صفحه 154 از 589 نخستنخست ... 54104144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164204254 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,531 تا 1,540 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط aminjoon نمایش پست ها
    بچه ها من رزومم رو بصورت مفصل و با همه جزئیات به صورت یه سایت شخصی در آوردم.به نظرم اینکار باعث شده تا هم پرستیژ کاری بالا بره،هم اینکه بجای نوشتن مطالب کلی توی رزومم،بصورت مفصل توضیح دادم و خیلی روی نقاط قوت رزومم تاکید کردم.یه شمارنده هم گذاشتم که با ضبط کردن آی پی بازدید کننده بهم نشون می ده که چه افرادی و از کجای جهان وارد سایتم شدن.من خیلی دنبال این بودم که ببینم آیا استادها به رزومه من نگاه می کنن و اصلا ایمیلم رو می خونن یا نه!دیروز دیدم 2 نفر از کانادا و 1 نفر از آمریکا از رزومه من (سایتم) دیدن کردن.توصیه می کنم بچه ها هم همین کار رو انجام بدن...سوالی داشتین در خدمتیم
    سلام دوست عزیز
    این سایت شخصی را کجا ایجاد کردید !؟
    منظورم اینه که از وبلاگ استفاده کردین ، یا اینکه دامین + هاست خریدید !!؟
    .You can either have results or excuses; not both

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_Adljuy نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    این سایت شخصی را کجا ایجاد کردید !؟
    منظورم اینه که از وبلاگ استفاده کردین ، یا اینکه دامین + هاست خریدید !!؟
    می شه دامین و هاست خرید اما یه راه دیگه اینه که توی وبسایت های هاست رایگان سایتتون رو آپلود کنید.پیشنهاد من به شما این سایت هست.18 تا دامین داره که تمام دامین هاش 2 حرفی هستن.به دلیل اینکه تازه کار هم هست خیلی از ساب دامین ها هنوز آزادن.وبسایت یکی از دوستام هست.سرورهای بسیار قدرتمندی هم داره.

Member
    رشته و دانشگاه
    مامایی_ازاد مشهد

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    نه لازم نیست این کار رو بکنی، چون خیلی جالب نیست که کلی ایمیل ازت ببینه و هر کدوم یک تغییر ویرایشی ساده نسبت به قبل. آخرش هم عذرخواهی که ایراد از جیمیل بوده.

برای اینکه چنین مشکلی نداشته باشی، پیشنهاد من اینه که همیشه قبل از نوشتن ایمیل توی خود سیستم ایمیل (چه مثلا اوت لوک، چه خود سیستم ایمیل ها مثل ادیتور جیمیل، یاهو یا ایمیل دانشگاه یا هر چی)، اون رو توی ورد بنویس. و توی ورد تمام فرمت هایی که می خواهی تغییر بدی رو انجام بده. اینجوری احتمال اینکه ایمیلی رو اشتباهی برای کسی بفرستی خیلی کم می شه. مثلا اگر آدرس طرف رو هم وارد کرده باشی، شاید اتفاقی و قبل از تموم شدن کارت روی ایمیل اون رو سند کنی. یا اینکه ایرادهای فرمتی مثل همین مورد داشته باشی. از امکانات ویرایشی ورد مثل اسپل چک هم راحت تر می تونی استفاده کنی.

