صفحه 192 از 589 نخستنخست ... 92142182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202242292 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,911 تا 1,920 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

سلام دوستان
    من واسه دانشگاه کلگری به صورت ان لاین اپلای کردم و مدارکم رو همین امروز فرستادم که قراره 4 روزه به دستشون برسه. حالا میخوام یه نامه بدم به یکی از استادای اونجا(قبلا منو تشویق کرده بود که اپلای کنم) و ایشون رو در جریان کارام قرار بدم . نمی دونم دقیقا چی بنویسم که مناسب باشه. اگه از دوستان کسی می دونه و برام پیام خصوصی بذاره ممنون میشم.
    ضمنا بعضی از مقالات این استاد رو خوندم. چه طوری این مسئله رو بهش بگم تا علاقه مندی خودم رو نشون بدم؟

Member MichelAngelo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD student - University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna

سلام به همگی

من از یه استاد یه ایمیل دریافت کردم ازونجایی که خیلی واسم مهمه که این استاد و نگه دارم و از دستش ندم میخواستم یه مشورت از دوستان بگیرم و ممنون میشم راهنمایی کنین که در جوابش چی بنویسم بهتره؟ بیشتر مد نظرم برای قسمت دوم نامش هست که نگرانم میکنه که چی بنویسم دقیق که منصرف نشه...

Dear colleague,

thanks for your interest in a PhD and developing science further. Based on some more information, I would appreciate to think about potential PhD projects in your field of interest.

First of all, I would like to ask you for 2 letters of recommendation or contacts providing some more about your professional background, always helpful in getting a better understanding about your skills, motivation and interests.

Secondly, as we have no open position at moment, I would be interested to learn more about your interests and ideas on a PhD project and then in a next step we can think in more concrete terms, how to organize a project and secure funding, as not only a fellowship (or own funding) is needed for you, but we also have to consider costs for material (field research, lab experiments) and costs for analyses whatever direction we might go.

all the best

A friend in need is a friend indeed

Junior Member

بچه ها میشه زود جواب منو بدین یه اتفاق بد افتاده
    مقاله ای که من از پایان نامم درآوردم توی یه فصلنامه ئاخلی چاپ شده که هیچ اعتبار علمی نداره بعد من انگلیسی شو توی یه ژورنال خارجی سابمیت کردم. اشتباه کردم و اون فارسی رو هم توی رزومم نوشتم. یه استادی که خیلی وقته باهاش در ارتباطم و به احتمال 99 درصد منو می گرفت دیروز بهم گفت هر دو تا مقاله ها رو بده ببینم منم دادم یه دفعه ایمیل زد که
    One thing I have just noticed and I hope I am wrong. Are these two papers the same paper? Once a paper is published it cannot be submitted to another journal. When you submit two papers from the same study they must be significantly different, even if they are published in another language.
    حالا من چطوری به این بفهمونم که ایرانیه اصلن اعتبار نداره
    تو رو خدا زود جواب بدین خیلی برام مهمه

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Zephyr نمایش پست ها
    مقاله ای که من از پایان نامم درآوردم توی یه فصلنامه ئاخلی چاپ شده که هیچ اعتبار علمی نداره بعد من انگلیسی شو توی یه ژورنال خارجی سابمیت کردم. اشتباه کردم و اون فارسی رو هم توی رزومم نوشتم. یه استادی که خیلی وقته باهاش در ارتباطم و به احتمال 99 درصد منو می گرفت دیروز بهم گفت هر دو تا مقاله ها رو بده ببینم منم دادم یه دفعه ایمیل زد که
    One thing I have just noticed and I hope I am wrong. Are these two papers the same paper? Once a paper is published it cannot be submitted to another journal. When you submit two papers from the same study they must be significantly different, even if they are published in another language.
    براش توضیح بدید این ژورنال فارسی که در اون چاپ کردید اصلا نشریه بین المللی نیست و در هیچ جا Index نمیشه و اعتبار نداره و برای همین هم می تونستید در ژورنال خارجی چاپش کنید. بعدش هم توضیح بدید که اشتباه کردید هر دو رو در رزومه تون نوشتید و قصدتون احیانا این نبوده که از رزومه تون اینچنین برداشت بشه که این دو مقاله مستقل بودند.

Senior Member Simplex آواتار ها

به نظرم سعی نکن که توجیه کنی که می شده یک مقاله رو دو بار چاپ کنی، به خاطر داخلی بودن ژورنال یا هر چیز دیگه. هر ژورنالی با هر اعتباری قابل رفرنس دادنه، و هر کسی می تونه این مقاله رو بخونه و رفرنس بده. محدودیت زبانی توجیهی برای plagiarism نیست. ترجمه مقاله و چاپ دوباره هم باز plagiarism به حساب می آید، حتی مقاله خودت. در عوض باید مساله رو عوض کنی. سوالم اینه که آیا کل مقاله فارسی رو برای استاد فرستادی؟ یا خلاصه انگلیسی مقاله فارسی رو؟
    اگر که فقط خلاصه رو فرستادی، می تونی بگی که فقط خلاصه چاپ شده توی این مجله ایرانی و محدودیتی برای چاپ کل مقاله نداشته ای. اگر کل مقاله رو فرستادی، یک کم کار مشکل می شه.

