صفحه 158 از 589 نخستنخست ... 58108148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168208258 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,571 تا 1,580 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

سلام،دوستان من نه مقاله دارم هنوز و همینطور رزومه قوی بنظرتون در متن نامه چی مطرح کنم؟علاقه به فیلد کاری استاد داشتن کفایت می کنه؟
    صدور هیچ گذرنامه و ویزایی لازم نیست ، وقتی به خدا “پناهنده” می شوید . . .

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kokomalo63 نمایش پست ها
    میشه یکی جواب سوال منم بده. که معدلم از 20 بگم یا از 4؟ و نمره پایان نامه ام که از 18 هستش و چجوری بگم که بعد از این که مقالم چاپ شد دو نمره شو می دن و معدل ارشدم بدون نمره پایان نامه هستش؟
    روش نمره دادن از بیست یا از 5 (یا از 4، که البته نمی دونم این از 4 کجا استفاده می شه) با هم متفاوته، تبدیل معدل ها کار درستی نیست. یعنی فقط تغییر مقیاس و تقسیم بر یک عددی، باعث تبدیل معدل نمی شه. مثلا، توی سیستم نمره از 5، نمره 1 هم قبول به حساب می آید (دست کم توی سیستم اروپایی) و نمره رد شدن صفر به حساب می آید. پس نمره 9.5 و نمره 1 توی سیستم ما، هر دو برابر صفر می شه توی سیستم اروپایی. به همین دلیل، تبدیل معدل با روش تقسیم ساده، معتبر نیست.

اگر دیدی جایی الزاما نوشته که حتما نمره تون رو از 5 بگید، اون وقت همینجوری تقسیم کن، اما حتما جایی توی رزومه به نمره اصلی ات اشاره کن که بعدا با دیدن ریز نمره هات بهت نگن که معدلت رو اشتباهی گفته ای. توی ایمیل ها و نامه هات هم بگو که چون سیستم فرق داره، معدل من از 20 حساب شده و نمی دونم دقیقا چند می شه از 5، برای همین به طور تقریبی حساب می کنم و می شه فلان عدد.

این موضوع خیلی حساس نیست و شاید خیلی کم پیش بیاد که استاد یا دانشگاهی حتما از 5 بخواهد و نتونه بفهمه که سیستم های آموزشی فرق دارند. بنابراین احتیاط واجب اینه که همون از 20 بنویسی، مگر اینکه سمبه پر زور باشه و مجبور شی کار دیگه ای کنی، که همون کاری که پیشنهاد کردم رو انجام بده.

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط helious نمایش پست ها
    کسی واقعا نیست بتونه این لطف رو در حق بنده بکنه و منو راهنمایی کنه؟
    والا با این همه احتمال و اما و اگر، فکر می کنی کدوم استادی حوصله جواب دادن به شما رو داشته باشه؟ باید یک چیزی توی رزومه ات باشه که بشه شما رو ارزیابی کرد و سبک سنگین کرد که آیا شما یک دانشجوی احتمالی آینده هستی یا نه. الان که هیچی نداری شما. مدرک زبان می ره واسه شیش ماه دیگه. معدل رو خدا می دونه، مقاله isi هم فعلا در حد هیچی است، خب، واقعا می خواهی چی بگی؟

پیشنهادم اینه که بشین حسابی زبان بخون، معدلت رو تا جایی که می تونی بالا ببر، و هر چقدر می تونی مقاله کنفرانس و ژورنال بده، بعد که یک سری حداقل ها رو داشتی شروع کن دنبال پوزیشن بگرد. درها بسته نمی شوند، همیشه فرصت های جدید وجود داره و سال بعد هم می تونی اپلای کنی. فراموش نکن که کار توی دانشگاه یک کار حرفه ایه، مثل کار توی ناسا یا کار بناها و ساختمون سازها. هر حرفه ای هم روش کار خودش رو داره. توی آکادمیا به این نگاه نمی کنند که شما چه آرزوهایی داری، به چیزهایی که توی رزومه ات داری نگاه می کنند، یعنی چیزهایی که داری. استاد، عموت هم نیست، که به خاطر دلش بخواهد با شما راه بیاد و بشینه ببینه شما کی حاضری اپلای کنی. با این چیزهایی که شما نوشتی، حتی بچه های فروم هم چیزی نداشتند که به شما بگویند، چه برسه به استادها.