وقتی متنی رو کپی می کنی، معمولا فرمت های متن هم کپی می شه و وارد ادیتور می شه. اما ممکنه همون لحظه نبینی. برای این که مطمئن شی متنت در یک فرمت یکسان فرستاده می شه، همه متنت رو کپی کن توی notepad بعد دوباره از notepad کپی کن و توی ایمیل پیست کن. اینجوری همه متن به یک فرمت در می آید. برای اینکه یک بار برای همیشه این مشکل فرمت های متن در سیستم های مختلف رو حل کنی، پیشنهاد می کنم یک نیم ساعتی وقت بگذار و توی اینترنت درباره این موضوع مطلب بخون تا مفهوم این فرمت ها رو بفهمی و دیگه تا آخر عمر، به طور خودکار ایمیل ها و متن هات خیلی درست و قشنگ از آب در بیاد.
    با سلام:
    با توجه به توصيه دوستان علي رغم اشتباه فوق ديگه email رو دوباره ارسال نكردم .2 شنبه ميشه يه هفته از ارسال ميگذره و من جوابي دريافت نكردم.ايا توصيه به ارسال مجدد در اول صبح 2 شنبه مي فرماييد؟شايد كه استاده weekend خوبي داشته بوده باشه.جوابمو بده!

Member
    رشته و دانشگاه
    Florida State University, Biophysics

سلام دوستان

آیا بهتره به ایمیل هایی که گفتند" باید مدارک و به طور مستقیم به کمیته ارسال کرد و اقدام برای پذیرش کرد" جواب بدم و دوباره بپرسم برای گروهشون Qualified هستم یا نه؟ کار خوبیه؟ یا کلا سرمایه گذاری نکنم و برم رو استاد بعدی؟!
    با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science University of North Texas

نقل قول نوشته اصلی توسط golnaz_h نمایش پست ها
    سلام دوستان

آیا بهتره به ایمیل هایی که گفتند" باید مدارک و به طور مستقیم به کمیته ارسال کرد و اقدام برای پذیرش کرد" جواب بدم و دوباره بپرسم برای گروهشون Qualified هستم یا نه؟ کار خوبیه؟ یا کلا سرمایه گذاری نکنم و برم رو استاد بعدی؟!
    با تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط golnaz_h نمایش پست ها
    سلام دوستان

با تشکر
    اینجور جوابا یعنی کشک! اگه بهشون ایمیل بزنی و بپرسی، در جواب بهت میگن که ما اینجوری نمیتونیم تصمیم گیری کنیم و "باید" تمامی مدارک مورد نیاز رو بهمراه Application Fee بدی به ما تا بگیم میخوایمت یا نه!
    استاد وقتی میگه " باید مدارک و به طور مستقیم به کمیته ارسال کرد و اقدام برای پذیرش کرد" یعنی:
    یا اینکه فیلد شما زیاد با کارش همخوانی نداره یا اینکه ویژگی خاص یا برجسته ای ندارید و بقول معروف چشمش شما رو نگرفته!
    یا اینکه استاده اصلا پول نداره و شما رو حواله میکنه به دانشکده که اگه پذیرش گرفتید اونوقت یه استاد واستون مشخص کنن یا مثلا Teacher Assistantship بدن
    یا اینکه دانشگاه مورد نظر شما استادمحور نیست: یعنی اینکه اساتید موظفند از میان متقاضیانی که توسط دانشکده بررسی شده اند و مورد تایید قرار گرفته اند، دانشجویان خودشونو انتخاب کنن
    البته اینو باید بدونید که در "تمامی دانشگاهها"، مدارک شما باید مورد تایید دانشکده قرار بگیره تا یه استاد بتونه شما رو بگیره ولی بعضی از دانشگاههای استادمحور بدین صورت هستند که اگر یه استاد شما رو بخواد، شما اگه تنها Minimum Requirements
    اون دانشگاه رو داشته باشید کارتون حله. اینم اضافه کنم که شاید تفکیک دانشگاهها به استادمحور و دانشکده محور زیاد جالب نباشه و بشه در کل گفت که استاد تا استاد فرق میکنه!
    یه دانشگاه مثل Manitoba در کانادا هم اینجوریه که شما اگه از یکی از اساتید دانشگاه، البته فارغ از رشته ی تحصیلیتون، اوکی نگرفته باشی اصلا نمیتونی اپلای کنی!
    ​اهدای عضو اهدای زندگی | اهــدای سلول بنیادی | محک
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.
    کلی گویی آفت شعر است حرف مفت آفت ذهن
    (انقدر کلی گویی نکن! انقدر با قاطعیت صحبت نکن! نکن آقاجان نکن! )

