صفحه 415 از 589 نخستنخست ... 315365405406407408409410411412413414415416417418419420421422423424425465515 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,141 تا 4,150 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

سلام،دوستان ممنون میشم اگه کسی بتونه توضیح بده که چجور باید به اساتید برای اپلای کردن ایمیل زد؟باید چه نکاتی رو رعایت کرد؟ممنون میشم کمکم کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farzanehoseini نمایش پست ها
    سلام،دوستان ممنون میشم اگه کسی بتونه توضیح بده که چجور باید به اساتید برای اپلای کردن ایمیل زد؟باید چه نکاتی رو رعایت کرد؟ممنون میشم کمکم کنید
    Please check this link
    http://www.cs.virginia.edu/~evans/advice/prospective.html

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    سلام

آیا این جمله مناسب است در انتهایی ایمیلی که به استاد می گوییم اپلای کردم و مدارک را آپلود کردم بیان شود: {از نظر گرامری که مشکلی ندارد؟}
    would you mind if I kept you posted on how things are going in relation to my application status؟
    اگر ایشون گفته application شما رو support میکنه، اطلاعات ایشون از روند پیشرفت application از شما بروز تر خواهد بود.
    من باشم همچین جمله ای رو نمیارم، کاربرد خاصی نداره...
    در ضمن فرم "kept" رو به "keep" تغییر بدید.
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

Junior Member

سلام به همگی دوستان

با توجه به تجربیات ارزشمند دوستان در زمینه اپلای و مکاتبه با اساتید و خطیر و مهم بودن مکاتبه با استاد، می خواستم در آخرین لحظه، 2 مورد رو با دوستان چک کنم و مطمئن بشم که از هر نظر کارم اشکالی نداشته باشه و مشکلی برای من ایجاد نکنه:

1- اول اینکه من در ایمیلم به استاد، می خوام علاوه بر CV و SoP، برای ساپورت و مستند کردن محتوای اونا، 5- 6 تا مدرک دیگه مثل مدرک تافل ـ که نمره بالایی توش آوردم، ترجمه گواهی های کسب رتبه ممتاز ، شرکت در کنفرانس بین المللی ، مقاله انگلیسی که نوشتم و پروانه کار تخصصی ام رو هم (که همه رو در SoP و CV ام بهشون اشاره کردم) جهت ملاحظه استاد، اتچ یا ضمیمه کنم. این مدارک کاملاً نشون میده که حرفایی که توی SoP و CV زدم مستنده. فکر میکنم قبلا هم توی این فوروم گفته شده بود که اتچ کردن یکسری مدارک مرتبط با سوابق متقاضی در ایمیل به استاد، ایراد خاصی نداره. فقط خواستم مطمئن شم که اینکار ایراد خاصی نداره مثلا استاد از اینکه اینهمه مدرک رو ـ که تقریبا 60 _ 70 درصد مدارکیه که بعداً برای خود دانشگاه میفرستم ـ براش میفرستم مثلا بدش نیاد و فیدبک بدی نده.

2- دوم اینکه ترجیح من اینه که برای دوره دکترا پذیرفته بشم. اما اگر به هرحال یک درصد دکترا نشد نمی خوام شانس پذیرش رو از دست بدم. اگر مدارکم برای دکترا کفایت نکنه قطعاً برای فوق لیسانس کفایت میکنه. به همین جهت میخوام نه در SoP نه در Cover letter هیچکجا به استاد صریحاً نگم که هدفم تحصیل در مقطع دکترا هست یا فوق. یه جورایی میخوام شانس خودم رو کم نکنم. مثلاً اگه اسم دکترا رو بیارم ممکنه استاد بگه پوزیشن خالی نیست و یک جواب نه از استاد بگیرم. ولی اگه مشخصاً نگم فوق یا دکترا، اونوقت هم شانس دکترا رو برای خودم باز گذاشتم هم شانس پذیرش در فوق رو و اگه با توجه به شرایط من، در هر کدوشون پوزیشن خالی وجود باشه، جواب مثبت بهم میده. این کار به نظر شما اشکالی داره؟

ممنون از راهنماییتون
    ویرایش توسط hosseinn : June 6th, 2015 در ساعت 11:17 PM

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinn نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان

