صفحه 33 از 589 نخستنخست ... 23242526272829303132333435363738394041424383133533 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Member
    رشته و دانشگاه
    Web Science, USF

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

سلام
    میخواستم بپرسم که اگر برای یک رشته و دانشگاه به چند نفر از اساتید اون رشته و دانشگاه ایمیل بزنم مشکلی پیش نمیاد؟مثلا اگر حالتی پیش بیاد که هر دو قبول کنند فاند بدهند و بعد بفهمن من با استادای دیگه هم در تماس بوده ام مشکلی پیش نمیاره ؟
    ممنون

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط imanegr نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم بپرسم که اگر برای یک رشته و دانشگاه به چند نفر از اساتید اون رشته و دانشگاه ایمیل بزنم مشکلی پیش نمیاد؟مثلا اگر حالتی پیش بیاد که هر دو قبول کنند فاند بدهند و بعد بفهمن من با استادای دیگه هم در تماس بوده ام مشکلی پیش نمیاره ؟
    ممنون
    معلومه که مشکل داره. ناراحت میشن. شما تو نامه به اون استاد گفتی که من از روزمه شما خوشم اومده و علایق تحقیقاتی مشترکی داریم. و دوست دارم شما سوپر وایزرم بشی. اگه بفهمن نسبت به شما بی اعتماد میشن. اگه احیانا جواب نداد یه استاد اون وقت بعد از مثلا یه هفته به استاد دیگه پیام بده.

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

سلام بچه ها

من می خوام برای ارشد تو فیزیک، برای دانشگاه برکلی کالیفرنیا اپلای کنم. اسم استاده دانیال اس رخسار هست. نمی دونم ایرانیه یا ترکیه ای یا... . ولی من رزومه ی عالی ندارم. یعنی فقط یه پروژه روی این مبحث تو لیسانس گذروندم و هنوز نتونستم برای جایی مقاله بدم. آخه هیچ کسی رو نمی شناسم که تو این زمینه کمکم کنه. یه استادی پیدا کردم تو ایران ولی گفته اگر بخواد باهام کار کنه و پروژه بدیم تو این زمینه، از مهر 90 به بعد این کار رو میکنه! و تا میاد مقاله آماده بشه و پذیرش بگیره یه دو سه ماهی طول داره که می افته تو همون زمان ددلاین ها!
    برای 2012fall می خوام پذیرش بگیرم. از الان دارم سعی می کنم با استاده تمای داشته باشم ولی واقعا نمی دونم به استاده چی بنویسم برای بار اولی که می خوام بهش ایمیل بدم؟
    به نظرتون اگر صادقانه بهش بگم من مقاله ندارم چون نتونستم پایه ای برای خودم پیدا کنم که کمکم کنه تا مقاله بدم، بده؟
    یا این رو بنویسم که دارم سعی می کنم مقاله بدم برای ماه های آینده؟( با توجه به این که معلوم نیست بدم و قبول بشه)
    اگر توی ایمیل اولم فقط به معدلم اشاره کنم و رزومه نفرستم، و بگم امتحان تافل و جی آر ایی رو دادم که هنوز جوابهاشون برام نرسیده، و بپرسم که آیا اصلا دانشجوی مستر قبول میکنه و فاند می ده یا نه خوبه؟
    وقتی روزمه پیوست نکردم، به نظرتون بد نیست که ازش بپرسم open position داره یا نه؟

به نظرتون با یه معدل 16.5 تو درسای اصلی و 15.7 کل، و فقط گذروندن امتحان های جی آر ایی سابجکت و جنرال، می تونم از دانشگاه های خوب، یا متوسط پذیرش بگیرم؟
    آخه این رشته ای که من می خوام، فقط تو دانشگاه های تراز اول هست!
    اگر تو ایمیل هام اشاره کنم به این که تو جایی که من درس خوندم، متخصص این رشته نبوده تا بتونم با کمکش پژوهشی داشته باشم، کمکم می کنه که بدون یه رزومه ی خوب، پذیرش بگبرم؟
    و فاند هم بهم بدند؟

ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط vahideabdolazi نمایش پست ها
    سلام بچه ها

اگر توی ایمیل اولم فقط به معدلم اشاره کنم و رزومه نفرستم، و بگم امتحان تافل و جی آر ایی رو دادم که هنوز جوابهاشون برام نرسیده، و بپرسم که آیا اصلا دانشجوی مستر قبول میکنه و فاند می ده یا نه خوبه؟
    وقتی روزمه پیوست نکردم، به نظرتون بد نیست که ازش بپرسم open position داره یا نه؟
    برای ایمیل اول همین مطالب کافیه.
    با این معدل حتی اگر از شریف و تهران باشید بعید میدونم از دانشگاهی در رده برکلی پذیرش بگیرید. ولی حالا تماس با استادا بی ضرره. کدوم دانشگاه لیسانس گرفتید؟

رشته و دانشگاه
    iut

از صنعتی اصفهان

ApplyAbroad Guru

از صنعتی اصفهان
    دانشگاهتون خوبه ولی باز هم بعید میدونم به تاپ 10 برسید. اگر خواستید اپلای کنید لا اقل یکی دو تا دانشگاه پائینتر رو هم توی لیست تون بگذارید.

