صفحه 19 از 589 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282969119519 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Senior Member Simplex آواتار ها

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_ra نمایش پست ها
    می شه یه نگاهی به متن این بندازید و ببینید اشکال گرامری و ...نداره؟

Dear Professor ......
    I am ..... a graduate of .....University with an MSc in ............ I have visited your web pages and read your research areas and interests. Visiting these pages made me really enthusiastic to send email to you and ask if u have any open position for Ph.D student. Inasmuch as I found your interests and researches in line with mines especially in the area of sol gel processing and synthesis, processing and characterization of ceramic related materials, nanopowders and nanostructured materials. However for my PhD program, I am actually open to other subjects since I found myself a diligent and self motivated student in most research issues.

Briefly, My GPA is 17.6/20 (88%). My M.S. thesis was on the "......................" in which I could synthesize the ............................
    have a published paper in Journal of Alloys and Compounds and submitted another paper in this journal. My IELTS and GRE scores are 7 and 1190, respectively, and I have taken another IELTS and GRE test that hopefully my scores will be much better that the last ones.

I have a B.S. in .............., from ........ University and have been working in Research and development center of ......... Company, as an expert, for 3 years. It is the manufacturer of................. In this company I had some research on ....................
    My C.V. is attached, and I greatly appreciate if you read it and inform me if it is possible to study under your supervision. Regarding your previous activities and your publications I feel confident that joining as a PhD student to that University under your supervision will help me achieve my objectives.

به نظرم يك كم طولاني شد. يه چيزاييش رو كه بار خاصي ندارند مي‌شه حذف كرد. مثلا چه نيازي به اينكه من وب‌پيچت رو ديدم هست؟ مثلا اگر كسي معرفيت كرده بود خوب بود كه مي‌گفتي از كجا باهاش آشنا شدي، اما خوندن وب پيچ مثبت نمي‌كنه متنت رو. مي‌شه حذفش كرد. به جاي اين و جمله‌هاي بعدش مي‌شه گفت: my works and research interest seems to meet quite well with your research interests. I mail to you requesting to know if you can accept me as a phd student under your supervision. موضوعات رو هم اگر واقعا ذكرشون مهم و اساسيه مي‌شه توي يك جمله بعدي گفت.

عنوان تز و معدل و اين چيزها بايد براي استاد مهم باشه كه ذكرشون كردي و گرنه نيازي نيست بگي. با شناختي كه از استاد و دانشكده به دست آوردي ببين چي واسه استاد مهمه، معدل، gre، نمره زيان، ... . فقط همون مهم‌تره رو ذكر كن و بقيه رو به رزومه ارجاع بده، البته به شرطي كه توي اون موضوع موفق باشي ها، مثلا نمره زبانت خوب باشه و ذكر كني و گرنه نگي بهتره.
    as an expert رو نفهميدم منظورت چي بوده. مي‌توني بگي كه researcher بودي يا scientific investigator يا چيزي شبيه اين. ذكر bsc هم جايي تو اين جمله نداره. my cv is attached و جمله ‌هاي بعدش به دل من كه ننشست (:دي) مثلا بگو i request you to kindly have a look at my cv for more information on me and my works OR publications OR achievements OR anything

يك كاريش كن كه مثلا سه پاراگراف باشه. اوليش معرفي خودت،‌ آخريش همين اطلاعات اضافي درباره خودت. وسطيش درباره كارهاي استاد. يك جوري بچين كه بعد از خوندن اين حس رو ايجاد كنه: "پاراگراف اول: تخصص و مهارت اين آدم با كارهاي من و چيزايي كه نياز دارم جوره. پاراگراف دوم: اطلاعات كافي و خوبي از كارهاي من و گروهم داره. پاراگراف سوم: حداقل‌هاي پذيرش رو داره و مي‌تونم به عنوان يك دانشجوي آتي روش حساب كنم" حالا اين يك مثاله. منظورم اينه كه يك سناريو داشته باش و با حداقل جمله‌ها، مخاطبت رو گام به گام به چيزي كه مي‌خواهي برسون.

اما ديگه خيلي طولش نده،‌يك جايي تموم كن. مثلا بگو يك روز ديگه روش كار مي‌كنم و تمام. وگرنه نوشتن خيلي طولاني مي‌شه و هميشه مي‌شه بهترش كرد. يك ددلاين بگذار و هر چي آماده شد رو بفرست بره.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

سلام . اين جواب رو تو نامه يكي از اساتيد مي خوام بده، ميشه ببينيد خوبه؟ اشكال گرامري نداشته باشه؟

I am going to apply for "xxxx" programme.
    It is need I fill the "Research Proposal" blank of the application form.
    I'm writing to ask you what I should write to do so. Is it enough I write the details is available on "Project Details"?
    Thank you very much for your time and concern. I am looking forward to hearing from you and appreciate any further advice.

