صفحه 213 از 589 نخستنخست ... 113163203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223263313 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,121 تا 2,130 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

سلام سلام
    بچه ها برای پیدا کردن استاد به Head و Reaserch assistant هم میشه میل داد؟

Senior Member don_omid آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - University of South Carolina

نقل قول نوشته اصلی توسط samanehmoshfeg نمایش پست ها
    سلام سلام
    بچه ها برای پیدا کردن استاد به Head و Reaserch assistant هم میشه میل داد؟
    اگه منظورت رئیس دانشکدس که اره فرقی نداره و اتفاقا برش بیشتری دارن منتها به همئن نسبت سخت تر جواب میدن
    اما RA ها پولی ندارن که بخان کسیو بگیرن..در واقع مثه خوده ما هستند..اما اگه سوالی ازشون داری (مخصوصا اگه ایرانی باشن) گزینه ها خوبین و کمک میکنند که بفهمی استاده پول داره یا نه و دانشجو میخاد یا نه؟
    موفق باشی

میخوام به استادی ای میل بزنم که :
    - دو تا دانشجوی ایرانی داره!!
    - یکیشون قسمتی از نام خانوادگی اش شبیه منه !!!
    و اما سوالاتم :
    - چند بار دیدم و شنیدم متاسفانه تعداد قابل توجهی از ما ایرانی ها بنا به دلایلی( که مربوط به اینجا نیست) وقتی استاد نظرشو در مورد رزومه هموطن اش میپرسه هرجور شده یه نقطه ضعف از بک گروند علمی طرف پیدا میکنه و...........با توجه به این موضوع صلاح میدونین قبل ارتباط با استاد با این دو دانشجویی محترم مشورتی داشته باشم؟
    - اینکه شباهت فامیلی با یه دانشجو دارم نکته منفی به حساب نمیاد ؟
    Professor John Nash:The most important discovery of my life it is only in the mysterious equations of love, that any logical reasons can be found

سلام دوستان
    من میخواستم شروع کنم به تماس با اساتید ولی هنوز مقالاتم اکسپت نشدن.
    به نظرشما صبرکنم تا اکسپتنس مقالاتم بیاد بعد به اساتید ایمیل بزنم یا برای تماس با استاد لازم نیست رزوممون کامل باشه؟
    خیلی خیلی ممنون

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ad_fa173 نمایش پست ها
    میخوام به استادی ای میل بزنم که :
    - دو تا دانشجوی ایرانی داره!!
    - یکیشون قسمتی از نام خانوادگی اش شبیه منه !!!
    و اما سوالاتم :
    - چند بار دیدم و شنیدم متاسفانه تعداد قابل توجهی از ما ایرانی ها بنا به دلایلی( که مربوط به اینجا نیست) وقتی استاد نظرشو در مورد رزومه هموطن اش میپرسه هرجور شده یه نقطه ضعف از بک گروند علمی طرف پیدا میکنه و...........با توجه به این موضوع صلاح میدونین قبل ارتباط با استاد با این دو دانشجویی محترم مشورتی داشته باشم؟
    - اینکه شباهت فامیلی با یه دانشجو دارم نکته منفی به حساب نمیاد ؟
    به نظرم هیچ کدومشون مهم نیست. درباره ارتباط با افراد این رو باید توجه داشت که با یک انسان طرف هستید و باید خیلی محترمانه ارتباط برقرار کرد. همین که ایرانیه دلیل نمی شه از همون اول تیریپ رفاقت باهاش بردارین.

شما باید درخواستتون مشخص باشه. یعنی خودت بدونی برای چی داری بهش نامه می زنی. چی می خواهی و دقیقا چه درخواستی داری. همینجوری نامه زدن باعث می شه طرف فکر کنه که خب چی، به من چه تو می خواهی چه کار کنی، حرف حسابت چیه. برای همین بدون برای چی داری ایمیل می زنی. اگر بدونی چی می خواهی احتمال اینکه جواب مفید بگیری بسیار زیاده، اگر ندونی چی می خواهی یک bad first impression درست می کنی که نمی شه به راحتی درستش کرد. برای همین ببین اگر واقعا احساس می کنی باید چیزی از طرف بپرسی یا خبری بهش بدی، انجام بده، وگرنه که دیگه خودت می دونی کار بی دلیل و بی منطق نتیجه خیر نداره.

