صفحه 405 از 589 نخستنخست ... 305355395396397398399400401402403404405406407408409410411412413414415455505 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,041 تا 4,050 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

آره همینطوره من یک متن نوشتم ب نظرتون چطوره؟اگه ایرادی داره تصحییح کنید دوستان....
    Since you know some professors in this university and regarding my research ability ,I will be appreciated if you can help me move my scientific career to higher levels and recommend me to one of the professors in this university.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Imnano نمایش پست ها
    آره همینطوره من یک متن نوشتم ب نظرتون چطوره؟اگه ایرادی داره تصحییح کنید دوستان....
    Since you know some professors in this university and regarding my research ability ,I will be appreciated if you can help me move my scientific career to higher levels and recommend me to one of the professors in this university.

همانطور که دوستمون گفتند این مساله عموما از طریق Recommendation Letter انجام میشه اگر میخواید استاد راهنماتون این کار را بکنه یا استاد دیگه ای از دانشگاهی که باش کار کردید. اگر منظورتون اینه که استاد خودتون در خارج از کشور و در دانشگاهی دیگر مشغول شدند که میخواید براتون استادی را توصیه کنند هم بهتره از ایشون بخواید که اگر استادی را در زمینه تخصصیتون میشناسند معرفی کنند تا باشون تماس بگیرید و بعدا از ایشون میتونید بخواید براتون Recomm. هم پرکنند که طبعا نظرشون رو هم اون استاد میخواند. متنتون هم اشکال ساختاری داره و اصلاح کنید. این متن را برا منظوری که من تعریف کردم می تونید به کار ببرید ولی باز هم اگر استاد ایرانیه و استادتون بوده می تونید فارسی هم بنویسید براشون:
    ....
    As you may be familiar with some of Professors concentrating on this area of research , I would appreciate if you could let me have their contact details so that I may find the opportunity to purse my research under their supervision at ... university
    هرچند باز تاکید میکنم اگر نیاز به توصیه نامه دارید بهتر است به صورت رسمی باشد و اینگونه توصیه ها خیلی به خصوص در ابتدای پروسه اپلای مرسوم نیست.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

Thank you for your reply, I really appreciated if you could suggest me what i can write instead. As I said, I am coming from a different background, and it makes my email too short.
    Thank you
    [/QUOTE]l
    [QUOTE=Abasalt;1939513]Dear Sir/Madam

نقل قول نوشته اصلی توسط Abasalt نمایش پست ها
    Dear Sir/Madam

I personally think you are definitely expected to have good knowledge of English language and must be a holder of Bachelor degree when you're gonna pursue graduate studies, specially if your interested groups are all centered in US and Canada. In a word, I think bolded-in-red parts of your email are all not-necessary-extra-info which one could find easily in your CV

Best of luck
    رشته:ارشد شیمی(12 امتیازی) تاریخ ارسال مدارک:29 نوامبر 2010 وتاریخ مصاحبه اول:25 می2011 و تاریخ مصاحبه دوم:11 ژوئیه 2011و تاریخ مصاحبه جدید:1 دسامبر2011

نقل قول نوشته اصلی توسط eng_sanam نمایش پست ها
    Thank you for your reply, I really appreciated if you could suggest me what i can write instead. As I said, I am coming from a different background, and it makes my email too short.
    Thank you
    To be frank, I don't exactly understand when you're talking about different research fields, in fact what does it mean? You have got bachelor degree in Chemistry and you're not at all expected to have high-level research experiences at the time of graduation. I don't vote for being so nervous which makes your educational background to be mostly highlighted in red in your mind, I rather invite you to write an email showing your based-on-knowledge-eagerness to your above mentioned research topic referencing some of well known papers of your interested researcher which got you thinking of working with her/him. If you think there's necessity to show your interest deeply, then you might need to attach a kind of motivation letter (It's not common in north America) together with your CV. If I were you, I would start almost the same as you have started your email with mentioning some of well known papers of target researcher and put an end to email by attaching my CV and also motivation letter playing a role of plan B beforehand

Footnote: The point of having short emails which I am all the time insisting on it is the fact that researchers are receiving hundreds of emails every week, so your long-written-email might look boring at first glimpse and subsequently be discarded easily

Good luck
    ویرایش توسط brad11alpha : April 19th, 2015 در ساعت 01:13 AM

Member Mohammadtaghi6 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Radiation Application Engineering

