صفحه 394 از 589 نخستنخست ... 294344384385386387388389390391392393394395396397398399400401402403404444494 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,931 تا 3,940 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

applicant ها معمولا در این شرایط SoP رو revise می کنند و نسخه ای متناسب با background هر استاد ارسال می کنند!!!
    این کار این خطر بالقوه رو داره که:

1- یا اساتید با هم در ارتباط باشند و از این دو SoP با خبر بشن (احتمال کم)
    2- یک یا هر دو نفر در admission committee باشند و SoP عمومی که برای اپلای submit می کنید رو با اونی که برای شخص خودشون ارسال کردید مطابقت بدن..

در هر صورت معمولا افراد این ریسک رو می کنند... چون اگر در SoP به زمینه تحقیقاتی استاد هدف علاقه ای نشون ندید، عملا خودتون کاری کردید که استاد شما رو applicant مناسبی برای کار با خودش ارزیابی نکنه...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    ممنون بابت پاسخ. من توی SOP که واسه دانشگاه فرستادم اسم هر دو استاد هست و حوزه تحقیقاتی هر دو. بازم اشکالی داره اگر به اون یکی استاد ایمیل بزنم. ضمنا از مسول Program در مورد نحوه تصمیم گیری پرسیدم و ایشون چنین جوابی دادن. به نظرتون چون اسم استاد را توی SOP آوردم اصلا نیازی هست که ایمیل بزنم؟؟؟؟ ممنون
    Hello,
    Your file will be circulated in our faculty and everybody will have the chance to study your file. You do not need to contact a potential supervisor. However, if you choose to do so and a faculty member is willing to further consider your file, it will be sent to them directly.
    Thanks,

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ienjf2 نمایش پست ها
    ممنون بابت پاسخ. من توی SOP که واسه دانشگاه فرستادم اسم هر دو استاد هست و حوزه تحقیقاتی هر دو. بازم اشکالی داره اگر به اون یکی استاد ایمیل بزنم. ضمنا از مسول Program در مورد نحوه تصمیم گیری پرسیدم و ایشون چنین جوابی دادن. به نظرتون چون اسم استاد را توی SOP آوردم اصلا نیازی هست که ایمیل بزنم؟؟؟؟ ممنون
    Hello,
    Your file will be circulated in our faculty and everybody will have the chance to study your file. You do not need to contact a potential supervisor. However, if you choose to do so and a faculty member is willing to further consider your file, it will be sent to them directly.
    Thanks,

سلام

خیر... مشکلی نداره
    ایمیل زدن این مزیت رو داره که پیش از ارسال SoP برای admission committee می تونید از مزه دهان استاد مورد نظرتون با خبر بشید و اگر نظر مساعدی روی شما نداشت، کلا اسمش رو حذف کنید یا اسم استاد دیگه ای رو بیارید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Member MrMind آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Information Security, Tehran University

سلام به همگی
    یه سوال مهم دارم دوستان.

من هدفم فاند گرفتن هست. حالا توی مکاتبه با استاد، حتما زمینه ریسرچی که می خوایم بگیم علاقه مندی دارم درش در راستای کارها و فعالیت های قبلیمون باشه؟
    مثلا من امنیت رایانش ابری موبایل روش کار کردم، حالا برای مکاتبه و درخواست RA و اینجور مسائل باید حتما روی این حوزه مانور بدم؟

صرف اینکه علاقه داشته باشیم کافی هست یا باید حتما کاری درون زمینه انجام داده باشیم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - راه و ترابری - دانشگاه علم و صنعت

درود دوستان
    یه سوال، من نفر اول نظام مهندسی رشته خودم توی ایران شدم، 2 سال هم سابقه تدریس توی چند تا دانشگاه و 5 سال سابقه کار مرتبط با رشتم دارم، اینا رو توی متن ایمیل بیارم؟ اگه بله، چجوری؟
    راستی الان دیر نشده؟ میدونم بیشتر دانشگاههای آمریکا ددلایناشون گذشته ولی دیدم چند تا دانشگاه توی کانادا تا یکی دو ماهه دیگه ددلاینشونه گفتم شانسم رو برای فال 2015 از دست ندم، اصن منطقیه برای کانادا اقدام کنم؟ ببخشین ممکنه سوالای آخرم بی ربط به تاپیک باشه