الان اپلای رو ول کن، بچسب به زبان و معدل و مقاله. هر وقت به جایی رسیدی که خیالت راحت شد مدارک اساسی و حداقل های لازم رو داری، با اعتماد به نفس بالا شروع کن به ایمیل زدن.

Banned

سلام
    من برای تز ارشدم یک استادی تو کانادا هست خیلی کارش به من شبیهه . هر ازگاهی هم ایمیل میزنم و سوال میپرسم ادمی زادی جواب میده.کلا جالبه و علمی. ولی من تا به حال موضوع کارمو با جزییات نگفتم و نمیدونه چیه. حالا میخام برای مشاوره علمی باهاش صحبت کنم و دیگه باید حتما با جزییات بهش بگم میخام چیکار کنم. حالا به نظرتون با تجربه ای که خودتون دارین و اطرافتون دیدین ممکنه بگم بهش دور بزنه؟ و اینکه خیلی خیلی دوست دارم با هم collaboration داشته باشیم که هم علمی هم مثلا انالیزامو بفرستم و از یک سری امکانات ازمایشگاهش استفاده کنم. به نظرتون چه جوری باید این مساله رو باهاش مطرح کنم؟ یا شایدم بهتر باشه یک سری دیتای اولیه (ازمایش اولیه رو انجام بدم ) یک حرفی برای گفتن داشته باشم؟
    خیلی ممنون میشم کمکم کنین

Member sajad6363 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

سلام دوستان
    من از یک استاد که صمینه کاریش خیلی نزدیکه جواب گرفتم. گفت واسه اپلای کن که بیای تو گروهمون که من هم اپلای کردم. قضیه اینه که واسه phd تابستون 2013 اپلای کردم و زمان زیادی دارم تا اون موقع. میخوام شانس پذیرشمو بیشتر کنم. نظر شما چیه در مورد اینکه یه ایمیل بزنم و ازشون بپرسم در این فرصت چه مطالبی رو مطالعه کنم که برای پروژه هاشون آماده تر باشم؟

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science University of North Texas

نقل قول نوشته اصلی توسط sajad6363 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از یک استاد که صمینه کاریش خیلی نزدیکه جواب گرفتم. گفت واسه اپلای کن که بیای تو گروهمون که من هم اپلای کردم. قضیه اینه که واسه phd تابستون 2013 اپلای کردم و زمان زیادی دارم تا اون موقع. میخوام شانس پذیرشمو بیشتر کنم. نظر شما چیه در مورد اینکه یه ایمیل بزنم و ازشون بپرسم در این فرصت چه مطالبی رو مطالعه کنم که برای پروژه هاشون آماده تر باشم؟

