صفحه 365 از 589 نخستنخست ... 265315355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375415465 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,641 تا 3,650 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    سلام.

از بالا به پایین نیست؛ ولی خب فرستادن چنین متنی به استادی در بریتیش کلمبیا که تعداد کثیری دانشجوی تاپ براش ایمیل میزنند، میتونه به منزلۀ فرصت سوزی باشه.

از لحاظ مفهومی، ایمیل شما مشکل حادی نداره؛ ولی از نظر نوشتاری، باید ویرایش جدی بشه.
    ممنون که وقت گذاشتین. از چه نظر میگین فرصت سوزی؟ یعنی شانس جواب گرفتن ندارم؟ به خاطر محتوای میل یا مثلا شرایطم؟!

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط gh8913381021 نمایش پست ها
    ممنون که وقت گذاشتین. از چه نظر میگین فرصت سوزی؟ یعنی شانس جواب گرفتن ندارم؟ به خاطر محتوای میل یا مثلا شرایطم؟!
    فرصت سوزی به این خاطر که ایمیل اول شما، حکم ویترین شما رو داره. استاد غیر ایرانی وقتی توی ایمیل چند خطی شما، چندین مورد نوشتار غلط یا غیر حرفه ای ببینه، از کجا تشخیص بده که شما چقدر خوب هستید؟

جدای از کیفیت رزومه، مکاتبات شما با استاد، خیلی میتونه به افزایش اشتیاق یا دلسرد شدن استاد، منجر بشه. سعی کنید محتوای ایمیل ها رو خیلی دقیق بنویسید تا با دست خودتون، استاد رو فراری ندید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    فرصت سوزی به این خاطر که ایمیل اول شما، حکم ویترین شما رو داره. استاد غیر ایرانی وقتی توی ایمیل چند خطی شما، چندین مورد نوشتار غلط یا غیر حرفه ای ببینه، از کجا تشخیص بده که شما چقدر خوب هستید؟

جدای از کیفیت رزومه، مکاتبات شما با استاد، خیلی میتونه به افزایش اشتیاق یا دلسرد شدن استاد، منجر بشه. سعی کنید محتوای ایمیل ها رو خیلی دقیق بنویسید تا با دست خودتون، استاد رو فراری ندید.
    خب حالا اوناش درست بشه، چیز دیگه ای لازم نیست اضافه کنم؟ چون من شنیدم معمولا اینجوری باید باشه نامه:
    سه تا پاراگراف، اول اینکه کی هستی، دوم اینکه چرا فک می کنی پی اچ دی اونجا به درد تو می خوره و سوم اینکه اگر بهت پوزیش بدن چیکار می کنی
    هر کدومش حداقل چار پنج خط. کلن می شه تقریبا یه صفه.

درسته این؟
    لازمه بگم پوزیشن بدن بهم چیکار میکنم؟؟ خب چی باید اینو بگم!!

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط gh8913381021 نمایش پست ها
    خب حالا اوناش درست بشه، چیز دیگه ای لازم نیست اضافه کنم؟ چون من شنیدم معمولا اینجوری باید باشه نامه:
    سه تا پاراگراف، اول اینکه کی هستی، دوم اینکه چرا فک می کنی پی اچ دی اونجا به درد تو می خوره و سوم اینکه اگر بهت پوزیش بدن چیکار می کنی
    هر کدومش حداقل چار پنج خط. کلن می شه تقریبا یه صفه.

درسته این؟
    لازمه بگم پوزیشن بدن بهم چیکار میکنم؟؟ خب چی باید اینو بگم!!
    به نظر میاد کافی باشه.

اون سه پاراگرافی که شنیدید، SoP هست نه ایمیل اول به استاد.
    ویرایش توسط Mechatronic : September 18th, 2014 در ساعت 11:26 PM
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام
    برای ایمیل به اساتید و بیشتر هم برای مبحث فاند گرفتن باید
    بعد از فهمیدن زمینه های مشترک تحقیقاتی به استاد چه جوری میل بزنیم ؟ فقط بگم من در زمینه ایکس دارم کار میکنم تمایل به همکاری با شما دارم ؟بعد بعد از پذیرش برای فاند چی باید بگیم ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید .

من از یک دانشگاهی در امریکا ادمیشن دارم برای دکتری و البته ادمیشن از طرف دانشگاهه و استاد ندارم الان.
    حالا میخام به یک استادی از دانشگاه دیگه اونم در امریکا که پارسال بهش ایمیل فرستاده بودم و گفته بود فاند ندارم اگر خودت پولتو میدی بیا به این استاده میخام ایمیل بفرستم و بگم ایا استادی در دانشکاه الان من میشناسه که در واقع این دو استاد با هم بشن سوپروایزرم. یعنی منظورم اینه که استاده در دانشگاه دیگه یک استادی در دانشگاه خودم معرفی کنه و این دوتا بشن استادم چون مشکل فاند بود که اونم داره دانشگاه میده دیگه.
    به نظرتون منظورمو چه طوری بهش بفهمونم؟
    من این متن رو اماده کردم. تقاضا دارم دوستای محترم نظرشونو بگن:
    I have full funded admission for PhD program of the ... Engineering department of the University of ... with the university fellowship for Spring 2015. Searching your Lab site, I found your research interests close to mine as you are working on ... Hence, would you please let me know if it is possible to work under your supervision as well as another professor from my current university as a collaboration? I have not chosen supervisor here and so it can be done with your assistance.

Junior Member

من یک استاد را پیدا کرد که فیلد کاریش خیلی شبیه فیلد کاریم توی ارشد هست و بهش ایمیل زدم ولی جواب نداده. برای بار دوم میخوام بهش ایمیل بدم ولی نمیدونم اول ایمیلم چی بنویسم. این متن خوبه؟Dear Professor --------,

I sent you an Email a few days ago about my academic background. Would you please let me know whether there is any position available for me to pursue my education in your research groups.

I am a Graduate of Mechanical Engineering from ................

Sincerely,
    ------------

Junior Member

سلام دوستان گرامی. من به یکی از بچه های خوب ایرانی میل دادم و پرسیدم چرا استاد شما جواب منو نمیده. گفت سرش خیلی شلوغه. من خودم زمانی که پوزیشن داشتم میگرفتم چندیدن بار بهش میل زدم.
    بعد گفتش که میل های کوتاه هر چند بار یک دفعه براش بفرست(SHORT-email) ، من منظورشو نفهمیدم. چی بفرستم برا استاد.؟؟؟، بعد گفت اگه استاد بخواد که من review کنم فایلاتو، من علاقتو در نظر میگیرم.

Member sariii آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

سلام دوباره دوستان
    آیا این متن برای ایمیل خوبه
    I am a M.Sc. graduate in Computer Science at Tehran North University, Iran. I am interested in Data Mining, Databases and Data warehousing and that I like your recent works in “Secure query answering for outsourced databases in cloud computing” being quite interesting to me. A copy of my CV is attached; therefore, I'll be very grateful if you could check my CV, assess my abilities and background and then let me know whether you are currently accepting graduate students.
    Your kind attention is highly appreciated

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

دوستان با سلام

به یه استاد ای-میل زدم و اظهار علاقه کردم. اینجوری جواب داده:

I am forwarding your request to Dr. Mojtabai, the Department Chair for consideration. Please contact him for further information.

حالا من به این دکتر Mojtabai چی ای-میل بزنم؟ اصلا ای-میل بزنم یا نه؟ چون استاده گفته فروارد کردم میلتو...

اگه بخوام ای-میل بزنم بهش این خوبه به نظرتون؟

Dear Dr. Mojtabai,
    My name is XX ZZ and I am currently a senior mining engineering major at Urmia University, Iran and my GPA is 17.46/20 (3.75/4). I am applying to the Mineral Engineering MSc program at New Mexico Institute of Mining and Technology. I e-mailed Dr. Fakhimi and he told me that I should contact you for further information. Also, I attached my CV for further information.
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant