صفحه 3 از 589 نخستنخست 1234567891011121353103503 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : نحوه تماس گرفتن با اساتید در مورد RA

to farhan:
    به عنوان یک مثال عددی من تمام کشورهایی رو که گفتی اون بالا به اساتیدش ایمیل دادم و کار درستی هم بود

Junior Member

من ميخوام براي Head of department چند تا دانشكده ميل برنم ولي نميدونم كه درسته كه تو ميلم بگم كه لطفا CV من را به همكارانتون كه زمينه كاري مشتركي دارند بفرستيد يا نه. راستش توي سايت اين دانشكده‌اي كه ميخوام بفرستم يه استاد هست كه به زمينه تحقيقاتيش به من ميخوره ولي روي سايت نوشته كه براي اطلاعات بيشتر بايد با رئيس دانشكده تماس بگيريد. حالا به نظر شما اگه به رئيس دانشكده يه ميل اينطوري بزنم ايراد داره؟
    در مورد اين موضوع هيچ كس ايده‌اي نداره؟؟

سلام
    من یه سئوال داشتم
    بچه به نظر شما فرستادن ایمیل در روزهای شنبه یکشنبه بهتره و یا در ایام اداری یا اصلا فرق نمی کنه؟

Senior Member

فقط یه نکته بگم و برم :

مهمترین عامل تو پروسه پذیرش به نظر من ارتباط با استاده.
    من قبل اپلای از استاده ok رو گرفتم تا حدی که حتی نامه رسمی استخدام تو آزمایشگاه
    رو هم DHL کرد و گفت ویزای کاری بگیر پاشو بیا (البته برای مشمولین نمی شه این کارو انجام داد.)
    بهش گفتم و گفت پذیرش رسمی رو هم برات می فرستیم. سعی کنین مرتبط ترین استاد رو تو زمینه کاریتون
    پیدا کنین و ولش نکنین و بعد با خیال راحت به جای n جا فقط یکی دو جا اپلای میکنین. موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Rabin
    سلام
    من یه سئوال داشتم
    بچه به نظر شما فرستادن ایمیل در روزهای شنبه یکشنبه بهتره و یا در ایام اداری یا اصلا فرق نمی کنه؟
    سلام

سوال خیلی جالبی هستش و تا حالا توی فورم فکر نکنم بحث شده باشه... شاید در نگاه اول اصلا مسئله مهمی نباشه ولی هست!! چون ما ایمیل رو می فرستیم که جواب بگیریم و هر کاری که شانس جواب گرفتن رو بالاتر ببره مهمه... واقعا ایمیل اساتید رو آدم از این ور می بینه سرش گیج میره که چقدر دبی وروی ایمیلشون بالاست ( مسائل دانشگاهی و آکادمیک و واحدها / پروژه های تحقیقاتی و صنعتی و سایر اساتید / اطلاعیه های دانشگاه و دانشکده / دانشجویان فعلی / دانشجویان بالقوه / ... )

حتی برای دانشجو هم که درسش رو شروع می کنه مدیریت ایمیل دانشگاه واقعا خودش حکایتی است!

اکثر استادها معمولا ( لذا تاکید می کنم نه همشون و نه همیشه ) روزهای شنبه و یکشنبه ایمیل دانشگاهی شون رو چک نمی کنند و لذا جواب ایمیل هم قاعدتا نمیدن... پس اگه ایمیل رو روزهای شنبه و یکشنبه بفرستید کار مناسبی نیست چون قاطی ایمیلهای بعدی میشه...بعلاوه روزهای اول هفته ( دوشنبه و سه شنبه) بسیار روزهای پر ایمیلی هست و احتمال گرفتن جواب خیلی کمه...

