صفحه 146 از 589 نخستنخست ... 4696136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156196246 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,451 تا 1,460 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    با هم پروپوزال بنویسیم دیگه چه جور روشیه؟! اونم با استادی که اصلا شما رو نمی شناسه.
    البته منم همین سوال رو در مورد این که از استاد موضوع بگیریم یا خودمون موضوع بدیم رو قبلا از دوستان تو همین فروم پرسیدم. به نتایج خوبی هم رسیدم. سرچ کنید شاید به دردتون خورد.
    خلاصه خدمتتون عرض کنم که اساتید خیلی وقت ندارن که بخوان به این کار اختصاص بدن. ضمنا این که ما هیچ ایده ای رو مطرح نکنیم اصلا خوب نیست. خیر سرش استاد محترم می خواد بعد از این رو ما برای انجام کارای تحقیقاتیش حساب کنه! پس بهتره یک موضوع که به کارای استاد ( مقالات و کتابها و علایقش رو از وب پیجش ببین و اگه قابل دسترسن اونایی که به کارت مربوط میشنو خوب بخون) مربوط میشه رو مطرح کنی و با یه ریویوو مختصر در مورد موضوعت حداقل یه نصف صفحه بنویسی ( با رفرنساش) و بعد بگی که علاقمندی رو این موضوع کار کنی. حالا بپرسی که نظرش چیه و این که اگه بخواد می تونی نبه های مورد نظر اونو تو کار بگونجونی.

یه دوست کابری به نام Simplex هستند که توصیه های خیلی خوبی رو تا کنون در این زمینه برای دوستان دیگه از جمله خود من داشتند. لطفا با دنبال کردن پست های ایشون در صفحشون، مشاوره های قبلی ایشون رو بخونین خیلی به دردتون می خوره. کلا دیدتون عوض میشه.

ضمنا شما یه استاد ایرانی که با دانشجوش پروپوزال نوشته رو به من نشون بده تا این بنده خدا هم جواب شما رو بده.
    این که فرصت ندارید، شرایط شما رو درک می کنم ولی برای یک کار آکادمیک باید آکادمیک برخورد کنید و برای هر چیز وقت اختصاص بدید و با سهل انگاری فرصت خوبی که استاد بهتون جواب خوب داده رو خراب نکنید. اگز در کنار سایر برنامه هاتون نمی تونید به این کار برسید، شاید لازم باشه وقتی سرتون خلوت شد بهتر پروستونو دنبال کنید.
    موفق باشید
    من هم با مورد مشابه ایشون برخوردم.یه فول پروفسور نامبر 1 دانشگاه توی رشته کامپیوتر.اساتید دانشگاه های استرالیا همگی دستور دارن توی نوشتن پروپوزال به افرادی که مایلند اپلای کنن کمک کنند.و نوشتن پروپوزال به هیییچ وجه گرفتن فاند شما رو تضمین نمی کنه.برای من اون استاده 4 تا پروپوزال از قبل آماده که خودش نوشته بود رو فرستاد...گفت هر کدوم رو می خوای انتخاب کن و واسه دانشگاه اپلای کن.متاسفانه این اساتید هیچ نقشی در گرفتن فاند ندارن و فقط توی نوشتن پروپوزال کمکتون می کنن

Junior Member armin_68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communication Systems Group, Engineerin Dep, Aarhus University

نقل قول نوشته اصلی توسط armin_68 نمایش پست ها
    دوستان لطفا راهنمایی کنید ... !!
    چقدر سوال بالایی رو جواب دادید بچه ها ... !!!
    یه سوال دیگه این پیش میاد که ما برای اینکه بتونیم نظر استاد رو جلب کنیم هرکودوممون یه دونه رزومه، یه دونه ریز نمره، یه دونه SOP ، و مثلا 3 تا ریکام داریم. اینارو همرو باهم تو فولدر های جداگانه به اسم خودمون زیپ کنیم براش ایمیل کنیم یا روالش این نیست ؟

ممنون میشم زود راهنمایی کنید.

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط armin_68 نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    من و خانمم هردومون لیسانس و فوق رو یه دانشگاه بودیم ، طبیعتا رشته یکی بوده ، 99 درصد مقالات و کارها مشابه ، هر دومون رو یه موضوع تقریبا با شاخه های مختلف کار می کنییم.

