صفحه 297 از 589 نخستنخست ... 197247287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307347397 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,961 تا 2,970 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

ممنون دوست عزیز
    ولی اگر دیگه اساتید به کسی جواب نمیدن ، پس ایمیل زدن بهشون چه فایده داره ؟ فقط برای مطمئن شدن از پوزیشن خالی؟ (هرچند به نظرم بازم کار اضافیه چون بالاخره اون دانشگاه همیشه پوزیشن های خالی برای رشته ای که مدنظر ما هست داره دیگه ، این استاد نبود یکی دیگه! )
    من شنیده بودم استاد اگر از ایمیلی خوشش بیاد شماره تماس میده یا میگیره و تلفنی مکالمه میکنه و بعد جواب قطعی میده که آقا اپلای کن یا نه ! پس داستان این چیه؟ یعنی مال قدیم بود و الان دیگه از اینکار ها نمیکنن؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز
    ولی اگر دیگه اساتید به کسی جواب نمیدن ، پس ایمیل زدن بهشون چه فایده داره ؟ فقط برای مطمئن شدن از پوزیشن خالی؟ (هرچند به نظرم بازم کار اضافیه چون بالاخره اون دانشگاه همیشه پوزیشن های خالی برای رشته ای که مدنظر ما هست داره دیگه ، این استاد نبود یکی دیگه! )
    من شنیده بودم استاد اگر از ایمیلی خوشش بیاد شماره تماس میده یا میگیره و تلفنی مکالمه میکنه و بعد جواب قطعی میده که آقا اپلای کن یا نه ! پس داستان این چیه؟ یعنی مال قدیم بود و الان دیگه از اینکار ها نمیکنن؟
    سلام
    بله تماس براي اطمينان از پوزيشنه و اينكه آيا رزومه ي شما تا حدي مورد توجه واقع ميشه و آيا رزومه رو در حدي ميبينند كه تشويقتون كنند در رقابت اپلاي شركت كنيد.
    هميشه پوزيشن خالي نيست. اين استاد و اون استاد معمولا رو موضوعات متفاوت كار مي كنند و اگر اوني كه مد نظر شماست پوزيشن نداشته باشه ممكنه كلا ديگه كسي تو اون دانشگاه به رزومه ي شما علاقه نشون نده چون دارن رو چيزي كار ميكنند كه شما سوابق پژوهشي نداريد.
    اون چيزهايي كه شنيديد درسته ولي براي رزومه هاي به قول معروف TOP 10 اگر رزومه ي شما در اون حد باشه حتما اين اتفاقات رو تجربه خواهيد كرد. قديما كمي وضع بهتر بود و به رزومه هاي كمي متوسط هم از اين شانس ها رو مي آورد.
    شادزي
    ویرایش توسط pApAr : December 28th, 2013 در ساعت 08:40 PM
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام. من تقریبا به جرات میتوانم بگم کمتر استادی (همچون گذشته) دیگه یه رزومه و نامه ها برای درخواست پذیرش توجه می کنند. (شاید واقعا میخواند در شرایط برابر در کنار سایر استاید مدارک همگی را بررسی کنند) و اگر هم جوابی بدن همگی تمپلیت است که اونم از سر لطف به . . . !
    حال سوالم اینکه که من برای چند دانشگاه اقدام کرده و می خواهم مجدد به اساتید در ان دانشگاه ها اقدام کرده ام ایمیل بزنم. در این ایمیل جدید چی بگم و به چه مواردی مجددی اشاره کنم و چگونه توجه اساتید به مدارک ارسالی جلب کنم؟؟؟ آیا دوستان با تجربه کسی این کار کرده و چه بازخوردی از اساتید گرفته است؟
    متشکرم

دوستان با خلاصه نویسی موافقید ؟ مثلا :

من رو فیلد شما کار کردم روی موضوعات آ و ب و ث . اینم لینک کارهامه (یا کارهامو اتچ کردم). در صورت تمایل خوشحال میشم در دوره phd همکاری داشته باشیم .

یعنی حتی دیگه نمره زبان و gre و معدل و کشور و اینار رو هم نیاریم . همون اول بریم سر اصل مطلب ، بهتر نیست؟

Junior Member sohrab_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    هوافضا خواجه نصیر

سلام،
    امیدوارم دیر نشده باشه.
    من هم همچین تجربه ای رو داشتم و اپلای کردم و رد شدم.
    دو تا نکته رو در نظر داشته باشین.
    یک اینکه تمام minimum requirement های دانشکده رو رعایت کرده باشید. GRE فوق العاده مهمه . (اگر آمریکاست)
    دوم اینکه با استاد رو دربایستی نداشته باش. بهش بگو اینکارا برا من هزینه داره. واقعاً منو به عنوان داشنجوت میخوای اپلای کنی یا نه.
    اگه دیدی از هیچ جا پذیرش نداری و این تنها شانسته خوب ریسک کن دیگه. ایشالا قبول بشی.

