیری، شایدم زبانش ضعیف بوده منظورت نگرفته

ApplyAbroad Champion

of each applicant.
    ,
    research group.

Best,
    من یکی که دور استاد ایرانی خط کشیدم(به این فکر میکنم که چرا همه چیز ما ایرانیا انقدر برعکسه!!!)
    دوست عزیز، ایمیل اولش کاملا templet بود و با میل فرستادن به اساتید راحت دستت میاد که کدام ایمیلا تمپلت می باشند.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Manufacturing Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad.A نمایش پست ها
    البته تو میل اولشم اشاره ای به این نکرده که می خواد با شما کار کنه به عنوان دانشجو دکترا، فقط گفته چه جوری apply کنی و چه جوری در department دانشجو توسط committee انتخاب می شه!
    شاید بنده خدا فکر کرده میل زدی بهش تا در زمینه apply کردن ازش کمک بگیری، شایدم زبانش ضعیف بوده منظورت نگرفته
    دوست عزیز یعنی چی ؟ یعنی نباید بلفاصله اون مو ضوع رو مطرح می کردم؟؟
    شما چه جوری بعد ا میل او با استاد ارتباط رو حفظ می کنین؟
    فک کنم جاش نبوده که من بلافاصله اون موضوع رو مطرح کنم

Junior Member

با سلام

من نمی دونم شما در ایمیل اول چی از ایشون درخواست کردید! اکثر بچه ها در همون ایمیل اول از استاد می پرسند که جا برای دانشجو جدید داره یا نه، که مطمئن هستم شما اینو مطرح کردید در ایمیلتون.
    اساتید جواب های مختلف میدن به این سوال:
    بر اساس اینکه چقدر زمینه کاریتون به ایشون نزدیک بوده. (منظورم مقالات و پایان نامه شماست)
    براساس اینکه چقدر رزومه قوی دارید.
    براساس اینکه در حال حاضر کار تحقیقاتی در زمینه علایق شما دارن یا نه وغیره...
    بر این مبنا شما جواب های مختلف دریافت می کنید.
    منم مثل شما دارم دنبال استاد می گردم، تجربه این چند ماه خودم رو بهتون میگم.

اگه زمینه کاریتون بهشون خیلی شبیه نباشه یا جای خالی برای دانشجو جدید نداشته باشه خیلی محترمانه شمارو reject می کنه. می گن رزومه خوبی داری ولی من نمی تونم برای سال آینده دانشجو جدید بگیرم.

اگه رزومتون ناقص باشه و یا خیلی دانشجو top نباشید اما زمینه کاریتون شبیه به استاد باشه و استاد جای خالی برای دانشجو جدید داشته باشه، تشویقت می کنه apply کنی، یعنی قول صد در صد به شما نمی ده تا بعدا اگه پذیرش یا فاند نداد به شما مدیون شما نباشه خوب اگه شما بحث فاند رو با اینها مطرح کنید یا جوابتون رو نمی دن یا می گن بعد اینکه پذیرش گرفتی در موردش با هم صحبت می کنیم. (بچه ها به این طور جواب ها می گن تمپلیت ولی من دیدم بچه هایی رو که با این جواب ها هم تونستن پذیرش همرا با فاند بگیرن)

اگه خیلی دانشجو top باشید و زمینه کاریتونم واقعا شبیه استاد باشه، خوب اونا درجا بهت ok میدن تا از دست ندن شما رو و حتی یک سری از کارهایی رو که در حال حاضر به عنوان کارهای تحقیقاتی دارن انجام می دن رو به شما پیشنهاد می دن من خودم از این ایمیل ها دیدم! شما با این اساتید می تونید بحث فاند رو هم پیش بکشید که البته من نمی دونم به چه صورت چون مثل خود شما تازه کارم. بچه های با تجربه تر می تونن کمکمون کنن.

در انتها باید بگم با دریافت یک چنین ایمیل ای از یک استاد خواهشن در مورد همه استاد های ایرانی این طوری قضاوت نکنید. خود من تا حالا از یک استاد ایرانی قول 100% گرفتم ولی خوب هنوز دارم دنبال استادها در دانشگاه های بهتر می گردم شاید از نظر اخلاقی درست نباشه ولی خوب به قول یکی از رفیقام: وقتی اونا از بین ما ها بهترین ها رو گلچین می کنند، چرا ما این کار رو با اونا انجام ندیم!

با آرزوی موفقیت
    ویرایش توسط Milad.A : September 11th, 2010 در ساعت 11:04 AM

Junior Member

در مورد اینکه به چه صورت ارتباطتون رو با استاد حفظ کنید می تونید پست Nima_87 رو که این زیر براتون گذاشتم بخونید که واقعا عالی به سوال ها جواب میده!

