صفحه 26 از 589 نخستنخست ... 16171819202122232425262728293031323334353676126526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک دانشگاه شیراز

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

سلام
    من با 1 استاد توی کانادا از مهر تاحالا در تماس بودم و به گفته ایشون واسه اون دانشگاه اپلای کردم واسه summer2011 بعدش فاند استاد یه مقدار تاخیر خورد و اکی نشد و خودش گفت که تاخیر افتاده توی فاند و امیدوارم که شما (یعنی من) هنوز مایل به کار با ایشون باشم. حالا دو هفته پیش که ایمیل زدم تا در مورد وضعیت تصویب شدن پروژه بپرسم ازم پرسید که زودترین زمانی که میتونم بیام کی هست و منم براش توضیح دادم که حداقل 4 ماه طول میکشه که من بتونم ویزا بگیرم (دو ماه واسه آماده شدن نامه ادمیشن(یکی از دوستام از همونجا پذیرش گرفت دو ماه طول کشید)+دو ماه ویزا) دیگه این استاده جوابی نداده تا حالا! یعنی دو هفته!
    حالا نمیدونم اگه ایمیل زیر رو براش بزنم ضایع نیست؟
    Dear Dr ...
    Don't you have any idea or response regarding my previous email?
    Up to now, I have got admission from two American universities, X and Y. However, frankly speaking I prefer ... because:
    1) I like your project,
    2) it is far more convenient for me to travel to Canada in comparison to US (because of the political problems between Iran and US).

I wish you come into a conclusion about my application sooner so that I could apply for the university-new-student scholarship for which the deadline is April 15th.

به نظرتون این ایمیل اثر منفی نداره؟ چون اون دوجا امریکایی هنوز فاندی ندادن و همچین آفر رقابتی نیستن! ضمنن این دانشگاه کاناداییه با این که رنکش بدتر از امریکاییا هست اما شهرش عالیه و خودم با توجه به همون دو دلیلی که گفتم همینو ترجیح میدم و نمیخام از دست بدم.
    راستی این استاده چند روز پیش رفته سایتمو چک کرده و 5-6 دقیقه همه جا شو گشته، با اینکه حتی باهام مصاحبه تلفنی هم کرده بود قبلا!
    اعصابمو خرد کرده بس که اکی رو نمیده خیالمو راحت کنه!

ApplyAbroad Guru

ایمیل شما خیلی rude است!
    اینکه نوشتید don't you have any idea مثل اینه که بگید "تو هیچی حالیت نیست؟"

ApplyAbroad Guru

اگر میخواهید به استاد در این خصوص ایمیل بزنید متن زیر رو درنظر بگیرید:

Dear Professor XX,

I was wondering if you could kindly inform me of your decision regarding my application to the University of XXX. As mentioned in my previous emails, I am really enthusiastic about joining your research group. While I have received a couple of offers from other universities, I really prefer University of XXX because of the opportunity to work on your project .... However before declining the other offers, I need to know if there is a final offer from University of XXX. I'll greatly appreciate if you advise me in this regard.

Sincerely
    ...

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MeaN5990 نمایش پست ها
    سلام
    من با 1 استاد توی کانادا از مهر تاحالا در تماس بودم و به گفته ایشون واسه اون دانشگاه اپلای کردم واسه summer2011 بعدش فاند استاد یه مقدار تاخیر خورد و اکی نشد و خودش گفت که تاخیر افتاده توی فاند و امیدوارم که شما (یعنی من) هنوز مایل به کار با ایشون باشم. حالا دو هفته پیش که ایمیل زدم تا در مورد وضعیت تصویب شدن پروژه بپرسم ازم پرسید که زودترین زمانی که میتونم بیام کی هست و منم براش توضیح دادم که حداقل 4 ماه طول میکشه که من بتونم ویزا بگیرم (دو ماه واسه آماده شدن نامه ادمیشن(یکی از دوستام از همونجا پذیرش گرفت دو ماه طول کشید)+دو ماه ویزا) دیگه این استاده جوابی نداده تا حالا! یعنی دو هفته!
    حالا نمیدونم اگه ایمیل زیر رو براش بزنم ضایع نیست؟
    Dear Dr ...
    Don't you have any idea or response regarding my previous email?
    Up to now, I have got admission from two American universities, X and Y. However, frankly speaking I prefer ... because:
    1) I like your project,
    2) it is far more convenient for me to travel to Canada in comparison to US (because of the political problems between Iran and US).