رشته و دانشگاه
    هوافضا خواجه نصیر

احتمالا انگلیس اپلای کردی. اونا از این بازیا زیاد در میارن. مطمئن شو که برات بعداً دردسر نشه. حتی از خود استاده یا adviser میتونی بپرسی

رشته و دانشگاه
    هوافضا خواجه نصیر

نقل قول نوشته اصلی توسط mori123 نمایش پست ها
    سلام
    بچه ها من به یه استاد تو امریکا ایمیل زدم و توی ایمیلم نوشتم که می خوام مستر بخونم در حالی که الان یه بار مستر توی شریف خوندم . اونم براش سوال پیش اومده و گفت دلیلت چیه که میخوای دوباره مستر بخونی چیه؟ به نظرتون بهش چی بگم؟ راستش دلیل اصلی خودم واسه دوباره مستر خوندن واسه اینه که از این دانشگاه استفاده کنم واسه قبولی توی یه دانشگاه عالی واسه دکترا. حالا با این بکگروندشما میگید که من بهش چی بگم؟ راستش رنک این دانشگاه خیلی چشمگیر نیست.
    مرسی از جوابتون
    به استاد زیاد مهم نیست چی بگی، یه جواب قانع کننده پیدا کن. بگو میخوای رو یه موضوع دیگه کار کنی مثلاً (dissertation) رو میگم. ولی نکته اینجاست که اگر آمریکاست تو ویزا ردت میکنن خیلی تمیز. معمولا کسایی که اینجا فوق خوندن و دوباره میخوان بخونن رو رد میکنن.

رشته و دانشگاه
    هوافضا خواجه نصیر

نقل قول نوشته اصلی توسط abozar85 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    میشه منو راهنمایی کنید که منم بتونم پذیرش بگیرم. تو ای سایت خیلی گشتم ولی جواب واضحی برا سوالام نگرفتم. بی نهایت ممنون میشم جواب بدین
    1.برا گرفتن اسکولار شیپ تو یه دانشگاه چطور باید اقدام کرد و به کدام بخش باید مرجعه کرد؟
    2. اگه بخوام با یه استادی ک تو فیلد کاری متفاوت مثلا تو رشته شیمی آلی ولی گرایش متفاوت میل بزنم چطور میتونم علاقه و توان مندیمو نشونش بدم تو اون زمینه هم کاری نکردم ولی خیلی علاقه دارم ک کارکنم؟
    3.من نمره آیلتسم 6 شده به نظر شما امیدی هست که با این نمره تو کانادا یا آمریکا پذیرش بگیرم؟
    سلام ابوذر جان. این کارایی که میگی خیلی خیلی سخته. من الان 6 ماهه دارم ایمیل میزنم و اپلای میکنم اونم تو گرایش خودم و هنوز هیچ جواب قانع کننده ای از هیچ جا نگرفتم. خیلی مانع گذاشته شده سر راه این کار.
    برای گرفتن اسکولارشیپ تو هر دانشگاهی متفاوته. بگرد قشنگ تو دانشگاه ها رو و به مشاورشون ایمیل بده. اصلن قانون خاصی نداره که بهت بگم. برای مثال بعضی جاها اپلای کنی به صورت اتوماتیک برای بورسیه تحصیلی در نظر گرفته میشی. خیلی متفاوته.
    یه ایمیل قانع کننده آماده کن و رزومه بفرست برای اون استادا. اگر جواب ندادن تعجب نکن. چون معمولا جواب نمیدن یا اصلا نمیخونن یا نخونده پاک میکنن.
    آیلتست کمه. تو minimum requirementهای دانشگاها رو ببین شاید خوب باشه.
    موفق باشی.

رشته و دانشگاه
    هوافضا خواجه نصیر

نقل قول نوشته اصلی توسط pademan نمایش پست ها
    با سلام
    من قرار بود با یک استاد در کانادا کار کنم که چون نمره ایلتسم خوب نشد قبولم نکرد،بعد از چند تا ایمیل قرار شد که اگر تا 2-3 ماه دیگه نمره خوبی گرفتم بهش ایمیل بزنم و در مورد ادامه کار سوال کنم برای همین نمره ایلتس را نفرستادم تا اپلیکیشنم باز بمونه ولی چند روز پیش دیدم دانشگاه اپلیکیشنم را ریجکت کرده درحالیکه هنوز کامل نشده بود و هیچ کدام از مسئولهای دانشگاه هم جوابگو نیستد، حالا می خواستم بپرسم با این شرایط اگر نمره ایلتس را آوردم ایمیل زدن به این استاد اصلا فایده داره؟ اگر او قبول کند هم باید دوباره هزینه اپلیکیشن و بقیه مدارک را بفرستم درسته؟
    سلام دوست من،
    نظر و تجربه من و دوستانم اینه که اگر جواب خیلی قطعی از استاد نگرفتی و minimum requirement دانشکده رو رعایت نمیکنی الکی پول اپلیکیشن نده. دانشگاه ها جواب نمیدن چون بدشون نمیاد از پول. خیلی درآمد دارن از این طریق. اول مطمئن شو ، تمام کاراهاتو بکن بعد پول بده. کانادا ها که ماشالاه 100 دلار به بالاست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sohrab_a نمایش پست ها
    سلام دوست من،
    نظر و تجربه من و دوستانم اینه که اگر جواب خیلی قطعی از استاد نگرفتی و minimum requirement دانشکده رو رعایت نمیکنی الکی پول اپلیکیشن نده. دانشگاه ها جواب نمیدن چون بدشون نمیاد از پول. خیلی درآمد دارن از این طریق. اول مطمئن شو ، تمام کاراهاتو بکن بعد پول بده. کانادا ها که ماشالاه 100 دلار به بالاست.

ممنون دوست عزیز برای پاسخت.
    حالا به نظرت وقتی پول را گرفته و ریجکت کرده اند، اگر اینبار نمره ایلتس خوبی بیاریم فایده داره که با استاد تماس بگیریم و بهش بگیم (چون قرار بوده اگر نمره خوبی گرفتیم باهاش تماس بگیریم)؟
    اگر استاد قبول کنه می شه دوباره اپلای کرد؟ باید دوباره اپلیکیشن فی و توصیه نامه ها را فرستاد؟
    ممنونم می شم اگر راهنماییم کنید