تابستون 2013 که همین تابستون سال 92 میشه اونقدرام وقت نداری! .آره ایده ی خوبیه چون باید به استاده نشون بدی که دانشجوی پیگیری هستی و باید همش باهاش در ارتباط باشی. البته نباید در هفته بیشتر از یکی دو سوال ازش بپرسی.
    آیا همینجوری فقط بهت گفت اپلای کن یا اینکه طی رد و بدل شدن چند ایمیل بینتون، این تصمیم رو گرفت؟
    ببین اگه همون اول گفته اپلای کن مطمئن باش به هرکس دیگه ای هم که زمینه کاریش نزدیک به اون باشه همینو میگه. موضوعی که خیلی از دوستان بهش توجه نمیکنن اینه که استاد هم تا یه حدی قدرت داره و نمیتونه هرکی رو که دلش خواست بگیره! شما هرچقدر هم که مورد پسند استاد قرار بگیری بازم مدارکت اول باید از ف-ی-ل-ت-ر دانشکده شون عبور کنه. اگه دانشکده شما رو قبول کرد اونوقت شما میشی جزو short-list دانشکده. حالا اینجاست که اساتید میان از بین پرونده ها، متقاضی یا متقاضیانی که قبلا باهاشون در تماس بوده اند یا زمینه ی کاریشون نزدیکه رو برای گروه تحقیقاتی خودشون انتخاب میکنن. من به یه استاد تو آمریکا ایمیل زدم، خوشش اومد و حتی باهام مصاحبه ی تلفنی کرد(به مدت 72 دقیقه!) و در آخر مصاحبه گفت میگیرمت و بورس کاملت میکنم. ولی دانشکده نمره تافلمو (93) قبول نکرد و گفت باید دوباره امتحان بدی و حداقل نمره ی 100 بیاری تا ما تازه مدارکتو بررسی کنیم ببینیم صلاحیت داری یا نه! هم خودم با دانشکده چونه زدم هم استاده باهاشون حرف زد ولی قبول نکردن!
    ببین تا میتونی ایمیل بزن و از بین بهترین جوابا چندتاشونو انتخاب کن و اپلای کن. اصلا نمیشه رو یکی دو تا دانشگاه حساب باز کرد.
    باز این مطلبو خدمت تمامی دوستان بگم که اگه از یه استاد جوابی در قالب
    I encourage you to apply for our graduate program
    گرفتید هیچ تضمینی وجود نداره که به شما پذیرش بدن.
    باید یه توازنی بین رزومه ی شما و رنک دانشگاه وجود داشته باشه تا شانس داشته باشین. البته دانشگاه تا دانشگاه فرق میکنه و هر دانشگاه اولویتاش فرق میکنه. مثلا بعضی از دانشگاههای آمریکا روی نمره ی GRE خیلی حساب باز میکنن و اگه نمره ی خوبی داشته باشید شانستون برای گرفتن پذیرش از اون دانشگاه بسیار بالاست.
    ویرایش توسط sabzdarsabz : October 26th, 2012 در ساعت 06:51 PM
    ​اهدای عضو اهدای زندگی | اهــدای سلول بنیادی | محک
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.
    کلی گویی آفت شعر است حرف مفت آفت ذهن
    (انقدر کلی گویی نکن! انقدر با قاطعیت صحبت نکن! نکن آقاجان نکن! )

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sajad6363 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه مطلب دیگه هم خدمت دوستان عزیز عرض کنم. اصلا از سوال کردن از اساتید نترسید. اونا بسیار رک هستند و ناراحتم نمیشن.
    من بارها از اساتید سوال کردم و اونا قبل از جواب دادن میگفتن "چقدر خوبه که سوال میکنی!"
    دو مدل سوال هست که با دونستن جوابش، وقتتون تلف نمیشه.
    1- استاد از نظر مالی در چه حدی ساپورت میکنه؟
    2- تو از نظر استاد، برای گرفتن پذیرش، در اولویت چندم قرار میگیری؟
    البته این سوالات رو اگر به موقع نپرسید کار خراب میشه! مثلا من یک ماه واسه یه استاد کانادایی کار تحقیقاتی کردم و بعدش ازش راجع به اولویت پرسیدم.
    راجع به سوال اولم باید بگم که اکثریت قریب به اتفاق اساتید خبر دارن که شما خواهان کمک هزینه هستید. ولی بعد از اینکه مطمئن شدید شما رو میخواد بگیره میتونید از چند و چونش ازش سوال کنید.
    باور کنید تقریبا در بیست دقیقه ی پایانی مصاحبه ام با استاد آمریکاییه فقط سوالاتی راجع به نحوه ی ساپورت مالی ازش کردم و اونهم به دقت و با خوشرویی پاسخ میداد!
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوستان من بازم بگم که این ایمیل زدن به اساتید رو واقعا جدی بگیرید. خیلی جواب میده! خیلی خوبه! من اینو پارسال از چندین نفر از دوستانی که رفته بودن آمریکا، کانادا و فنلاند شنیده بودم ولی باورم نمیشد انقدر مهم باشه. اساتید دانشگاهها معمولا ریسک نمیکنن و یه متقاضی ناشناخته رو هرچند از ف ی ل ت ر دانشکده هم عبور کرده باشه نمیگیرن. مگر اینکه رزومه ش چشمگیر باشه.
    البته به قول دوست خوبمون vahid.chem قرار نیست از طریق یه ایمیل به شما پذیرش و فاند و ویزا بدن ولی شما باید واقع نگر باشید و شرایط رو به خوبی سبک سنگین کنید و بیخودی با یه ایمیل از یه استاد، هزینه ی اپلای نکنید.
    اگه واقعا تصمیم دارید که برید، پس وقتتونو تلف نکنید و شبانه روز دانشگاهها و اساتید رو سرچ کنید و ایمیل بزنید. سعی کنید Research Interestی که به استاد معرفی میکنید زیاد محدود نباشه، مگر اینکه فیلد تحقیقاتیتون دقیقا با فیلد تحقیقاتی فعلی استاد یکی باشه.
    من که پا رو فراتر از این گذاشتم و یه ایمیل عمومی نوشتم و واسه تمامی اساتید دانشکده ها، فارغ از فیلد تحقیقاتیشون، فرستادم! فقط اسم استاد رو اول نامه عوض میکردم! البته فکر نمیکنم کسی با ایده ی من موافق باشه ولی من که جواب گرفتم. از اساتیدی هم جواب گرفتم که اصلا با فیلد تحقیقاتیشون آشنا نبودم! من آخر نامه ام به اساتید، اونا رو دعوت به همکاری باهاشون میکردم به این صورت:

