صفحه 18 از 589 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868118518 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

ApplyAbroad Veteran
    Maya_hu آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geology/ Uni of Tabriz

پیش فرض پاسخ : نحوه تماس گرفتن با اساتید در مورد RA

مرسی بهرنگ جان بابت جوابت
    من نامه ام رو اینجا کپی میکنم. اگر دوستان لطف کنند و یه نگاهی بهش نبدازند و نظرشون رو بگن خیلی خیلی خیلی ممنون میشم

Dear Dr ….
    I am writing you to apply for a Ph.D. scholar position under your supervision. I achieved my M.Sc in ..... in University of ...., Iran (2006, GPA: 3.6). Your group reputation for excellence in (…zamineye karie ostad…)gives me strong motivation to join your group if I have the chance to.
    My M.Sc thesis named: “.......”. I studied ..... and ......, performed ..... and produced .... using ......
    I believe my education together with my teaching and working experiments which were mentioned in my CV, provided me with insights to the aspects needed to work in your group and I will be very grateful if I will be given a chance.
    I have included my curriculum vitae and will be happy to provide further material and information if needed.
    Thank you very much for your consideration. I am eagerly looking forward to hear back from you.
    ویرایش توسط Maya_hu : October 20th, 2010 در ساعت 11:10 PM

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط Maya_hu نمایش پست ها
    مرسی بهرنگ جان بابت جوابت
    من نامه ام رو اینجا کپی میکنم. اگر دوستان لطف کنند و یه نگاهی بهش نبدازند و نظرشون رو بگن خیلی خیلی خیلی ممنون میشم

Dear Dr ….
    I am writing you to apply for a Ph.D. scholar position under your supervision. I achieved my M.Sc in ..... in University of ...., Iran (2006, GPA: 3.6). Your group reputation for excellence in (…zamineye karie ostad…)gives me strong motivation to join your group if I have the chance to.
    My M.Sc thesis named: “.......”. I studied ..... and ......, performed ..... and produced .... using ......
    I believe my education together with my teaching and working experiments which were mentioned in my CV, provided me with insights to the aspects needed to work in your group and I will be very grateful if I will be given a chance.
    I have included my curriculum vitae and will be happy to provide further material and information if needed.
    Thank you very much for your consideration. I am eagerly looking forward to hear back from you.
    دوست عزیز
    ایمیل شما بغیر از اینکه ایراد گرامری داره، خیلی فارسی است که انگلیسی نوشته شده است. مثل من که فارسی را با گرامر انگلیسی مینویسم
    معدل خودتان را چطور تبدیل کردید؟ بحث در این مورد در فروم زیاد است. بهتر است بصورت واقعی بنویسید و بزارید اگر با سیستم نمره دهی ایران آشنا نیست استاد مورد نظر . برود و بپرسد. در غیر اینصورت با تعجب به ریز نمره شما نگاه خواهد کرد. بزارید خودشان تبدیل کنند معدل شما را. چندین بار در مورد رزومه اتچ شده اشاره شده در متن ایمیل که دلیلی نداره . یک بار بطور مثال بگویید:
    Attached is my resume for your consideration

جمله آخر کمی خارج از فرمال است . ساده ولی درست بنویسید:
    I look forward to hearing from you in due course

موفق باشید
    What Goes Around...Comes Around

ApplyAbroad Veteran
    Maya_hu آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geology/ Uni of Tabriz

اون بحثهارو در مورد معدل در فروم خوندم و با استفاده از این لینک که در فروم گذاشته شده بود تبدیلش کردم:
    http://www.mcgill.ca/files/gradapplicants/IRAN.pdf
    اما درکل فکر می کنم پیشنهاد شما بهتر باشه که اصل معدلم رو بذارم و اوان خودشون با فرمولهای خودشون تبدیل کنند.
    در مورد اشاره شدن به CV هم درست میگید
    جمله آخر هم اصلاح میشه
    فقط در مورد اشکالات گرامری خودم که متوجه نمیشم کجا ایراد دارم . اگر لطفی می کردید و موارد اشتباه رو های لایتش می کردید خیلی خوب میشد
    در مورد به سبک فارسی نویسی اما یه خورده شک دارم. علتش هم اینه که قسمتهای عمومی نامه رو از تلفیق چند نامه گذاشته شده در فرومهای خارجی نوشتم . اینکه گفتید به سبک فارسیه یه خورده عجیب به نظر میرسه!

