صفحه 379 از 589 نخستنخست ... 279329369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389429479 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,781 تا 3,790 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

با سلام

دوستان من رشته ام عمران- محیط زیست هست و قصد اپلای برای دکترا دارم . برای اساتیدی که حیطه کاریشون با من شبیه هست میل زدم اما جواب نگرفتم. میخوام برای اساتید همین بخش اما با حیطه های کاری دیگه درخواست بدم . چطور باید در درخواست هام مطرح کنم؟؟؟؟

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Material science and engineering in IUST

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

سلام بچه ها یه ساتادی بهم اینجوری جواب داده:
    Dear Farhad:

I am afraid that I have already accepted two more students for next year and cannot promise any more. Sorry and good luck in your search,..

Hamid
    حالا من میخوام در جواب بگم که حالا که شانسم رو از دست دادم، میتونه یه اتسادی که فیلدش به من شبیه است و پوزیشن داره معرفی کنیه یا نه.
    Dear Professor Hamid,
    Thank you for your kind consideration. Since I lost the opportunity of researching under your supervision, could you recommend a professor who has an opening and has related research interests. I appreciate any kind of help.
    Best Regards,
    Farhad Rahimi
    چطوره متنم؟ خوبه همینو در جوابش بگم؟؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط fered_sch نمایش پست ها
    سلام بچه ها یه ساتادی بهم اینجوری جواب داده:
    Dear Farhad:

I am afraid that I have already accepted two more students for next year and cannot promise any more. Sorry and good luck in your search,..

Hamid
    حالا من میخوام در جواب بگم که حالا که شانسم رو از دست دادم، میتونه یه اتسادی که فیلدش به من شبیه است و پوزیشن داره معرفی کنیه یا نه.
    Dear Professor Hamid,
    Thank you for your kind consideration. Since I lost the opportunity of researching under your supervision, could you recommend a professor who has an opening and has related research interests. I appreciate any kind of help.
    Best Regards,
    Farhad Rahimi
    چطوره متنم؟ خوبه همینو در جوابش بگم؟؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام دوست عزیز،
    من بر طبق نظر شخصی خودم میگم:
    ایمیلتون که خوبه و مشکلی نداره ولی معمولا این ایمیل رو به استاد نمیزنن و از اون نمیپرسن. یعنی بعضی از استادا خودشون توی ایمیلی که جواب میدن کسی رو معرفی میکنن اگه دلشون بخواد. ولی اینی که شما بپرسید معمول نیست چون:
    1.دانشگاه و گروه مورد نظر معلوم و مشخصه.
    2.هر استادی پیج خودشو داره و اگه پوزیشنی بخواد حتما توش میزنه
    3.محدوده تحقیقاتی هر استاد توی پیج خودش معلومه.

پس کار شماست که خوتون پیج ها رو بگردید و استاد مورد نظرتون رو پیدا کنید. البته............اینی که شما ایمیل زدید چون ایرانیه، احتمالا میشه این ایمیل زدن شما رو توی ذهن توجیه کرد. بنابراین ایمیل رو بزنید ضرری که نمیکنید. ولی مثلا ممکنه سایت دانشگاه رو بهتون بده و بگه به اونجا مراجعه کنید!!
    یا اینکه کسی رو خودش معرفی کنه که این همونطور که گفتم به معرفت خود استاده برمیگرده و هیچ وظیفه ای در این زمینه نداره
    البته بعضی از استاد ها هم هستن چه خارجی و چه ایرانی اگه رزومه شما واقعا خوب باشه و غبطه بخورند توی دلشون که نمیتونن شما رو بگیرند ...اونها هم ممکنه از لحاظ مرام آکادمیک کمک کنند و کسی رو معرفی کنند. یعنی به عنوان یه همکار بهتون نگاه کنند تا یه دانشجوی ساده

نهایتا اینکه:
    من بودم ایمیل شما رو میزدم به استاد. حالا یا جوابی میده و کمک میکنه یا اینکه نمیشه.
    به هر حال ضرری نداره
    موفق باشییییید

Junior Member Christacular27 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    British Studies | University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط matinking نمایش پست ها
    سلام

در این مرحله proposal ارائه کردن اصلا موضوعیتی نداره...
    در ایمیلتون به این اساتید CVتون رو ارسال کنید و در متن ایمیل شرح علائق و موضوعات تحقیقاتی مورد نظرتون رو توضیح بدید...
    در وهله اول سعی کنید نظر همین اساتید رو جلب کنید... اگر دیدید که به هر دلیل مایل به کار کردن با شما نیستند می تونید ازشون بخواید که در صورت شناختن supervisor مرتبط با زمینه شما بهتون معرفی کنند...

