صفحه 410 از 589 نخستنخست ... 310360400401402403404405406407408409410411412413414415416417418419420460510 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,091 تا 4,100 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

دوستای عزیز
    من میخوام به یکی از اساتید که در زمینه.... کار کرده و بنده هم راجع به اون مقاله دارم (البته ممکنه به اون موضوع نزدیک باشه )، نامه ای بنویسم تا باعث ایجاد ارتباط برای تماسهای بعدی باشه. و بگم که تا زمان اپلای کامل میتونم روی مقاله ای که پیشنهاد میدن کار کنم. تو این نامه میخوام به نوعی به این موضوع هم اشاره کنم که این کار را برای اینکه در spring 2016 یا fall 2015 دانشجوش بشم انجام بدم. متن انگلیسی مناسب برای این نامه چی میتونه باشه.
    در ضمن رشته ام مهندسی کامپیوتر نرم افزار هستش.

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط alisafari نمایش پست ها
    دوستای عزیز
    من میخوام به یکی از اساتید که در زمینه.... کار کرده و بنده هم راجع به اون مقاله دارم (البته ممکنه به اون موضوع نزدیک باشه )، نامه ای بنویسم تا باعث ایجاد ارتباط برای تماسهای بعدی باشه. و بگم که تا زمان اپلای کامل میتونم روی مقاله ای که پیشنهاد میدن کار کنم. تو این نامه میخوام به نوعی به این موضوع هم اشاره کنم که این کار را برای اینکه در spring 2016 یا fall 2015 دانشجوش بشم انجام بدم. متن انگلیسی مناسب برای این نامه چی میتونه باشه.
    در ضمن رشته ام مهندسی کامپیوتر نرم افزار هستش.
    سلام، من از ابتدا با یک سوال شروع میکنم:
    ایشون چرا باید مقاله ای به شما پیشنهاد بدن که کار کنید روش؟ (البته منظورتون این هست یه Open Problem رو براتون در نظر بگیرند، وگرنه مقاله رو که پیشنهاد نمیدند!) مگر ایشون چقدر وقت آزاد دارند که به این مدل صرف کنند؟ واقع بین باشید، اساتید بزرگ (حتی معمولی) نمیرسند کنفرانسهایی رو که در سال بعنوان Keynote دعوت میشوند رو بپذیرند.
    این اتفاق فقط زمانی میوفته که ایشون شما رو از نظر پیشینه پژوهشی، تحصیلی قبول داشته باشند، در اون صورت میتونید خیلی راحت و ساده تر مستقیم از اول بپرسید که دنبال دانشجو هستند برای سال آینده یا خیر!
    همکاری در حالت عرف و نرمال لینک میخواد و بطور طبیعی در دنیای آکادمیک انجام میشه، نه اصولا از ایمیل شخصی ناشناس به فردی دیگر (مخصوصا اگر فرد دوم آدم صاحب سبکی باشه).
    از من به شما نصیحت این مدل جواب نمیده، خیلی واضح از اول مشخص هست که شما دارید نقشه میکشید برای ... و جالبه میخوایید عنوان هم کنیدش.
    یا باید برای همکاری پیش برید (و حرفی از Apply نباشه حداقل تا چند ماه!) در اینصورت هم باید خودتون کار رو تعریف کنید نه اینکه از ایشون بخواهید! یا از اول خیلی شیک بپرسید که شما رو به عنوان دانشجو خواهند پذیرفت یا خیر.
    کامیاب باشید
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezace نمایش پست ها
    سلام، من از ابتدا با یک سوال شروع میکنم:
    ایشون چرا باید مقاله ای به شما پیشنهاد بدن که کار کنید روش؟ (البته منظورتون این هست یه Open Problem رو براتون در نظر بگیرند، وگرنه مقاله رو که پیشنهاد نمیدند!) مگر ایشون چقدر وقت آزاد دارند که به این مدل صرف کنند؟ واقع بین باشید، اساتید بزرگ (حتی معمولی) نمیرسند کنفرانسهایی رو که در سال بعنوان Keynote دعوت میشوند رو بپذیرند.
    این اتفاق فقط زمانی میوفته که ایشون شما رو از نظر پیشینه پژوهشی، تحصیلی قبول داشته باشند، در اون صورت میتونید خیلی راحت و ساده تر مستقیم از اول بپرسید که دنبال دانشجو هستند برای سال آینده یا خیر!
    همکاری در حالت عرف و نرمال لینک میخواد و بطور طبیعی در دنیای آکادمیک انجام میشه، نه اصولا از ایمیل شخصی ناشناس به فردی دیگر (مخصوصا اگر فرد دوم آدم صاحب سبکی باشه).
    از من به شما نصیحت این مدل جواب نمیده، خیلی واضح از اول مشخص هست که شما دارید نقشه میکشید برای ... و جالبه میخوایید عنوان هم کنیدش.
    یا باید برای همکاری پیش برید (و حرفی از Apply نباشه حداقل تا چند ماه!) در اینصورت هم باید خودتون کار رو تعریف کنید نه اینکه از ایشون بخواهید! یا از اول خیلی شیک بپرسید که شما رو به عنوان دانشجو خواهند پذیرفت یا خیر.
    کامیاب باشید
    بنده هم منظورم همان همکاری روی یک موضوع بقول شما open problem هستش. نامه ای که بتونم نظرشون را راجع به همکاری روی مسئله خاص مطرح کنم. مطمئنا این نامه به پیوست CV بنده خواهد بود تا پیشینه پژوهشی را بررسی داشته باشند.
    ویرایش توسط alisafari : May 11th, 2015 در ساعت 01:54 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر دانشگاه تبریز

