صفحه 281 از 589 نخستنخست ... 181231271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291331381 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,801 تا 2,810 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط pademan نمایش پست ها
    سلام
    یه سوالی داشتم ممنون می شم راهنمایی کنید
    استاد من در کانادا با وجود اینکه حدود6 ماه با هم در تماس بودیم و حدودا قطعی بود که سوپروایزرم می شه، به خاطر نمره زبان گفت نمی تونه قبولم کنه با وجود اینکه دانشگاه گفت می تونم با توجه به نمرم 3-4 ماه دوره زبان را بگذرونم و بعد دکترا را شروع کنم ولی استاد قبول نکرد. من پول اپلیکیشن را داده ام و بقیه مدارک آماده است، به نظر شما الان به اساتید دیگر دانشگاه ایمیل بزنم و شرایط را توضیح بدم تا شاید یکی قبول کنه؟ یا اپلیکیشن را بدون استاد ببندم و ببینم پذیرش مشروط به دوره زبان می دهند یا نه؟ یا برم آنجا در حین دوره 3-4 ماه زبان دنبال استاد بگردم؟ به نظر شما به همان استاد قبلی بگم اگر آمدم انجا و دوره را با موفقیت گذراندم می تونم بازهم سراغ پوزیشن خالی در آزمایشگاهتو بگیرم یانه؟چون فعلا که حاضر نشد پذیرش مشروط را قبول کنه.
    ممنون می شوم منرا راهنمایی کنید
    ممکنه اگر کسی جواب سوال منرا می دونه راهنمایی کنه؟
    ما نمیدونیم این که شما میگید "حدوداً قطعی بود" یعنی چقدر قطعی بود. آیا استاد مورد نظر، نظر نهاییشو منوط به نمرۀ زبان کرده یا نه. ممکنه جواب هاش معمولی بوده باشه و برداشت شما این بوده که حدوداً قطعی هست. مرسوم نیست که استادی تقریباً قطعاً بخواد یکیو بگیره، بعدش سر پارامتری که دپارتمان راه میاد، بزنه زیر همۀ توافقات.
    ممکنه این استاد نیاز فوری به جذب دانشجو داشته باشه و تحقیقاتش زمین مونده باشه. در این صورت باید بهش حق بدید که نتونه یک ترم کارشو معلق نگه داره. البته ممکنه همزمان با شما با گزینۀ دیگری هم در تماس بوده باشه و حالا اون مورد به نظرش ارجح بیاد.
    اگر استاد باب دلتون توی همون دپارتمان هست، ایرادی نداره بهش ای میل بزنید. چون ظاهراً این استاد دیگه توی مقطع فعلی به شما دل نمیبنده. البته ظاهراً نمره تون زیاد با حداقل دانشگاه فاصله داره. چون فاصلۀ کم با گذراندن یک درس توی ترم اول جبران میشه. زمانی که دورۀ زبان الزامی میشه یعنی فاصلۀ نمره با مینیمم بالاست! با این اوصاف کمی باید به این استاد هم حق داد. ممکنه با این اوصاف، استادهای دیگه هم روی خوش نشون ندند. چون معمولاً نمرۀ زبان نقش پر رنگی داره.

شما که پول اپلیکیشن رو دادید. با استادهای دیگه رایزنی کنید. اگر شد که چه بهتر. اگر نشد هم منتظر بمونید ببینید دانشکده بهتون پذیرش مشروط میده یا نه. قطعاً زمانی که اونجا حضور دارید، بهتر میتونید با استادها رایزنی کنید. چون واقعیت اینه که آدم گاهی نمرۀ آزمونش دقیقاً نشانگر توانمندی هاش نیست.
    اگر استادی که میگید زمینۀ تحقیقاتش خیلی باب دلتون هست، بد نیست که پیش آگهی بدید که وقتی برای زبان رفتید، مایلید که از نزدیک بیشتر در مورد کارهای تحقیقاتیشون باهاشون صحبت کنید. ممکنه در حال حاضر از رزومۀ شما به یقین نرسیده باشه و نمرۀ زبان هم سردش کرده باشه. شاید دیدار حضوری بتونه دلگرمش کنه.
    البته حواستون به این نکته باشه که حتی ممکنه برید اونجا زبان بگذرونید و نمرۀ خوبی بگیرید اما در انتهای دورۀ زبان، استاد باب دلی پیدا نکنید که پوزیشن و فاند داشته باشه! در این صورت، شما هزینه و زمان برای گذراندن زبان توی اونجا گذاشتید و دیگه هیچ. با این اوصاف، حتی اگه رفتید اونجا زبان بگذرونید، با استادهای سایر دانشگاه ها هم در تماس باشید تا در انتهای دورۀ زبان، به استاد مورد نظرتون ملحق بشید.