براتون آرزوی موفقیت دارم

ممنون،
    با یکیشون تماس گرفتم که پاسخ داد فرداش. اصلا از پی اچ دی حرفی نزدم و فقط گفتم می خوام ریسرچم رو ادامه بدم که این طور جواب داد. جالب اینجاس که خیلی ایرانی، گفتم که استاد فلانی هم سلام می رسونه، در صورتی که اصلا سلام نرسونده بود ))))))

این ایمیل من:

Dear Professor,
    I’m a graduate (Master’s level) of XXXX at XXXX. I was referred to you by my professor,, who you met during your visit to our faculty; Dr. Ahouei sends his warmest regards.
    I’m currently finalizing my thesis. XXXX has always fascinated me since I find them really good cases of studying the XXXXX. I would love to discuss my thesis more if you’re interested.
    I’ve also obtained my Bachelor’s degree in XXXX and am very interested in examining XXXXX. Please let me enjoy your professional advice on the mentioned topics and let me know if you find them relevant to the ongoing academic research at your department. I would also love to hear your suggestions on how I can implant and progress on this.
    I have enclosed a copy of my CV which includes my personal statement and additional information about my qualifications. They will better explain my objective and areas of studying. I’m really looking forward to hearing from you.
    Kind regards,

این هم جوابی که گرفتم:
    Dear XXXX,

Thank your for your mail. I have read your project proposal and CV with interest and I think that your academic profile fits the research at our department. I think you should write a PhD research project along the guidelines you will find in this link: XXXX and send it to me for further discussion.

Please give my regards to Dr. XXXX.

الان حس خوبی دارم؛ ولی خب این آقا تو دپارتمان علوم انسانیه؛ من هدفم دپارتمان علوم سیاسیه. می خوام یه جوری صحبت کنم که خودش منو اون ور معرفی کنه. به نظرم خیلی زشته که بگم اصلا هدف من شما نبودی، می خواستم رابطم بشی
    Feeling so blue / Out-of the-blue / Feeling so black / Oh off-the-track
    So vague so lost / A Tear, a frost / Feels so dense / So hard and tense
    Severe, so grave / yet s e d a t e __ s t a i d / Afraid, afraid, afraid, afraid
    June, 2012 © Chris Anders

Junior Member

سلام
    من تعداد نسبتا زیادی از صفحات این بخش و سایت های دیگه رو خوندم ولی هنوز دو تا سوال اساسی و شاید مسخره دارم!

1) تو ایمیل اول بهتره بعد از یه معرفی کوتاه و گفتن اینکه می خوایم برای کی و چی اپلای کنیم بگیم که به فلان زمینه های کاری استاد علاقه داریم و اگه ممکن بود به یکی دو تا مقاله هم اشاره کنیم و آخرش فقط بپرسیم پوزیشن خالی دارند، درسته؟ اونوقت اگه گفت آره باید تو ایمیل بعدی رزومه مون رو بذاریم و بپرسیم مثلا شانسمون چقده که به عنوان RA قبولمون کنه و سوپروایزرمون بشه؟ کلا بده رزومه رو تو ایمیل اول بذاریم و اینم بپرسیم؟ از این نظر میگم که خیلیا دیدم میگن بهتره رزومه رو تو ایمیل اول بذارین و به جز این بعضی استادا هم تو سایتشون زدن پوزیشن دارن یا نه پس سوال راجع به پوزیشن خالی عملا بی معنیه نه؟
    اصن اگه راجع به شانسمون نپرسیم ولی رزومه رو بذاریم و فقط بگیم مثلا ممنون میشیم اگه یه نگاه بندازه و نظرشو بگه، اگه استاد خوشش بیاد و نگاه بندازه خودش به احتمال زیاد میگه مثلا شانسمون زیاده یا تشویق میکنه برا اپلای مگه نه؟

2) کلا کی بهتره موضوع فاند رو مطرح کنیم؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط CluE نمایش پست ها
    سلام
    من تعداد نسبتا زیادی از صفحات این بخش و سایت های دیگه رو خوندم ولی هنوز دو تا سوال اساسی و شاید مسخره دارم!

