صفحه 426 از 589 نخستنخست ... 326376416417418419420421422423424425426427428429430431432433434435436476526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,251 تا 4,260 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

سلام به همگی دوستان
    من به یک استادی ایمیل زدم تو کانادا، اونم به شدت تشویق کرده که اپلای کن برای همین ترم تابستون 2015 و پاشو بیا. منتها من مدارکم (ریزنمرات و دانشنامه) مهر ماه آزاد می شه و نمی رسم برای این ترم. می خوام ازش تشکر کنم و بگم که " با توجه به اینکه دانشنامه و ریزنمرات رسمی من ماه اکتبر آزاد می شه، امکانش هست که برای ترم زمستون 2016 اپلای کنم یا نه؟ ( با توجه به پروسه ویزا و ...) می تونم درسم رو ژانویه شروع کنم یا نه؟"

ممنون می شم یه متن خوب پیشنهاد بدین

سلام دوستان گل
    به یه استادی میل زدم که ایا تو لابراتورت واسه من جا هست و میتونم به عنوان یه دانشجوی دکتری اونجا مشغول بشم که اون هم گفت بله میتونی و رزومه و اطلاعات تکمیلیت رو بفرست.
    بعد از اینکه اطلاعات تکمیلی رو دادم جواب داد که اپلای کن.
    حالا به نظرتون چجوری بپرسم که تو ازمایشگاهش چه پوزیشنی داره؟
    چون اصلا واسه ی موضوع پروپوزال و کارهایی که میخوام انجام بدم صحبتی نشد و فقط گفت اپلای کن.
    ممنون میشم راهنمایی کنید چی بنویسم.

Junior Member

سلام دوستان....سوالی داشتم ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه...
    لینک زیر یک آگهی هست برای پوزیشن تو مقطع دکتری.
    http://www.ais.uni-bonn.de/jobs.html
    توی پاراگراف سوم نوشته که چطور ایمیل بزنید. می خوام ایمیل بزنم بهشون. ولی موندم محتوای ایمیلم چی باشه.
    رزومه کاور لتر و کارنامه ارشدم رو آماده کردم.
    سوال: آیا یک متن کوتاه در ایمیل بنویسم و رزومه، کاور لتر و ریزنمرات را بهش پیوست کنم یا اینکه همون کاور لتر را به عنوان متن ایمیل بیارم و رزومه و ریزنمرات را بهش پیوست کنم؟
    ممنون از راهنماییتون...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad92 نمایش پست ها
    سلام دوستان....سوالی داشتم ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه...
    لینک زیر یک آگهی هست برای پوزیشن تو مقطع دکتری.
    http://www.ais.uni-bonn.de/jobs.html
    توی پاراگراف سوم نوشته که چطور ایمیل بزنید. می خوام ایمیل بزنم بهشون. ولی موندم محتوای ایمیلم چی باشه.
    رزومه کاور لتر و کارنامه ارشدم رو آماده کردم.
    سوال: آیا یک متن کوتاه در ایمیل بنویسم و رزومه، کاور لتر و ریزنمرات را بهش پیوست کنم یا اینکه همون کاور لتر را به عنوان متن ایمیل بیارم و رزومه و ریزنمرات را بهش پیوست کنم؟
    ممنون از راهنماییتون...

سلام رفیق،
    به نظرم به جز متن ایمیل یه کاور لتر هم بفرستید. البته چیزی که اونجا نوشته بیشتر شبیه به یه Motivation Letter میمونه
    متوجه منظورم شدید؟
    یعنی اینکه خواسته شده شما در کاور لتر یا حالی به نوعی Motivation Letter اهداف اصلی و خواسته هاتون در رسیدن به اون پوزیشن، به قولی توانایی ها و اهدافی که بهش دست پیدا کردید و محدوده و حوزه کاری که بهش علاقه مندید رو هم بنویسید
    main achievements, the research area or project where you want to contribute

به نظر من یه Motivation Letter کامل و خوب و البته خلاصه رو بنویسید و بفرستید -
    و در نهایت ریز نمرات و رزومه رو هم بهش اتچ کنید

متن خود ایمیل رو هم میتونید خیلی خلاصه بنویسید:
    متنی با این مضمون که:

من فلانی هستم و برای پوزیشن فلان دارم این ایمیل رو میفرستم. مدارکم شامل فلاو وفلان وفلان به این ایمیل اتچ شده . امیدوارم که مورد توجه شما قرار بگیره و برای من شانسی باشه. منتظر پاسختون میمونم. امضا و و...

ببخشید من فارسیشو نوشتم اگه باز فکر کردید که لازمه بگید که انگلیسیش رو هم براتون پست بذارم.

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط kahroba2000 نمایش پست ها
    سلام دوستان گل
    به یه استادی میل زدم که ایا تو لابراتورت واسه من جا هست و میتونم به عنوان یه دانشجوی دکتری اونجا مشغول بشم که اون هم گفت بله میتونی و رزومه و اطلاعات تکمیلیت رو بفرست.
    بعد از اینکه اطلاعات تکمیلی رو دادم جواب داد که اپلای کن.
    حالا به نظرتون چجوری بپرسم که تو ازمایشگاهش چه پوزیشنی داره؟
    چون اصلا واسه ی موضوع پروپوزال و کارهایی که میخوام انجام بدم صحبتی نشد و فقط گفت اپلای کن.
    ممنون میشم راهنمایی کنید چی بنویسم.