می خواهیم برای اروپا اقدام کنیم. سوالم اینه که توی ایمیلی که به استاد میزنیم بگیم که باهمیم و رزومه هردومونو اتچ کنیم یا نه ؟

و یه سوال دیگه اینکه چقدر شانس پذیرش داریم باهم ؟ اصلا الان شرایط چجوریه برای یه زوج علمی؟
    نظر دوستان چیه.

ممنون.
    من چند تا مورد این طوری می شناسم. چیزهایی که می خواهم بهتون بگم بیشتر بحث تجربه است. شاید در مورد شما درست نباشه، شاید هم باشه.
    قبلش از این شروع می کنم که به طور کلی خوب نیست که سرنوشت دو تا اپلیکیشن رو به هم ربط بدید. بسته به استاد داره، اما در کل دو تا اپلیکیشن ربطی به هم نباید داشته باشند. هر کدوم تون جداگانه ایمیل بزنید و همه کارهاتون رو جداگانه انجام بدید. الان شاید حس کنید که اگر این کار رو بکنید، رقیب هم خواهید بود و اگر با هم اپلای کنید، شاید شانستون بیشتر باشه که هر دو تون پوزیشن بگیرید. اما از همین الان باید سرنوشت دکترا و کارتون رو هم جدا کنید.

اصلا توصیه نمی کنم که دو تا اپلیکیشن رو با هم بفرستید، یا درباره جفتتون توی یک ایمیل حرف بزنید. هر کسی باید جداگانه خودش ارتباط داشته باشه. اگر حس می کنی یکی تون ضعیف تره توی ایمیل نوشتن یا ارتباط داشتن، اون باید خودش رو تقویت کنه، نه اینکه شانس جفتتون رو بیارید پایین.
    حتی اصلا توصیه نمی کنم که جفتتون برای یک دانشگاه اپلای کنید. دو تا دانشگاه مختلف توی یک شهر رو پیدا کنید. اینجوری، ارتباط و محبتتون هم بیشتر می شه. دکترا می تونه خیلی استرس زا باشه، و می تونه کارهای زیادی سرتون بریزه. اگر با هم توی یک دانشگاه برید، هر روز و هر ساعت همدیگه رو می بینید و این توی زندگی مشکل ایجاد می کنه. مخصوصا وقتی توی یک کشور دیگه هستید، و کمتر با خانواده هاتون در ارتباطید، این که هر ساعت همدیگه رو ببینید، ارتباطتون با بقیه مردم رو کم می کنه و کم کم خستگی به زندگی مشترکتتون وارد می شه. برای زبانتون هم بده.
    اگر الان حس می کنید که اپلای کردن جداگانه، رقابت به حساب می آید، به فردا فکر کنید که اپلای کردن برای شغل یک جنگ خواهد شد. معمولا همیشه یک پوزیشن برای یک رشته باز می شه، و وقتی برای شغل اپلای می کنید، دیگه زندگی خیلی جدی می شه. اون موقع رو می خواهید چه کار کنید؟ اینجوری که جفتتون یک رشته هستید و با هم هم کار می کنید، این می تونه یک مشکل بزرگ ایجاد کنه.
    وقتی هم که کارهاتون مشترک باشه، یکی می ره توی سایه اون یکی. یعنی نشون نمی ده که شما جفتتون قوی هستید، شبهه ایجاد می کنه که یکی تون خیلی ضعیفه.
    مسائل زندگی شخصی وارد کار خواهد شد و خلاصه اوضاع خراب می شه. همیشه اینقدر جوان و شاد نیستید، زندگی که عادی بشه، اوضاع عوض می شه.

به نظرم بهترین و خردمندانه ترین کاری که الان می تونید بکنید اینه که هر کدمتون مسئولیت پذیرش خودش رو به عهده بگیره. هر کسی جداگانه کار کنه برای خودش، و بیشتر از حد یک دوست، درباره اپلای هاتون با هم حرف نزنید. می دونم سخته و شاید همسرت خیلی باهات دعوا کنه که این چه حرفیه. اما واقعا خیلی خردمندانه خواهد بود، اگر بدونید که هر کسی مسئول درس و شغل خودشه. می تونید به هم کمک کنید و خیلی هم کمک کنید، اما مسئولیت درس و شغل همدیگه رو بر عهده نگیرید، حتی اگر به قیمت عقب موندن یکی تون بشه، باز از کلی دعوا و دلخوری آینده جلوگیری می کنه.
    اگر توی دو تا دانشگاه مختلف دکترا بگیرید، احتمالا گرایش هاتون هم متفاوت می شه و احتمال اینکه بعدا جفتتون توی یک شهر کار پیدا کنید، بیشتر می شه، نسبت به شرایطی که همه چیزتون عین هم باشه، صد در صد.