1) تو ایمیل اول بهتره بعد از یه معرفی کوتاه و گفتن اینکه می خوایم برای کی و چی اپلای کنیم بگیم که به فلان زمینه های کاری استاد علاقه داریم و اگه ممکن بود به یکی دو تا مقاله هم اشاره کنیم و آخرش فقط بپرسیم پوزیشن خالی دارند، درسته؟ اونوقت اگه گفت آره باید تو ایمیل بعدی رزومه مون رو بذاریم و بپرسیم مثلا شانسمون چقده که به عنوان RA قبولمون کنه و سوپروایزرمون بشه؟ کلا بده رزومه رو تو ایمیل اول بذاریم و اینم بپرسیم؟ از این نظر میگم که خیلیا دیدم میگن بهتره رزومه رو تو ایمیل اول بذارین و به جز این بعضی استادا هم تو سایتشون زدن پوزیشن دارن یا نه پس سوال راجع به پوزیشن خالی عملا بی معنیه نه؟
    اصن اگه راجع به شانسمون نپرسیم ولی رزومه رو بذاریم و فقط بگیم مثلا ممنون میشیم اگه یه نگاه بندازه و نظرشو بگه، اگه استاد خوشش بیاد و نگاه بندازه خودش به احتمال زیاد میگه مثلا شانسمون زیاده یا تشویق میکنه برا اپلای مگه نه؟

2) کلا کی بهتره موضوع فاند رو مطرح کنیم؟
    توی ایمیلی که می نویسید بعد از معرفی مختصر خودتون و شرح علایق و تحقیقات و اینکه چه ارتباط به Research Interest های استاد می تونه داشته باشید بگید که میخواید اپلای کنید و آیا پوزیشن خالی دارند یا خیر. بهتره رزومه رو هم به همین ایمیل اتچ کنید و آخر ایمیل اشاره کنید که اگه زحمتی نیست یه نگاه هم به رزومه ام بندازید و ممنون میشم. در جواب سؤال دوم اصولاً خود استادها می دونند وقتی کسی ایمیل میزنه یعنی دنبال فانده وگرنه بیکار نبود بشینه ایمیل بزنه مستقیم برای دپارتمان اپلای می کرد پس اگه بخوان جواب بدن میگن که فاند دارم یا ندارم... موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Atmospheric Physicist at Harvard-Smithsonian

نقل قول نوشته اصلی توسط shiny654 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان

میشه لطفا نظرتون رو درباره این متن اغلام کنید.

با تشکر

Dear Professor,
    I am a graduate student in the field of Civil and Environmental engineering at Shiraz University of Technology. My main research interests are Impact of global climate change on the fate of critical pollutants, Climate change impact assessments on water quality, Assessing uncertainties, Hydrology, Hydro-meteorology, Hydro-climate modeling, Surface hydrology, Water quality modeling, Climatic and hydrological change vulnerability assessment and adaptation strategies, Geo-spatial technologies (Geographic information systems/Arc), Artificial neural network applications in hydrology and climatology, and etc.
    I checked your website from which I found that my interests are among your fields of research. I believe your University offers a M K
    نقل قول نوشته اصلی توسط shiny654 نمایش پست ها
    با سلام

دوستان من رشته ام عمران- محیط زیست هست و قصد اپلای برای دکترا دارم . برای اساتیدی که حیطه کاریشون با من شبیه هست میل زدم اما جواب نگرفتم. میخوام برای اساتید همین بخش اما با حیطه های کاری دیگه درخواست بدم . چطور باید در درخواست هام مطرح کنم؟؟؟؟

ممنون
    سلام دوست عزیز
    چون زمینه‌ی کاریم نزدیکه به شما (شیمی و آلودگی جو)، به پیامتون پاسخ میدم:
    ایمیلتون اصلا مناسب نیست. جدا از تعدادی ایرادهای نگارشی و گرامری، باید به نحوی باشه که بتونین اطلاعاتی رو فراهم کنین که در کمتر از 20 ثانیه خونده بشه. شما پشت سر هم همه چی رو نوشتی بدون اینکه بدونی، قراره یک نفر اینو در زمان کم مطالعه کنه.
    من امسال ایمیل های زیادی از Civil-Env گرفتم هرچند Atmospheric sciences رو از نظر علمی سرتر میدونم. ایمیل ابتدا با درخواست باید شروع بشه که شما دقیقا دنبال چی هستین؟
    I am writing in order to inform you that I wish to apply for PhD program for Fall of 2015 for Civil Env. Eng. or Atmospheric sciences at Berkeley.
    Regarding your research activities and your publications, I feel confident that joining as a PhD student under your supervision will help me to understand impacts of air quality on our lives. Especially, I am really eager to work with WRF-CHEM and CMAQ models and using satellite data as a constrain or benchmark.

