صفحه 23 از 589 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323373123523 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

سلام دوستان
    من هفته پیش جمعه یک مصاحبه تلفنی با استادی از یکی از دانشگاههای انگلیس داشتم. ایشون گفت که طی هفته آینده بهت خبر می دم. من کل هفته منتظر بودم و پاسخی دریافت نکردم. آخر مصاحبه اش از من مقاله ای رو خواست و من هم براش ایمیل کردم. تصمیم گرفتم بهشون ایمیل بزنم. نظرتون در این مورد چیه؟‌توی ایمیلم چی بنویسم؟‌

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

به نظر من تا دوشنبه آخر وقت که آغاز هفتس صبر کن و ترجیحا اگه میخوای ایمیل بزنی سه شنبه صبح ایمیل بزن.

دوستان ، توی رشته های علوم پایه مثل فیزیک که تو دوره لیسانس که دانشجوها معمولا کار تحقیقاتی و پروژه و مقاله ندارند ... تماس با استاد فایده ای داره؟
    چی بگم به استاد ؟ بگم من به زمینه کاری شما علاقمندم؟
    اگه کسی تجربه ای داره ممنون میشم بگه.

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط 911turbo نمایش پست ها
    دوستان سلام . من قصد دارم در مقطع فوق لیسانس پذیرش بگیرم . می خواهم بدانم ،می شود به استادهایی که مقطع شغلیشان researcher و lecturer می باشد ایمیل زد . منظورم این است که این اساتید در این مقطع شغلی می توانند دانشجوی فوق لیسانس بردارند . با تشکر
    پذيرش رو بايد از دانشگاه گرفت، يعني استاد نمي‌تونه به شما پذيرش بده. حتي توي كشورهايي هم كه استاد حرف اول و آخر رو مي‌زنه و خود استاد مستقيم مي‌تونه دعوتنامه مورد پذيرش سفارت براتون بفرسته اما باز هم پذيرش از دانشگاه صادر بايد بشه. حالا يعني اينكه، شما نبايد يك وقتي به اين فكر كني كه فقط استاد پيدا كني، بايد شرايط دانشگاه رو هم داشته باشي كه مخصوصا براي فوق ليسانس اين شرايط دانشگاه خيلي مهمه و از توافق با استاد هم اهميت بسيار بالاتري داره. اصلا خيلي مواقع فقط با داشتن شرايط دانشگاه و رزومه خوب مي‌تونيد اپلاي كنيد و پذيرش هم بگيري بدون اينكه با اساتيد مستقيم در ارتباط باشي. هر چند بالاخره ارتباط خوب بي‌تاثير نيست.

researcher نمي‌تونه استاد راهنماي دانشجو باشه چون پوزيشن ثابت در دانشگاه نداره. البته شايد بعد از پذيرش شما با researcherي كه اونجا داره كار مي‌كنه همكار شي يا عملا زير نظر اون كار كني، اما به طور رسمي اون نمي‌تونه براي پذيرش شما كاري كنه و استاد راهنمات بايد يكي از اساتيد با پوزيشن ثابت باشه (تا جايي كه مي‌دونم اينجوريه، شايد تو بعضي دانشگاه‌ها جور ديگه‌اي باشه)
    lecturer هم همون داستان رو داره، اما شايد موقعيتش بيشتر تثبيت شده باشه. بعضي lecturer ها پوزيشن ثابت دارند و بعضي‌ها نه. اما كلا lecturer يعني كسي كه lecture درس‌ها رو ارائه مي‌ده و بيشتر هم با درس‌هاي undergraduate سر و كار داره و البته شايد درس‌هاي graduate و phd رو هم ارائه بده، اما باز استاد دانشگاه نيست و طبيعتا نمي‌تونه توي پذيرش تاثيري داشته باشه.

بهترين آدم‌ها براي ارتباط داشتن اساتيد هستند و مخصوصا كسايي كه موقعيت اجرايي دارند مثل رئيس دپارتمان، رئيس گروه و مثل اينها.

براي فوق ليسانس پيشنهاد مي‌كنم تا جاي ممكن رزومه‌ات رو تقويت كني و نمره‌هاي زبان و gre خيلي خوب داشته باشي و براي دانشگاه‌هاي اپلاي كني كه شرايطش رو داشته باشي.

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط akhademzadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من هفته پیش جمعه یک مصاحبه تلفنی با استادی از یکی از دانشگاههای انگلیس داشتم. ایشون گفت که طی هفته آینده بهت خبر می دم. من کل هفته منتظر بودم و پاسخی دریافت نکردم. آخر مصاحبه اش از من مقاله ای رو خواست و من هم براش ایمیل کردم. تصمیم گرفتم بهشون ایمیل بزنم. نظرتون در این مورد چیه؟‌توی ایمیلم چی بنویسم؟‌
    معمولا سرشون خيلي شلوغه، عجله نداشته باش. جواب مثبت يا منفي رو بهت مي‌دهند. من در يه همچين مواقعي معمولا تا يك مدتي صبر مي‌كنم (مثلا اگر گفته در طي يك هفته بهت خبر مي‌ديم يك هفته هم اضافه صبر مي‌كنم) و بعد يك ايميل بسيار محترمانه با يك دليل خيلي جدي (حالا راستكي يا دروغكي) مي‌زنم. مثلا مي‌شه گفت كه چون براي جاي ديگه اپلاي كرده‌ام يا مي‌خواهم اپلاي كنم و هزينه‌هاش خيلي زياده براي من، گرفتن جواب برام خيلي مهمه يا مي‌گم كه چون مي‌ترسم پرونده‌ام ناقص باشه و فرصت رو از دست بدم مي‌خوام بدونم شرايطم چه طوره تا اگر نقصي هست تكميل كنم. حالا شما بايد بسته به شرايطت يه چيزي پيدا كني.

حالا صبر داشته باش. شايد چيزي رو برات پست كرده باشند و معمولا بيشتز از پيش‌بيني اون‌ها طول مي‌كشه تا برسه، يا اصلا كارهاشون عقب افتاده. اگر به خاطر مسائل ديگه‌اي عجله نداري يك هفته‌اي صبر كن و بعد ايميل بزن. هميشه بايد جوري رفتار كني كه در ذهنشون تازه باشي اما annoying نباشي. مثلا اگر يك ماه بگذره و ازشون خبر نگيري خوب نيست و اينكه هي ايميل بزني بپرسي چي شد باز هم خوب نيست.

ApplyAbroad Guru

این رو روی یک ترد دیگر هم نوشتم ولی چون به نظر من مهمه با اجازه اینجا هم پست میکنم:

دوستان در تماس با اساتید باید چند نکته را رعایت کنند:

1. وظیفه استاد پذیرش گرفتن برای شما نیست. وظیفه استاد پیگیری اپلیکیشن شما نیست. وظیفه استاد حتی جواب دادن به سئوالات عمومی شما در خصوص پذیرش نیست. استاد فقط بررسی می کند که آیا شما را در گروه پژوهشی خود بپذیرد یا نه و آیا قبول کند سوپروایزر شما باشد یا نه. هر سئوال اضافی از طرف شما بی احترامی به استاد است. استاد بیکار که نیست که فقط بنشیند سئوالات پراکنده شما را جواب بدهد یا اپلیکیشن شما را پیگیری کند!

2. وظیفه شماست که همه اطلاعات لازم را از منابع مربوطه پیدا کنید. اگر جواب سئوالی که می خواهید بپرسید روی وب سایت دانشگاه هست، سئوال کردن آن از استاد نشان می دهد که شما حتی بلد نیستید یک وب سایت ساده را سرچ کنید. این موضوع به شدت توانائی شما را در نظر استاد در انجام پژوهش زیر سئوال می برد.

3. پیگیری پرونده خود را فقط باید از اداره پذیرش دانشگاه انجام بدهید، نه از استاد. فقط وقتی با استاد تماس بگیرید که می خواهید او را در جریان پیشرفت پرونده خود قرار دهید یا اگر مشکل اساسی در کار پذیرش شما پیش آمده است.

