صفحه 21 از 589 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303171121521 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود،

رشته کارشناسی ارشد من مهندسی پلیمر هست ولی عمده کارهای اخیر من در زمینه اپلیکیشن های پلیمرها تو مباحث رهایش دارو ، ساخت بایو سنسور و یک سری دیگه از زمینه های مشترک با مهندسی پزشکی هست.
    چون قصد این رو دارم که همین زمینه رو هم ادامه بدهم بیشتر موارد ایمیل های ارسالی من به اساتید دپارتمانهای مهندسی پزشکی بوده( بویژه زمینه های مشترک با کارهایی که تا به حال انجام دادم). دو سوال کلی در مورد ایمیلی که به اساتید می فرستم دارم. ممنون می شم لطف کنید پاسخی که به نظرتون می رسه رو بفرمایید.

1- در متن ایمیل من تا به حال هیچ اشاره ای به کارها و مقالات غیرمرتبط نکردم. منظورم از غیر مرتبط کارهایی هست که من در رشته خودم مهندسی پلیمر و لی در بقیه شاخه های اون (غیر از مباحث مرتبط با مهندسی پزشکی) انجام دادم. سوال اول من این هست که این عدم اشاره، کار درستی محسوب می شه یا خیر؟

2- من حداقل به شکل اسمی دارم تغییر رشته رو انجام می دم. البته در رزومه خودم و همین طور متن ایمیل به این اشاره کردم که فلان تعداد مقاله isi و کنفرانس اکسپت و سابمیت شده هم در این زمینه ها(مباحث مشترک مهندسی پلیمر و مهندسی پزشکی) دارم . ضرورتی وجود داره که دلا یل تغییر رشته و همین طور توانمندیهای خودم رو تو این رشته جدید به شیوه دیگری هم بیان کنم؟ این سوال رو از این بابت می پرسم که اصلا تمایل ندارم ایمیل طولانی و خوندنش خسته کننده بشه.
    من خودم به شخصه اگه جای شما بودم بیشترتوی دپارتمانهای مهندسی شیمی میگشتم
    اتفاقا مبحث مذکور که شما کار کردید از جمله مباحث بسیار توی بورس توی اینچنین دپارتمانهایی هست
    راستی حتما دپارتمان مهندسی شیمی McGill رو یه نگاه بنداز، هفته پیش دیدم یه نفر open position داشت و دنبال چنین تخصصی هم میگشت

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

ممنونم.
    من دانشگاههای کانادا رو نمی تونم اپلای کنم. مشکلات معدلی دارم. دپارتمانهای مهندسی پزشکی معمولا بیشتر تو این زمینه فعالیت می کنند. نظرتون راجع به تماسها با این دپارتمانها چیه؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    ممنونم.
    من دانشگاههای کانادا رو نمی تونم اپلای کنم. مشکلات معدلی دارم. دپارتمانهای مهندسی پزشکی معمولا بیشتر تو این زمینه فعالیت می کنند. نظرتون راجع به تماسها با این دپارتمانها چیه؟
    ببینید، شک نکتید که اگه به دپارتمانهای مهندسی پزشکی وارد بشید که اگه وارد هم بشید (چون میدونید که اونا هم ترجیح میدند در شرایط مساوی کسی رو بگیرند که مهندسی پزشکی خونده) فیلدتون به نوعی عوض میشه و ناخودآگاه به یک سمت دیگه کشیده میشید که شاید براتون مشکلاتی ایجاد کنه. با توجه به موضوعهایی که شما کار کردید نمیدونم چه اصراری دارید که اونوری برید آخه خیلی الان توی مهندسی شیمی تو بورسند (میدونید که توی اغلب دانشگاهها دپارتمان جدایی واسه مهندسی پلیمر تعریف نمیکنند و ریسرچ گروپهایی با این عنوان توی بخش یا دانشکنده مهندسی شیمیشون دارند)

Senior Member sara123 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظر سنجی در مورد ایمیل ارسالی به اساتید در مورد کمک هزینه

استادی به من گفته شهریه دانشگاهت را می دم و حقوق هم بهت می دم اما نگفته چقدر حقوق می ده. من خیلی پر توقع نیستم اما همش می ترسم ازش نپرسم پذیرشم بیاد ببینم خیلی کمه. از طرف دیگه می ترسم بپرسم استادم بپره. هزار تا ایمیل زدم اینو پیدا کردم. اینکه چقدر پول می ده تاثیر مستقیمی بر اینکه من واسه چند تا جا دیگه اپلای کنم داره. به نظر شما چیکار کنم؟
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