با توجه به تجربیات ارزشمند دوستان در زمینه اپلای و مکاتبه با اساتید و خطیر و مهم بودن مکاتبه با استاد، می خواستم در آخرین لحظه، 2 مورد رو با دوستان چک کنم و مطمئن بشم که از هر نظر کارم اشکالی نداشته باشه و مشکلی برای من ایجاد نکنه:

1- اول اینکه من در ایمیلم به استاد، می خوام علاوه بر CV و SoP، برای ساپورت و مستند کردن محتوای اونا، 5- 6 تا مدرک دیگه مثل مدرک تافل ـ که نمره بالایی توش آوردم، ترجمه گواهی های کسب رتبه ممتاز ، شرکت در کنفرانس بین المللی ، مقاله انگلیسی که نوشتم و پروانه کار تخصصی ام رو هم (که همه رو در SoP و CV ام بهشون اشاره کردم) جهت ملاحظه استاد، اتچ یا ضمیمه کنم. این مدارک کاملاً نشون میده که حرفایی که توی SoP و CV زدم مستنده. فکر میکنم قبلا هم توی این فوروم گفته شده بود که اتچ کردن یکسری مدارک مرتبط با سوابق متقاضی در ایمیل به استاد، ایراد خاصی نداره. فقط خواستم مطمئن شم که اینکار ایراد خاصی نداره مثلا استاد از اینکه اینهمه مدرک رو ـ که تقریبا 60 _ 70 درصد مدارکیه که بعداً برای خود دانشگاه میفرستم ـ براش میفرستم مثلا بدش نیاد و فیدبک بدی نده.

2- دوم اینکه ترجیح من اینه که برای دوره دکترا پذیرفته بشم. اما اگر به هرحال یک درصد دکترا نشد نمی خوام شانس پذیرش رو از دست بدم. اگر مدارکم برای دکترا کفایت نکنه قطعاً برای فوق لیسانس کفایت میکنه. به همین جهت میخوام نه در SoP نه در Cover letter هیچکجا به استاد صریحاً نگم که هدفم تحصیل در مقطع دکترا هست یا فوق. یه جورایی میخوام شانس خودم رو کم نکنم. مثلاً اگه اسم دکترا رو بیارم ممکنه استاد بگه پوزیشن خالی نیست و یک جواب نه از استاد بگیرم. ولی اگه مشخصاً نگم فوق یا دکترا، اونوقت هم شانس دکترا رو برای خودم باز گذاشتم هم شانس پذیرش در فوق رو و اگه با توجه به شرایط من، در فوق یا دکترا پوزیشن خالی داشته باشه جواب مثبت بهم میده. این کار به نظر شما اشکالی داره؟

ممنون از راهنماییتون
    درباره مورد اول پیشنهاد می کنم به جز CV چیز دیگه ای ضمیمه نکنید، معمولاً استادها وقت نمیذارن اون مدارک اضافه رو بخونن و فقط ایمیل تون شلوغ میشه. میتونید توی متن ایمیل به نمره تافل، معدل، رکورد مقالات و مقام هاتون تا حد خلاصه که ایمیل رو زیاد طولانی نکنه اشاره کنید.
    درباره مورد دوم لازمه حتماً توی متن ایمیل اشاره کنید دنبال چه پوزیشی هستید یا اشاره کنید که مثلاً برای Master's or Ph.D program میخواید اپلای کنید که اینجوری به نوعی واسه هر دو دارید ابراز تمایل می کنید، به هر صورت تکلیف تون با استاد باید مشخص باشه تو اون هم بدونه شما دنبال چی هستید.
    موفق باشید