می تونم بگم که به لحاظ قانونی این دو تا اپلیکیشن ربطی به هم ندارند، و نباید روی همدیگه هم تاثیر بگذارند، چه مثبت چه منفی. حالا شاید یک استادی پیدا شه و دلش بسوزه و به خاطر یکی تون به اون یکی هم پذیرش بده، اما شما که دنبال دلسوزی بقیه نیستید، هستید؟

خلاصه اینکه، می تونید با هم ایمیل بنویسید، اما احتمال اینکه تاثیری داشته باشه، زیاد نیست. تازه فکر کنم احتمال تاثیر منفی هم خیلی وجود داره. به هر حال دکترا یک شغل آکادمیک به حساب می آید، که هر کسی باید توانایی شروع کردنش به تنهایی رو داشته باشه.

زوج های علمی که می شناسم، اونایی که جفتشون همه چیزشون با همه، چندان راضی نیستند. فرض کن که صبح ها می خواهید با هم بروید و با هم برگردید، در تئوری قشنگه، در عمل، باعث می شه همیشه یکی تون برای همه چیز منتظر یکی دیگه باشه. مثلا اگر تو بخواهی زود بری سر کار، خانمت دیرتر، همین می تونه مشکل ایجاد کنه. یا موقع برگشتن از سر کار هم همینطور. بهتره که یک کم از هم فاصله داشته باشید، همه چیز زندگی تون رو مشترک باشید، به جز کار، که دکترا هم جزء کار به حساب می آید. این بخش زندگی رو هر کسی مستقل پیش ببره. اینجوری محبتتون هم بیشتر می شه، و در عین حال شانس ها و فرصت های بیشتری براتون پیش می آره. هر دو تون مجزا، قوی می شید، از دیدن همدیگه که دارید توی شغلتون پیش رفت می کنید لذت می برید، نه اینکه یکی تون ته دلش هی بگه که اگر من نبودم تو الان اینجا نمی رسیدی.

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط blur نمایش پست ها
    اتفاقا من هنوز میل زدنو شروع نکردم و میخوام دو هفته دیگه که GREرو دادم شروع کنم...ولی همش تو استرسم که نکنه دیر شه....توضیح آرامش بخشی بودببخشین من زیاد در مورد استرالیا اطلاعات ندارم و معذرت از بابت اینکه تو تاپیک نامربوط می پرسم ولی قاطی کردم...ددلاین های دانشگاه های استرالیا حدودا چه زمانی هست که شما فرمودین این یه ماه زمان مناسبی برا میل زدن هست؟
    سیستم آموزشی چند تا از دانشگاه های استرالیا که من باهاشون در تماس بودم متفاوته ولی نمیدونم این مورد شامل همه میشه یا نه. این دانشگاه ها سال تحصیلی شون (به عنوان مثال) از March 2013 شروع میشه و در سال 2013 تمام میشه. یعنی مثل ایران و اروپا و آمریکا نیستن که (به عنوان مثال) شروع سالتحصیلی شون از September 2012 هست ولی پایانش 2013 هست. به این دلیل که حدودا 4-5 ماه تا شروع سال تحصیلی این تیپ دانشگاه ها زمان مونده شما الا شانس پذیرش از اون ها رو دارین.
    با خیال راحت بفکر GRE باش ولی بعد از اون کار رو جدی بگیر. این طوری اصلا از برنامه عقب نخواهی بود و با تمرکز زیاد به هر دو خواهی رسید. موفق باشین.