Wink پاسخ : ایمیل به اساتید در مورد کمک هزینه

سلام.من الان سوم دبيرستانم و ميخوام براي كارشناسي kaistاقدام كنم.ولي مثل اينكه بايد به اساتيدش ايميل بزم.ايميلشونو از كجا بيارم.؟ خواهش ميكنم كمكم كنين.

Banned

پیش فرض پاسخ : ایمیل به اساتید در مورد کمک هزینه

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam-ss501 نمایش پست ها
    سلام.من الان سوم دبيرستانم و ميخوام براي كارشناسي kaistاقدام كنم.ولي مثل اينكه بايد به اساتيدش ايميل بزم.ايميلشونو از كجا بيارم.؟ خواهش ميكنم كمكم كنين.
    میری تو سایت اون دانشگاه ، می گردی دنبال اون دپارتمانی که می خوای ، اگه دانشگات توی آمریکاست و می خوای واسه لیسانس بری واهاست بگردی Undergraduate studies پیدا کنی یا توی Program اون دانشگاه دنبال B.Sc. بگردی ! بعد از اون یه جایی نوشته Faculty / Staff ، رفتی اونجا اسم استاد ها + فیلد مورد علاقشون رو نوشته ! می تونی E-mail پیدا کنی .
    اگه بازم نتونستی پیغام خصوصی بزار راهنماییت کنم .
    می تونی پست های قدیمی تر رو هم بخونی . کلا واسه لیسانس احتیاجی به استاد نیست ( البته واسه USA ) چون از شما انتظار Research ندارند توی اون مقطع ! نمره زبان و معدلت مهم هتش ! این استاد های دانشگاه ها به دکتری جواب نمی دن چه برسه به لیسانس !

موفق باشید

Junior Member

سلام به همه دوستان، در جواب این ایمیل چی بهتره بپرسم؟ از فاند برای دانشجویان مستر بپرسم یا معدلمو رو کنم بگم معدله من کمه چقد تو شانسم واسه پذیرش اثر داره؟

Thank you for your interest in our graduate program. I think you will be a strong applicant for our M.S. program in Electrical Engineering. I would like to encourage you to apply for admission to our graduate program. You can apply online at
    I look forward to receiving your application. Please feel free to contact me if you have any questions.
    Yours truly,

نقل قول نوشته اصلی توسط noosheen نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان، در جواب این ایمیل چی بهتره بپرسم؟ از فاند برای دانشجویان مستر بپرسم یا معدلمو رو کنم بگم معدله من کمه چقد تو شانسم واسه پذیرش اثر داره؟

Thank you for your interest in our graduate program. I think you will be a strong applicant for our M.S. program in Electrical Engineering. I would like to encourage you to apply for admission to our graduate program. You can apply online at
    I look forward to receiving your application. Please feel free to contact me if you have any questions.
    Yours truly,
    به نظرم يك سوال خاص بپرس نه عمومي تا معلوم شه كه اصلا ايميلت‌ رو مي‌خونه يا نه. فاند يك درخواست عموميه و باز برات يك سري مطلب عمومي مي‌فرسته كه خودت هم توي سايت مي‌توني پيدا كني. مثلا درباره كارش يا گروهش يا همچين چيزي بپرس و آخرش بگو كه مي‌خواهي اپلاي كني و توي اپليكيشنت اسمش رو به عنوان مثلا سوپروايزر بالقوه (يا هر چيز ديگه‌اي، تاييد كننده پروپوزال، ساپورتر يا هر چيزي، خيلي مهم نيست، فقط پرت از موضوع نباشه) بنويسي و نظرش رو بپرس.
    اينجوري معلوم مي‌شه كه واقعا ايميلت رو مي‌خونه و داره تشويقت مي‌كنه يا فقط از روي احترام ذاتي و كاري داره يك جواب تشويق كننده به ايميلت مي‌ده.

Junior Member

پیش فرض لطفا جواب بدهید

می خواستم بدونم واسه گرفتن پذیرش برای پاییز 2011، تا کی فرصت هست که به استادها ایمیل بزنیم؟ آخه من هنوز امتحان آیلتس ندادم و دو هفته دیگه دارم. آبا من به اندازه کافی وقت دارم؟ چون هنوز رزومه دزست نکردم.
    یه سوال دیگه: من شنیدم که fund ترم بهار کمتر از پاییزه درسته یا نه؟

Banned

پیش فرض پاسخ : لطفا جواب بدهید

نقل قول نوشته اصلی توسط tamadoni نمایش پست ها
    می خواستم بدونم واسه گرفتن پذیرش برای پاییز 2011، تا کی فرصت هست که به استادها ایمیل بزنیم؟ آخه من هنوز امتحان آیلتس ندادم و دو هفته دیگه دارم. آبا من به اندازه کافی وقت دارم؟ چون هنوز رزومه دزست نکردم.
    یه سوال دیگه: من شنیدم که fund ترم بهار کمتر از پاییزه درسته یا نه؟

آره !
    بستگی به دانشگاه مقصد داره !
    خیلی از آدم هایی مثل من هم که از 3 هفته پیش ایمیل زدن هنوز جواب قطعی نگرفتن . کلا کاره خیلی بی خودی به نظر می رسه و از هر 40 - 50 تایی که می زنی 1 جواب حسابی می گیری !
    از Sep تا Mar شما می تونی واسه فاند مثل من دست و پا بزنی تا بگیریش !

