صفحه 402 از 589 نخستنخست ... 302352392393394395396397398399400401402403404405406407408409410411412452502 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,011 تا 4,020 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    چون از من خواستید، از دیدگاه خودم چند نکته خدمت شما عرض می کنم:

من دقیقاً نمیدونم که آیا شما می تونید حداکثر یک سال با فاند شخصی تحصیل کنید یا خیر. این که محتوای ایمیل ارسالی شما به استاد، چی باشه بهتره، به شرایط تأثیرگذار شما بستگی داره. من شخصاً تصور می کنم که رزومۀ شما می تونه از دانشگاهی بهتر از این گزینه پذیرش بگیره. داستان فاند البته شدیداً غیر قابل پیش بینی هست. متأسفانه نمرۀ اسپیکینگ شما اونقدری بالا نیست که بشه با اطمینان خاطر در مورد TA اظهارنظر کرد و در نتیجه، حق دارید که در محتوای ایمیل خودتون به استاد مربوطه، محتاطانه برخورد می کنید تا شانس RA داشته باشید.

به اعتقاد من ضرورتی نداره که طوری وانمود کنید که واله و شیدای این استاد هستید؛ چرا که چنین نمودی در ایمیل های شما، اغراق آمیز خواهد بود. هر استادی باید به طور عقلانی بررسی کنه که آیا یک دانشجو با چنین رزومه ای، امکان پذیرش از جای دیگری داره یا خیر. از محتوای ایمیل دریافت شده بر میاد که استاد مورد نظر شما، نگرش واقع بینانه داره و در نتیجه، پیشنهاد من به شما اینه که در ایمیل خودتون، زیاده از حد اغراق آمیز برخورد نکنید. خیلی طبیعی براش بنویسید که منتظر هستید تا نتیجۀ گرنت ایشان مشخص بشه. نیاز نیست صحبت دیگری از سایر مسائل کنید.

در مورد نحوۀ ادامۀ ارتباط هم میتونید از محتوای علمی مقالات مرتبط ایشان، سؤال کنید؛ هر چند که شاید خیلی هم ضرورت نداشته باشه. فراموش نکنید که اگر بخواید تا جولای بدون تصمیم گیری صبر کنید، عملاً ترم پاییز از دست خواهد رفت!
    مرسی جهت پاسخ دهیتون.

این دانشگاه، فاند ها رو فقط و فقط به صورت RA برای دانشجویان اینترنشنال ارائه میده. عملا تی ای یا اسکولارشیپ گرفتن از این دانشگاه محاله.

در ضمن استادم قبلا خودش بهم گفته بود که یه ترم دیر ( از ژانویه 2016 ) باید شروع بکنی و که من هم قبلا بهش گفته بودم که من کاملا اوکی هستم با این موضوع

در ضمن، مکاترونیک عزیز، البته میدونم الان دم دمای جواب ادمیشن اومدن هستم و هر لحظه ممکنه یه پذیرش با فاند/بی فاند بیاد. ولی من احساس می کنم که بلند پروازی و خوش خیالی خواهد بود که من فکر کنم که تا حالا جواب ادمیشنی نیومده ممکنه از این به بعد بیاد. آدم منفی نگری نیستم ولی باید احتمال بالایی بدم که تنها دو گزینه دارم!

من فکر می کنم این ایمیل به قول شما نه اغراق آمیر هست و همان طور که گفتید معقولانه نوشتمش:

As you said, it is logical to have a back up plan or an alternative choice. Hence, I will do so as you said, but as I said in the previous e-mail my first choice always will be LU . By the way, I am waiting for the result of grant; so it would be great if I could get upcoming news about it from you.
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Gachon Uni/Biomedical sciences

Thank you for your interesting my topics.
    Please send me your CV including
    1) International English score (IELTS, TOFEL, etc.)
    2) CGPA score (% score out of 100% score)
    3) Why do you want to study parasitology and malaria ?
    4) Study plan for Ms & PhD course
    5) Your brother's superviser name, major, and tellephone and e-mail address in Pusan National University
    Regards,

سلام دوستان . این ایمیل یکی از اساتید هست . در جواب به سوال 3 و 4 چی باید بنویسم ؟ گسترده باشه یا مختصر ؟ در ضمن آیا این سوالا ربطی ب SOP داره یا نه ؟

ممنون میشم اگرسریعتر کمکم کنید.