موفق باشید.

Junior Member

ممنون دوست عزیز از پاسخ کاملتان
    پس اینطور که من فهمیدم امکان این هست که پذیرش مشروط را بدون نام استاد بگیرم درسته؟
    راستش این استاد قرار بود برای ترم بهار-تابستان منرا بگیرد و هنوز فاندش را دریافت نکرده بود ،برای همین عجله ای نداشت، نمره دانشگاه هم 6.5 ایلتس بود که من 5.5 آوردم و گفتند با نمره من ترم اخر دوره زبان را که 3-4 ماه است باید طی کنم.
    حتی به استاد گفتم که مطمئنم تا 2-3 ماه دیگر قبل دوره می تونم نمره را بیارم اگر الان پذیرش مشروط بگیرم و برای ویزا اقدام کنم که دیگر نیازی به دوره نباشد ولی قبول نکرد.

حالا امیدوارم یا اساتید دیگر قبول کنند، یا خود این استاد جایی برای ادامه تماس بگذارد.
    ممنونم بابت راهنماییتان

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    ما نمیدونیم این که شما میگید "حدوداً قطعی بود" یعنی چقدر قطعی بود. آیا استاد مورد نظر، نظر نهاییشو منوط به نمرۀ زبان کرده یا نه. ممکنه جواب هاش معمولی بوده باشه و برداشت شما این بوده که حدوداً قطعی هست. مرسوم نیست که استادی تقریباً قطعاً بخواد یکیو بگیره، بعدش سر پارامتری که دپارتمان راه میاد، بزنه زیر همۀ توافقات.
    ممکنه این استاد نیاز فوری به جذب دانشجو داشته باشه و تحقیقاتش زمین مونده باشه. در این صورت باید بهش حق بدید که نتونه یک ترم کارشو معلق نگه داره. البته ممکنه همزمان با شما با گزینۀ دیگری هم در تماس بوده باشه و حالا اون مورد به نظرش ارجح بیاد.
    اگر استاد باب دلتون توی همون دپارتمان هست، ایرادی نداره بهش ای میل بزنید. چون ظاهراً این استاد دیگه توی مقطع فعلی به شما دل نمیبنده. البته ظاهراً نمره تون زیاد با حداقل دانشگاه فاصله داره. چون فاصلۀ کم با گذراندن یک درس توی ترم اول جبران میشه. زمانی که دورۀ زبان الزامی میشه یعنی فاصلۀ نمره با مینیمم بالاست! با این اوصاف کمی باید به این استاد هم حق داد. ممکنه با این اوصاف، استادهای دیگه هم روی خوش نشون ندند. چون معمولاً نمرۀ زبان نقش پر رنگی داره.

شما که پول اپلیکیشن رو دادید. با استادهای دیگه رایزنی کنید. اگر شد که چه بهتر. اگر نشد هم منتظر بمونید ببینید دانشکده بهتون پذیرش مشروط میده یا نه. قطعاً زمانی که اونجا حضور دارید، بهتر میتونید با استادها رایزنی کنید. چون واقعیت اینه که آدم گاهی نمرۀ آزمونش دقیقاً نشانگر توانمندی هاش نیست.
    اگر استادی که میگید زمینۀ تحقیقاتش خیلی باب دلتون هست، بد نیست که پیش آگهی بدید که وقتی برای زبان رفتید، مایلید که از نزدیک بیشتر در مورد کارهای تحقیقاتیشون باهاشون صحبت کنید. ممکنه در حال حاضر از رزومۀ شما به یقین نرسیده باشه و نمرۀ زبان هم سردش کرده باشه. شاید دیدار حضوری بتونه دلگرمش کنه.
    البته حواستون به این نکته باشه که حتی ممکنه برید اونجا زبان بگذرونید و نمرۀ خوبی بگیرید اما در انتهای دورۀ زبان، استاد باب دلی پیدا نکنید که پوزیشن و فاند داشته باشه! در این صورت، شما هزینه و زمان برای گذراندن زبان توی اونجا گذاشتید و دیگه هیچ. با این اوصاف، حتی اگه رفتید اونجا زبان بگذرونید، با استادهای سایر دانشگاه ها هم در تماس باشید تا در انتهای دورۀ زبان، به استاد مورد نظرتون ملحق بشید.