اگر فکر می کنی که اون ایرانی باید تو رو ریکامند کنه، خب این اشتباهه. چرا باید کسی رو که نمی شناسی ریکامند کنی؟ خب اون هم به آبروش فکر می کنه، کسی رو حمایت می کنه که می شناسه و اعتماد داره بهش. چرا باید از کسی حمایت کنه که شاید کاری کنه که گند بزنه به آبروش؟
    برای همین فقط به رزومه ات نگاه می کنه. حالا اگر کسی از دانشگاه آزاد یک شهر کوچک باشه، خب همین رو می ره می گه. نمی شه چیز دیگه ای گفت که. یعنی همین که شما به ایرانی ایمیل می زنی باید بدونی که کاملا به دانشگاه های ایران وارده، و می تونه خوب و بد نمره هات رو بگه. نمی شه معدل 18 دانشگاه آزاد رو با معدل 15 شریف برابر کرد.

شباهت فامیلی هم نگرانی نداره. خیلی جاها آدمهایی با فامیلی های مشابه هستند.

Senior Member don_omid آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - University of South Carolina

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanmarja نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخواستم شروع کنم به تماس با اساتید ولی هنوز مقالاتم اکسپت نشدن.
    به نظرشما صبرکنم تا اکسپتنس مقالاتم بیاد بعد به اساتید ایمیل بزنم یا برای تماس با استاد لازم نیست رزوممون کامل باشه؟
    خیلی خیلی ممنون
    نه دوست عزیز به نظر من اصلا نیازی نیست صبر کنی.. تو قسمت publication اسم مقالتو بنویس تو پرانتز جلوش بنویس submitted میتونی اسم ژورنالم بنویسی..بعد که ایشالا اکسپت شد رزومتو اصلاح کن.. زمانو از دست نده..
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    به نظرم هیچ کدومشون مهم نیست. درباره ارتباط با افراد این رو باید توجه داشت که با یک انسان طرف هستید و باید خیلی محترمانه ارتباط برقرار کرد. همین که ایرانیه دلیل نمی شه از همون اول تیریپ رفاقت باهاش بردارین.

شما باید درخواستتون مشخص باشه. یعنی خودت بدونی برای چی داری بهش نامه می زنی. چی می خواهی و دقیقا چه درخواستی داری. همینجوری نامه زدن باعث می شه طرف فکر کنه که خب چی، به من چه تو می خواهی چه کار کنی، حرف حسابت چیه. برای همین بدون برای چی داری ایمیل می زنی. اگر بدونی چی می خواهی احتمال اینکه جواب مفید بگیری بسیار زیاده، اگر ندونی چی می خواهی یک bad first impression درست می کنی که نمی شه به راحتی درستش کرد. برای همین ببین اگر واقعا احساس می کنی باید چیزی از طرف بپرسی یا خبری بهش بدی، انجام بده، وگرنه که دیگه خودت می دونی کار بی دلیل و بی منطق نتیجه خیر نداره.

اگر فکر می کنی که اون ایرانی باید تو رو ریکامند کنه، خب این اشتباهه. چرا باید کسی رو که نمی شناسی ریکامند کنی؟ خب اون هم به آبروش فکر می کنه، کسی رو حمایت می کنه که می شناسه و اعتماد داره بهش. چرا باید از کسی حمایت کنه که شاید کاری کنه که گند بزنه به آبروش؟
    برای همین فقط به رزومه ات نگاه می کنه. حالا اگر کسی از دانشگاه آزاد یک شهر کوچک باشه، خب همین رو می ره می گه. نمی شه چیز دیگه ای گفت که. یعنی همین که شما به ایرانی ایمیل می زنی باید بدونی که کاملا به دانشگاه های ایران وارده، و می تونه خوب و بد نمره هات رو بگه. نمی شه معدل 18 دانشگاه آزاد رو با معدل 15 شریف برابر کرد.