دوستان عزیز نظرتون چیه راجع به متن این نامه که آماده کردم واسه مکاتبه با اساتید؟

Dear Dr./Professor XXX,
    I am a holder of MSc in Computer Science from University of Tabriz, a high-ranked university in Iran. According to my background, we share interests in XXX. Therefore, regarding your research background, I believe that joining XXX at XXX will help me achieve my academic objectives. I was wondering if you would be willing to consider me as a PhD candidate for Spring/Fall 2016.
    I appreciate your time and look forward to hearing from you at your earliest convenience. While I have attached my resume, some of my highlights in my graduate study are as follows.
    ================================================== =============
    Thesis: XXX
    —-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—
    GPA: XX/20.00 (ranked Xnd)
    Publication: Submitted a paper to IEEE Transactions on XXX (enclosed)—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—Rank: Top 1% in Nationwide MSc Entrance Exam in Computer Science, 2012—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—TOEFL: 99/120GRE: V:150/170, Q:164/170, W:3.5/6================================================== =============
    Yours sincerely,NAME
    LINKEDIN PAGE

نقل قول نوشته اصلی توسط khatabadi نمایش پست ها
    دوستان عزیز نظرتون چیه راجع به متن این نامه که آماده کردم واسه مکاتبه با اساتید؟

Dear Dr./Professor XXX,
    I am a holder of MSc in Computer Science from University of Tabriz, a high-ranked university in Iran -> Iran. According to my background, we share interests in XXX. Therefore, regarding your research background, I believe that joining XXX at XXX will help me achieve my academic objectives. I was wondering if you would be willing to consider me as a PhD candidate for Spring/Fall 2016. -> I would like to know are you going to take any PhD student for Spring/Fall 2016?

Please find enclosed my CV and academic records
    I appreciate your time and look forward to hearing from you at your earliest convenience. While I have attached my resume, some of my highlights in my graduate study are as follows.
    GPA: XX/20.00 (ranked Xnd)
    Publication: Submitted a paper to IEEE Transactions on XXX (enclosed)—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—Rank: Top 1% in Nationwide MSc Entrance Exam in Computer Science, 2012—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—TOEFL: 99/120GRE: V:150/170, Q:164/170, W:3.5/6================================================== =============

Yours sincerely,NAME
    LINKEDIN PAGE
    قسمت های قرمز حذف شوند و در صورت تمایل از پیشنهادات سبز استفاده شود. موفق باشین

Junior Member

سلام
    یه استادی پیشنهاد همکاری داده ولی موضوع کاری ایشون خیلی تو اینترستهای من نیست. میخواستم محترمانه پیشنهادشون رو رد کنم. چطوری بنویسم بهتره؟ کسی پیشنهادی داره؟

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط Michael2 نمایش پست ها
    سلام
    یه استادی پیشنهاد همکاری داده ولی موضوع کاری ایشون خیلی تو اینترستهای من نیست. میخواستم محترمانه پیشنهادشون رو رد کنم. چطوری بنویسم بهتره؟ کسی پیشنهادی داره؟
    بهتره با ادبیات خودتون باشه. ولی میشه مثلا همچین چیزی گفت:

Thank you very much for your offer. It would be a pleasure to be able to work with you, but since my interests do not lie in the fields that are related to the project, I don't think I could be a perfect fit. My interests lie in ...., ...., and .... and I would like to direct my research and studies toward these fields.