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط Maya_hu نمایش پست ها
    اون بحثهارو در مورد معدل در فروم خوندم و با استفاده از این لینک که در فروم گذاشته شده بود تبدیلش کردم:
    http://www.mcgill.ca/files/gradapplicants/IRAN.pdf
    اما درکل فکر می کنم پیشنهاد شما بهتر باشه که اصل معدلم رو بذارم و اوان خودشون با فرمولهای خودشون تبدیل کنند.
    در مورد اشاره شدن به CV هم درست میگید
    جمله آخر هم اصلاح میشه
    فقط در مورد اشکالات گرامری خودم که متوجه نمیشم کجا ایراد دارم . اگر لطفی می کردید و موارد اشتباه رو های لایتش می کردید خیلی خوب میشد
    در مورد به سبک فارسی نویسی اما یه خورده شک دارم. علتش هم اینه که قسمتهای عمومی نامه رو از تلفیق چند نامه گذاشته شده در فرومهای خارجی نوشتم . اینکه گفتید به سبک فارسیه یه خورده عجیب به نظر میرسه!
    بهر حال من در ایمیل شما چندین مورد دیدم که به هیچ عنوان collocation رعایت نشده است. بهترین کار این است که خودتان ایراد های ایمیل را در آورید تا به زبان شما هم کمک کرده باشد فردا از شما میخواهند که مقاله و ریپورت بنویسید و اگه کارتان خیلی درست باشه مقاله برای Review و یا حتی ازتان میخواهند که در گیر کتاب و پرپوزال بشوید که باتجربه خود من, مراحل آخر عین مصداق بدبختی و گرفتاری خواهد بود.

موفق باشید
    What Goes Around...Comes Around

سلام دوستان..من می خوام به یه استادی که پارسال هم براش ایمیل فرستام دوباره امیل بزنم و بگم که امسال شرایطم بهتر شده و ازش بپرسم منو قبول می نه امسال یا نه...من پارسال هم اپلای کردم و پذیرش نگرفتم..حالا از دانشگاه برام ایمیل اومده که چند تا پوزیشن باز شده برای winter و ما که پارسال اپلای کردیم دیگه لازم نیست دوباره اپلای کنیم...فقط باید ایمل بزنیم که دوباره می خواهیم consider بشیم یا نه....حالا یکی از اون پوزیشن ها مال یه استادیه که من قبلا هم بهش ایمل زدم و اون جوابم و داد اطلاعات پروژه رو بهم گفت و گفت که نمره gre رو برا بفرستم..که بعد از ینکه من نمره رو براش فرستادم دیگه جواب نداد...پارسال نمره ریاضی gre پایین بود///حالا می خوام براش دوباره ایمیل بزنم..بهتره اشاره کنم که پارسال هم بهش ایمیل زدم یا نه...بهش بگم که دوباره جی آر ای دادم و مطمئنم نمره ام بهتر میشه و امسال یه مقاله چاپ شده دارم و از این حرف ها...یا اینکه دوباره حودم و کامل معرفی کنم و به پارسال اشاره ای نکنم؟

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

می شه یه نگاهی به متن این بندازید و ببینید اشکال گرامری و ...نداره؟

Dear Professor ......
    I am ..... a graduate of .....University with an MSc in ............ I have visited your web pages and read your research areas and interests. Visiting these pages made me really enthusiastic to send email to you and ask if u have any open position for Ph.D student. Inasmuch as I found your interests and researches in line with mines especially in the area of sol gel processing and synthesis, processing and characterization of ceramic related materials, nanopowders and nanostructured materials. However for my PhD program, I am actually open to other subjects since I found myself a diligent and self motivated student in most research issues.

Briefly, My GPA is 17.6/20 (88%). My M.S. thesis was on the "......................" in which I could synthesize the ............................
    have a published paper in Journal of Alloys and Compounds and submitted another paper in this journal. My IELTS and GRE scores are 7 and 1190, respectively, and I have taken another IELTS and GRE test that hopefully my scores will be much better that the last ones.

I have a B.S. in .............., from ........ University and have been working in Research and development center of ......... Company, as an expert, for 3 years. It is the manufacturer of................. In this company I had some research on ....................
    My C.V. is attached, and I greatly appreciate if you read it and inform me if it is possible to study under your supervision. Regarding your previous activities and your publications I feel confident that joining as a PhD student to that University under your supervision will help me achieve my objectives.

Banned

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_ra نمایش پست ها
    می شه یه نگاهی به متن این بندازید و ببینید اشکال گرامری و ...نداره؟

Dear Professor ......
    I am ..... a graduate of .....University with an MSc in ............ I have visited your web pages and read your research areas and interests. Visiting these pages made me really enthusiastic to send email to you and ask if u have any open position for Ph.D student. Inasmuch as I found your interests and researches in line with mines especially in the area of sol gel processing and synthesis, processing and characterization of ceramic related materials, nanopowders and nanostructured materials. However for my PhD program, I am actually open to other subjects since I found myself a diligent and self motivated student in most research issues.

Briefly, My GPA is 17.6/20 (88%). My M.S. thesis was on the "......................" in which I could synthesize the ............................
    have a published paper in Journal of Alloys and Compounds and submitted another paper in this journal. My IELTS and GRE scores are 7 and 1190, respectively, and I have taken another IELTS and GRE test that hopefully my scores will be much better that the last ones.