شباهت فامیلی هم نگرانی نداره. خیلی جاها آدمهایی با فامیلی های مشابه هستند.
    - درخواستم مشخصه!عرض کردم برای مشورت....واضح و مبرهن هست که مشورت برای وضعیت فاند استاد، تصمیم برای گرفتن دانشجوی جدید و کلا تشریح وضعیت گروهشون....
    - قطعا هیچ انسان عاقلی توقع ریکام از کسی که نمیشناسدش رو نباید داشته باشه ...خودم هم میبودم این کارو نمیکردم..
    - این گزاره که معدل 18 آزاد با شریف برابر نیست ..به نظرم مغالطه ریشه داری ست که همه ما بهش مبتلا هستیم ( البته نظر شخصی منه و صد البته واسش ادله علمی هم دارم)....و البته به این تاپیک هم مربوط نیست ، اما نگرانی من از این جنس معدل یا نوع دانشگاه نیست ..... مثال های زیادی تو ذهنم هست فقط یکیشو عرض میکنم واسه اینکه بگم وقتی کسی بخواد بدجنسی کنه راهشو پیدا میکنه :مثلا سراغ دارم که دانشجو از استاد راهنما یا نویسندگان همکار ( که هیئت علمی هم بودن) در رزومه اپلیکنت، بدگویی کرده و ایشان را به غیر علمی بودن و دیتا سازی کردن متهم کرده.... خب مشخصه حتی اگر هم بودن اپلیکنت گناهی نداشته...
    اما در کل هم با شما موافقم احتمال مفید بودن هم زیاده ..اما میخواستم در کل ارزیابی کنم مشورت کردن با هموطن قبل تماس با استاد مزایاش بیشتره یا نه
    -
    Professor John Nash:The most important discovery of my life it is only in the mysterious equations of love, that any logical reasons can be found

ApplyAbroad Veteran
    alireza2475 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD graduated from SHU

