صفحه 383 از 589 نخستنخست ... 283333373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393433483 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,821 تا 3,830 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Senior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط shiny654 نمایش پست ها
    سلام آقای مدیر

من بر اساس گفته هاتون متن رو تصحیح کردم... اما باز هم فکر کنم زیاد هست. میشه کمکم کنید. ممنون

Dear Professor ……,
    I obtained my M.S. degree in water resources engineering from Civil and Environmental Engineering department at Shiraz University of Technology, Shiraz, Iran. I am writing in order to inform you that I wish to apply for Ph.D. program for Fall of 2015 for Environmental Hydrology and Sustainability according to your announcement on your website.
    My main research interests are: Hydrology and climate change, Earth and environment, Climate change impact assessments on water quality and quantity, Assessing uncertainties, Hydrological models, Geo-spatial technologies (Remote sensing/ Arc GIS). Regarding your research activities and your publications, I feel confident that joining as a PhD student under your supervision will help me to understand the impacts of hydrology and climate change on our lives. Especially, I am really eager to work with hydrological and climatological models.
    My M.S. thesis subject is “Investigation of the Combined Effects of Climate Change Based on GCM Data and LARS-WG Model and Pollutant Sources on Water Quality by QUAL2K Model, a Case Study of Kor River”. I have prepared four technical papers and now I am preparing one as well. I worked with LARS-WG (stochastic weather generator) and QUAL2K (water quality) models to prepare them. The remarkable papers are listed below.

1. xxxxxxxxxx

1. xxxxxxx).

I enclosed my CV to this e-mail that contains further information about my qualifications and experiences. I would be thankful if you could let me know if there is any position in your research team. I truly appreciate your time and consideration and would be grateful if you respond me at your earliest convenience.

Best Regards,
    M K
    من اینو از تجربه خودم میگم آخرش فقط بنویس attached is my CV for your consideration
    و هر چی توی رزومه نوشتی دیگه لازم نیست ذکر کنی(البته روشهای ایمیل زدن مختلفه ولی برای من این جواب داد)...یه کار خوب که میشه کرد اینه که به یکی از مقالات استاد اشاره کنی و بگی من در راستای این مقاله شما کار کردم بعد اسم یکی دیگه از مقالات خودتو بیاری
    یعنی کار خودت رو به کار استاد ارتباط بده
    اون جمله طولانی I am writing to...رو می تونی حذف کنی آخرش بگی من میتونم توی فال 2015 به عنوان دانشجو به گروه شما ملحق بشم؟
    من این فرمت فرستادم همه استادا به من جواب درست حسابی دادن
    یه نکته ام بگم به نظرم اینکه همه استادا جواب بدن و جواب خوب بدن اصلا به درد نمیخوره چون باید صد جا اپلای کنی...برای من خیلی صادقانه جواب دادن و حتی یکی گفت که درست معلومه خوبه ولی GRE کم آوردی بهتره دوباره امتحان بدی و الا کمیته پذیرش ایراد میگیره. موفق باشین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

یا سلام و تشکر

آخه میدونید من فوق لیسانس رو دارم و فامیل هام اونجا هستند میخوام برم. ممکنه این سوال براش پیش اومده که چرا من میخوام دوباره فوق بگیرم؟ خوب چی بگم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hpmoner نمایش پست ها
    میگن که با توجه به دوره ای که شما دوست دارید بگذرونید، توقع شما چی هست؟ یعنی بعد از پایان این دوره توقع دارید که چه چیزهایی بدست آورده باشید. یه جورایی میخوان ببینن هدف شما برای آینده چیه؟ شاید هم توقع دارن شما بگید هدفتون اینه که بعد از مستر برای دکترا اقدام کنید تا مطمئن بشه که به صورت جدی قصد انجام ریسرچ دارید و این مستر ابتدای مسیر شماست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science-Dalhousie

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

سلام

من در حال حاضر تو یک دانشگاه خیلی خوب با یک استاد شناخته شده مشغول خوندن مستر هستم و برای دکتری با یک استادی در یک دانشگاه خیلی بهتر تو شهر بزرگتر مکاتبه کردم. با توجه به اینکه به استاد جدید گفتم که در حال حاضر دانشجوی کی هستم و خودش هم میدونه که استادم کیه و چقدر قوی هست، امروز بهم ایمیل زده که: چرا نمی خواهی تو همون دانشگاه خودت دکتری بخونی؟

البته من دلایل خودم رو دارم چون دوست دارم که با آدمهای جدید و طرز تفکرهای جدید روبرو باشم و البته امکان کار پیدا کردن بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه جدید خیلی بالاتره و کار بهتری هم میتونم پیدا کنم چون شهر بزرگتری هم هست. ولی در وهله اول همون طرز تفکر متفاوت با مسترم برام اهمیت بیشتری داره... خوشحال میشم نظر دوستان دیگه رو هم بدونم که تو این شرایط چی می گفتید...

سپاس
    مجید

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط majid.nasirinegad نمایش پست ها
    سلام

من در حال حاضر تو یک دانشگاه خیلی خوب با یک استاد شناخته شده مشغول خوندن مستر هستم و برای دکتری با یک استادی در یک دانشگاه خیلی بهتر تو شهر بزرگتر مکاتبه کردم. با توجه به اینکه به استاد جدید گفتم که در حال حاضر دانشجوی کی هستم و خودش هم میدونه که استادم کیه و چقدر قوی هست، امروز بهم ایمیل زده که: چرا نمی خواهی تو همون دانشگاه خودت دکتری بخونی؟

البته من دلایل خودم رو دارم چون دوست دارم که با آدمهای جدید و طرز تفکرهای جدید روبرو باشم و البته امکان کار پیدا کردن بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه جدید خیلی بالاتره و کار بهتری هم میتونم پیدا کنم چون شهر بزرگتری هم هست. ولی در وهله اول همون طرز تفکر متفاوت با مسترم برام اهمیت بیشتری داره... خوشحال میشم نظر دوستان دیگه رو هم بدونم که تو این شرایط چی می گفتید...