به نظر من روزهای آخر هفته ( چهارشنبه تا جمعه اونهم بصورت صعودی ) برای فرستادن ایمیل مناسب تره چون معمولا اول هفته تعداد ایمیلها بیشتره و معمولا سر استادها شلوغ تره ... البته مسلمه بستگی به برنامه استاد هم داره ولی برای پیدا کردن یه قاعده نسبی و تقریبی شاید خوب باشه بازهم بقیه بچه ها نظر بدن... حتی شاید یه نظر سنجی توی این زمینه که چه روزهایی برای فرستادن ایمیل به اساتید مناسبه جالب باشه...
    عقل و دانایی در نوک قله تحصیلات عالیه نبود ، بلکه آنرا در جعبه شن بازی کودکستان یافتم&nbsp; :<br />در همه چیز شریک شدن ، عادلانه بازی کردن،به دیگران ضربه نزدن ، تمیز کردن ریخت و پاشهایم ،عذر خواهی کردن از کسی که به او صدمه زدم، هر روز کمی یاد گرفتن،کمی فکر کردن، کمی نقاشی، کمی آواز خواندن ،کمی بازی و کمی کار

من یه مشکل دیگه هم دارم مشکلاتم خیلی عجیبا !!!!!!!!!!!!!!!
    من در رشته ام به دو گرایش کاملا مختلف علاقه دارم در یکی از گرایشها کار کردم و در دیگری نه! فقط در باره اش مطالعه کردم
    حالا دو تا استاد در یک دانشکده پیدا کردم که هر کدوم در یکی از این دو زمینه ها کار کردن به نظر شما من واسه هر دوشون ایمیل بزنم؟ البته می دونم که نباید به دو تا استاد با زمینه کاری مختلف ایمیل زد چون ممکنه به هم نشون بدم حالا به نظر شما تکلیف منه بیچاره چیه که به هر دو گرایش علاقه دارم؟ :-[

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

To rabin;

Having two diverse interests will not inherently conflict one another. Proving you have talents or a basic in either, you could contact both. Were I you, I would not gamble my chance based on my assumptions

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Rabin
    من یه مشکل دیگه هم دارم مشکلاتم خیلی عجیبا !!!!!!!!!!!!!!!
    من در رشته ام به دو گرایش کاملا مختلف علاقه دارم در یکی از گرایشها کار کردم و در دیگری نه! فقط در باره اش مطالعه کردم
    حالا دو تا استاد در یک دانشکده پیدا کردم که هر کدوم در یکی از این دو زمینه ها کار کردن به نظر شما من واسه هر دوشون ایمیل بزنم؟ البته می دونم که نباید به دو تا استاد با زمینه کاری مختلف ایمیل زد چون ممکنه به هم نشون بدم حالا به نظر شما تکلیف منه بیچاره چیه که به هر دو گرایش علاقه دارم؟ :-[
    مطمئن باش تو زمینه که کار کردی شانست بیشتر پس روی اون تمرکز کن.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Junior Member

دوستان می شه کمک کنید

یه استادی یه ماه پیش خیلی خوب جوابمو داد و گفت حتما می خوامتو اپلای کنو از این حرفا، شماره ی موبایلشم داد گفت کار داشتی باهام تماس بگیر راهنماییت کنم، می ترسم الان منو فراموش کرده باشه، حرفی هم برا گفتن ندارم که بهش mail بزنم، هر چی سوال داشتم ازش پرسیدم، حالا نمی دونم چی کار کنم می ترسم یادش رفته باشه

ممنون می شم راهنمایی کنید

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط memol
    دوستان می شه کمک کنید

یه استادی یه ماه پیش خیلی خوب جوابمو داد و گفت حتما می خوامتو اپلای کنو از این حرفا، شماره ی موبایلشم داد گفت کار داشتی باهام تماس بگیر راهنماییت کنم، می ترسم الان منو فراموش کرده باشه، حرفی هم برا گفتن ندارم که بهش mail بزنم، هر چی سوال داشتم ازش پرسیدم، حالا نمی دونم چی کار کنم می ترسم یادش رفته باشه

ممنون می شم راهنمایی کنید
    بعید هست فراموش کنن. وقتی از یکی (یا چند تا) خوششون بیاد مشخصات و رزومشون رو نگه میدارن. اینطور نیست که فراموش کنن. من یادمه با یه استاد در ارتباط بودم که بهم جواب خوبی داد و گفت اپلای کن. بعد دیگه هرچی بهش میل میزدم جوابمو اصلا نمیداد. بعد 5-4 ماه هم بهم فاند داد. در صورتی که منم تو اون زمان فکر میکردم منو یادش رفته و یا بیخیال من شده. اونا وقتی به یکی علاقه مند باشن حتما در نظر میگیرنش
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور