صفحه 32 از 589 نخستنخست ... 22232425262728293031323334353637383940414282132532 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Member daffodil آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

من قبلا با استادی در تماس بودم. خودش گویا فاند چندان نداره و ایمیل زده و گفته یکی از هم‌کارام (یک استاد ایرانی) تو این زمینه خاص کار می‌کنه. و از من پرسیده که می‌خوای تو این زمینه کار کنی یا نه.
    البته زمینه کاری‌اش نزدیک به چیزایی هست که تو SOP نوشتم اما اون‌قدرا به اون موضوع خاص علاقه ندارم. از اون جایی که بیش‌تری حوزه‌های میان‌رشته‌ای رو دوست دارم می‌خوام گسترده باشه موضوع کاری‌م. بهتر بگم،‌ زمینه‌ای که می‌خوام روش کار کنم کاربردهای متنوعی داره و این استاد فقط روی یک کابرد خاصش تمرکز می‌کنه.

اما نمی‌دونم مستقیم بگم نه به موضوع دیگه‌ای علاقه‌مندم یا ... چه‌طوری بگم که فرصت هم از دست ندم.
    ویرایش توسط daffodil : April 11th, 2011 در ساعت 06:32 PM

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط daffodil نمایش پست ها
    من قبلا با استادی در تماس بودم. خودش گویا فاند چندان نداره و ایمیل زده و گفته یکی از هم‌کارام (یک استاد ایرانی) تو این زمینه خاص کار می‌کنه. و از من پرسیده که می‌خوای تو این زمینه کار کنی یا نه.
    البته زمینه کاری‌اش نزدیک به چیزایی هست که تو SOP نوشتم اما اون‌قدرا به اون موضوع خاص علاقه ندارم. از اون جایی که بیش‌تری حوزه‌های میان‌رشته‌ای رو دوست دارم می‌خوام گسترده باشه موضوع کاری‌م. بهتر بگم،‌ زمینه‌ای که می‌خوام روش کار کنم کاربردهای متنوعی داره و این استاد فقط روی یک کابرد خاصش تمرکز می‌کنه.

اما نمی‌دونم مستقیم بگم نه به موضوع دیگه‌ای علاقه‌مندم یا ... چه‌طوری بگم که فرصت هم از دست ندم.
    چند تا نکته که خودتون حتما می دونید ولی گاهی وقتی آدم درگیر مسئله ای میشه شاید نتونه درست تمرکز کنه. یکی اینکه شاید یکی از چیزایی که می تونه دوره 5 ساله دکترا رو غیر قابل تحمل کنه موضوعیه که آدم رو ارضا نکنه. زمینه کاری شما توی دکترا مثل اتیکت میخوره رو پیشونیتون و تا حدودی اینده اکادمیکتون رو جهت میده ، پس اگر کار کردن رو موضوعی رو دوست ندارید اصلا تعارف نکنید و رُک نوع کاری رو که میخواید انجام بدید بیان کنید(چیزی نزدیک 50% دانشجویان دکترا بعد از امتحانات جامع تحصیل رو تر ک می کنن بعضا به خاطر همین عدم انطباق کار با علایق) . دو حالت داره، یا استادی که بهتون معرفی شده درگیر پروژه ای هست و یا مُصِر هستش که دانشجوش حتما رو اون کار کنه و وقت برای پروژه دیگه هم نداره، که در اون صورت تصمیم با خودتونه، اما شاید با شنیدن ایده تحقیق شما مایل باشه در اون زمینه هم کار کنه که در اون صورت ضرر نمیکند. برای اینکه ضرر نکنید نظر من اینه که دو یا سه طرح اولیه تحقیقی رو که تو ذهنتونه و مثلا یکی دو تاش علاقه خودتون و یکیش هم کاری مشابه کارهای فعلی استاده باهاش مطرح کنین ببنیدی با کدوم بیشتر موافقه و بعد در انتخاب یا عدم انتخاب اون استاد تصمیم بگیرید

Member daffodil آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT

من یکی از دانشگاه‌های امریکا ادمیشن گرفتم اما گفتن در حال حاضر assistantship funding نمی‌دن. و خودشون یک استاد مشاور تعیین کردن. دانشجوهای ادمیت شده موقتا با مشاور اولیه کار می‌کنن تا سوپروایزر اصلی رو مشخص کنند. این مشاوری که برای من تعیین شده زمینه کاری‌ش بهم نمی‌خوره و توسایتش هم نوشته کسایی رو ساپورت می‌کنه که قبلا باهاشون کار کرده باشن و بشناسدشون. یعنی اول باید یه مدت باهاش کار کنی.
    حالا وضعیت فاند یه خورده پیچیده می‌شه.
    با این مشاور که نمی‌خوام کار کنم، فاند هم الان نمی‌ده تازه. با استاد دیگه‌ای که زمینه کاری‌ش بهم می‌خوره تماس بگیرم فایده داره؟ چون فعلا که قرار نیست باهاش کار کنم.