سلام دوستان
    من یه پوزیشن دکتری خالی برای رشته ام پیدا کردم و دنبال یه متن ایمیل مناسب هستم که بهمراه رزومه ام واسه استاد مربوطه بفرستم
    متن هایی که در دسترس هست، برای مورد من (پوزیشن خالی با موضوع کاری مشخص شده) مناسب نیست. من برای سوئد میخوام اقدام کنم. کسی هست که نمونه ایمیل اینچنینی داشته باشه؟
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط falamak66 نمایش پست ها
    با سلام:
    با توجه به توصيه دوستان علي رغم اشتباه فوق ديگه email رو دوباره ارسال نكردم .2 شنبه ميشه يه هفته از ارسال ميگذره و من جوابي دريافت نكردم.ايا توصيه به ارسال مجدد در اول صبح 2 شنبه مي فرماييد؟شايد كه استاده weekend خوبي داشته بوده باشه.جوابمو بده!
    تصورم اینه که جواب دادن یا ندادنش ربطی به این اشتباهات فرمتی نداره. این ایمیل هم مثل همه ایمیل های دیگه. راستش، من به طور شخصی، خیلی اعتقادی به اینکه ساعت ایمیل زدن مهم باشه ندارم. البته اینکه شما وقتی طرف در تعطیلات است، ایمیل نزنی، می تونه مهم باشه. اما در طول سال و زمان های کاری، خیلی اهمیتی نداره. به تعداد آدم ها، سناریو برای رسیدگی به ایمیل ها وجود داره. مثلا شاید این استاد اول هفته هاش رو برای درس ها گذاشته باشه و به کارهای دیگه توجهی نکنه، یا شاید نه. هر چیزی ممکنه. بنابراین این نوع تفکر که ایمیل زدن به این آدم ناشناس در این روز خاص می تونه مهم باشه، درست نیست. اگر طرف رو به طور شخصی می شناسی، موضوع فرق می کنه، ولی همین جوری به طور کلی یک قانون بسازیم، برای همه، درست نیست.

شما هر کاری که برای ایمیل های دیگه می کنی رو برای همین انجام بده.

Junior Member helious آواتار ها

سلام دوستان
    من تازه میخوام اولین ایمیلم رو به استاد بزنم از اونجایی که دارم اماده میشم واسه ایلتس و روی یه مقاله دارم کار میکنم میخواستم ببینم چی بنویسم

به طور خلاصه میخوام بنویسم دانشجوی سال آخر کارشناسی تغذیه هستم با معدل 14 . دارم واسه زبان اماده میشم که تا 6 ماه دیگه مدرکشو بگیرم.به فیلد شما که مربوط به دیابت هست خیلی علاقمند هستم. خودم دارم روی یه گیاه که بومی ایران هست و تاثیر زیادی روی قند خون داره کار میکنم.میخواستم ببینم اگه ایلتس رو بگیرم و معدل رو بتونم به 15 برسونم و یک مقاله در isi بدم میتونم برای مستر زیر نظر شما اقدام کنم؟