بعد یه توضیح مختصری درمورد مقالات مرتبط دادم (خیلی کم) و بگم که دقیقا بر روی کدوم مدل و کدوم ماهواره و آنالیز داده کار کردم. فقط مقالاتی که کاملا مرتبط و ژورنال معتبر بودند رو ذکر کردم.
    سپس CV مو به صورت مختصر توضیح دادم (معدل ،تز، تافل و GRE)، کاملا هرکدوم در یک پاراگراف و با بولت، و بعد ریسرچ های مورد علاقه و سپس سوال اصلی:
    Research interests: Air pollution, Air quality modeling, Data analysis, Cloud/aerosol detection and their properties, GPS and radio meteorology, atmospheric sounding, signal/image processing, time series modeling, ray tracing, artificial intelligence in remote sensing.
    I enclosed my CV for more details.
    I would be thankful if you could let me know if there is any position in your research team.

--
    در مورد سوال دوم هم اگر ایمیلتو خونده باشه، یادش باشه و حالا ببینه زمینه رو تغییر دادی واسه اینکه هرجوری شده بری، تاثیر منفی داره...
    اگر دانشجو ایرانی داشته باشه، حتما CV تو برای بررسی میده به اون دانشجو، من دو نفر رو خودم بررسی کردم واسه هیوستون..استاده گفت من شناختی از سیستم آکادمیک، دانشگاه و .. ندارم و نظرتو در موردش بده. واسه همین خیلی صادقانه و دقیق باید CV نوشت (اینو کلی گفتم).
    ارادتمند
    امیر
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالاتی که در سطح انجمن قابل پرسش‌اند به شکل پیام خصوصی معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

نقل قول نوشته اصلی توسط Souri_RS نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    چون زمینه‌ی کاریم نزدیکه به شما (شیمی و آلودگی جو)، به پیامتون پاسخ میدم:
    ایمیلتون اصلا مناسب نیست. جدا از تعدادی ایرادهای نگارشی و گرامری، باید به نحوی باشه که بتونین اطلاعاتی رو فراهم کنین که در کمتر از 20 ثانیه خونده بشه. شما پشت سر هم همه چی رو نوشتی بدون اینکه بدونی، قراره یک نفر اینو در زمان کم مطالعه کنه.
    من امسال ایمیل های زیادی از Civil-Env گرفتم هرچند Atmospheric sciences رو از نظر علمی سرتر میدونم. ایمیل ابتدا با درخواست باید شروع بشه که شما دقیقا دنبال چی هستین؟
    I am writing in order to inform you that I wish to apply for PhD program for Fall of 2015 for Civil Env. Eng. or Atmospheric sciences at Berkeley.
    Regarding your research activities and your publications, I feel confident that joining as a PhD student under your supervision will help me to understand impacts of air quality on our lives. Especially, I am really eager to work with WRF-CHEM and CMAQ models and using satellite data as a constrain or benchmark.

بعد یه توضیح مختصری درمورد مقالات مرتبط دادم (خیلی کم) و بگم که دقیقا بر روی کدوم مدل و کدوم ماهواره و آنالیز داده کار کردم. فقط مقالاتی که کاملا مرتبط و ژورنال معتبر بودند رو ذکر کردم.
    سپس CV مو به صورت مختصر توضیح دادم (معدل ،تز، تافل و GRE)، کاملا هرکدوم در یک پاراگراف و با بولت، و بعد ریسرچ های مورد علاقه و سپس سوال اصلی:
    Research interests: Air pollution, Air quality modeling, Data analysis, Cloud/aerosol detection and their properties, GPS and radio meteorology, atmospheric sounding, signal/image processing, time series modeling, ray tracing, artificial intelligence in remote sensing.
    I enclosed my CV for more details.
    I would be thankful if you could let me know if there is any position in your research team.