سلام دوستان.
    یه سوال یه خرده متفاوت دارم که واقعا توش موندم.
    دارم برای یه پوزیشن اپلای می کنم که توی مدارک مورد نیاز یک استیتمنت هست که توش باید به صورت صریح و با جزئیات توضیح بدیم که چجوری هر یک از معیار های انتخابی که اونها تعریف کردند رو ارضا می کنیم.
    (Please prepare a statement that clearly details how you meet each of the selection criteria mentioned below)
    و یکی از اون معیار هایی که باید در بارش توضیح بدیم Good physical intuition هست. می دونم که منظور اینه که باید درک فیزیکی خوبی داشته باشی. ولی می خواستم بدونم که این که من درک فیزیکی خوبی دارم رو چجوری میشه نشون داد. مثلا با مثال یا تعریف و .... من حتی فارسی هم چیزی به ذهنم نمی رسه که چجوری میشه یه نفر رو قانع کرد که آقا من درک فیزیکیم خوبه. کسی از دوستان چیزی به ذهنش میرسه؟ ممنون.
    - لبخند، کم هزینه ترین هدیه ای است که می توانید به بشریت بدهید. لطفا دریغ نکنید.
    - مرجع پوزیشن های دکترا، عموماً در اروپا : www.findaphd.com
    - راهنمایی برای تهیه CV, Research Statement & Cover Letter
    - شاید برای پرداخت های آنلاین بتوانم به دوستان کمک کنم.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sharizonas نمایش پست ها
    سلام دوستان. (مدیر محترم تاپیک, ببخشید, اما من واقعا جائی برای پرسیدن سوالم پیدا نکردم. )
    من در عرض یک ماه, از یه دانشگاهی دو بار پرسیدم که جوابم پس چی شد؟!؟؟
    بار اول منشی گروه گفت رو میز دکتر فلانیه (خودم فک میکنم تو کمیته پذیرشن ایشون)
    بار دوم که بعد از یک ماه بود, ایشون (منشی) در جوابم فقط گفت: تو فاند داری واسه دکتری خوندن؟ (منظورشون پول خودم بود.)
    منم گفتم: آره, این Bank Statement منه.... دیگه جواب نداد.!!
    فرداش گفتم خوب پس چی شد جواب اپلای من؟؟
    سریع ایمیل زد که هنوووز رو میز همون دکتر فلانیه!!! و بعد گفت: پس می گی که پول خودتو داری که دکتری بخونی؟؟
    منم نوشتم: آره, اما این پول دو سومش قرض از خانوادمه و اگه بتونم یه فاند حتی پارشل هم بگیرم, خیلی خوب میشه و من مدیون اونا نمیشم...
    ایمیل زد که ببخشید این همه ازت سوال جواب کردم که پول داری یا نداری و از این جور حرفا, و بعد گفت من پروندتو واسه چند تا استاد فرستادم اما نگفتم بهشون هنوز که خودت پول داری! حالا خودت برو ببینم از بینشون کسی رو پیدا میکنی که بهت RA بده و خبرشو بهم بده!
    خلاصه من کسی را نیافتم (جواب ایمیلام داده نشد).
    حالا به نظر شما, اینا می خوان به من پذیرش بدن و فقط سر فاندش موندن یا اینکه نه! منظورم اینه دوشنبه به منشیه بگم کسی یافت نشد و دیگه BS مو نشون بده به کمیته یا نه؟؟؟ بعد از BS نشون دادن میتونم همچنان دنبال فاند از استادا باشم (تا قبل شروع ترم)؟؟؟
    و یه چیز مهمتر اینکه, ممکنه من BS رو نشونشون بدم ولی اونا حتی بدون فاند هم بهم پذیرش ندن؟؟!!!
    (من خودم میگم اگه فاند هم نیست, فعلا پذیرش رو کاش بدن بهم و این دانشگاه از دستم نره...)
    اما اگه شما بودید در این شرایط, نظرتون چی بود و چکار میکردید؟؟؟
    مرسی.
    درسته یه داستان نوشتم, اما با توجه به اینکه تا فردا چیزی نمونده, اگه حتی یه راهنمائی کوچیک هم بکنید خیلیی ممنون میشم.....

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sharizonas نمایش پست ها
    درسته یه داستان نوشتم, اما با توجه به اینکه تا فردا چیزی نمونده, اگه حتی یه راهنمائی کوچیک هم بکنید خیلیی ممنون میشم.....
    سلام دوست عزیز. من نمیتونم بگم چیکار کنید فقط میتونم بگم اگر من جای شما بودم چیکار میکردم:
    به جای منشی به مدیر گروه ایمیل میزدم. اونها بیشتر در جریانن که وضعیت اساتید چجوریه.
    صداشو در نمیارم که میخوام با خرج خودم برم چون ممکنه به محض اینکه اینو بفهمن خودشونو برای جور کردن کمک هزینه به دردسر نندازن (البته این حدس منه ها شایدم اشتباه باشه)
    وقتی کاملا مطمئن شدم فقط درصورتیکه خودم هزینه کنم بهم پذیرش میدن، اونوقت میگفتم (البته اگر از جاهای دیگه امید داشتم اصلا به این ها محل نمیذاشتم ها ;-)

اگر رزومه خوبی دارید حقتونه که کمک هزینه بگیرید، با جواب منفی یا جواب های اینچنینی از چند جا ناامید نشید و فکر نکنید این تنها موقعیتیه که براتون پیش اومده.
    البته من شرایط شما رو نمیدونم ولی مطمئنن دارید بهترین تصمیم رو میگیرید. ایشالا بهترین هم براتون اتفاق بیفته