صفحه 359 از 589 نخستنخست ... 259309349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369409459 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,581 تا 3,590 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    آقا یه سوال واسم پیش اومد. من سال آخر کارشناسیم و باید توی این دو ترم آخر، تز کارشناسی (Bachelor Thesis) رو ارائه بدم. از طرفی، دپارتمان دانشگاه ما استادی که زمینه تحقیقاتیش کاملا مربوط به موضوع تز من باشه متاسفانه نداره. از یه طرف دیگه، دارم برای کانادا اپلای میکنم و باید برای استادای اون ور هم ایمیل بزنم.
    حالا میگم چطوره که توی ایمیلی که میفرستم، علاوه بر اینکه سی وی رو اتچ کنم و ابراز علاقه بکنم برای پیوستن به گروه تحقیقاتی ، از خود استاد هم بخوام که در این مورد (موضوع تز) بهم advice بده؟ به نظرتون ضایع نیست؟
    من قبلاً هم مواردی مشابه شما دیدم که به خوبی چنین کاری انجام شده. نکتۀ مهم اینه که باید با استاد کانادایی توی ایمیلتون طوری صحبت کنید که اولاً الان اصلاً بحث اپلای کردن نباشه (چون ممکنه پس بزنه و بگه شما هنوز راه خودتو پیدا نکردی و داری وقتشو میگیری) و ثانیاً نباید طوری نشون داده بشه که شما از ایده خالی هستید. به عنوان مثال، شما تا حد زیادی میدونید که چه کاری میخواید انجام بدید و استادی در کانادا پیدا کردید که تا حد قابل قبولی به حوزۀ شما اشراف داره. بجای صحبت در مورد اپلای، فعلاً میتونید با این استاد، مکاتبۀ علمی انجام بدید و مثلاً توی یک صفحه، پروپوزالی بهشون بدید که میخواید الان توی تز کارشناسیتون چه کاری انجام بدید و چه ایده هایی در حد خودتون دارید. در ادامه، میتونید از استاد مربوطه، تقاضا کنید که در مورد ایدۀ شما و قابلیت اجراش، بهتون کمک کنه. اگر خوب و هوشمندانه مکاتبه کنید، حضور این استاد در کنار شما به عنوان مشاور تز هم دور از دسترس نیست. من دوستی سراغ دارم که استاد راهنمای تز ارشدش، استاد دانشگاه خواجه نصیر ایران بود و مشاورش هم استادی در یکی از دانشگاه های کانادا.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

دوستان این متن رو هم چک کنید لطفا اگه مشکلی داره خوشحال میشم بگید:
    Dear professor XXXX,
    I am one of University of Azad University, Shiraz, Iran. Applicants for Master of computer science Engineering Program for fall 2015. I am so interested to your research area.
    Now, I have plan to continue my education based on researching on DXX, XXX and XXXXX.
    So, I will be grateful if you could check my CV.
    Best regards.

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    با سلام استادی فرمودند:
    Please also include your GPA for each semester and overall.

Also, send me your academic transcript.

When will you get your masters degree certificate? Our applications close in October and you need all complete documentation.
    من هم ارسال کردم و البته گفتم تا آخر شهریور دفاع میکنم حال پرسیدند:
    Have you completed an IELTS or TOEFL english exam? Please provide copy of the results
    اما متاسفانه تازه من از مهم میخواهم برم کلاس و آماده امتحان بشم؟!!؟!؟!؟ چی بگم؟ حتما رد میشم
    شما برای امسال میخواید اپلای کنید؟ اگه بله که حداکثر 3ماه فرصت دارید برای امتحان. در جواب استاد بگید که برنامه دارید مثلا 2 ماه دیگه امتحان بدید.
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil-Structure

سلام دوستان
    من حدود یک ماه و نیم هستش که به حمایت استادی در دانشگاهی داخل استرالیا اپلای کردم و الآن قصدم این هستش که به این استاد راهنما ایمیل بزنم که وضعیت اپلیکیشن من چطور هستش آیا از زیر دست شما رد شده و اینکه احتمال پذیرش و بورس من رو چقدر میدونید؟
    دوستان بسیار ممنون میشم کمک کنید متن این ایمیل رو به انگلیسی تنظیم کنم. متشکرم از لطفتون

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil-Structure

Dear Prof. XXX

I hope you are fine and prosperous in your work
    I'm writing regarding my application. I would appreciate if you could let me know about status of my application and whether it has passed you by and that about my chance to be granted admission and scholarships.

I am looking forward to hearing from you
    چطوره دوستان؟ لطفا نظرتونو بفرمایید

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_y نمایش پست ها
    Dear Prof. XXX

I hope you are fine and prosperous in your work
    I'm writing regarding my application. I would appreciate if you could let me know about status of my application and whether it has passed you by and that about my chance to be granted admission and scholarships.

چطوره دوستان؟ لطفا نظرتونو بفرمایید
    متن مناسبیه. یه سری اصلاحات ریز روش می کنم که بهتر بشه ولی کلا همینم خوبه:
    Dear Prof. XXX

I hope you are fine.
    I'm writing regarding my application. I would appreciate it if you could let me know about my application status and whether it has passed you by. Also I would like to ask about my chance for obtaining funds and scholarships.

**دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

Junior Member

سلام . دوستان استادبه من ایمیل زده که یکی از مقاله هام که قدرت ریسرچمو نشون میده بفرستم واسش و بعد گفته که ؛ یه شرحی از کمک ویژه ای که میتونی بکنی بگو؛ من چی جوابشو بدم؟ چه کمک ویژه ای میتونم بکنم؟ من فقط دیدم تو سایتش چند تا پروژه تعریف کرده که قبلا روش کارکرده هنوزم جز علاقه هاش هست. به نظرتون بگم علاقه مندم به این پروژه ها خوبه؟ یا باید چیزای دیگه ای بگم؟ ممنون میشم زود راهنماییم کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط parsa990 نمایش پست ها
    سلام . دوستان استادبه من ایمیل زده که یکی از مقاله هام که قدرت ریسرچمو نشون میده بفرستم واسش و بعد گفته که ؛ یه شرحی از کمک ویژه ای که میتونی بکنی بگو؛ من چی جوابشو بدم؟ چه کمک ویژه ای میتونم بکنم؟ من فقط دیدم تو سایتش چند تا پروژه تعریف کرده که قبلا روش کارکرده هنوزم جز علاقه هاش هست. به نظرتون بگم علاقه مندم به این پروژه ها خوبه؟ یا باید چیزای دیگه ای بگم؟ ممنون میشم زود راهنماییم کنین.
    In my personal view, he/she needs new ideas. You should read his papers and offer new ways to improve his works

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

در پاسخ ایمیل استادی می خواهم بپرسم "
    آیا خود ایشان هم فاندی دارن یا نه." چگونه مودبانه بپرسم؟
    سپاس

سلام دوستان همیشه همراه!
    استادی جواب داده بودند:
    I'll have to confer with our grad asst next week about options in your case
    حالا بعد از یک هفته می خوام پیگیری کنم، هرچی فکر می کنم نمی دونم چه جوری بپرسم "خبری شد یا نه"؟ چه جوری ازش بپرسم!
    و این که در ایمیل های دوم و سوم به بعد بگیم:

I hope all is well with you
    غیر رسمی و ضایع نیست؟؟

ممنوونم!