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

با سلام
    در پاسخ استادی که فرمودند فاند ندارنند اما اگر خودت می تونی هزینه را بدی به من بگو...چجوری بگم من توانایی مالی ندارم تا شاید راه حل دیگری پیشنهاد نماید....چون واقعا هزینه یک ترم هم ندارم چه برسه به کل دوره دکتری...سپاس
    I spring over the spring with the spring in the spring

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    با سلام
    در پاسخ استادی که فرمودند فاند ندارنند اما اگر خودت می تونی هزینه را بدی به من بگو...چجوری بگم من توانایی مالی ندارم تا شاید راه حل دیگری پیشنهاد نماید....چون واقعا هزینه یک ترم هم ندارم چه برسه به کل دوره دکتری...سپاس
    سلام
    لطف می فرمایید نظر خود را در مورد متن زیر بفرمایید...اگر مناسب هست ارسالش کنم...سپاس...
    Although I have direct contact with some Australian universities, I am so keen on doing research in Canada having high and astounding rank between other countries in education settings; however, I have to say that unfortunately I cannot afford to pay tuition and living allowance fees on myself. Would you mind if I asked you I have any chance to win a scholarship or any other assistantship to support my education?
    I spring over the spring with the spring in the spring

Junior Member

سلام، من میخواستم کمکم کنید تا متن ایمیلم اگه نیاز به تغییر داره عوضش کنم، قضیه از این قراره که با یه استادی به نتیجه رسیدم و اپلای کردم برای دانشگاهش، تا اینکه استاده ایمیل زد گفت می تونی بیای دانشگاه یا نه، ایمیلش خیلی مبهم بود و برداشت من این بود که میخواد باهام مصاحبه حضوری داشته باشه ومنم گفتتم تا ویزا نگیرم نمیتونم بیام و فعلن می تونم با اسکایپ به سوالاتت جواب بدم. حالا این استاده فکر کرده من امسال مشکل ویزا دارم و نمیتونم بیام، واسه همی درخواستی واسه ادمیشن دادن به من نداده و ایمیل ریجکت از Grad School بهم رسید. به خود استاده که گفتم توضیح داد که منظور منو نفهمیده و دچار سوتفاهم شده. خلاصه اینکه الان میخوام یه متن خوب براش بفرستم که اونم سریع ترتیب اثر بده بتونم امسال ادمیشن اونجارو بگیرم، زمینه کار استاد خیلی به کارم می خوره و خودشم دوست داره باهام کارکنه.
    ممنون میشم سریعتر بهم جواب بدین، این متنیه که نوشتم:

Dear professor X,
    According to your last email, I have to tell that there had been a big misunderstanding, and I really hope if you could help me for this year application. As a matter of fact, on one hand, I truly want to do my graduate study under your supervision, and I thought you have preferred to have a direct interview with me in order to finalize my admission to Y University, on the other hand, I really can not wait a whole year postponing my education.

As you are aware, there are many Iranian students having the same situation as mine, currently studying in Y University. I really appreciate if we could make every effort to modify the current situation so that I could cooperate with you as your student within the next incoming term. Since I have spent my entire time and energy in applying for PhD during last year, I will do my best to do whatever is necessary to work with such a caring professor like you whose works are closely relevant to my backgrounds.

I would like to let you know that while I have received admission from other well known universities, I have studied your papers and I believe that your research field and my research interests are a perfect match for each other. I actually found myself interested in your recent research on Z and I have chosen you as my future supervisor.

Thank you for your paying attention in advance, I am looking forward to hearing from you.
    Yours sincerely,

سلام دوستان
    من دانشگاهی پذیرش گرفتم و از من خواستن که برای فاند مستقیم با اساتید تماس بگیرم.
    خواستم از دوستانی که تجربه دارن بپرسم که آیا نیازی به ارسال دوباره cv و رزومه هست یا نه؟
    و اینکه کلا متن ایمیل های بعد از پذیرش به چه صورت باید باشه؟
    ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط h4ughi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشگاهی پذیرش گرفتم و از من خواستن که برای فاند مستقیم با اساتید تماس بگیرم.
    خواستم از دوستانی که تجربه دارن بپرسم که آیا نیازی به ارسال دوباره cv و رزومه هست یا نه؟
    و اینکه کلا متن ایمیل های بعد از پذیرش به چه صورت باید باشه؟
    ممنون
    سلام

اساساً ایمیلی که شما الان باید بزنید، شباهت زیادی به ایمیلی داره که قبل از دریافت پذیرش میزدید؛ با این تفاوت که در عنوان و متن ایمیل، حتماً انعکاس بدید که پذیرش گرفتید و در جستجوی RA Position هستید. بنابراین، فرستادن CV هم توصیه میشه.

آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط apock نمایش پست ها
    سلام، من میخواستم کمکم کنید تا متن ایمیلم اگه نیاز به تغییر داره عوضش کنم، قضیه از این قراره که با یه استادی به نتیجه رسیدم و اپلای کردم برای دانشگاهش، تا اینکه استاده ایمیل زد گفت می تونی بیای دانشگاه یا نه، ایمیلش خیلی مبهم بود و برداشت من این بود که میخواد باهام مصاحبه حضوری داشته باشه ومنم گفتتم تا ویزا نگیرم نمیتونم بیام و فعلن می تونم با اسکایپ به سوالاتت جواب بدم. حالا این استاده فکر کرده من امسال مشکل ویزا دارم و نمیتونم بیام، واسه همی درخواستی واسه ادمیشن دادن به من نداده و ایمیل ریجکت از Grad School بهم رسید. به خود استاده که گفتم توضیح داد که منظور منو نفهمیده و دچار سوتفاهم شده. خلاصه اینکه الان میخوام یه متن خوب براش بفرستم که اونم سریع ترتیب اثر بده بتونم امسال ادمیشن اونجارو بگیرم، زمینه کار استاد خیلی به کارم می خوره و خودشم دوست داره باهام کارکنه.
    ممنون میشم سریعتر بهم جواب بدین، این متنیه که نوشتم:

Dear professor X,
    According to your last email, I have to tell that there had been a big misunderstanding, and I really hope if you could help me for this year application. As a matter of fact, on one hand, I truly want to do my graduate study under your supervision, and I thought you have preferred to have a direct interview with me in order to finalize my admission to Y University, on the other hand, I really can not wait a whole year postponing my education.

As you are aware, there are many Iranian students having the same situation as mine, currently studying in Y University. I really appreciate if we could make every effort to modify the current situation so that I could cooperate with you as your student within the next incoming term. Since I have spent my entire time and energy in applying for PhD during last year, I will do my best to do whatever is necessary to work with such a caring professor like you whose works are closely relevant to my backgrounds.

I would like to let you know that while I have received admission from other well known universities, I have studied your papers and I believe that your research field and my research interests are a perfect match for each other. I actually found myself interested in your recent research on Z and I have chosen you as my future supervisor.

Thank you for your paying attention in advance, I am looking forward to hearing from you.
    Yours sincerely,
    من اگر جای استاده بــــــــــودم تا ۱۰ سال دیگه هم این ایمیل شما رو نمی خوندم، بی تعارف میگم. با وجود حجم کاری استادا، شما داری یه ایمیل خسته کننده ی طولانی که همه چی توش گم میشه میزنی. من به جای شما یه تماس تلفنی باهاش میگرفتم و در عرض ۵ دقیقه سوءتفاهمی که داری راجع بهش صحبت می کنی رو رفع میکردم. به نظر من اگر هم میخوای ایمیل بزنی توی ایمیل های قبلیت بزن و از داستان misunderstanding و ... فاکتــــــــــور بگیر. یه ایمیل خیلی مختصر و مفید بزن و استاده اگه وقت داشت خودش میاد ایمیل های قبلیتون رو Track میکنه. موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    سلام
    لطف می فرمایید نظر خود را در مورد متن زیر بفرمایید...اگر مناسب هست ارسالش کنم...سپاس...
    Although I have direct contact with some Australian universities, I am so keen on doing research in Canada having high and astounding rank between other countries in education settings; however, I have to say that unfortunately I cannot afford to pay tuition and living allowance fees on myself. Would you mind if I asked you I have any chance to win a scholarship or any other assistantship to support my education?
    دوست عزیز وقتی Fund نداره، وقت خودت رو الکی دنبال اینکه چه راه حلی هست یا نیست تلف نکن. یه خط بکش دورش و به فکر جاهای دیگه باش. بعدشم من واقعا نمی دونم چه نیازی هست به این ۲، ۳ خط اول ایمیل شما؟ موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_1365 نمایش پست ها
    Thank you for your interesting my topics.
    Please send me your CV including
    1) International English score (IELTS, TOFEL, etc.)
    2) CGPA score (% score out of 100% score)
    3) Why do you want to study parasitology and malaria ?
    4) Study plan for Ms & PhD course
    5) Your brother's superviser name, major, and tellephone and e-mail address in Pusan National University
    Regards,

سلام دوستان . این ایمیل یکی از اساتید هست . در جواب به سوال 3 و 4 چی باید بنویسم ؟ گسترده باشه یا مختصر ؟ در ضمن آیا این سوالا ربطی ب SOP داره یا نه ؟

ممنون میشم اگرسریعتر کمکم کنید.

سوال سوم رو میشه یه جورایی از SOP درآوردش اما در مورد سوال چهارم باید بگم که انگار از شما واقعا برنامه ی کاری میخواد. این مساله برای مثال وقتی شما یه طرحی خودتون دارین و میخوایین روش کار کنین پیش میاد. به نظر من باید یه طرح کلی از کارتون با زمان بندی های لازم (بصورت تقریبی) براش تهیه کنین. موفق باشین