صفحه 395 از 589 نخستنخست ... 295345385386387388389390391392393394395396397398399400401402403404405445495 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,941 تا 3,950 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط fedoracore نمایش پست ها
    هدف من دکترا هست، البته اگه فوق لیسانس هم فول فاند بتونم گیر بیارم میرم!
    راستش زیاد برای من فرقی نمیکنه موضوع چی هست چون من به بخش برنامه نویسی مهندسی علاقه دارم و به همین دلیل میتونم این قضیه رو به هر موضوعی ربط بدم. الان سوال من اینه که اگه توی ایمیلی که به اساتید میزنم، در کنار ابراز علاقه به موضوع علمی مورد تحقیق استاد، بیشتر روی تخصصم توی برنامه نویسی مهندسی تاکید کنم مفیده یا مضره؟ یعنی به اساتید بگم من کارهای برنامه نویسی و محاسبات آماری تحقیقتون رو انجام میدم (یا چنین چیزی)، این خوبه یا بهتره روی بخش علمی موضوع تحقیقشون مانور بدم؟

برای مثال: یک استاد هست که روی "بررسی رفتار رودخانه در مواجهه با سنگهای رسوبی" تحقیق میکنه، با فرض بر اینکه من میدونم توی این تحقیق قراره محاسبات ریاضی و کامپیوتری هم انجام بشه، آیا بهتره توی ایمیلی که به استاد میزنم بهش بگم که:
    ۱- من به مبحث رودخانه و رفتارشناسی رودخانه ها خیلی علاقه دارم و همیشه این مباحث رو مطالعه میکنم و... (یعنی تاکید روی موضوع علمی تحقیق هست)
    یا اینکه بگم:
    ۲- من علاوه بر علاقه به مباحث رودخانه، متخصص برنامه نویسی مهندسی هستم و کلی تجربه توی این زمینه دارم و میتونم توی تحقیق شما کارهای محاسباتی و برنامه نویسی رو انجام بدم. (یعنی تاکید روی کاربردی بودن تخصص من برای اون تحقیق باشه)

کدومم مورد به نظرتون مفیدتره؟
    روش دوم معقول تر به نظر میرسه. شما علایقتون رو در راستای علایق معرفی کنید و درضمن روی مهارت هاتونم تاکید کنید و بگید در این زمینه میتونم برای کارهای شما مفید باشم.
    البته حواستون باشه در یک دانشگاه و یک دانشکده به طور همزمان برای چند استاد که فیلد های متفاوت هستند ایمیل نفرستید. مثلا همزمان به یکی بگید من دوست دارم برنامه نویسی رفتار رودخانه رو انجام بدم و به یکی دیگه بگید میخواید برنامه نویسی بازی های کامپیوتری بکنید!
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

Junior Member

یه استاد به من اینو گفته، از اونجا که به کاراش علاقمندم و دوستم هم باهاش صحبت کرده در موردم و ممکنه یه وقت امسال پذیرش نداشته باشم، چی بهش بگم که به عنوان یه گزینه حفظش کنم؟ آیا گفتن اینکه سال بعد دوباره تماس خواهم گرفت برای ۲۰۱۶ میتونه مناسب باشه؟ نمیگه تو میخوای یه سال منتظر من بنشینی!!!!
    I do not look for any new graduate students for the moment, I might consider one for 2016

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Nikkou نمایش پست ها
    یه استاد به من اینو گفته، از اونجا که به کاراش علاقمندم و دوستم هم باهاش صحبت کرده در موردم و ممکنه یه وقت امسال پذیرش نداشته باشم، چی بهش بگم که به عنوان یه گزینه حفظش کنم؟ آیا گفتن اینکه سال بعد دوباره تماس خواهم گرفت برای ۲۰۱۶ میتونه مناسب باشه؟ نمیگه تو میخوای یه سال منتظر من بنشینی!!!!
    I do not look for any new graduate students for the moment, I might consider one for 2016
    اگه جا نداره کاملا بی خیالش بشید. نمیخادم حفظش کنید. اگه خاست کسی را بگیره و شما شایسته بودید میگیره. اگه نبودید نه
    اما میتونید بهش بگید (البته توصیه نمیکنم اینم بگید، اینهمه استاد هست این نه یکی دیگه، چه کاریه معطل یکی بشی)، که میتونیم باهم رو مقاله کار کنیم و از همین طریق ارتباط خود راحفظ کنید و چه بسا دیدش را نسبت خود تقویت کنید
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