Senior Member naeemtop آواتار ها

من یه دانشگاهی بورس گرفتم. تا قبل از اینکه آفر بورس برام ارسال بشه خیلی پیگیر بودم و چند بار زنگ زدم. الان که فرستادن آفر رو میخوام چند روز دیگه صبر کنم تا جواب بقیه دانشگاهها مشخص بشه بعد بهشون اگه خواستم ok بدم. به نظرتون الان بهشون چی بگم؟ چون جواب ندم نمیشه گفتن سریع مشخص کنین.
    By failing to prepare, You are preparing to fail / برای همه دوستای خوبم که دارن میرن واسه ویزا آروزی موفقیت میکنم !
    آماده همکاری برای مقاله : تحلیل آماری پایان نامه های مهندسی توسط شبکه های عصبی و RBF . بهینه سازی با الگوریتم زنتیک (پیغام خصوصی)

سلام

سوال من فکر کنم کمی از بحث موجود خارج باشه ولی خوشحال می شم اگه نظرتون رو بگین.
    من الان از یک دانشگاه پذیرش گرفتم و استادم هم مشخصه. الان باید ایمیلی به استاد بزنم یا اینکه هر وقت رسیدم به دانشگاه! برم سراغش؟
    اگه ایمیلی باید بزنم چی باید توش بگم؟ مثلا اینکه چی بخونم تو این مدت؟؟؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanjoon نمایش پست ها
    سلام

سوال من فکر کنم کمی از بحث موجود خارج باشه ولی خوشحال می شم اگه نظرتون رو بگین.
    من الان از یک دانشگاه پذیرش گرفتم و استادم هم مشخصه. الان باید ایمیلی به استاد بزنم یا اینکه هر وقت رسیدم به دانشگاه! برم سراغش؟
    اگه ایمیلی باید بزنم چی باید توش بگم؟ مثلا اینکه چی بخونم تو این مدت؟؟؟

ممنون
    خب به استاد ايميل بزنيد و بگيد كه خبر پذيرش رو دريافت كرديد و خيلي خوشحال هستيد. از استاد هم تشكر كنيد. و اخرش بگيد كه اگه لازم هست كاري انجام بديد بهتون بگه. معمولا اگه چيزي لازم باشه كه بخونيد خود استاد مي گه. البته بعضي وقتا توي پيج هاي دپارتمان مي نويسه كه بهتره دانشجوها قبل ورود چه كارايي كنن.
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط naeemtop نمایش پست ها
    من یه دانشگاهی بورس گرفتم. تا قبل از اینکه آفر بورس برام ارسال بشه خیلی پیگیر بودم و چند بار زنگ زدم. الان که فرستادن آفر رو میخوام چند روز دیگه صبر کنم تا جواب بقیه دانشگاهها مشخص بشه بعد بهشون اگه خواستم ok بدم. به نظرتون الان بهشون چی بگم؟ چون جواب ندم نمیشه گفتن سریع مشخص کنین.
    اصلا خودتو نگران نکن...به هر حال چاره ای نداری...جواب مثبت بده و بعد فوقش عذرخواهی میکنی...اونا لیست رزرو دارن همیشه...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial engineering

پیش فرض پاسخ : نحوه تماس گرفتن با اساتید در مورد RA

ببخشید من یه سوال داشتم
    امکانش هست یه نمونه ایمیل دوستانی که تواناییش رو دارند بنویسند؛ در مورد در خواست از استاد

من خواستم یه بحثه جدید بازکنم که نمی شد برام ظاهرا قفله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/چرااااااااا؟؟؟؟؟؟/
    اینجوری شد که اینجا نوشتم
    سپاسگزارم

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانسم تازه تموم شده و تازه دارم شروع می کنم به ایمیل زدن به استادا. cv رو نوشتم حالا می خوام به یه استادی که زمینه تحقیقاتیش به فعالیت های من نزدیکه بفرستم.
    ولی اصلا نمی دونم که به عنوان اولین ایمیل باید به استاد چی بگم. اگه کسی بتونه توی نوشتن covering letter به من کمک کنه خیلی خیلی ممنونش می شم.

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_0o نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانسم تازه تموم شده و تازه دارم شروع می کنم به ایمیل زدن به استادا. cv رو نوشتم حالا می خوام به یه استادی که زمینه تحقیقاتیش به فعالیت های من نزدیکه بفرستم.
    ولی اصلا نمی دونم که به عنوان اولین ایمیل باید به استاد چی بگم. اگه کسی بتونه توی نوشتن covering letter به من کمک کنه خیلی خیلی ممنونش می شم.
    باید طولانی نباشه-اول خودت رو معرفی کنی که مثلا من فارغ اتحصیا قلان دانشگاه ایران برای مدتی روی ...کار کردم. علاقه مندم زیر نظر شما کارهامو ادامه بدم و... آخرش بگو خوشحال میشم نظرشما رو در مورد خودم بدونم یا بپرس اوپن پوزیشن داره یا نه