4. با عرض پوزش، اینکه "چقدر شانس پذیرش دارم" یا "چقدر شانس بورس دارم" سئوال احمقانه ای است. استاد علم غیب ندارد که بداند کیفیت پرونده سایر متقاضیانی که با شما رقابت می کنند چطور است، و حتی اگر هم بداند قانونا اجازه ندارد این اطلاعات را در اختیار شما بگذارد. به استاد اطلاع بدهید اگر احتیاج به TA و RA دارید، ولی اگر استاد جواب داد که "پرونده شما در مقایسه با سایر متقاضیان بررسی خواهد شد" یعنی بیش از این در این خصوص مزاحمش نشوید.

5. جمع بندی اینست که حفظ تماس با استاد خوب است، ولی مراقب باشید سئوالاتی که ربطی به استاد ندارد یا اطلاعاتش را از منبع دیگری می توانید بدست بیاورید نکنید.

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

سلام
    من می خواستم واسه ارشد رشته برق برم ترکیه
    بنظرتون واسه دانشگاههای ترکیه این مبحث مهمه؟

INGWAY
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط starblue7750 نمایش پست ها
    سلام
    من می خواستم واسه ارشد رشته برق برم ترکیه
    بنظرتون واسه دانشگاههای ترکیه این مبحث مهمه؟
    من یه سری از استادای ترک رو دیدم که رو سایتشون گفته بودن با ما تماس بگیرین. یکی گفته بود CV+SOP رو بفرستین. اونجا هم ظاهرا این داستان هست. (ترکیه دانشگاه های خیلی خوبی داره مخصوصا Bilkent در زمینه من)

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

سلام.
    دوستان سوالی داشتم.
    برای کسانی که برای دوره phd اقدام میکنند تقریبا واضحه که چجوری میتونن مخ استاد رو برای TA یا RA ..به هر حال 4-5 سال دراختیارشون هستند وبا نگاهی به نتایج پذیرش میتوان دید که خیلی کار غیر ممکنی هم نیست ..
    اما کسانی که برای master اونم by course اقدام میخواهند کنند .. (امریکا مدنظرم هست) چطور میتونن رو مخ استاد کار کنن.. ؟ دانشجویی که تنها دوسال در دانشگاست و 3ترم باید واحد پاس کنه.. چه نفعی میتونه برای اون دانشگاه و استاد داشته یاشه ... باید تو ایمیل به چه چیزی اشاره کنه.

من میخوام بعد از عید شروع کنم ولی نمیدونم چجوری باید اینکار رو کنم .. اکپر این غروم هم در مورد phd است..
    راهنمایی کنید لطفا..

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_Mohebi7 نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان سوالی داشتم.
    برای کسانی که برای دوره phd اقدام میکنند تقریبا واضحه که چجوری میتونن مخ استاد رو برای TA یا RA ..به هر حال 4-5 سال دراختیارشون هستند وبا نگاهی به نتایج پذیرش میتوان دید که خیلی کار غیر ممکنی هم نیست ..
    اما کسانی که برای master اونم by course اقدام میخواهند کنند .. (امریکا مدنظرم هست) چطور میتونن رو مخ استاد کار کنن.. ؟ دانشجویی که تنها دوسال در دانشگاست و 3ترم باید واحد پاس کنه.. چه نفعی میتونه برای اون دانشگاه و استاد داشته یاشه ... باید تو ایمیل به چه چیزی اشاره کنه.

من میخوام بعد از عید شروع کنم ولی نمیدونم چجوری باید اینکار رو کنم .. اکپر این غروم هم در مورد phd است..
    راهنمایی کنید لطفا..
    در دانشگاههائی که من دیده ام به دانشجوی مستر course-based فاندینگ اسکولارشیپ یا RA نمی دهند. RA برای دوره های تز دار است. ولی ممکن است بتوانید TA بگیرید.