"یکی از موارد مهمی که در روند اپلای هست، همین نحوه ادامه ارتباط با استاد هاست. منظور از سوالات کلیشه ای، سوالاتیه که جواب هاشون یا خیلی واضحه، یا نیاز به توضیح مفصل داره! گاهی دانشجوها سعی می کنن از مقالات استاد مورد نظرشون ازش سوال بپرسن، این خوبه اما موردی رو که گفتم باید دقت کرد. اول اینکه سوال طوری نباشه که استاد به دانش و هوش شما شک کنه یا فکر کنه الکی پرسیدید (مثلا یه سوال سطحی نباشه که جوابش رو میدونید یا میتونید حدس بزنید) و دوم اینکه یه سوالی نباشه که نیاز به جواب طولانی و مفصل داشته باشه که از حوصله و وقت ایشون خارج بشه. سوالات باید دقیق و نکته سنجانه باشه. نکته مهم دیگه اینه که اگر در مورد مقاله استاد باهاش صحبت می کنید، حتما اون مقاله/ مقاله ها رو خوب خونده باشید که اگر مطلبی ازتون پرسید بتونید جواب مناسبی ارائه کنید. مواردی رو دیدم که دانشجو اسم چند تا مقاله رو میاره و میگه که خونده بعد استاد بر این اساس ازش در خواستی می کنه، دانشجو نتونسته بخوبی پاسخگو بشه و همین باعث ایجاد بی اعتمادی و از دست دادن اون موقعیت شده.
    پرسش در رابطه با پروژه های استاد، یک مقاله خاص و در نهایت خبر اپلای کردنتون میتونه موضوعات مناسب دیگری برای ایمیل هاتون باشه."

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad.A نمایش پست ها
    با سلام

من نمی دونم شما در ایمیل اول چی از ایشون درخواست کردید! اکثر بچه ها در همون ایمیل اول از استاد می پرسند که جا برای دانشجو جدید داره یا نه، که مطمئن هستم شما اینو مطرح کردید در ایمیلتون.
    اساتید جواب های مختلف میدن به این سوال:
    بر اساس اینکه چقدر زمینه کاریتون به ایشون نزدیک بوده. (منظورم مقالات و پایان نامه شماست)
    براساس اینکه چقدر رزومه قوی دارید.
    براساس اینکه در حال حاضر کار تحقیقاتی در زمینه علایق شما دارن یا نه وغیره...
    بر این مبنا شما جواب های مختلف دریافت می کنید.
    منم مثل شما دارم دنبال استاد می گردم، تجربه این چند ماه خودم رو بهتون میگم.

اگه زمینه کاریتون بهشون خیلی شبیه نباشه یا جای خالی برای دانشجو جدید نداشته باشه خیلی محترمانه شمارو reject می کنه. می گن رزومه خوبی داری ولی من نمی تونم برای سال آینده دانشجو جدید بگیرم.

اگه رزومتون ناقص باشه و یا خیلی دانشجو top نباشید اما زمینه کاریتون شبیه به استاد باشه و استاد جای خالی برای دانشجو جدید داشته باشه، تشویقت می کنه apply کنی، یعنی قول صد در صد به شما نمی ده تا بعدا اگه پذیرش یا فاند نداد به شما مدیون شما نباشه خوب اگه شما بحث فاند رو با اینها مطرح کنید یا جوابتون رو نمی دن یا می گن بعد اینکه پذیرش گرفتی در موردش با هم صحبت می کنیم. (بچه ها به این طور جواب ها می گن تمپلیت ولی من دیدم بچه هایی رو که با این جواب ها هم تونستن پذیرش همرا با فاند بگیرن)

اگه خیلی دانشجو top باشید و زمینه کاریتونم واقعا شبیه استاد باشه، خوب اونا درجا بهت ok میدن تا از دست ندن شما رو و حتی یک سری از کارهایی رو که در حال حاضر به عنوان کارهای تحقیقاتی دارن انجام می دن رو به شما پیشنهاد می دن من خودم از این ایمیل ها دیدم! شما با این اساتید می تونید بحث فاند رو هم پیش بکشید که البته من نمی دونم به چه صورت چون مثل خود شما تازه کارم. بچه های با تجربه تر می تونن کمکمون کنن.

در انتها باید بگم با دریافت یک چنین ایمیل ای از یک استاد خواهشن در مورد همه استاد های ایرانی این طوری قضاوت نکنید. خود من تا حالا از یک استاد ایرانی قول 100% گرفتم ولی خوب هنوز دارم دنبال استادها در دانشگاه های بهتر می گردم شاید از نظر اخلاقی درست نباشه ولی خوب به قول یکی از رفیقام: وقتی اونا از بین ما ها بهترین ها رو گلچین می کنند، چرا ما این کار رو با اونا انجام ندیم!

با آرزوی موفقیت
    سلام،
    میشه لطفاً کمی بیشتر درباره جواب 100% توضیح بدین؟ یعنی استادی به شما قول داده که حتماً به شما پذیرش با فاند میده؟ شما رزومه قوی ای داری؟

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima_87 نمایش پست ها
    سلام،

دوست خوبم به نظرمیرسه که ایشون از دانشگاهی هستن که اوضاع مالیش اصلا" خوب نیست و با توجه به شرایطی که توصیف کردن احتمال فاند گرفتن از این دانشگاه بسیار ضعیفه. اما ایشون خیلی منصفانه پاسخ دادن و پاسخشون شایسته تشکر فراوان هست. میتونید تا قبل از اینکه لیست اپلای خودتون رو قطعی کنید باز هم باهاشون تماس بگیرید و ببینید که آیا پروژه ای دارند که بر اساسش بتونن به شما فاند اختصاص بدن یا نه. پیروز باشید.
    ممنون از پاسختون يه سوال داشتم اما نميدونم جاش اينجا است يا نه؟
    چطور ميشه فهميد كدوم دانشگاهها اوضاع مالي خوبي در سال 2011 دارند؟ آيا سايتي هست؟ اگر نيست چطور ميشه اين اطلاعات را بدست آورد؟