Proposal for research collaboration:
    If you want to evaluate my qualifications even before admitting me as a future student, I would like to offer some remote research service! I mean you give me a topic related to your field of research, and I will send you a short report within a limited time like a month or so. If you found my work worthwhile, then you may go ahead and admit me. Otherwise you will decline my request. It is obvious that I will not claim for remuneration for such service in future (just for legal protection). I would like to apply for fall 2013 but I can start your proposed collaboration from early December in 2012
    ویرایش توسط sabzdarsabz : October 26th, 2012 در ساعت 07:52 PM

Junior Member

دوستان من به یه استاد توی آلمان که خیلی کارای تحقیقاتیش با من مشابه بود ایمیل زدم که سوپروایزری من رو قبول میکنی؟!! CV ام هم براش فرستادم
    بعد از 4 روز بهم ایمیل زده که فعلا نمیشه چون داریم ایستگاه تحقیقاتی مونو میبریم یه جا دیگه
    اگه بخوام مثلا بهش بگم که من علاقه ی زیادی به کار با شما دارم و ازش موضوعات مورد علاقه شو بپرسم که تا تابستان 92 چندتا مقاله رو اون زمینه ها بنویسم چطوره؟؟
    نظرتونو بگید دوستان خیلی حیاتیه
    مرسی

Member sajad6363 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sabzdarsabz نمایش پست ها
    تابستون 2013 که همین تابستون سال 92 میشه اونقدرام وقت نداری! .آره ایده ی خوبیه چون باید به استاده نشون بدی که دانشجوی پیگیری هستی و باید همش باهاش در ارتباط باشی. البته نباید در هفته بیشتر از یکی دو سوال ازش بپرسی.
    آیا همینجوری فقط بهت گفت اپلای کن یا اینکه طی رد و بدل شدن چند ایمیل بینتون، این تصمیم رو گرفت؟
    ممنون از پاسخ شما
    اول واسه یه استاد دیگه فرستاده بودم که گفت دیگه رو موضوع من کار نمیکنه و ایمیلمو فوروارد کرد به اساتید گروه قبلیش. استاد جدید هم گفت بهترین راه برای پیوستن به گروه ما اینه که اپلای کنی و گفت ددلاینش تو اکتبره. بعد ازش پرسیدم اسم تورو به عنوان سوپروایزر توو سوپ بیارم؟ گفت بیار و بگو میخوای با گروه ما کار کنی. الان حدود 2 ماه از اون ایمیل گذشته و میخوام اسمم دوباره به یادش بیاد که اپلیکیشنمو رد نکنه. وضعم بد نیست، معدل کارشناسی 17.01 و ارشدم 18.59 هست و زبان هم تافل 603.. مقاله هم یه چند تایی دارم.