موفق باشید.

سلام. یه سوال
    من انگار دیر جنبیدم به هر کی ایمیل میدم یا جواب نمیده یا میگه دانشجوهاشو انتخاب کرده. به نظرتون بزارم واسه ترم بهار دنبال استاد بگردم؟ راهی نیست تا همین ژانویه یکیو پیدا کنم مثلا به international office دانشگاه ایمیل بزنم بگم کمک بده تو پیدا کردن استاد؟ یکم راهمنمایی کنین please

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

ممنون دوست عزیز از پاسخ کاملتان
    پس اینطور که من فهمیدم امکان این هست که پذیرش مشروط را بدون نام استاد بگیرم درسته؟
    راستش این استاد قرار بود برای ترم بهار-تابستان منرا بگیرد و هنوز فاندش را دریافت نکرده بود ،برای همین عجله ای نداشت، نمره دانشگاه هم 6.5 ایلتس بود که من 5.5 آوردم و گفتند با نمره من ترم اخر دوره زبان را که 3-4 ماه است باید طی کنم.
    حتی به استاد گفتم که مطمئنم تا 2-3 ماه دیگر قبل دوره می تونم نمره را بیارم اگر الان پذیرش مشروط بگیرم و برای ویزا اقدام کنم که دیگر نیازی به دوره نباشد ولی قبول نکرد.

حالا امیدوارم یا اساتید دیگر قبول کنند، یا خود این استاد جایی برای ادامه تماس بگذارد.
    ممنونم بابت راهنماییتان
    امکانش ممکنه باشه البته باید دید نظر تحصیلات تکمیلی دانشگاه مورد نظرتون چیه. نمرۀ 5.5 برای پذیرش دکترا خیلی کمه! نمرۀ 6.5 خودش مینیمم هست و ممکنه توی رقابت با رقبا، حتی با 6.5 هم موفق نشید چه برسه به 5.5!
    به نظر من باید سایر آیتم های رزومه تون خیلی خوب باشه که با داشتن این نمرۀ آیلتس، بهتون پذیرش بدند؛ حتی پذیرش مشروط.

پیشنهاد میکنم برای زبان بیشتر انرژی بگذارید تا در رقابت با رقباتون، برگ برنده ای داشته باشید. وگرنه ای میل زدن به استادهای متعدد، تنها تلف کردن زمان هست و بس.

Senior Member Context آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Living in Toronto

سلام مکاترونیک عزیز...

سوالی داشتم که ممنون میشم راهنمایی کنید. من برای ویکتوریا اپلای کردم دو ماه پیش، قبلش یه استاد که دوست داشتم رو بهش ایمیل دادم، گفت شاید دنبال دانشجو بگردم برای فال 2014. بعدش دیگه جواب نداد. منم اپلای کردم. من هی بهش ایمیل میدادم که دو هفته پیش جواب داد که من دانشجو نمیخوام.

به دو نفر دیگه ایمیل دادم، یکیشون گفت من نمیخوام، یکیشون گفت زمینه کاریت بهم نمیخوره. با Graduate Advisor تماس گرفتم، گفت پیشنهاد میکنم به کسای دیگه ایمیل بزنی... الان به نظرتون چیکار کنم؟ هیچ کس دیگه توی اون دپارتمان نیست، یعنی کسی که زمینه اش بهم بخوره. این یعنی ریجکت، نه ؟

با تشکر.

راستی اگر وقت کردین ممنون میشم نظرتون رو در این باره هم بفرمایید.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Context نمایش پست ها
    سلام مکاترونیک عزیز...