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_s_k نمایش پست ها
    درود دوستان
    یه سوال، من نفر اول نظام مهندسی رشته خودم توی ایران شدم، 2 سال هم سابقه تدریس توی چند تا دانشگاه و 5 سال سابقه کار مرتبط با رشتم دارم، اینا رو توی متن ایمیل بیارم؟ اگه بله، چجوری؟
    راستی الان دیر نشده؟ میدونم بیشتر دانشگاههای آمریکا ددلایناشون گذشته ولی دیدم چند تا دانشگاه توی کانادا تا یکی دو ماهه دیگه ددلاینشونه گفتم شانسم رو برای فال 2015 از دست ندم، اصن منطقیه برای کانادا اقدام کنم؟ ببخشین ممکنه سوالای آخرم بی ربط به تاپیک باشه
    You can put them in your resume, and if any of them are directly related to a professor's work, you can put it in your email and highlight it.
    Related work experience is good, but if you want to put in your email, it is better to address indirectly based on its impact on your capabilities, for example, working on projects X,Y and Z in company FFF since year TTTT improved my capabilities on using software DD or experimental tests like YU.
    By doing that you not only just didn't repeat from your resume and also explained why this experience is important!

Good Luck
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MrMind نمایش پست ها
    سلام به همگی
    یه سوال مهم دارم دوستان.

من هدفم فاند گرفتن هست. حالا توی مکاتبه با استاد، حتما زمینه ریسرچی که می خوایم بگیم علاقه مندی دارم درش در راستای کارها و فعالیت های قبلیمون باشه؟
    مثلا من امنیت رایانش ابری موبایل روش کار کردم، حالا برای مکاتبه و درخواست RA و اینجور مسائل باید حتما روی این حوزه مانور بدم؟

صرف اینکه علاقه داشته باشیم کافی هست یا باید حتما کاری درون زمینه انجام داده باشیم؟
    Your chance is higher in the fields on which you have had experiences. That''s all
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_s_k نمایش پست ها
    درود دوستان
    Yes you can include these experience in your CV not in the body email. Your body email is to be short and concise
    For example, you have to add your teaching experience in a separate section of CV
    Yes it's going to be late for most american universities but you can try other universities in other countries
    And yes! Canada has a lot of good universities
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

سلام دوستان

زمینه ای که بهش علاقه و توش تجربه دارم خیلی پایه ای و کلی هست (آنالیز عددی و برنامه نویسی کامپیوتری در مهندسی) که محدوده وسیعی از موضوعات رو میتونه در بر بگیره و توی خیلی از رشته ها کاربرد داره (از محیط زیست گرفته تا مهندسی عمران، مکانیک، هوا فضا و...). حالا اگه بخوام این تخصص خودم رو توی ایمیل مطرح کنم برای اساتید، شما پیشنهاد میکنین چطوری جلو برم تا استاد فکر نکنه من فقط یه چیز کلی و غیرتخصصی مطرح کردم؟ یعنی چطور بتونم قانعش کنم که من میتونم این تخصص رو به فیلد کاری که استاد داره انجام میده مرتبط کنم؟

ممنون میشم منو راهنمایی کنین

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط fedoracore نمایش پست ها
    سلام دوستان

زمینه ای که بهش علاقه و توش تجربه دارم خیلی پایه ای و کلی هست (آنالیز عددی و برنامه نویسی کامپیوتری در مهندسی) که محدوده وسیعی از موضوعات رو میتونه در بر بگیره و توی خیلی از رشته ها کاربرد داره (از محیط زیست گرفته تا مهندسی عمران، مکانیک، هوا فضا و...). حالا اگه بخوام این تخصص خودم رو توی ایمیل مطرح کنم برای اساتید، شما پیشنهاد میکنین چطوری جلو برم تا استاد فکر نکنه من فقط یه چیز کلی و غیرتخصصی مطرح کردم؟ یعنی چطور بتونم قانعش کنم که من میتونم این تخصص رو به فیلد کاری که استاد داره انجام میده مرتبط کنم؟