به نظرتون این متن رو چه جوری بنویسم دوستان؟ممنون میشم راهنماییم کنید

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

دوست گرامی چرا میگین این جور جوابا یعنی کشک؟!!! جواب غیر کشک از نظر شما چیه؟ حتما استاد باید با 1 ایمیل خشک و خالی بگه فاند و ادمیشنت رو من تضمین میکنم و بلیط هواپیما رو هم بفرسته در خونتون؟
    همه استاد ها به چندین نفر میگن اپلای کن و بعد از بررسی پرونده ها (توسط استاد یا کمیته های مربوطه) سعی میکنن بهترین ها رو انتخاب کنن. این عین کاری هست که ما دانشجو ها میکنیم: ما هم واسه چندین جا اپلای می کنیم و بعد از بین آفر ها، بهترین رو انتخاب میکنیم. اون ها هم میدونن که ما دنبال چند جا هستیم پس نمیان به یه نفر که فقط یه ایمیل زده، ادمیشن و فاند بدن چون ممکنه اون شخص (حتی اگر رزومه توپی داشته باشه) بره یه جای دیگه. بنابراین (مثل ما) چند نفر رو بدین ترتیب زیر سر نگه میدارن.
    با آرزوی راهنمایی های بهتر واسه دوستانی که در ابتدای راه هستن
    نقل قول نوشته اصلی توسط sabzdarsabz نمایش پست ها
    اینجور جوابا یعنی کشک! اگه بهشون ایمیل بزنی و بپرسی، در جواب بهت میگن که ما اینجوری نمیتونیم تصمیم گیری کنیم و "باید" تمامی مدارک مورد نیاز رو بهمراه Application Fee بدی به ما تا بگیم میخوایمت یا نه!
    استاد وقتی میگه " باید مدارک و به طور مستقیم به کمیته ارسال کرد و اقدام برای پذیرش کرد" یعنی:
    یا اینکه فیلد شما زیاد با کارش همخوانی نداره یا اینکه ویژگی خاص یا برجسته ای ندارید و بقول معروف چشمش شما رو نگرفته!
    یا اینکه استاده اصلا پول نداره و شما رو حواله میکنه به دانشکده که اگه پذیرش گرفتید اونوقت یه استاد واستون مشخص کنن یا مثلا Teacher Assistantship بدن
    یا اینکه دانشگاه مورد نظر شما استادمحور نیست: یعنی اینکه اساتید موظفند از میان متقاضیانی که توسط دانشکده بررسی شده اند و مورد تایید قرار گرفته اند، دانشجویان خودشونو انتخاب کنن
    البته اینو باید بدونید که در "تمامی دانشگاهها"، مدارک شما باید مورد تایید دانشکده قرار بگیره تا یه استاد بتونه شما رو بگیره ولی بعضی از دانشگاههای استادمحور بدین صورت هستند که اگر یه استاد شما رو بخواد، شما اگه تنها Minimum Requirements
    اون دانشگاه رو داشته باشید کارتون حله. اینم اضافه کنم که شاید تفکیک دانشگاهها به استادمحور و دانشکده محور زیاد جالب نباشه و بشه در کل گفت که استاد تا استاد فرق میکنه!
    یه دانشگاه مثل Manitoba در کانادا هم اینجوریه که شما اگه از یکی از اساتید دانشگاه، البته فارغ از رشته ی تحصیلیتون، اوکی نگرفته باشی اصلا نمیتونی اپلای کنی!

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science University of North Texas