I wish you come into a conclusion about my application sooner so that I could apply for the university-new-student scholarship for which the deadline is April 15th.

به نظرتون این ایمیل اثر منفی نداره؟ چون اون دوجا امریکایی هنوز فاندی ندادن و همچین آفر رقابتی نیستن! ضمنن این دانشگاه کاناداییه با این که رنکش بدتر از امریکاییا هست اما شهرش عالیه و خودم با توجه به همون دو دلیلی که گفتم همینو ترجیح میدم و نمیخام از دست بدم.
    راستی این استاده چند روز پیش رفته سایتمو چک کرده و 5-6 دقیقه همه جا شو گشته، با اینکه حتی باهام مصاحبه تلفنی هم کرده بود قبلا!
    اعصابمو خرد کرده بس که اکی رو نمیده خیالمو راحت کنه!
    نه دوست عزیز، من جای اون استاد نیستم ولی متن ایمیلت بنظر من اثر منفی داره.
    اینا نظر منه، هرچند کاملا درست نباشه:
    جمله اول شما همونطور که تو پست قبلی گفته شده، از دید آکادمیک مودبانه نیست، اینجوری بیانش نکنید.
    نمی شه اینطوری مواردو تقسیم بندی نکنید که 1 و 2 و ...؟ اینجوری انگار دارید استادو توجیه یا مجاب می کنید.
    تو اون مورد 2 من فکر می کنم اینجور اشاره به ارتباط دو کشور و راحتتر بودن شرایط سفر کانادا برای شما نسبت به آمریکا درست نیست. می تونید بگید به پروژه استاد علاقه دارید و دوست دارین تو اون دانشگاه بدلایل .... تحصیل کنید. (ابدا به واژهایی مثل political problems اشاره نکنید، اونا به قضایا خیلی آکادمیک تر از این حرفا نگاه می کنن، اگه اهل اخبار و سیاست باشن خودشون اطلاع دارن که باز رو تصمیمشون درباره شرایط شما اثری نداره و اگه نباشن که بهتره شما هم هیچی نگی)
    شما بهتره یخورده وقت بذاری و دنبال جملات تاثیرگزاری بگردی که هم منظورتو بخوبی نشون بده و هم بار منفی نداشته باشه.
    ویرایش: من بعد این ارسالم دیدم ghlobe عزیز براتون یه نمونه گذاشته.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

استاد قرار بود تا امروز بهم بگه میخواد من رو یا نه.
    به نظرتون بهش اینرو ایمیل بزنم؟ سپاسگزارم.
    I have to decline/accept the admission offer from U of X by Monday. Could you please inform me of your decision? My preference is to stay in Canada.
    Best regards
    به جای اینکه به من بگید مُخ-Ø بگید مُخ-$.

Member daffodil آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT

من Penn State اپلای کرده بودم. فکر کنم تو لیست انتظار هستم. به استاد ایمیل زدم و گفت که تو رو به کمیته سفارش کردم. اما فاند کافی نداریم. و پرسید که می‌خوای بدون فاند بیای؟ و در غیر این‌صورت باید صبر کنیم.

من باید منتظر بقیه دانشگاه ها هم بمونم و اگه از جاهای دیگه فاند نگیرم بدون فاند این‌جا رو قبول می‌کنم. اما مشکلات ویزا و اینا هست. به نظرتون همینا رو چه طوری بگم؟