سلام دوستان
    من یه لیست از اساتیدی که زمینه کاریشون همخوانی با تحقیقات من توی مقطع ارشد داره، ایجاد کردم و تازه می خوام شروع به مکاتبه کنم.
    با توجه به مطالبی که بچه ها توی صفحات قبلی عنوان کردند،می خواستم بپرسم که ایمیلی که می فرستیم، بهتره شامل جزییاتی از قبیل زمینه های تحقیقاتی یا مقالات استاد مورد نظر، باشه یا بهتر یک ایمیل کوتاه با پیوست رزومه باشه؟ و اگر گزینه دوم مدنظر هست، میشه دوستان یه نمونه از اون را معرفی کنند؟
    با تشکر فراوان

با سلام خدمت دوستان
    من 20 فوریه نامه پذیرشم از یکی از دانشگاههای آمریکا اومد و استاد هم توی تماس تلفنی که حدودا یک هفته قبل از پذیرش داشتم گفته بود که نامه فاندت هم بعد از نامه پذیرشت خواهد اومد. ولی خب نامه فاندش نیومد تا اینکه من 21 مارچ بهش ایمیل زدم که چی شد این نامه فاند؟؟
    اونم گفت که متقاضی ها زیاد بوده و اینا. داریم بررسی میکنیم که فاند رو بدیم به کدومتون!! آخرم گفتش خبرت میکنم.
    حالا به نظرتون منطقیه الان که یک ماه از ایمیل قبلیم گذشته، دوباره بهش ایمیل بدم که چی شد؟؟
    Applied, Admitted Awaiting for Funding, Rejected, Admitted with Full Fund

Duke University, Penn State University, Vanderbilt University, UCSD, Columbia University, Caltech, University of Vermont, Virginia Tech, Michigan Tech, ETH

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

نقل قول نوشته اصلی توسط arashkamaly69 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من 20 فوریه نامه پذیرشم از یکی از دانشگاههای آمریکا اومد و استاد هم توی تماس تلفنی که حدودا یک هفته قبل از پذیرش داشتم گفته بود که نامه فاندت هم بعد از نامه پذیرشت خواهد اومد. ولی خب نامه فاندش نیومد تا اینکه من 21 مارچ بهش ایمیل زدم که چی شد این نامه فاند؟؟
    اونم گفت که متقاضی ها زیاد بوده و اینا. داریم بررسی میکنیم که فاند رو بدیم به کدومتون!! آخرم گفتش خبرت میکنم.
    حالا به نظرتون منطقیه الان که یک ماه از ایمیل قبلیم گذشته، دوباره بهش ایمیل بدم که چی شد؟؟
    Why not? Send an email to him/her and ask for update about financial issues.

Good Luck
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadtaghi6 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه لیست از اساتیدی که زمینه کاریشون همخوانی با تحقیقات من توی مقطع ارشد داره، ایجاد کردم و تازه می خوام شروع به مکاتبه کنم.
    با توجه به مطالبی که بچه ها توی صفحات قبلی عنوان کردند،می خواستم بپرسم که ایمیلی که می فرستیم، بهتره شامل جزییاتی از قبیل زمینه های تحقیقاتی یا مقالات استاد مورد نظر، باشه یا بهتر یک ایمیل کوتاه با پیوست رزومه باشه؟ و اگر گزینه دوم مدنظر هست، میشه دوستان یه نمونه از اون را معرفی کنند؟
    با تشکر فراوان
    به نظر من بهتره ایمیلتون شامل دو تا پاراگراف کوتاه باشه. اولی یه توضیح مختصر راجع به خودتون و زمینه کاریتون و پاراگراف بعدی هم راجع به اینکه کارتون به هم شبیه هست و علاقمندید باهاش کار کنید و اگر ممکنه به CV تون نگاه بندازه و نظرشو بگه. تجربه من میگه یه همچین ایمیلی کافی هست و تو ایمیل های بعدی برای impress کردن استاد می تونید راجع به مقالاتش و اطلاعاتتون بیشتر صحبت کنید.

من برا اساس تجربه اپلای خودم و مشورت با یکی دوتا استاد آمریکایی چنتا نکته اشاره کنم شاید به درد دیگران هم بخوره

1. اگر مقاله ای دارید که در یک ژورنال شناخته شده چاپ شده حتما حتما نام ژورنال رو در محتوای ایمیلتون بگنجونید. منتظر نمونید تا استاد بره CV رو باز کنه تا متوجه مقاله شما بشه. کلا چاپ مقاله در ژورنالی که برای استاتید شناخته شده هست تاثیر بسزایی میتونه بذاره برای جذب استاد و طبعا گرفتن پاسخ از طرف استاد.