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.chem نمایش پست ها
    دوست گرامی چرا میگین این جور جوابا یعنی کشک؟!!! جواب غیر کشک از نظر شما چیه؟ حتما استاد باید با 1 ایمیل خشک و خالی بگه فاند و ادمیشنت رو من تضمین میکنم و بلیط هواپیما رو هم بفرسته در خونتون؟
    همه استاد ها به چندین نفر میگن اپلای کن و بعد از بررسی پرونده ها (توسط استاد یا کمیته های مربوطه) سعی میکنن بهترین ها رو انتخاب کنن. این عین کاری هست که ما دانشجو ها میکنیم: ما هم واسه چندین جا اپلای می کنیم و بعد از بین آفر ها، بهترین رو انتخاب میکنیم. اون ها هم میدونن که ما دنبال چند جا هستیم پس نمیان به یه نفر که فقط یه ایمیل زده، ادمیشن و فاند بدن چون ممکنه اون شخص (حتی اگر رزومه توپی داشته باشه) بره یه جای دیگه. بنابراین (مثل ما) چند نفر رو بدین ترتیب زیر سر نگه میدارن.
    با آرزوی راهنمایی های بهتر واسه دوستانی که در ابتدای راه هستن
    بنده اکثر جوابایی که از اساتید میگیرم همینجوریه. استاد یه نگاه کلی به ایمیل میندازه و میگه اپلای کن! شاید یه استاد به بیش از 100 تا دانشجو همینو بگه! ولی شاید اون دانشکده فقط 5 تا دانشجو بخواد! منظور من اینه که اگه ویژگی برجسته ای ندارید اصلا نمیتونید روی حرف اون استاد حساب کنید چون هرسال دانشگاهها کلی متقاضی دارن و فقط درصد قلیلی از اونا رو میگیرن. اون درصد قلیل همون افرادی هستند که حداقل یه ویژگی برجسته داشته باشن! حالا ویژگی برجسته چیه ؟
    نمره تافل بالا
    نمره GRE بالا
    معدل بالا
    مقاله و یا ژورنال معتبر
    فارغ التحصیلی از دانشگاههای برجسته و شناخته شده
    توصیه نامه از اساتید برجسته و شناخته شده
    ولی اگه یه استاد راجع به زمینه مورد علاقت و کارهای پژوهشیت ازت بپرسه و بینتون چندتا ایمیل رد و بدل بشه این درصدش خیلی خیلی بالاتر میره.
    کلا میشه گفت دو حالت داره: یا مخ استاده رو بزنی و استاده دیگه تاحدی بشناستت و رو کار تو حساب کنه.(در این صورت شاید رقیب چند نفر انگشت شمار باشید و یا حتی رقیبم نداشته باشید و فقط شما رو زیر سر داشته باشه. اون نگران نیست که یه وقت شما نتونید پذیرش بگیرید چون در این صورت بازم گزینه داره) در این حالت احتمال داره با داشتن حداقل های شرایط پذیرش اون دانشگاه هم شما رو بپذیرن.
    حالت دوم اینه که یه رزومه ی قوی داشته باشید و در پروسه ی به قول دانشگاهها Competitive پیروز میدان بشید.
    من قصد نا امید کردن کسی رو نداشتم! ولی باید واقعیت رو درک و قبول کرد. همه ی ماها غیر از فشار روحی درونی که داریم یه فشار اجتماعی رو هم متحمل هستیم. اکثرا افراد دور و برمون از هدف ما خبر دارن و اونقدرام بدشون نمیاد که ما شکست بخوریم!
    حالا فرض کنید یه دانشجو با یه رزومه ی معمولی، بیاد و براساس ایمیل کلیشه ای اساتید، واسه چندتا دانشگاه اپلای کنه و ماهها منتظر بمونه و بعدم همه ی دانشگاهها ریجکتش کنن! دیگه چی میمونه از طرف؟!
    صحبت من سر گرفتن پذیرش با فاند هستش اگه نه با یه رزومه ی معمولی میشه در خیلی از دانشگاههای خوب به خرج خودت تحصیل کنی!
    معمولا ایمیل کلیشه ای اساتید جملاتیه با این مضمون:
    Thank you for your interest in our program. I encourage you to apply
    جواب غیرکشک یعنی اینکه حداقل یه بحثی راجع به رزومه ت بکنه مثلا بگه چون تو فلان فیلد کار کردی خیلی شانس بالایی داری یا چون معدلت بالاست اپلای کن. اگه هم شروع کنه به پرسش و پاسخ بدان و آگاه باش که میخوادت!
    ویرایش توسط sabzdarsabz : October 22nd, 2012 در ساعت 02:01 AM
    ​اهدای عضو اهدای زندگی | اهــدای سلول بنیادی | محک
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.
    کلی گویی آفت شعر است حرف مفت آفت ذهن
    (انقدر کلی گویی نکن! انقدر با قاطعیت صحبت نکن! نکن آقاجان نکن! )