Senior Member sara123 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط مخ فی نمایش پست ها
    استاد قرار بود تا امروز بهم بگه میخواد من رو یا نه.
    به نظرتون بهش اینرو ایمیل بزنم؟ سپاسگزارم.
    I have to decline/accept the admission offer from U of X by Monday. Could you please inform me of your decision? My preference is to stay in Canada.
    Best regards
    اولا به نظرم اگه فرصت کافی دارین امروز بذارین ببینین اگه خودش جواب نداد دوشنبه بهش ایمیل بزنین
    دوما به نظرم لزومی نداره در این مرحله بگین که از جاهای دیگه پذیرش دارین اگه دوشنبه هنوز جواب قطعی بهتون نداد اون موقع شرایطتون را واسش توضیح بدین
    سوما اگه استاد بهتون جواب داد هم شما هنوز باید از دانشگاه پذیرش بگیرین تا مطمئن بشین پس به این زودی جایی را decline نکنین
    چهارما اگه من بودم میگفتم My preference is to work in your research group. یعنی علت اینکه شما استاد را انتخاب میکنین ماندن در کانادا نیست بلکه خود استاده!
    موفق باشین
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

Member bamrey_reybam2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    رياضى كاربردى.خواجه نصير

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

دوستان متخصص فروم... درود
    من يك هفته پيش به منشى e-mail زدم و پرسيدم كارم به كجا رسيده اما هنوز جواب نداده. (كانادا)
    حالا مى خوام به استاد مستقيما e-mail بزنم. در واقع مى خوام در درجه اول sympathy خودمو بهش نشون بدم/ و يه جورى وضعيتم رو هم بپرسم . اين خوبه؟
    subject: Query
    Dear Professor...Thank you very much for your time and considerations. I studied some of your articles on the web and I found them challenging, it's my honor to get a chance to collaborate on such novel and open-to-work subjects with you, I'll study all of them as soon as possible.

About my application process, I'll appreciate it if you let me know how is my application status. Actually depending on the final decision, if
    I am discerned to be eligible for the scholarship, I would like to make preparations on time, on the grounds that (as you may know?)issuing visa is a time consuming process and it may take about four months.
    I look forward to hearing from you.
    Kind Regards

سپاس
    ویرایش توسط bamrey_reybam2 : March 25th, 2011 در ساعت 07:08 PM

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

نقل قول نوشته اصلی توسط bamrey_reybam2 نمایش پست ها
    دوستان متخصص فروم... درود
    من يك هفته پيش به منشى e-mail زدم و پرسيدم كارم به كجا رسيده اما هنوز جواب نداده. (كانادا)
    حالا مى خوام به استاد مستقيما e-mail بزنم. در واقع مى خوام در درجه اول sympathy خودمو بهش نشون بدم/ و يه جورى وضعيتم رو هم بپرسم . اين خوبه؟
    subject: Query
    Dear Professor...Thank you very much for your time and considerations. I studied some of your articles on the web and I found them challenging, it's my honor to get a chance to collaborate on such novel and open-to-work subjects with you, I'll study all of them as soon as possible.

About my application process, I'll appreciate it if you let me know how is my application status. Actually depending on the final decision, if
    I am discerned to be eligible for the scholarship, I would like to make preparations on time, on the grounds that (as you may know?)issuing visa is a time consuming process and it may take about four months.
    I look forward to hearing from you.
    Kind Regards

سپاس
    شما با اين استاد بزرگوارت قبلا رابطه داشتي؟
    I love you USA

Member bamrey_reybam2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    رياضى كاربردى.خواجه نصير

بله ماجرا اينطوريه:
    راستش يه استاد كانادايي چند ماه پيش بهم گفت اپلاى كن. من چون مداركم به موقع آماده نشد , deadline رو از دست دادم. اما حدود يك ماه بعد از اين ماجرا منشى گروه e-mail زد و گفت كه هنوز دوتا جاى خالى واسه بورس دارند و دپارتمان علاقمنده كه پرونده منو بررسى كنه./
    منم فورا همه چيزو فرستادم و اپلاى كردم. بعد از رسيدن مداركم استاد e-mail داد كه:
    "I just want to let you know that your application looks fine. We are still
    waiting for the official TOEFL results, but everything else seems to be in
    "order.
    اين e-mail ماله دو ماه پيش هستش. از اون به بعد فقط با منشى در تماس بودم كه همش سوال ميكرد كه فلان سمينار كي بوده؟ اين research experience كجا بوده و ...
    آخرين بار هم سه هفته پيش e-mail داد كه تافلم رسيده. همين./ حالا تصميم گرفتم به استاد e-mail بزنم.
    اينم بگم كه اين دو بورس ماله February و March هستش.
    تشكر