صفحه 2 از 589 نخستنخست 12345678910111252102502 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

پیش فرض پاسخ : نحوه تماس گرفتن با اساتید در مورد RA

من در نامه هام به استادها که تقريبا خوب جواب گرفتم اينجوری عمل کردم:

1. يک پاراگراف 2-3 خطی ، اسمتون، مدارکتون با معدل، تز فوق ليسانستون و اينکه چند تا مقاله داريد.
    2. يک پاراگراف کوتاه 2-3 خطی ديگر در مورد Research Interest هاتون و اينکه در اين زمينه تا حالا چه کارهايي کرده ايد. (اگر اسمتون توی وب سايت معتبری اومده و يا اينکه online resume ای در جای معتبری داريد در اين پاراگراف حتما آدرسش را بدهيد)
    3. يک پاراگراف 2-3 خطی در مورد اينکه اين استاد رو چه جوری پيدا کرديد و چرا علاقمنديد باهاش کار کنيد.

نکته 1: شديداً از تعريف و تمجيد الکی از استادها و حرفهای متواضعانه که در ايران مده خودداری کنيد که حالشون از اين کارها به هم می خوره
    نکته 2: حتماً رزومه تون را attach کنيد و در پاراگراف دوم قيد کنيد که رزومه تون attach شده
    نکته 3: اگر نکته جالبی در وبسايت يا مقالات آن استاد توجهتان را جلب کرده به صورت P.S. به استاد بگيد.

در مورد انتخاب subject نامه هاتون هم حتماً دقت کنيد و قبلش حتماً وبسايت استاد رو ببينيد. مثلاً يکی از استادهايي که من بهش Email زدم توی صفحه وبسايتش گفته بود که subject رو Matrix بگذاريم!!! (برای اينکه ببينه دانشجو قبل از email زدن وقت گذاشته وبسايتش رو درست بخونه يا نه!!)
    در صورتی که چيزی در وبسايتش قيد نشده بود چيزی مرتبط با topic ای که علاقمنديد در موردش با آن استاد کار کنيد بگذاريد. ( subject را جالب انتخاب کنيد.)

ُSOP را هم باید attach کرد یا توی خود متن email کامل بنویسیم؟
    ....Our Hopes and Expectations

من این سوال رو تو مهندسی عمران هم مطرح کردم کسی جواب نداد.
    زمینه های تحقیقاتی اساتید معمولا خیلی خیلی جزئیاتی هست.
    من مثلاً علاقم رشته محیط زیست هست. به طور کلی هم موضوع علاقم تصفیه آب و فاضلابه.
    اما وقتی میری زمینه ها تحقیقاتی اساتید رو میخونی ، چیز های خیلی خیلی تخصصی هستند که من اصلا نمیدونم چی هستند ! مثلاً استفاده از بیوفیلم در اکوسیستم مختلط !!!!! خیلی از این موضوعات اصلا در سطح دکترا بیشتر مطرح باشند شاید و من اگه انقدر اطلاعاتم بالا بود و کار کرده بودم که دیگه نیاز به فوق لیسانس نداشتم !
    خوب حالا وقتی میخوام باهاشون تماس بگیرم، و یا توی Letter of interest ، باید حتما انقدر جزئیاتی به عنوان مطالعاتیشون بپردازم؟ یا همینکه بگم علاقم مثلاً تصفیه آب و فاضلابه هم ممکنه بگیره ؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil65
    من این سوال رو تو مهندسی عمران هم مطرح کردم کسی جواب نداد.
    زمینه های تحقیقاتی اساتید معمولا خیلی خیلی جزئیاتی هست.
    من مثلاً علاقم رشته محیط زیست هست. به طور کلی هم موضوع علاقم تصفیه آب و فاضلابه.
    اما وقتی میری زمینه ها تحقیقاتی اساتید رو میخونی ، چیز های خیلی خیلی تخصصی هستند که من اصلا نمیدونم چی هستند ! مثلاً استفاده از بیوفیلم در اکوسیستم مختلط !!!!! خیلی از این موضوعات اصلا در سطح دکترا بیشتر مطرح باشند شاید و من اگه انقدر اطلاعاتم بالا بود و کار کرده بودم که دیگه نیاز به فوق لیسانس نداشتم !
    خوب حالا وقتی میخوام باهاشون تماس بگیرم، و یا توی Letter of interest ، باید حتما انقدر جزئیاتی به عنوان مطالعاتیشون بپردازم؟ یا همینکه بگم علاقم مثلاً تصفیه آب و فاضلابه هم ممکنه بگیره ؟
    سلام