I have a B.S. in .............., from ........ University and have been working in Research and development center of ......... Company, as an expert, for 3 years. It is the manufacturer of................. In this company I had some research on ....................
    My C.V. is attached, and I greatly appreciate if you read it and inform me if it is possible to study under your supervision. Regarding your previous activities and your publications I feel confident that joining as a PhD student to that University under your supervision will help me achieve my objectives.
    داره و می تونم به سادگی بگم که خیلی هم داره ! ساده تریم مساله همون اولش معلوم میشه ! ( به نظر من )
    Iam Hossein . . .
    کاملا فارسی هستش !
    My name is Hossein
    a Graduate of . . .
    یعنی چی ؟ فارسی تمام !
    Graduated !
    with an MSc ؟؟؟
    بازم فارسی !

یه سری به فرمت های بچه های قبلی بزنی بد نیست ! ( نظر من )

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط gdfr7 نمایش پست ها
    آقا در این اساتید ایرانی رو واقعا باید گل گرفت
    بار اول که بهش میل زدم اینو بهم فرستاد
    You are certainly welcome to apply to our graduate program in
    (website http://www.ncsu.edu/). I think your background is
    appropriate for applying for admission in our program. Whether or not
    you will be admitted of course depends on your records as determined by
    the admission committee. If you are considering to also apply for
    financial support you may do so on the application form. The admission
    committee makes appropriate decisions based on the competitive standing
    of each applicant.
    دیگه فکر نمی کنم از این قشنگتر بار اول جواب بدن(من یکی که حداقل نگرفتم)
    بعد که میل زدم تشکر کردم و در مورد open position سوال کردم که غیر مستقیم مسئله فاند رو مطرح میکه، اینرو بهم جواب داد.
    ,
    Unfortunately i do not have funding to support a new PhD student in my
    research group.

Best,
    من از هیچ استادی به جز ایرانیا یه همچین جوابائی نمی گیرم.
    یا جواب نمی دن یا ریجکت میکنن یا اینطوری میپیچونن.
    من یکی که دور استاد ایرانی خط کشیدم(به این فکر میکنم که چرا همه چیز ما ایرانیا انقدر برعکسه!!!)
    کاملا موافق هستم !
    یادتون باشه اگه استاد شدید این مسائل رو رعایت کنید !

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    داره و می تونم به سادگی بگم که خیلی هم داره ! ساده تریم مساله همون اولش معلوم میشه ! ( به نظر من )
    Iam Hossein . . .
    کاملا فارسی هستش !
    My name is Hossein
    a Graduate of . . .
    یعنی چی ؟ فارسی تمام !
    Graduated !
    with an MSc ؟؟؟
    بازم فارسی !

یه سری به فرمت های بچه های قبلی بزنی بد نیست ! ( نظر من )

خب به نظرم اين موارد هيچ اشكالي نداره، كاملا معمول و مرسومه و مي‌تونه يك نامه خيلي رسمي و محترمانه باشه. من هم معمولا همين سبك رو مي‌نويسم و مشكلي نداشته‌ام. قبلا ايميل‌هام رو با دوستان نيتيوم چك مي‌كردم، اون ها هم مشكلي به اين روش معرفي نگرفته بودند، اصلا شايد فكر كنم يكي‌شون اينجوري اصلاح كرده بود.
    موضوع اينه كه انگليسي شما بايد درست باشه، وگرنه رعايت يك فرمت خاص دردي رو دوا نمي‌كنه چون نمي‌توني مطمئن باشي كه آيا مي‌توني اصلاحش كني يا نه.

حالا كلا موضوع مهمي نيست. هر متني قابل ويرايش و بهتر شدنه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    خب به نظرم اين موارد هيچ اشكالي نداره، كاملا معمول و مرسومه و مي‌تونه يك نامه خيلي رسمي و محترمانه باشه. من هم معمولا همين سبك رو مي‌نويسم و مشكلي نداشته‌ام. قبلا ايميل‌هام رو با دوستان نيتيوم چك مي‌كردم، اون ها هم مشكلي به اين روش معرفي نگرفته بودند، اصلا شايد فكر كنم يكي‌شون اينجوري اصلاح كرده بود.
    موضوع اينه كه انگليسي شما بايد درست باشه، وگرنه رعايت يك فرمت خاص دردي رو دوا نمي‌كنه چون نمي‌توني مطمئن باشي كه آيا مي‌توني اصلاحش كني يا نه.

حالا كلا موضوع مهمي نيست. هر متني قابل ويرايش و بهتر شدنه.
    البته !
    ولی تجربه به من ثابت کرده ( حداقل توی Conversation ) که استادها از همین وضع نوشتن و حرف زدن شما می فهمند که چه قدر بارت هستش ( هم آکادمیک و هم انگلیسی )

خوب من فقط نظر خودم رو دادم ! نه؟