2. متن ایمیل شما تک تک کلماتش ارزشمنده چون در عین حال که نباید ایمیل طولانی بشه باید بیشترین تاثیرگذاری رو داشته باشه. بنابراین بیشتر از اینکه سعی کنید بیش از اندازه به استاد بفهمونید فلان مقالاتشو خوندید یا فلان کارهاشو دنبال کردید، تلاش کنید نقات قوت رزومه خودتون رو پررنگ و جذاب نشون بدید. این مورد بیشتر برای اپلیکنت های PhD قابل مانور هست که تجربه تحقیقاتی دارند.

3. اگر واقعا دنبال فاند هستید و بدون فاند حاضر نیستید برید، با اساتید تعارف نکنید و به نوعی این موضوع رو در ایمیل بگنجونید. نباید فکر کرد اگه به این موضوع اشاره کنید در ایمیل اول مثلا استاد خوشش نمیاد و از این حرفا... اساتید کاملا حرفه ای هستند و این رفتار هم کاملا حرفه ایه. حتی میتونه شما رو در جایگاه بالاتری در نظر استاد قرار بده چون سطح خودتون رو در حدی میدونید که لایق فاند هستید. نحوه عنوانش هم میتونه اینجوری باشه که در آخر ایمیل از استاد محترمانه درخواست کرد اگر برای فلان ترم قصد داره دانشجو بگیره و assistantship موجود هست به شما اطلاع بده. اگه این تاکید نشه، ممکنه استاد بدون داشتن فاند تشویق به اپلای بکنه و اشاره ای هم نکنه که فاند نداره.

4. اگر به تعداد زیادی استاد یه ایمیل ثابت میفرستید حتما سعی کنید بطور جداگانه برای هر استاد نام اون دانشگاه و علاقه مندی به یکی از زمینه های تحقیقاتی مختص به اون استاد (در حد یکی دو جمله. نه خیلی کلی و نه خیلی ریز) در ایمیل اشاره کنید. این کار باعث میشه ایمیل شما کمی از حالت تمپلیت خارج بشه.

در کل نباید سعی کرد تعریف و تمجید و احترام بیش از اندازه خرج استاد کرد. این کار اصلا حرفه ای نیست. به قول یه استاد ایرانی آمریکایی که قبل از اپلای به من گفت همونجور که شما به پوزیشن استاد نیازمندید استاد هم به دانشجوی قوی نیازمنده. عبارت دقیق ایشون این بود که لحن ایمیل بهتره proud and humble باشه. و در عین حالی که کاملا محترمانست ولی از موضع پایین نباشه. البته اینهایی که گفتم بر اساس تجربه بنده بود و ممکنه نظر دوستان متفاوت باشه. موفق باشید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط so_zz3 نمایش پست ها
    من برا اساس تجربه اپلای خودم و مشورت با یکی دوتا استاد آمریکایی چنتا نکته اشاره کنم شاید به درد دیگران هم بخوره

1. اگر مقاله ای دارید که در یک ژورنال شناخته شده چاپ شده حتما حتما نام ژورنال رو در محتوای ایمیلتون بگنجونید. منتظر نمونید تا استاد بره CV رو باز کنه تا متوجه مقاله شما بشه. کلا چاپ مقاله در ژورنالی که برای استاتید شناخته شده هست تاثیر بسزایی میتونه بذاره برای جذب استاد و طبعا گرفتن پاسخ از طرف استاد.

2. متن ایمیل شما تک تک کلماتش ارزشمنده چون در عین حال که نباید ایمیل طولانی بشه باید بیشترین تاثیرگذاری رو داشته باشه. بنابراین بیشتر از اینکه سعی کنید بیش از اندازه به استاد بفهمونید فلان مقالاتشو خوندید یا فلان کارهاشو دنبال کردید، تلاش کنید نقات قوت رزومه خودتون رو پررنگ و جذاب نشون بدید. این مورد بیشتر برای اپلیکنت های PhD قابل مانور هست که تجربه تحقیقاتی دارند.

3. اگر واقعا دنبال فاند هستید و بدون فاند حاضر نیستید برید، با اساتید تعارف نکنید و به نوعی این موضوع رو در ایمیل بگنجونید. نباید فکر کرد اگه به این موضوع اشاره کنید در ایمیل اول مثلا استاد خوشش نمیاد و از این حرفا... اساتید کاملا حرفه ای هستند و این رفتار هم کاملا حرفه ایه. حتی میتونه شما رو در جایگاه بالاتری در نظر استاد قرار بده چون سطح خودتون رو در حدی میدونید که لایق فاند هستید. نحوه عنوانش هم میتونه اینجوری باشه که در آخر ایمیل از استاد محترمانه درخواست کرد اگر برای فلان ترم قصد داره دانشجو بگیره و assistantship موجود هست به شما اطلاع بده. اگه این تاکید نشه، ممکنه استاد بدون داشتن فاند تشویق به اپلای بکنه و اشاره ای هم نکنه که فاند نداره.