ممنون میشم منو راهنمایی کنین
    بستگی داره که برای چه مقطعی میخواید اقدام کنید. اگر برای ارشد هست خب تا حدی قابل قبول هست که علایقتون کلی باشه. در اینصورت معمولا ارتباط با اساتید به جواب مشخصی ختم نخواهد شد و شما حتما قبلش باید اپلای کنید و قبول شده باشید. ارتباط با اساتید در این سطح برای اینکه ببینید استاد مربوطه اصلا با دانشجو های مستر کار میکنه یا نه میتونه مفید باشه اما برای صحبت جدی باید صبر کنید تا نتیجه ی پذیرش بیاد و در صورت پذیرفته شدن میتونید با استاد وارد مذاکره بشید.
    اما اگر برای دکترا میخواید اپلای کنید، این وسیع بودن علایق زیاد جالب نیست. هرچقدر که علایق شما به پروژه ها و علایق استاد مربوطه نزدیکتر باشه، شانس شما بیشتره. بسیار پیش اومده که استاد در جواب دانشجو گفته شما سوابقت خیلی خوبه ولی علایقت با کارهای من جور در نمیاد و بهتره دنبال استاد دیگه ای بگردی.
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hpmoner نمایش پست ها
    بستگی داره که برای چه مقطعی میخواید اقدام کنید. اگر برای ارشد هست خب تا حدی قابل قبول هست که علایقتون کلی باشه. در اینصورت معمولا ارتباط با اساتید به جواب مشخصی ختم نخواهد شد و شما حتما قبلش باید اپلای کنید و قبول شده باشید. ارتباط با اساتید در این سطح برای اینکه ببینید استاد مربوطه اصلا با دانشجو های مستر کار میکنه یا نه میتونه مفید باشه اما برای صحبت جدی باید صبر کنید تا نتیجه ی پذیرش بیاد و در صورت پذیرفته شدن میتونید با استاد وارد مذاکره بشید.
    اما اگر برای دکترا میخواید اپلای کنید، این وسیع بودن علایق زیاد جالب نیست. هرچقدر که علایق شما به پروژه ها و علایق استاد مربوطه نزدیکتر باشه، شانس شما بیشتره. بسیار پیش اومده که استاد در جواب دانشجو گفته شما سوابقت خیلی خوبه ولی علایقت با کارهای من جور در نمیاد و بهتره دنبال استاد دیگه ای بگردی.
    هدف من دکترا هست، البته اگه فوق لیسانس هم فول فاند بتونم گیر بیارم میرم!
    راستش زیاد برای من فرقی نمیکنه موضوع چی هست چون من به بخش برنامه نویسی مهندسی علاقه دارم و به همین دلیل میتونم این قضیه رو به هر موضوعی ربط بدم. الان سوال من اینه که اگه توی ایمیلی که به اساتید میزنم، در کنار ابراز علاقه به موضوع علمی مورد تحقیق استاد، بیشتر روی تخصصم توی برنامه نویسی مهندسی تاکید کنم مفیده یا مضره؟ یعنی به اساتید بگم من کارهای برنامه نویسی و محاسبات آماری تحقیقتون رو انجام میدم (یا چنین چیزی)، این خوبه یا بهتره روی بخش علمی موضوع تحقیقشون مانور بدم؟

برای مثال: یک استاد هست که روی "بررسی رفتار رودخانه در مواجهه با سنگهای رسوبی" تحقیق میکنه، با فرض بر اینکه من میدونم توی این تحقیق قراره محاسبات ریاضی و کامپیوتری هم انجام بشه، آیا بهتره توی ایمیلی که به استاد میزنم بهش بگم که:
    ۱- من به مبحث رودخانه و رفتارشناسی رودخانه ها خیلی علاقه دارم و همیشه این مباحث رو مطالعه میکنم و... (یعنی تاکید روی موضوع علمی تحقیق هست)
    یا اینکه بگم:
    ۲- من علاوه بر علاقه به مباحث رودخانه، متخصص برنامه نویسی مهندسی هستم و کلی تجربه توی این زمینه دارم و میتونم توی تحقیق شما کارهای محاسباتی و برنامه نویسی رو انجام بدم. (یعنی تاکید روی کاربردی بودن تخصص من برای اون تحقیق باشه)

کدومم مورد به نظرتون مفیدتره؟