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    خب، شما مشتري هستي يا فروشنده؟ شما فروشنده‌اي. مشتري گفته كه "من الان به اين جنس نياز ندارم، هر وقت لازم شد به شما هم فكر مي‌كنم" بعد شما مي‌خواهيد بگي كه "ممنون، من منتظرم تا باهام تماس بگيري"؟ اين كه نمي‌شه. هيچ وقت باهات تماس نمي‌گيره و شما هم يك مشتري رو نتونستي جذب كني.
    اين جواب اميدوار كننده نيست، پس مي‌توني يك كم روش كار كني و سمج شي.
    به نظرم بهش بگو كه به فلان موضوع كاريش خيلي علاقمندي و داري مطالعه مي‌كني و مي‌خواهي هر چه زودتر باهاش كار كني. بگو كه مي‌خواهي تا قبل از سال فلان تا ترم فلان كارت رو به عنوان دانشجوي جديد شروع كني و بگو كه مي‌خواهي برنامه‌ريزي كني. بايد بگي كه جوابش براي برنامه‌ريزي تو خيلي مهمه چون داري هم از لحاظ مالي هم زماني سرمايه‌گذاري مي‌كني و مي‌خواهي بدوني كه اولين فرصتي كه مي‌توني اپلاي كني كي مي‌تونه باشه.

منظورم رو فهميدي؟ چون اين جواب خيلي اميدوار كننده نيست، تشكر كردن هيچ اهميتي نداره، مودبانه است اما براي هدف تو هيچ اهميتي نداره. جواب يك loser رو بهش نده. بهش يك كم گير بده تا جواب صريح بهت بده، يا بگه نمي‌خوام ولم كن، يا بگه فلان تاريخ من پوزيشن خواهم داشت و از فلان آدرس مي‌توني پيگير باشي و اپلاي كني. (اگر جواب نده مثل اينه كه گفته "ولم كن ديگه")

ببین این متن خوبه؟ می شه اگه اشکالی داره بگی...مرسی
    Dear Professor ...
    Thank you very much for your reply and kind consideration. I am interested in novel methods of synthesis and sintering of powders for structural and high temperature applications and I am working on a new journal paper on SiC nanopowders. since I am eager to begin my work as Ph.D student as soon as possible , by fall 2011, your decision is very important for my future programs, and I would like to know what the earliest time is that I can apply for a position in your research group. I hope I can continue my studies under your supervision.
    Thank you again for your time and consideration
    I look forward to hearing from you.
    Yours sincerely

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_ra نمایش پست ها
    ببین این متن خوبه؟ می شه اگه اشکالی داره بگی...مرسی
    Dear Professor ...
    Thank you very much for your reply and kind consideration. I am interested in novel methods of synthesis and sintering of powders for structural and high temperature applications and I am working on a new journal paper on SiC nanopowders. since I am eager to begin my work as Ph.D student as soon as possible , by fall 2011, your decision is very important for my future programs, and I would like to know what the earliest time is that I can apply for a position in your research group. I hope I can continue my studies under your supervision.
    Thank you again for your time and consideration
    I look forward to hearing from you.
    Yours sincerely
    به نظرم مي‌تونه خوب باشه. موقع نوشتن سعي كن پاراگراف بنديتو درست كني. به نظرم از since يك پاراگراف كن. از i hope هم يك پاراگراف. بين پاراگراف‌ها رو هم يك سطر خالي بگذار. جوري تنظيم كن كه چشم خواننده در كوتاه‌ترين زمان مهم‌ترين مطلب رو پيدا كنه. اين رو هم حتما مي‌دوني كه معمولا اولين چيزي كه مي‌خونيم چند كلمه اول پاراگراف‌هاست و هر جا كه سطر خالي باشه، شانس خونده شدن پاراگراف بعدش مي‌ره بالا.

حالا روي متن انگليسي‌اش هم مي‌شه كار كرد، ولي خب با اين استاد با اين شرايط، همين مقدار كافيه. بزنش بره به اميد خدا. اگر تونستي يك جمله هم درباره اينكه به فلان موضوع كاريش علاقمندي اضافه كن.