سلام دوستان. یکی از اساتید بعد از اینکه 7 بار ایمیل زدم این رو گفته: I will check your application and will let you know ASAP.
    و الان حدود 1 ماه هست که ازش خبری نشده. من از یک دانشگاه دیگه توی کانادا پذیرش بدون فاند دارم و کارهای ویزام رو هم انجام دادم. حالا به نظرتون کار درستیه که بهش ایمیل بزنم و مثلا بگم که من سپتامبر میام کانادا و خوشحال میشم اگر اجازه بده توی آزمایشگاهش کار کنم. یا اینکه اگر نظر بهتری دارید ممنون میشم راهنماییم کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    درباره مورد اول پیشنهاد می کنم به جز CV چیز دیگه ای ضمیمه نکنید، معمولاً استادها وقت نمیذارن اون مدارک اضافه رو بخونن و فقط ایمیل تون شلوغ میشه. میتونید توی متن ایمیل به نمره تافل، معدل، رکورد مقالات و مقام هاتون تا حد خلاصه که ایمیل رو زیاد طولانی نکنه اشاره کنید.
    درباره مورد دوم لازمه حتماً توی متن ایمیل اشاره کنید دنبال چه پوزیشی هستید یا اشاره کنید که مثلاً برای Master's or Ph.D program میخواید اپلای کنید که اینجوری به نوعی واسه هر دو دارید ابراز تمایل می کنید، به هر صورت تکلیف تون با استاد باید مشخص باشه تو اون هم بدونه شما دنبال چی هستید.
    موفق باشید
    ممنون از پیامتون، من قبلا توی فیلد این استاد کار کردم. یک نامه طولانی براش فرستادم و اون همه ش رو خونده بود و ظرف 1 روز جواب منو داد. با اینحال هنوزم نظرتون اینه که فقط CV م رو اتچ کنم؟
    باز هم ممنون

ممنون از پیامتون، من قبلا توی فیلد این استاد کار کردم. یک نامه طولانی براش فرستادم و اون همه ش رو خونده بود و ظرف 1 روز جواب منو داد. با اینحال هنوزم نظرتون اینه که فقط CV م رو اتچ کنم؟
    باز هم ممنون
    کلا فرض بر اینه که شما راست میگی پس نیازی به اثبات نیست!!! مگر اینکه خود استاد بگه بفرست.

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

سلام به همگی دوستان

2- دوم اینکه ترجیح من اینه که برای دوره دکترا پذیرفته بشم. اما اگر به هرحال یک درصد دکترا نشد نمی خوام شانس پذیرش رو از دست بدم. اگر مدارکم برای دکترا کفایت نکنه قطعاً برای فوق لیسانس کفایت میکنه. به همین جهت میخوام نه در SoP نه در Cover letter هیچکجا به استاد صریحاً نگم که هدفم تحصیل در مقطع دکترا هست یا فوق. یه جورایی میخوام شانس خودم رو کم نکنم. مثلاً اگه اسم دکترا رو بیارم ممکنه استاد بگه پوزیشن خالی نیست و یک جواب نه از استاد بگیرم. ولی اگه مشخصاً نگم فوق یا دکترا، اونوقت هم شانس دکترا رو برای خودم باز گذاشتم هم شانس پذیرش در فوق رو و اگه با توجه به شرایط من، در هر کدوشون پوزیشن خالی وجود باشه، جواب مثبت بهم میده. این کار به نظر شما اشکالی داره؟

ممنون از راهنماییتون
    من هم با دوستی که پاسخ دادند، هم عقیده هستم.
    در مورد اول، فقط CV رو ضمیمه کنید، ارسال سایر مدارک غیر ضروری و غیر حرفه ای است. شما اصلا نباید مدارک شخصیتون رو برای کسی که نمیشناسید و هنوز حتی ایمیلی از شما رو reply نکرده بفرستید، اینکار خودتون رو هم زیر سوال میبره. اگر ایشون علاقه مند باشند از شما ریز نمرات یا سایر مدارک رو درخواست میکنند.
    در مورد دوم، شما تحصیلاتتون رو نگفتید، کارشناسی ارشد دارید؟ اگر بله، باید حتما ذکر کنید که به Master هم علاقه مند هستید چون بطور پیشفرض اقدام شما برای دکترا در نظر خواهد آمد.
    کامیاب باشید
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EMBA

سلام دوستان من رزومم م وبرای یه استادی فرستادم که در جوابش این و برام فرستادم به نظرتون چی جواب بدم؟
    It is difficult to tell, whether you fill all the requirements necessary when the degree is considered. I think we would need to see your diplomas, in order to see the contents of your degree. We have also executive MBA in our university, but the emphasis on that degree is professional development not so much academic one, so it does not give one the necessary qualifications.

After determining whether you can apply or not, I would like to see some of your papers, especially if you have the master’s thesis in English that would be valuable.