4. اگر به تعداد زیادی استاد یه ایمیل ثابت میفرستید حتما سعی کنید بطور جداگانه برای هر استاد نام اون دانشگاه و علاقه مندی به یکی از زمینه های تحقیقاتی مختص به اون استاد (در حد یکی دو جمله. نه خیلی کلی و نه خیلی ریز) در ایمیل اشاره کنید. این کار باعث میشه ایمیل شما کمی از حالت تمپلیت خارج بشه.

در کل نباید سعی کرد تعریف و تمجید و احترام بیش از اندازه خرج استاد کرد. این کار اصلا حرفه ای نیست. به قول یه استاد ایرانی آمریکایی که قبل از اپلای به من گفت همونجور که شما به پوزیشن استاد نیازمندید استاد هم به دانشجوی قوی نیازمنده. عبارت دقیق ایشون این بود که لحن ایمیل بهتره proud and humble باشه. و در عین حالی که کاملا محترمانست ولی از موضع پایین نباشه. البته اینهایی که گفتم بر اساس تجربه بنده بود و ممکنه نظر دوستان متفاوت باشه. موفق باشید.

ضمن تشکر از شما
    یک نکته که میخوام اضافه کنم انتخاب عنوان مناسب برای ایمیل هست. بعضی Research Interest را توصیه میکنند و برخی PhD Application یا چنین چیزایی رو ولی من هنوز توصیه جامعی ندیدم از کسانی که در این ارتباط تجربه بهتری دارند چون اولین چیزی هست که استاد می بیند و مهم است. لگر دوستان نظری دارند خوشحال میشم بیان کنند
    در مورد بند3 توصیه من اینه که در ایمیل اول نیازی نیست فاند مطرح بشه. بهتره اولین ایمیل در مورد کلیات رزومه شما و نظر استاد بشه و پس از دریافت پاسخ احتمالی اگر نیاز بود سوال بشه. خیلی از اساتید به هرحال میدونند این موضوع رو و احتمالا در پاسخ هم میگند که فاندشون چجوره. اگر پاسخی نیومد تو ایمیلای بعدی میشه سوال کرد ولی موافقم که سوال باید حتما در چنین مواردی بشه و نباید مساله را مبهم گذاشت
    درمورد بند 4 توصیه من اینه به اساتید یک دپارتمان حتی الامکان در یک محدوده همزمانی ایمیل داده نشه و اگر پاسخی دریافت نشد این ارسال به سایر اساتید مدنظر قرار بگیره. ارسال ایمیل تیپ توصیه نمیشه چون فرق این ایمیلها را میشه تشخیص داد و ایمیلهایی هم که برای اساتید همزمان ارسال میشه طبعا شانس شما را برای استادخاص ممکنه پایین بیاره و این رو درنظر باید گرفت که شاید همون یک استاد از بین انبوهی از ایمیلهای شما بهترین و مناسبترین گزینه ممکنه بوده باشه. پس اگر زمان دارید صبر کنید و بعد اقدام کنید.
    احترام متقابل لازم هست و حتی در صورت عدم تمایل استاد یا عدم پاسخ باید این مساله را در نظر داشت که شرایط پذیرش محدودیتهای خاص خودش را داره و گاهیی در این فرآیند تصمیمات ممکنه مطابق میل دانشجو نباشه اما حتی اگر تصمیم درستی گرفته نشه این خطا هم بخشی از این فرآینده و شخصی که اپلای میکنه این باگها را در چنین سیستمهایی طبعا قبول کرده و باید بتونه صبور باشه و تحملش را برای شانسهای بعدی به بهترین نحو استفاده کنه. متاسفانه برخی این فرآیند را شکست تلقی میکنند و برخی این را ناشی از غرض ورزی استاد و مسایلی از این دست که هردو درست نیست و باید رویکرد واقع بینانه ای اتخاذ نمود. اپلای کردن همه زندگی نیست و طبعا پاسخ استاد هم میتونه حاوی نکات مثبت و منفی باشه که از بخشهای مثبتش میشه استفاده کرد و بخشهای منفی را با رعایت احترام چنانچه قابل بهره برداری است اصلاح و در غیر این صورت فراموش نمود و به راهها و گزینه های دیگر فکرنمود.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"