Again, thank you for considering me for working with you.
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر دانشگاه تبریز

دوستان عزیز و متخصص میشه لطف کنید نظرتون رو راجع به محتوای این نامه و مسايل گرامری و غیره بگید... اکیدا ممنون میشم از هر گونه نظری که دوستان لطف کنند

Dear Dr./Professor XXX,

I am an MSc holder in Computer Science from University of Tabriz, a high-ranked university in Iran. I visited your homepage and found out that we share interests in XXX, especially in XXX. In my thesis, I worked on XXX which is related to XXX. In addition, I took courses on XXX. Impressed by/with your reputation/research/publications, I would like to join XXX at XXX. I was wondering if you could consider me as a PhD candidate for the Fall/Spring 2016.
    I appreciate your time and look forward to hearing from you. While I have attached my resume, some of my highlights in my graduate studies are as follows.
    GPA: 18.41/20.00
    Publication: Submitted a paper to IEEE Transactions on XXX (attached)—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—Rank: Top 1% in Nationwide MSc Entrance Exam in Computer Science, 2012—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—-—TOEFL: 99/120GRE: V:150/170, Q:164/170, W:3.5/6================================================== =============
    Sincerely yours,XXXwww.linkedin.com/in/XXX

Junior Member

سلام دوستان
    من جایی پذیرش بدون فاند گرفتم و اگه بخوام برم باید خودم هزینه کنم. من برا پی اچ دی اقدام کرده بودم. البته با استادی مکاتبه داشتم ولی ایشون نتونست فاندی جور کنه! حالا سوالم اینه که میتونم به اون استاده بگم که میتونم پذیرشم رو به مستر تغییر بدم در حین کار؟؟؟ منظورم اینه که برا دیپارتمان قرار نیست تغییر کنه و همون پی اچ دی باقی میمونه ولی به استاده الان بگم که میخوام بعدا بعد از دو سال اونو معادل کنم با مدرک مستر. یعنی قرار نیست چهار سال طول بکشه. بنظرتون بهش بگم یا نه بهتره الان چیزی نگم؟!
    یه چیز دیگه اینکه میتونم ازش بپرسم که آیا میتونم بعد از یک سال یا یک ترم فاندی چیزی جور کرد؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Michael2 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من جایی پذیرش بدون فاند گرفتم و اگه بخوام برم باید خودم هزینه کنم. من برا پی اچ دی اقدام کرده بودم. البته با استادی مکاتبه داشتم ولی ایشون نتونست فاندی جور کنه! حالا سوالم اینه که میتونم به اون استاده بگم که میتونم پذیرشم رو به مستر تغییر بدم در حین کار؟؟؟ منظورم اینه که برا دیپارتمان قرار نیست تغییر کنه و همون پی اچ دی باقی میمونه ولی به استاده الان بگم که میخوام بعدا بعد از دو سال اونو معادل کنم با مدرک مستر. یعنی قرار نیست چهار سال طول بکشه. بنظرتون بهش بگم یا نه بهتره الان چیزی نگم؟!
    یه چیز دیگه اینکه میتونم ازش بپرسم که آیا میتونم بعد از یک سال یا یک ترم فاندی چیزی جور کرد؟
    سلام

مورد اول: اگر چنین مطلبی داخل ایمیلتون بنویسید و برای استاد بفرستید، ممکنه اثر منفی بگذاره. پیشنهاد میکنم که چنین صحبتی با استاد نکنید؛ حتی اگر ذهنیت شما، همین باشه.

مورد دوم: بله میتونید ایمیل بفرستید و بپرسید که اگر الان با هزینۀ شخصی عازم بشید به امید دریافت فاند در ترم 2 و یا سال 2، چه شرایطی ممکنه پیش بیاد.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.