در ضمن این استادی که اسم بردید که بنظر میرسه رشته اش ژنتیک و بیولوژیه. به فیزیک کاری نداره. این رشته رو خیلی از دانشگاههای امریکا و کانادا دارند.
    ویرایش توسط ghlobe : May 14th, 2011 در ساعت 05:40 PM

رشته و دانشگاه
    iut

خوب به نظرتون تو این مدت 6 تا 8 ماهی که برای آمریکا و 10 ماهی که تا پاین ددلاین های کانادا وقت دارم چه طوری می تونم رزومه قوی کنم؟ وقتی استادی پیدا نکردم که حاضر بشه باهام کار کنه؟ آخه تو دانشگاه خودمون کسی رو نمی شناسم که حاضر بشه باهام کار کنه! همه سرشون شلوغه! و حاضر نمی شن با دانشجوی لیسانس کار کنند!((((( تازه زمینه کاریشون هم شبیه نیست. دانشگاه اصفهان هم کسی رو نمی شناسم!
    بچه ها چه طور مقاله می دن ؟ تنهایی یا با کمک استاد؟ من که ختی یه مقاله نوشتم رو موضوع پروژم و خواستم برای کنفرانس داخلی فیزیک90 بفرستم ولی استادم قبول نکرد اسمش رو بنویسم تو مقاله، انجمن فیزیک هم گفت حتما اسم استادراهنما باید باشه! برای همین همین یه امید به مقاله هم که داشتم فنا شد!
    چی کار کنم؟
    سه ماه پیش هم برای مدرسه های تابستونی هم خواستم اپلای بگیرم که یه کم رزومه قوی کنم، ولی تاریخ هاشون همه تموم شده بود!

هنوز هم امتحان جی آر ایی ندادم!

ApplyAbroad Guru

خوب به نظرتون تو این مدت 6 تا 8 ماهی که برای آمریکا و 10 ماهی که تا پاین ددلاین های کانادا وقت دارم چه طوری می تونم رزومه قوی کنم؟ وقتی استادی پیدا نکردم که حاضر بشه باهام کار کنه؟ آخه تو دانشگاه خودمون کسی رو نمی شناسم که حاضر بشه باهام کار کنه! همه سرشون شلوغه! و حاضر نمی شن با دانشجوی لیسانس کار کنند!((((( تازه زمینه کاریشون هم شبیه نیست. دانشگاه اصفهان هم کسی رو نمی شناسم!
    بچه ها چه طور مقاله می دن ؟ تنهایی یا با کمک استاد؟ من که ختی یه مقاله نوشتم رو موضوع پروژم و خواستم برای کنفرانس داخلی فیزیک90 بفرستم ولی استادم قبول نکرد اسمش رو بنویسم تو مقاله، انجمن فیزیک هم گفت حتما اسم استادراهنما باید باشه! برای همین همین یه امید به مقاله هم که داشتم فنا شد!
    چی کار کنم؟
    سه ماه پیش هم برای مدرسه های تابستونی هم خواستم اپلای بگیرم که یه کم رزومه قوی کنم، ولی تاریخ هاشون همه تموم شده بود!

هنوز هم امتحان جی آر ایی ندادم!
    اول همه امتحان GRE رو بدید که برای امریکا بی نهایت مهمه. بعد هم ببینید دلیل اینکه استادتون با دادن اون مقاله موافقت نکرده چی بوده. ممکنه راهنمایی کنه که چطور قوی ترش کنید و دوباره بفرستید.

توجه کنید که اگر میخواهید از فیزیک به ژنتیک تغییر رشته بدهید "حتما" باید در دانشگاه مقصد یک استاد پیداکنید.
    بعد هم در نظر بگیرید که لازم نیست یک ضرب برکلی بروید. حالا برای ارشد به یک دانشگاه متوسط امریکا یا کانادا بروید و بعد برای دکترا برکلی را در نظر بگیرید.

سلام به همگی من به تازگی لیسانسم رو تو رشته معماری گرفتم می خواستم بدونم چطور می تونم با استادای معماری که تو دانشگاه مورد نظرم هستند ارتباط برقرار کنم . میشه یکم اطلاعات بهم بدین .؟ راستی من از دانشگاه سئول میخوام پذیرش بگیرم .

رشته و دانشگاه
    iut

نقل قول نوشته اصلی توسط sarayousefy نمایش پست ها
    سلام به همگی من به تازگی لیسانسم رو تو رشته معماری گرفتم می خواستم بدونم چطور می تونم با استادای معماری که تو دانشگاه مورد نظرم هستند ارتباط برقرار کنم . میشه یکم اطلاعات بهم بدین .؟ راستی من از دانشگاه سئول میخوام پذیرش بگیرم .
    خوب باید ایمیلشون رو از توی سایت دانشگاه و از توی department مورد نظر پیدا کنی! توجه کن که بدونی تو چه زمینه ای کار می کنن. توی همون صفحه ی مربوط به مشخصاتشون نوشته. اگر هم ننوشته بود، حتما یک وب گاه از خودشون اون جا لینک کردند. بعد باید سعی کنی ایمیل خوب بنویسی که همه ی چیزها رو توضیح بدی و زیاده گویی هم نگنی! مثلا یه هشت تا ده خط کافیه. سعی کن از علایقت بگی!