سپاس
    مجید
    خیلی راحت
    همین چیزی که اینجا گفتید رو بگید به استاد. تجربه متفاوت خیلی مهم هستش و عملا میرسونه شما اهل تحقیق هستید.

Junior Member

سلام. من یک ایمیل از یک استاد گرفتم که گفته:
    Hi, thanks for your email. I am out of office now. You may contact Dr. Park to express your interest. We are recruiting a new PhD student for co-supervision, but it is his project.

I will be able to provide your information after I am back in the mid of December, if Dr. Simon Park is interested in your application.

Good luck!

به نظرتون تو ایمیلی که به آقای پارک میزنم، اشاره ای به ایمیل فوق بکنم؟ چطور این را مطرح کنم؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط farshaaaad نمایش پست ها
    سلام. من یک ایمیل از یک استاد گرفتم که گفته:
    Hi, thanks for your email. I am out of office now. You may contact Dr. Park to express your interest. We are recruiting a new PhD student for co-supervision, but it is his project.

I will be able to provide your information after I am back in the mid of December, if Dr. Simon Park is interested in your application.

Good luck!

به نظرتون تو ایمیلی که به آقای پارک میزنم، اشاره ای به ایمیل فوق بکنم؟ چطور این را مطرح کنم؟
    سلام

بله اشاره کنید...
    طبیعتا چون استاد اول نظری به کار شما داشته، امکان بررسی کمی دقیق تر از طرف استاد دوم محتمل هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

سلام دوستان
    این جواب استادی هست که به من گفته بود اپلای کنم و من متاسفانه مدارک زبانم کامل نبود گفتم که اگه میشه من برای spring 2016 اقدام کنم
    و این جوری جواب داده :

Right now, I have about 20 applicants applying for a position in my group. I don't make any decisions until I have all applicants applications in front of me. I generally accept students for fall since that is when the biggest applicant pool comes in. In spring the applicant pool is generally one to five people. So I encourage you to apply when you have a complete package.

Best,

این یعنی اینکه من میتونم برای بهار اپلای کنم؟ در جوابش چی بگم که من رو یادش بمونه ؟

ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط shiny654 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    این جواب استادی هست که به من گفته بود اپلای کنم و من متاسفانه مدارک زبانم کامل نبود گفتم که اگه میشه من برای spring 2016 اقدام کنم
    و این جوری جواب داده :

Right now, I have about 20 applicants applying for a position in my group. I don't make any decisions until I have all applicants applications in front of me. I generally accept students for fall since that is when the biggest applicant pool comes in. In spring the applicant pool is generally one to five people. So I encourage you to apply when you have a complete package.

Best,

این یعنی اینکه من میتونم برای بهار اپلای کنم؟ در جوابش چی بگم که من رو یادش بمونه ؟

ممنون
    سلام

جواب امیدوارکننده ای نداده که این موضوع براتون تداعی بشه که علاقه ای به به خاطر سپردن شما داره!
    در این پاسخ صرفا عنوان شده که به قول معروف "صابون به شکمتون نزنید..."
    در مورد ترم بهار هم عنوان شده که از پنج نفر یک نفر پذیرفته میشه که چندان پاسخ امیدوارکننده ای نیست...
    توصیه می کنم سعی کنید نظر دیگر اساتید رو جلب بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط afs_mrf نمایش پست ها
    سلام دوستان من ایمیلی به یه استاد دادم که آیا من را می پذیره جوابی که داده را متوجه نشدم که منظورش اینه که در برنامه دکترای دانشگاهشون آپلای کنم یا اینکه به طور خاص خودش من را پذیرفته. چون گفته تشکر می کنم به خاطر علاقه تان به برنامه دکترای ما .. باید می گفت my graduated program بعد گفته first, you will need to be admitted نظرتون چیه؟؟ من باید چکار کنم

I am an M.Sc. graduated student --. I am considering applying to the PhD program of ---and particularly would like to join your research group. I checked your research focus and found my research area is closely in line with yours ....................
    جواب استاد
    Thank you for your interest in our graduate programs.
    The whole process is a two-phase process: first, you will need to be
    admitted
    and then you would be considered for funding and working
    with a professor (either, as a Teaching Assistant or as a research Assistant

Yes - I do encourage you to apply to our graduate program.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    قولی در مورد پذیرش شما نداده. گفته اول باید از دانشگاه پذیرش بگیرید و بعد از گرفتن پذیرش برای انتخاب استاد اقدام کنید.

خب حالا به نظر شما من یه ایمیل دیگه بهش بدم و مستقیما بپرسم که خودش من را پذیرش می کنه یا نه ؟؟ اگر دانشگاه پذیرش کنه بعد ایشون منو قبول نکنه که فقط وقت تلف کردم!!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط afs_mrf نمایش پست ها
    خب حالا به نظر شما من یه ایمیل دیگه بهش بدم و مستقیما بپرسم که خودش من را پذیرش می کنه یا نه ؟؟ اگر دانشگاه پذیرش کنه بعد ایشون منو قبول نکنه که فقط وقت تلف کردم!!
    بنظر بنده جواب ایشون اینه که تا موقعی که شما از دانشگاه پذیرش نگیرید ایشون رزومه شما رو بررسی نمی کنه. میتونید سوال کنید که در صورتی که دانشگاه پذیرش بده آیا ایشون حاضرند شما را بعنوان دانشجوی خودشون قبول کنند و فاند بدهند.