سلام دوستان...من درخواستم واسه دکتری به خاطر معدل لیسانسم رد شد...حالا استاد ایمیل زده It seems your GPA was too low for...what was your UG GPA? چی بهش بگم؟ استادای کانادایی چقد دستشون واسه انتخاب دانشجوبازه .شانس دارم یا دیگه وقتی دانشگاه رد کنه تمومه...ممنون میشم اگر نظرتوتنو بگید که به استاده چه جوابی بدم؟

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط chemcell نمایش پست ها
    سلام دوستان...من درخواستم واسه دکتری به خاطر معدل لیسانسم رد شد...حالا استاد ایمیل زده It seems your GPA was too low for...what was your UG GPA? چی بهش بگم؟ استادای کانادایی چقد دستشون واسه انتخاب دانشجوبازه .شانس دارم یا دیگه وقتی دانشگاه رد کنه تمومه...ممنون میشم اگر نظرتوتنو بگید که به استاده چه جوابی بدم؟
    معمولا امکانش هست که بعد از ریجکت دوباره بازبینی بکنن. شما جواب سوال استاد رو بدید. ازتون خواستن که بگید معدل لیسانستون چند بوده. اگر معدل دو سال آخرتون بهتر بوده یا اگه نمره هاتون توی دروس تخصصی بالا بوده میتونید به اونها هم اشاره کنید.
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

Junior Member crane آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

دوستان این ایمیلی هست که من از یکی از اساتید دریافت کردم:
    Thank you for your interest to work with me. I have recommended you for a GTA position, and would encourage you to apply to our ME Ph.D. program (if you haven't). Please indicate my name as your potential dissertation advisor. Be aware that these assistantships are very competitive and that only the Department can extend official offer based on relative credentials of applicants. Thus, at this point of time, there is hope but nothing can be guaranteed.

منم می خوام اینطوری جواب بنویسم:
    I really appreciate your answer and elaboration.
    I am going to apply and mail the requirements ASAP. I have only one question. Since, mailing process from Iran to USA may be prolonged and the deadline of the university is 1st of April. How long can your GTA position be safe?
    Thanks a lot for your time and consideration.

خوبه به نظرتون؟
    I wanna experience many things in my life like traveling around and visiting different places- trying different things. I don't want to
    just have had "scratched the surface" of life when I die
    مدیران محترم خواهشمندم به اعتراض دوست خوبمان emeliano رسیدگی کنید.

سلام دوستان

من برای دانشگاه هایی که اپلای کردم اکثرا با استاداشون ارتباط ایمیلی داشتم از کمترینشون 3 یا 4 تا ایمیل تا 20 25 تا ایمیل. تا الان جواب هیچکدوم ار دانشگاه ها نیوده، میخواستم بدونم به استادا ایمیل بزنم که ایا مدارک من به دستش رسیده و اونا رو review کرده یا نه؟ اگه کار درستی واسه متن ایمیل کسی پیشنهادی داره. خیلی خیلی ممنونم.

