صفحه 202 از 589 نخستنخست ... 102152192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212252302 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,011 تا 2,020 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Senior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط torkanturk نمایش پست ها
    دوست من همون اسماشون کافیه دیگه مختصر
    ممنون
    قرمز باشین
    بله، به عنوان مثال: بررسی اثر .... بر .....
    مثل عنوان مقالات
    اگر هم از کاراتون مقاله در اومده که باید مثل رفرنس عنوان کنید. یعنی علاوه بر اسم مقاله، اسامی نویسندگان و مشخصات مجله ای که مقاله در اون چاپ شده هم باید بنویسید.
    اگر هم مقاله نیست فقط همون عنوانشو بنویسید کافیه

Junior Member

دوستان! من چندین ماهه با حدود بیست نفر از اساتید دانشگاه های مختلف آلمان مکاتبه کردم و همه اساتید بدون استثنا بهم گفتن ما ظرفیتمون پره و جا نداریم! انگار مدل "نه" گفتن اساتید آلمانی اینجوریه! فکر می کنم نامه نگاری من اشکال داره. صاحبنظران ببینید روال کار من درسته؟ - یه ایمیل سه خطی که توش نوشتم فارغ التحصیل فلان رشته هستم(بدون هرگونه توضیح اضافه) و می خوام دکترا بخونم می خواستم بپرسم میشه شما استاد راهنمای من بشید؟ رزومه من همراه ایمیل ارسال شده. سوالی داشتید در خدمتم. (رزومه ام هم خیلی جمع و جور و حدود دو صفحه هست)
    من توی فروم خوندم که دوستان راهنمایی می کردن ایمیلمون باید مختصر مفید باشه ولی الان شک کردم شاید زیادی مختصرنویسی می کنم. دوستان اگه کسی پیشنهادی به نظرش میرسه خوشحال می شم استفاده کنم

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

دوستان عزیز, به خصوص Ghlobe جان, بنده تازه شروع به نوشتن کردم, دارم اولین ایمیل هام رو به اساتید کانادا آماده میکنم... برای هرکس ایمیل مجزا قراره بفرستم, ولی کلیتش این خواهد بود. زبان دوم من فرانسه است و زبان انگلیسی خوبی ندارم.. ممنوم میشم دوستان نظراتشوت رو بگن. ممنون.

I am a last year Bsc. Student in xxxxx at university of Tehran, Iran (GPA: 17.60/20, with impressive marks In related courses) who will be graduated till July 2014. I also had taken an undergraduate diploma in xxxxx at university of Twente, Netherlands, Recently I had done a research titled “xxxxx” for my Bsc. Thesis (Grade: 20/20) which I am preparing it to submit to a Journal.

I am interested in continue my education in Msc. program in xxxxx at your department. I found your research interests in line with mine. Especially in the following subjects: xxxx,xxxxx

I would like to ask you let me know if there is any possibility that I can join to your research group and do my Msc. Thesis under your supervision. I also attached my CV.

Thank you very much for your time
    I am Back

ApplyAbroad Guru

بنظر من متن خوبی یه. فقط اون جمله Impressive marks رو حذف کنید (اگر مثلا top ten percent بودید مشخصا این رو ذکر کنید). در ضمن I will graduate جمله صحیح تری نسبت به I'll be graduated است.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    EE/University of South Florida

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_Mohebi7 نمایش پست ها
    دوستان عزیز, به خصوص Ghlobe جان, بنده تازه شروع به نوشتن کردم, دارم اولین ایمیل هام رو به اساتید کانادا آماده میکنم... برای هرکس ایمیل مجزا قراره بفرستم, ولی کلیتش این خواهد بود. زبان دوم من فرانسه است و زبان انگلیسی خوبی ندارم.. ممنوم میشم دوستان نظراتشوت رو بگن. ممنون.

I am a last year Bsc. Student in xxxxx at university of Tehran, Iran (GPA: 17.60/20, with impressive marks In related courses) who will be graduated till July 2014. I also had taken an undergraduate diploma in xxxxx at university of Twente, Netherlands, Recently I had done a research titled “xxxxx” for my Bsc. Thesis (Grade: 20/20) which I am preparing it to submit to a Journal.

I am interested in continue my education in Msc. program in xxxxx at your department. I found your research interests in line with mine. Especially in the following subjects: xxxx,xxxxx

I would like to ask you let me know if there is any possibility that I can join to your research group and do my Msc. Thesis under your supervision. I also attached my CV.