سوالی داشتم که ممنون میشم راهنمایی کنید. من برای ویکتوریا اپلای کردم دو ماه پیش، قبلش یه استاد که دوست داشتم رو بهش ایمیل دادم، گفت شاید دنبال دانشجو بگردم برای فال 2014. بعدش دیگه جواب نداد. منم اپلای کردم. من هی بهش ایمیل میدادم که دو هفته پیش جواب داد که من دانشجو نمیخوام.

به دو نفر دیگه ایمیل دادم، یکیشون گفت من نمیخوام، یکیشون گفت زمینه کاریت بهم نمیخوره. با Graduate Advisor تماس گرفتم، گفت پیشنهاد میکنم به کسای دیگه ایمیل بزنی... الان به نظرتون چیکار کنم؟ هیچ کس دیگه توی اون دپارتمان نیست، یعنی کسی که زمینه اش بهم بخوره. این یعنی ریجکت، نه ؟

با تشکر.

راستی اگر وقت کردین ممنون میشم نظرتون رو در این باره هم بفرمایید.
    من نمیدونم دانشگاه مورد نظر آیا بدون نظر استاد هم پذیرش میده یا نه. اگه نده که خب این وضعیت شما یعنی هزینۀ بیهوده. اما اگه بده، باید ببینید که آیا میتونید به نحوی نظر اون استاد سومی رو جلب کنید یا نه. البته به شرط اینکه خودتون هم بخواید توی فیلد اون استاد کار کنید. چطور شما قبل از ای میل زدنتون متوجه نشدید که کار شما به کار استاد سومی می خوره یا نه؟! اگه مرز بین خوردن و نخوردن تا این حد باریکه، شانس خودتونو امتحان کنید و از نزدیک ترین بخش های علاقمندی شما به کارهای اون استاد براش بگید.
    خاطرتون باشه که مختصر بگید و هدفمند. طوری که باورش بشه که مقدار کمی عدم انطباق موجود، با تلاش شما قابل جبران هست.

در غیر اینصورت، هزینه هاتون پوچ شده!

Senior Member mokhteh آواتار ها

دوستان من میخوام برای دانشگاهی اپلای کنم که یکی از اساتیدش شدیدا کارش با من تو یا راستاس ولی تا بحال 3 بار میل زدم بهش جواب نداده. حتی تو این آخری گفتم که دارم اپلای می کنم تا چند روز بعد. دانشجو می گیرین؟ من مدارک رو بفرستم؟ ولی بازم جواب نداد. از نطر رنک هم دانشگاش به رزومم می خوره. حالا موندم اپلای کنم یا نه؟ نظرتون؟
    تاریخ این ایام را هر کس که خواهد خواند، جز این سخن از ما نخواهد راند:
    این نسل سردرگم، بر توسن اندیشه هاشان لنگ
    ، فرسنگ در فرسنگ، جز سوی ترکستان نمی رانند؛
    تاریخ پیش از خویش را باری نمی خوانند.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mokhteh نمایش پست ها
    دوستان من میخوام برای دانشگاهی اپلای کنم که یکی از اساتیدش شدیدا کارش با من تو یا راستاس ولی تا بحال 3 بار میل زدم بهش جواب نداده. حتی تو این آخری گفتم که دارم اپلای می کنم تا چند روز بعد. دانشجو می گیرین؟ من مدارک رو بفرستم؟ ولی بازم جواب نداد. از نطر رنک هم دانشگاش به رزومم می خوره. حالا موندم اپلای کنم یا نه؟ نظرتون؟
    بايد ديد اين دانشگاه در شكل كلي اساتيدش به ايميل ها پاسخ ميدن يا نه.ميداندي كه: بعضي از دانشگاهها كل سيستمشان committee based هستش و كاري به ايميل بازي ندارن. مثلا دانشگاههاي تاپ اين شكلي هستند و استاد بعد از غربال اوليه توسط كميته هست كه وارد جزئيات ميشه
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