من هم مثل شما بودم اما تو مکانیک
    بعد این رو بدونید شما که در دوحالت شما میتونید با استاد match باشید:
    1- اینکه زمینه تحقیق شما و تز شما شدیدا مشابه هستش و خیلی overlap دارید- که در این حالت جواب هویداست و شما میتونید تماس بگیرید و رو کارهاتون بحث کنید و فاند و پذیرش بگیرید
    2- حالت دوم اینه که شما مثلا چند سال پیش فارغ شدید و یا اصلا دیروز فارغ شدید و مثلا در 20 تا دانشگاه اول امریکا دیگه رو موضوعی مثلا بتن های شناور که قدیمی تر هستش استادی پیدا نمیکنید- حالا تکلیف چیه (این همین حالت شما هست و حالت من بود)
    باید چکار کرد>>>>>>>>>>>>>>>>> من اینکار رو کردم
    واسه حالت اول که معلوم بود مانور رو کارهای مشترکم با زمینه استاد بود و جواب هم داد
    واسه حالت دوم مانور من روی علاقه هام بود نه صرفا روی کارهایی که کردم- به استادها میگفتم اینا موضوع من نبوده ولی من دوست دارم زمینه های جدید چند رشته ای رو مثل مدیسین تو مکانیک و نانو در مدیسین و ........... با اینکه روووشون کار نکردم- جواب داد این کار هم

وقتی استادی که الان هم advisor من در دانشگاهی که قراره برم اگه کلیر شدم بهم زنگ زد و من این موضوع رو گفتم ایشون گفت همین که علاقه داری کافیه و اینجا کوورس های مربوط رو میگذرونی

خوب این جوری باز یکم خیالم راحت شد.
    فضیه من یه مقدار با حالت دومی هم که شما گفتی، فرق داره. یعنی اصلا ما تو رشته عمران ( لیسانس) تز و زمینه تحقیقاتی نداشتیم.
    من هم همینجوری جدا خودم کاری نکردم. ما 3 تا پروژه داریم که موضوع هاش مشخصه و نو آوری و تحقیق به حساب نمیان.
    پس اگه میشه فقط از روی علاقه هم فاند گرفت خیلی خوبه.

ممنون

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil65
    خوب این جوری باز یکم خیالم راحت شد.
    فضیه من یه مقدار با حالت دومی هم که شما گفتی، فرق داره. یعنی اصلا ما تو رشته عمران ( لیسانس) تز و زمینه تحقیقاتی نداشتیم.
    من هم همینجوری جدا خودم کاری نکردم. ما 3 تا پروژه داریم که موضوع هاش مشخصه و نو آوری و تحقیق به حساب نمیان.
    پس اگه میشه فقط از روی علاقه هم فاند گرفت خیلی خوبه.

ممنون
    اونجا برعکس اینجا که یکی با چندتا تست کم و زیاد زدن سر کنکور یهوووووووووووو از برق میره آمار و یا از فیزیک میره مواد از مکانیک میره زبان و از ادبیات میره حقوق
    خیلی زیاد علاقمندی مهم براشون
    شاید فلسفه SOP و اهمیتش هم همین باشه واسه graduate

با سلام

اگه براي TA-RA مي خواهيم با استاد صحبت كنيم آيا بايد درعنوان بگيم كه مثلا من TA مي خوام يا همان طور كه دوستان گفتند در عنوان EMail مي نويسيم علاقه به اين موضوع داريم واستاد اگه RA نداشته باشه TA ميده؟ يعني در واقع گزينه اول رRA وگزينه دوم TA ؟ نحوه درخواستمون به چه شكل باشه اگه TAبخواهيم؟

باتشكر

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط eman
    با سلام

اگه براي TA-RA مي خواهيم با استاد صحبت كنيم آيا بايد درعنوان بگيم كه مثلا من TA مي خوام يا همان طور كه دوستان گفتند در عنوان EMail مي نويسيم علاقه به اين موضوع داريم واستاد اگه RA نداشته باشه TA ميده؟ يعني در واقع گزينه اول رRA وگزينه دوم TA ؟ نحوه درخواستمون به چه شكل باشه اگه TAبخواهيم؟

باتشكر
    کلا TA در دست استاد نیست و استاد فقط می‌تونه به شما RA بده. TA رو دانشکده تخصیص می‌ده. استادی که درس رو ارائه می‌کنه می‌تونه به دانشکده بگه که ترجیح می‌ده فلان دانشجو TA-اش باشه و این حداکثر کاریست که استاد می‌تونه در مورد تخصیص TA به شما انجام بده. در نتیجه با استاد در مورد RA باید صحبت کرد، اما به نظر من در متن ایمیل لزومی نداره که حتما به RA اشاره کنید. همین که بگید مایلید در گروه استاد و روی پروژه‌ی استاد کار کنید، معنی‌اش اینه که دنبال RA هستید.

Junior Member

من ميخوام براي Head of department چند تا دانشكده ميل برنم ولي نميدونم كه درسته كه تو ميلم بگم كه لطفا CV من را به همكارانتون كه زمينه كاري مشتركي دارند بفرستيد يا نه. راستش توي سايت اين دانشكده‌اي كه ميخوام بفرستم يه استاد هست كه به زمينه تحقيقاتيش به من ميخوره ولي روي سايت نوشته كه براي اطلاعات بيشتر بايد با رئيس دانشكده تماس بگيريد. حالا به نظر شما اگه به رئيس دانشكده يه ميل اينطوري بزنم ايراد داره؟

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

از آنجايي كه نمي خواستم موضوع جديد ايجاد كنم مجبور شدم سوالمو اينجا مطرح كنم.

مي خواستم ببينم كه مرحله ايميل زدن را فقط در مورد استاداي امريكايي بايد انجام داد يا اينكه در مورد استاداي استراليا و اروپا و مخصوصا كانادا هم اين مرحله رو بگذرونيم.