اگر من بودم می گفتم که این موضوعیه که خودم هم بعد از چاپ شدن مقاله توی هر دو ژورنال متوجه شدم، که نباید مقاله رو ترجمه کرد و دوباره چاپ کرد، و چون فقط یکی از این مقاله ها (مثلا فارسیه) توی تزم استفاده شده، این موضوع برام مشکلی توی دانشکده ایجاد نکرده. مطمئنا با تجربه ای که از این کار به دست آوردم کارهای بعدی ام رو با دقت بیشتری آماده می کنم.

Junior Member

دوستان اگه امکانش هست یه نظری به این بندازین ایرادی داره بی زحمت بگین

...Dear
    I am a senior student in mechanical engineering at --- university, Iran, applying for graduate program of mechanical engineering in university…. I have reviewed your research interests and I think I would be suitable for cooperating. I am extremely interested in heat transfer subject especially experimental studies. My Thesis title was enhancement of heat transfer coefficient of tube heat exchanger internal flow using boundary layer stimulation. I have 3 months experience in boundary layer laboratory and data entry. Moreover, I have a journal paper under preparation related to my thesis. I have got these grades in related courses on the 1-20 scale:
    Heat Transfer I: 15.25
    Heat Transfer II: 15.5
    Heat transfer lab: 16
    I also have cooperated with Dr. ----- (faculty member of mechanical engineering department,---) in authoring the book: 'Introduction to heat transfer', which is under preparation. In addition, I have attended exceptional talents high school, Sampad organization in Iran. I would be glad if you make me aware of opening position at your lab and your plan to select graduate student for your projects. I want to apply for fall semester, but it is possible for me to apply for winter semester too. My transcript is attached.
    I look forward to hearing from you.

Best regards

my name
    ویرایش توسط moriks : January 21st, 2013 در ساعت 01:26 AM

در مورد ایمیل اولیه
    حتمی باید در ایام اپلای باشه؟
    مثلا من که عجله ای ندارم میتونم فعلا در مورد زمان ورود به دانشگاه صحبتی نکنم؟

من در تافل 100 شدم و در mche 73
    به نظرتون هر دو رو در رزومه بیارم یا تافل کافیه؟ میدونمکه mche l از تافل کمتر شده ولی فکر کردم شاید اساتید خوششون بیاد که وقت گذاشتم و هردو رو دارم !

یه درخواست هم در مورد اولین نامه دارم:
    لطفا یک فایل word یا pdf که دوستان فرستادن و بیشتر جواب گرفتن رو اینجا اپلود کنین (ترجیحا تو صفحه اول یا یه تاپیک جدا)، چون 192 صفحه شده این تاپیک و من بیشتر از 3-4 صفحه نتونستم بخونم.

بد گافی دادی! فقط 1 راه داری، بگو که مقاله اول Communication Paper بوده، بعد شما کارتون رو کامل کردید و Full paper تو جورنال دوم چاپ کردید!
    اگه full text هردو رو نداشته باشه که چک کنه اوکی میشه

من برای یکی از دانشگاه های کانادا اپلای کردم ... در این دانشگاه 3،4 تا استاد هستند که کارشون به پروژهای که من داشتم نزدیک هست و می خوام به اونها ایمیل بزنم.. حالا به همه اونها ایمیل بزنم و یا اینکه تک تک ایمیل بزنم؟؟؟؟؟ چه قدر صبر کنم تا اگر یکی جواب نداد برم سراغ بعدی؟؟؟

شما هر زمانی میتونی ایمیل بدی و زمان خاصی نداره!
    کلا MCHE رو بیخیال شو! این یک امتحان من در آوردی ایرانی هست که هیچ جای دنیا نه قبولش دارن نه تا به حال اسمشو شنیدن، تافل رو بگو که بالا هم هست.
    من الان تمپلیتی ندارم، شاید بقیه برات آپلود کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط cfd نمایش پست ها
    در مورد ایمیل اولیه
    حتمی باید در ایام اپلای باشه؟
    مثلا من که عجله ای ندارم میتونم فعلا در مورد زمان ورود به دانشگاه صحبتی نکنم؟

من در تافل 100 شدم و در mche 73
    به نظرتون هر دو رو در رزومه بیارم یا تافل کافیه؟ میدونمکه mche l از تافل کمتر شده ولی فکر کردم شاید اساتید خوششون بیاد که وقت گذاشتم و هردو رو دارم !

یه درخواست هم در مورد اولین نامه دارم:
    لطفا یک فایل word یا pdf که دوستان فرستادن و بیشتر جواب گرفتن رو اینجا اپلود کنین (ترجیحا تو صفحه اول یا یه تاپیک جدا)، چون 192 صفحه شده این تاپیک و من بیشتر از 3-4 صفحه نتونستم بخونم.