سلام بر دوستان عزیز...
    امیدوارم پر انرژی باشید.
    یک نطق پیش از سوال دارم و بعدش سوالم را از محضرتون میپرسم.
    من واسه 14 تا دانشگاه در کشور دور و همسایه (آمریکا) اپلای کردم. به امید خدا حداقل یکیشو قبول بشم دیگه. نه؟ ایشالا هر چی خیره همون بشه. من که تمام تلاشمو حتی بیشتر از توانم انجام دادم. باورتون میشه تمام متن های انگلیسی اعم از SOP, Personal History Statemetn, Fellowship Essay, Eligibility Essay و متن های دیگر رو بعد از کلی ویرایش و اصلاح توسط دوستان و در فروم ها، یک استاد ادبیات و زبان انگلیسی که خودش اهل کشور انگلستان هستش واسم با دلسوزی ویرایش و اصلاح و paraphrase میکرد. واقعا Essay های محکم و قوی ای آماده کردم و فرستادم.
    Let's get back to the point
    من یه مدتی بود واسه اساتید دانشگاه های مورد نظرم ایمیل نمیزدم چون که مشغول کارهای سنگین و پر از جزئیات مربوط به اپلای بودم. حالا که کارای اپلای تموم شده میخام شروع کنم به اساتید فعال در رشته ی تحقیقاتی مورد نظرم (که از قبل تحقیق کردم و انتخابشون کردم و تعداشون تقریبا 50 تا میشه) ایمیل بزنم (البته قبلا این کار رو واسه نصفشون انجام داده بودم و 4 جواب خوب هم گرفته بودم ) و فقط بهشون اطلاع بدم که من علاقه مند به کار با ایشون بوده و اپلای هم کرده ام و خواهش کنم که اپلیکیشن من رو نگاه کنه.
    مثلا بگم :
    "استاد محترم، من فلانی هستم، به زمینه کاری شما علاقه دارم و خیلی وبسایت شما رو خوندم و با کارها و پروژه های شما آشنا هستم و غیره. (البته برای هر استاد، با توجه به مقاله هاش و کارهایی که کرده به صورت سفارشی ایمیل خواهم زد. استاد محترم، بنده برای پاییز 2014 به دانشگاه و دانشکده شما اپلای کردم. خواشمندم اپلیکیشن بنده رو ملاحظه بفرمایید. با تشکر".
    -------------
    به نظرتون چنین متنی خوبه. میشه نظرتون رو راجع به این کاری که میخام بکنم و همچنین ساختار کلی متن ایمیلی که میخام بفرستم واسه اساتید، بفرمایید.
    بعدش اینکه، این روزها که کم کم کارهای اپلای داره تموم میشه خیلی احساس سکون میکنم. هی فکر میکنم بعدش چی میخاد بشه. نکنه مثلا یه مدرکی رو کم فرستاده باشم واسه جایی که منجر هدر رفتن تمامی زحماتم بشه و اینا. (مثلا من 60 دلار اپلیکیشن فی دانشگاه تگزاس دالاس رو پرداخت کردم بعد از یک هفته یه ایمیل از طرف دانشگاه اومد که شما چرا هنوز اپلیکیشن فی رو پرداخت نکردید.؟ ایمیل زدم شاکی شدم هنوز جواب ندادن. البته با بچه های دیگه صحبت میکردم میگفتن که دانشگاه های تگزاس همیشه این طوری هستن.)
    ---
    طبق تجربه شما از الان دیگه باید به جز صبر چه کار کرد؟
    با تشکر
    یک انسان که به هدفش ایمان دارد از نود و نه نفر که برای رسیدن به هدفشان سخت تلاش می کنند موفق تر است.......دکتر حسابی ... روحش شاد

سلام
    دوستان لطفا راهنمایی
    من با یه استاد تو کانادا لینکم که گفته اپلای کن حالا یکی از مقالتم ریوایز شده و میخوام که ریوایژن رو انجام بدم و بعد بفرستم واسه همین استاده که بخونه و اسمش رو بگذاره توی مقاله. به نظر شما چی بنویسم تو متن ایمیلم که ضایع نباشه و اونم بهش بر نخوره. آخه الان 3تا نویسنده هستیم. میتونم به عنوان نویسنده دوم یا سوم اضافش کنم ولی نمیدونم چجوری بگم این موضوع رو یا مثلا نویسنده جهارم باشه بش برمیخوره؟