--
    در مورد سوال دوم هم اگر ایمیلتو خونده باشه، یادش باشه و حالا ببینه زمینه رو تغییر دادی واسه اینکه هرجوری شده بری، تاثیر منفی داره...
    اگر دانشجو ایرانی داشته باشه، حتما CV تو برای بررسی میده به اون دانشجو، من دو نفر رو خودم بررسی کردم واسه هیوستون..استاده گفت من شناختی از سیستم آکادمیک، دانشگاه و .. ندارم و نظرتو در موردش بده. واسه همین خیلی صادقانه و دقیق باید CV نوشت (اینو کلی گفتم).
    ارادتمند
    امیر
    سلام
    ممنون که با حوصله جواب دادید. اگر امکانش هست میشه نمونه ای قرار بدید؟
    میشه نظرتون رو راجع به این متن بگید عوضش کردم:
    Dear Professor..,
    I obtained my M.S. degree in water resources engineering from Civil and Environmental Engineering department at Shiraz University of Technology, Shiraz, Iran. My main research interests are: Analyzing critical resource management challenges, analyzing flows of energy, water and waste in urban environments, Sustainable agricultural and food systems, Climate change impact assessments on water quality and quantity, Assessing uncertainties, Hydrology, Water quality modeling, Water resources management, Geo-spatial technologies (Remote sensing/ Arc GIS ), Environmental engineering and etc.
    My M.S. thesis subject is Investigation of the Combined Effects of Climate Change Based on GCM Data and LARS-WG Model and Pollutant Sources on Water Quality by QUAL2K Model, a Case Study of Kor River. I have presented four technical papers and now I am preparing one as well. I have attached a brief resume of mine to this e-mail that contains further information about my qualifications and experiences.
    I checked your website from which I found that my interests are among your fields of research. Although my research areas are assessing the impacts of climate change on critical sections such as water quality and quantity, your fields of research are really interesting for me. I think effects of climate change on water resources, food systems, agriculture, and other sections can be considered as new fields of researching. I also read your article: “…………….” which was written technically. Consequences of this research on other sections are considerable.
    I believe your University offers a challenging and unique program which meets my interests and needs. I was wondering that do you accept students who want to do their Ph.D. research on water resources engineering and if so, are there any research funds available in this area in your department to support me financially, including tuition waiver?
    I truly appreciate your time and consideration and would be grateful if you respond me at your earliest convenience.

Best Regards,
    M K

سلام دوستان
    استادی در جواب من که پرسیده بودم میتونم اسمشونو بعنوان سوپروایزر توی اپلیکشین فرم بنویسم یا نه و اینکه خودشون راجع به فاند تصمیم میگیرن یا دپارتمان، اینطور گفتند:
    Sure, you can use my name.Funding is from research projects that faculty have. They do not come from the
    department - we always have new projects starting in the Fall every year.

با توجه به این ایمیل و ایمیلهای قبلی، ایشون برای پاییز هم جای خالی دارن و هم فاند. به نظر شما این کار درستیه اگه در مورد میزان فاند و اینکه آیا از الان میتونه راجع به کمیت و کیفیت فاند نظری بده، سوال بپرسم؟
    پیشاپیش از راهنمایی دوستان سپاسگزارم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_eghtesad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    استادی در جواب من که پرسیده بودم میتونم اسمشونو بعنوان سوپروایزر توی اپلیکشین فرم بنویسم یا نه و اینکه خودشون راجع به فاند تصمیم میگیرن یا دپارتمان، اینطور گفتند:
    Sure, you can use my name.Funding is from research projects that faculty have. They do not come from the
    department - we always have new projects starting in the Fall every year.

با توجه به این ایمیل و ایمیلهای قبلی، ایشون برای پاییز هم جای خالی دارن و هم فاند. به نظر شما این کار درستیه اگه در مورد میزان فاند و اینکه آیا از الان میتونه راجع به کمیت و کیفیت فاند نظری بده، سوال بپرسم؟
    پیشاپیش از راهنمایی دوستان سپاسگزارم
    میتونید بپرسید که در صورت پذیرش آیا فاندینگ پروژه معمولا برای تامین هزینه زندگی و شهریه کافی خواهد بود یا نه.