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

Junior Member

من تو ایمیلایی که به استادا میزنم بهشون میگم که علاقه دارم زیر نظرشون کار کنم به ویژه به صورت RA. جوابهایی که تا الان گرفتم خوب بوده از رزومه ام تعریف کردن خوششون هم اومده بعد هم گفتن اپلای کن. حتی هم ازشون خواستم که اسمشونرو به عنوان supervisor پیشنهادی بزنم پذیرفتن. اما از نظر فاند و RA شدن چیزی نگفتن. به نظرتون الان من باید چی کار کنم؟ نگرانم که اپلای کنم اسم همین استاده هم بزنم اما فاند RA نداشته باشه.

Junior Member

از اونجایی که من و همسرم هم رشته و کاملا هم فیلد هستیم به اساتید مختلف تو یه دانشگاه ایمیل می زنیم. به نظرتون برای اپلای برای دانشگاه های یکسان ادغام کنیم یا اینکه دانشگاهامون رو متفاوت بزنیم؟ به نظرتون اگه برای دانشگاه های مشابه اپلای کنیم روی شانس پذیرش هم تاثیر میذاریم؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط LMHHF نمایش پست ها
    من تو ایمیلایی که به استادا میزنم بهشون میگم که علاقه دارم زیر نظرشون کار کنم به ویژه به صورت RA. جوابهایی که تا الان گرفتم خوب بوده از رزومه ام تعریف کردن خوششون هم اومده بعد هم گفتن اپلای کن. حتی هم ازشون خواستم که اسمشونرو به عنوان supervisor پیشنهادی بزنم پذیرفتن. اما از نظر فاند و RA شدن چیزی نگفتن. به نظرتون الان من باید چی کار کنم؟ نگرانم که اپلای کنم اسم همین استاده هم بزنم اما فاند RA نداشته باشه.
    فاندش رو وقتي مشخص ميكنه كه مدارك همه رسيده باشه بعد سر فرصت تك تك بررسي ميشه و يك عده قبول ميشن. حالا تو اين عده ميشينن تاپ ترين هاشو براي فاند جدا ميكنن. اين روش پذيرش با فانده. شما استثناهايي رو كه با ايميل به نتيجه ميرسن در نظر نگيريد هرچند كه شايد شما هم يكي از اونها باشيد. اما هيچ استادي در اين مرحله به كسي قول فاند نميده شايد يكي بهتر از شما بدون حتي ارسال ايميل اپلاي كنه. اونوقت اگه اونو خواست كه نميشه چون قول پولشو به شما داده. پس زياد سخت نگيريد و روال رو پيش بريد. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    EE/University of South Florida

سلام دوستان. من سه شنبه قبلی با استادی که پذیرشم اومده بود تو اون uni مصاحبه کردم و استاد قبل مصاحبه گفت که بعد مصاحبه بهت فاند میدم. حالا می خوام یه میل بزنم که زودتر I-20 من صادر بشه. این چطوره؟
    Sorry for bothering you, as you know, the process of application of visa for Iranian students takes more time than students from other countries. The main reason is that there is no U.S embassy in Iran, so I should travel to turkey in order to apply for visa and have an interview there which will be taken even more than 2 months. I want to know your opinion regarding my case. I impatiently look forward to hearing from you.

Member
    رشته و دانشگاه
    مامایی_ازاد مشهد

سلام دوستان:
    جواب سوال قبلی ام رو که نگرفتم. حالا خواهشا بگید در اولین ایمیل به استاد فقط اعلام علاقه مندی به همکاری لازمه یا باید cv رو هم attach کنم؟میگم تا هنوز استاد اعلام تمایل نکرده بد نیس cv بدم؟وقت گیر نیس براشون مطالعه cv?

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

نقل قول نوشته اصلی توسط falamak66 نمایش پست ها
    سلام دوستان:
    جواب سوال قبلی ام رو که نگرفتم. حالا خواهشا بگید در اولین ایمیل به استاد فقط اعلام علاقه مندی به همکاری لازمه یا باید cv رو هم attach کنم؟میگم تا هنوز استاد اعلام تمایل نکرده بد نیس cv بدم؟وقت گیر نیس براشون مطالعه cv?
    شما اظهار علاقمندی کنید و وجه مشترک علاقمندی شما و کارهای استاد را هایلات کنید و حتما حتما سی وی رو بفرستید. اگه نامه شما توجهشونو جلب کنه حتما سی وی رو می بینند و اگرم جاب نکنه که در هر دو صورت فایده ای نداره.