ApplyAbroad Editor
    masoudjoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. , Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sara123 نمایش پست ها
    استادی به من گفته شهریه دانشگاهت را می دم و حقوق هم بهت می دم اما نگفته چقدر حقوق می ده. من خیلی پر توقع نیستم اما همش می ترسم ازش نپرسم پذیرشم بیاد ببینم خیلی کمه. از طرف دیگه می ترسم بپرسم استادم بپره. هزار تا ایمیل زدم اینو پیدا کردم. اینکه چقدر پول می ده تاثیر مستقیمی بر اینکه من واسه چند تا جا دیگه اپلای کنم داره. به نظر شما چیکار کنم؟
    وقتی استاد گفته حقوق میده پس مشکلی نیست و میتونی بپرسی
    نگران نباش استاد با این چیزها نمی پره که!
    کمک به کودکان سرطانی
    ارسال پست تنها به منظور تشکر و یا تبریک برخلاف قوانین فروم می باشد؛ به این منظور لطفا از دکمه ی +/- در زیر نام کاربری استفاده نمایید.
    مــا در پیــالـه عکس رخ یار دیده ایم

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sara123 نمایش پست ها
    اول که نگران نباش نمیپره
    ثانیا اگه اینقده بیجنبه باشه به نفعته که همین الان بفهمی
    ثالثا نپرسی هم مشکلی نیست چون همشون اونقد میدن که کم نیاری زیادم نیاری به قول معروف اگه تو چند ماهه داری ایمیل میزنی اون یه عمره که دارن بهش ایمیل میزنن

ApplyAbroad Veteran
    sabz1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Rutgers

به نظر من هم بهش ایمیل بزن و دقیق و واضح بپرس که چقدر باید انتظار داشته باشی دریافت کنی...
    این یه چیز عادی و طبیعیه و این چیزهایی که شما میگید حتی به ذهن استادت هم نمیرسه.... البته معمولا فاندی که میدن مشابه دانشجویان دیگست.
    لا حول و لا قوه الا بالله

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sabz1983 نمایش پست ها
    به نظر من هم بهش ایمیل بزن و دقیق و واضح بپرس که چقدر باید انتظار داشته باشی دریافت کنی...
    این یه چیز عادی و طبیعیه و این چیزهایی که شما میگید حتی به ذهن استادت هم نمیرسه.... البته معمولا فاندی که میدن مشابه دانشجویان دیگست.
    البته آره اینم منطقیه
    منم یه موقعیت مشابه داشتم ایمیل زدمو خیلی مودبانه پرسیدم که اوضاع از چه قراره
    ایشونم خیلی ریلکس و دقیق واسم توضیح داد که مثلا اینقدر بهت میدیم که اینقدشو باید بدی بابت شهریه و از این حرفا...

Junior Member

پیش فرض لطفا ادیت کنید......

سلام دوستان
    من این تاپیکو ایجاد کردم تا هر کسی نامهای اگه داره بزاره تا بقیه دوستان تصحیح کنن...
    البته فکر میکنم با بعضی از تاپیکای دیگه همپوشانی داشته باشه ولی امیدوارم که جواب بده .....

من خودم این نامه رو نوشتم ومیخوام بفرستم :

Dear Dr.
    I have graduated with a degree of Master of Science in the field of Geographical Information Systems from K.N.Toosi University of technology in Iran. I have been working on *** in my thesis entitled “****” under the supervision of Dr.***. Since I am greatly interested in pursuing my PHD degree in almost the same field or related fields, and I know that your field of interest is the same, I wish you to let me have an opportunity to take part in your research group as a PHD student. My CV is attached. It would be greatly appreciated, if you have a look at my CV and let me know your advices.
    Thanks for paying attention and look forward to hearing from you.
    Regards,

اگه ایرادی از لحلظ گرامری یا ادبی داره ممنون میشم زاهنمایی کنید...

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

سلام من قرار یه استادی گفت a few days دیگه خبرت می کنم، شد دو هفته این جمله خویه بش بگم؟

I don’t know you forget me nor need more time to make a decision.