The Applied Universities
    USA: Princeton University, University of Michigan, University of California, Berkeley, University of Virginia, UC Irvine, Vanderbilt University, University of Notre Dame, UC Riverside, Rutgers, University of Utah, Virginia Tech, University of Delaware, Michigan Technological University, and Missouri University of Science & Technology

Canada: University of Toronto, University of Saskatchewan, and Ryerson University

Junior Member

سلام دوستان.
    می خواستم بدونم در فاصله اپلای کردن تا اعلام نتایج، ادامه ارتباط با استاد رو پیشنهاد می کنید یا خیر؟
    من با چند تا استاد خیلی زیاد در ارتباط بودم ولی بعد از اپلای دیگه ارتباطی نداشتم . نگرانم که من رو فراموش کنند یا اتفاق نا خوشایند دیگه ای بیوفته.
    کلا ارتباط با اساتید در این فاصله کار معقولی هست؟ اگر آره در باره چه مسائلی باید ارتباط داشت؟ مسائل مربوط به پذیرش اکثرا در ایمیل های قبل از اپلای کردن بیان شدند.

ممنون.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramhsn نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    می خواستم بدونم در فاصله اپلای کردن تا اعلام نتایج، ادامه ارتباط با استاد رو پیشنهاد می کنید یا خیر؟
    من با چند تا استاد خیلی زیاد در ارتباط بودم ولی بعد از اپلای دیگه ارتباطی نداشتم . نگرانم که من رو فراموش کنند یا اتفاق نا خوشایند دیگه ای بیوفته.
    کلا ارتباط با اساتید در این فاصله کار معقولی هست؟ اگر آره در باره چه مسائلی باید ارتباط داشت؟ مسائل مربوط به پذیرش اکثرا در ایمیل های قبل از اپلای کردن بیان شدند.

ممنون.
    سلام

از دید استاد، هر ایمیلی که رد و بدل میشه باید دلیل داشته باشه و به نوعی هدفمند باشه...
    معمولا applicant ها در چنین بازه ای دنبال این هستند که تلویحا مرتب خودشون رو در ذهن استاد refresh کنند و به نوعی بگن: "منو یادت نره... من همونم که..."
    خب این از دید شما موجه و حتی لازم هست ولی از دید استاد طرف مقابل نه... چون اگر در مرحله processing کسی بهتر از شما پیدا بشه، چه شما رو در ذهن داشته باشه چه نداشته باشه میره سراغ نفری که بیشتر از شمای نوعی qualified هست...
    به همین دلیل، اصولا به نظر من ایمیل بی محتوا برای اساتید فرستادن بی فایده و انتظار جواب از چنین ایمیل هایی هم دور از ذهن هست...
    شاید در معقول ترین حالت بتونید بپرسید:"آیا application من به دستتون رسیده؟!" که جواب اون هم صرفا یک "بله" یا "نه" هست و کلا دردی از استرس شما دوا نخواهد کرد!...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Gachon Uni/Biomedical sciences

سلام دوستان عزیز .
    من برای مقطع فوق لیسانس میخوام اقدام کنم . اما متاسفانه هرچی خوندم خیلی نحوه نوشتن ایمیل برای لیسانس به فوق ندیدم . اینجا معمولا همه برای دکترا دارن اقدام میکنند که فیلد تحقیقاتیشون مشخص شده و از طرفی من الان هیچ مقاله ای ندارم و تمرکزم رو گذشاتم روی تافل . الانم میخوام به یک سری استادا ایمیل بزنم و با توجه به اینکه ریسرچ نداشتم نمیدونم چجور باید علایقم رو به فیلد تحقیقاتی و یا رشته انتخابی اعلام کنم !
    1. الان سوالم اینه که من آیا شانسی دارم ؟
    2. آیا سورس خاصی هست از این قبیل ایمیل ها برا مقطع فوق ، یک نمونه یا سمپل داشته باشه و اینکه ایمیلی با توجه به کار نکردن در فیلد تحقیقاتی خاص محتوی خوبی برای جلب نظر استاد داشته باشه ؟
    3. من واقعا موندم چی بنویسم ! فقط بگم به این حوزه تحقیقاتی شما علاقمندم و مایلم باهاتون همکاری کنم ؟

از وقتی که میذارید تشکر میکنم.