دوست من خوبه، فقط چند تا ایراد نگارشی داره:
    بعد از interested in + Verb +ing
    if there is any possibility to join your research group and ...
    my CV has also been attached to this Email, could you please take a look on it.
    موفق باشی.
    “Sometimes people are beautiful.
    Not in looks.
    Not in what they say.
    Just in what they are.”

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    EE/University of South Florida

نقل قول نوشته اصلی توسط may نمایش پست ها
    دوستان! من چندین ماهه با حدود بیست نفر از اساتید دانشگاه های مختلف آلمان مکاتبه کردم و همه اساتید بدون استثنا بهم گفتن ما ظرفیتمون پره و جا نداریم! انگار مدل "نه" گفتن اساتید آلمانی اینجوریه! فکر می کنم نامه نگاری من اشکال داره. صاحبنظران ببینید روال کار من درسته؟ - یه ایمیل سه خطی که توش نوشتم فارغ التحصیل فلان رشته هستم(بدون هرگونه توضیح اضافه) و می خوام دکترا بخونم می خواستم بپرسم میشه شما استاد راهنمای من بشید؟ رزومه من همراه ایمیل ارسال شده. سوالی داشتید در خدمتم. (رزومه ام هم خیلی جمع و جور و حدود دو صفحه هست)
    من توی فروم خوندم که دوستان راهنمایی می کردن ایمیلمون باید مختصر مفید باشه ولی الان شک کردم شاید زیادی مختصرنویسی می کنم. دوستان اگه کسی پیشنهادی به نظرش میرسه خوشحال می شم استفاده کنم
    دوست من سلام
    اگه رزومه ات در حد مینیمم های اون دانشگاه هست، حتما یه ایرادی تو ایمیل هات هست. اما اگه مینیمم های اون دانشگاه رو نداری، یا یه نقطهضعف تو رزومه ات هست به ایمیل مربوط نیست.
    در مورد ایمیل، بهتره ایمیل رو به سه قسمت تقسیم کنی، اول بگی که به زمینه کاری استاد علاقه مندی و مثلا فلان مقاله هاشو خوندی و خیلی دوست داری که باهاش کار کنی و اگه ملحق شی به گروهش حتما موفق میشی.
    تو قسمت دوم به صورت خلاصه از خودت میگی. معدلات، نمرات زبانت، مقالات و علایق کاری.
    در قسمت آخر هم میگی که CV اتچ کردیو خیلی خوشحال میشی نظر استاد رو در مورد خودت بدونی و آیا open position داره تا اپلای کنی.
    موفق باشی.
    “Sometimes people are beautiful.
    Not in looks.
    Not in what they say.
    Just in what they are.”

Senior Member

با نظرات و ویرایش هایی که دوستان انجام دادن موافقم.
    به اضافه اینکه در سطر اول بهتره به جای till از by استفاده بشه
    به جای continue از pursuing (سطر 4)
    در سطر چهارم بعد از mine از کاما استفاده شه و حرف اول especially بصورت کوچیک نوشته شه
    I really appreciate it if you can let me know about any possible opportunities to join your research group (سطر 6)
    از نظر من البته :-)

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بنظر من متن خوبی یه. فقط اون جمله Impressive marks رو حذف کنید (اگر مثلا top ten percent بودید مشخصا این رو ذکر کنید). در ضمن I will graduate جمله صحیح تری نسبت به I'll be graduated است.
    ممنون از پاسخ شما,
    یادمه فرموده بودید اگر نیاز دارید در همون ایمیل اول حرف از فاند و RA بیارید که تکلیف استاد باهاتون مشخص بشه. میخواستم بپرسم برای متن من همون علاقه به join شدن به research group استاد معنی تقاضای RA کردن هست یا خیر ؟
    اگر نیست شما پیشنهاد میکنید که چطور ذکر بشه که هم خیلی به متن اینیل اضافه نشه هم خیلی تو ذوق نزنه.
    با تشکر
    I am Back

Senior Member

ممنون از پاسخ شما,
    یادمه فرموده بودید اگر نیاز دارید در همون ایمیل اول حرف از فاند و RA بیارید که تکلیف استاد باهاتون مشخص بشه. میخواستم بپرسم برای متن من همون علاقه به join شدن به research group استاد معنی تقاضای RA کردن هست یا خیر ؟
    اگر نیست شما پیشنهاد میکنید که چطور ذکر بشه که هم خیلی به متن اینیل اضافه نشه هم خیلی تو ذوق نزنه.
    با تشکر
    I really appreciate it if you can let me know about research opportunities to ...
    وقتی میگید research opportunity خودشون متوجه میشن

ApplyAbroad Guru

ممنون از پاسخ شما,
    با تشکر
    میتونید در همون جمله آخر اینرو هم اضافه کنید که: and whether there is funding available