اونوری ها خیلی اهل تعارف نیستن
    به نظر من که کاملا شخصیه بخوایید که اطلاعات بیشتری در مورد پوزیشن بهتون بدن
    Dear Professor BLAH BLAH
    It would be appreciated if you could inform me regarding the detail of the project and probable proposal.
    یا مثلا
    It would be thankful if you could let me know more detail of the project and probable proposal.

یا چیزی شبیه به این ها که خودتون هم میتونید خیلی بهتر و کاملترشو بنویسید

اما به پیشنهاد شخصی:

اگه من بودم الان این موضوع رو نمیپرسیدم. ممکنه تاثیر خوبی نذاره و استاده به شک بیفته شما که محدوده کاری لابراتوارشو نمیدونید و دقیا در جریان نیستید که اونا توی چه محدوده ای دارن کار میکنن چجوری ایمیل زدید و درخواست دانشجو شدنشو کردید! میدونید چی میگم؟
    به هر حال محدوده کاری اون استاد معلومه و مطمئنا پروپوزال شما هم توی همون مرز تعریف میشه
    اینو میتونید بعد تر هم در حین مراحل اپلای بپرسید
    یا شاید از دانشجوهاش کمک گرفتید و پرسیدید
    به هر حال بازم نظر خودتون مهمه

امیدوارم موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arash3 نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان
    من به یک استادی ایمیل زدم تو کانادا، اونم به شدت تشویق کرده که اپلای کن برای همین ترم تابستون 2015 و پاشو بیا. منتها من مدارکم (ریزنمرات و دانشنامه) مهر ماه آزاد می شه و نمی رسم برای این ترم. می خوام ازش تشکر کنم و بگم که " با توجه به اینکه دانشنامه و ریزنمرات رسمی من ماه اکتبر آزاد می شه، امکانش هست که برای ترم زمستون 2016 اپلای کنم یا نه؟ ( با توجه به پروسه ویزا و ...) می تونم درسم رو ژانویه شروع کنم یا نه؟"

ممنون می شم یه متن خوب پیشنهاد بدین
    این فقط یه سمپله و میتونه خیلی بهتر و کاملتر نوشته بشه:

Dear Professor BLAH BLAH
    Many thanks for your kind reply.
    Regarding my visa procedure and preparing official format of my documents e.g. my certificates & transcripts;
    I worry about the deadlines & I do not want to lose this opportunity

Would you please give me this chance to complete my application for the next term BLAH BLAH ?

Again, I am so grateful for your time and concern.
    I look forward to your kind response

Sign

موفق یاشید

Junior Member Leon69 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مکاترونیک

سلام به همه

من الان ترم آخر ارشدم شهریور دفاع میکنم, یه مقاله دارم اونم برا زمان کارشناسیم هست, از تز ارشدم هم حداقل دو تا مقاله میتونم در بیارم(یکیش دیکه تقریبا آخراشه) الان اگه بخام برا استادا میل بزنم در اصل میتونم رو همون یه مقاله ام حساب کنم که اونم تازه کنفرانس بین المللی هست
    حالا سوالی که داشتم اینه,
    من چجوری به استاد بگم که آقا من دارم رو تزم که کار میکنم دو تا مقاله در میاد ازش, اصن این حرف منطقی هست؟! توی کارنت ریسرچ میشه گذاشت؟!
    آخه هدفمم کاناداست, برا اونا هم مقاله خیلی مهمه
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان عزیز

من آزمون زبان ندادم هنوز. توی سی وی نمره ی احتمالی رو بنویسم؟ با چه اصطلاحی که استاد بفهمه این احتمالی هست؟ یا قرار نیست بفهمه؟ فعلا نوشتم زبان very good

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Saina_Sh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

من آزمون زبان ندادم هنوز. توی سی وی نمره ی احتمالی رو بنویسم؟ با چه اصطلاحی که استاد بفهمه این احتمالی هست؟ یا قرار نیست بفهمه؟ فعلا نوشتم زبان very good

دوست عزیز چند حالت وجود داره:

1. بعضی از بچه ها نمره ای رو که میدونن کهرشون رو راه میندازه و مینیمم هست رو به جای نمره زبانشون مینویسن حتی وقتی که هنوز امتحان ندادن! چون بالاخره در نهایت اون مینیمم نمره باید یه جوری meet بشه. مثلا 6.5 ایلتس معمولا برای خیلی از دانشگاه های اروپایی یه مینیمم برای دکترا حساب میشه.

2. بعضی دیگه از دوستان از همین اصطلاحات شما استفاده میکنن و مینویسن Fluent یا Very Good یا چیزایی شبیه به این

3. بعضی از دوستان هم اصلا اسمی از اسکیل زبان در رزومه شون نمیبرن و کلا چیزی نمینویسن و وقتی استاد خودش پرسید بحث رو براش توضیح میدن

4. بعضی از دوستان هم نمره زبان فرضی رو مینویسن و جلوش مینویسن که expire شده و نیاز هست که دوباره امتحان بدن. این حداقل خیال استاد رو راحت میکنه که مثلا شما یه بار این مدرک رو گرفتید و دوباره هم میتونید امتحان بدید و بگیرید

هرچند مورد اول ایده ال نیست و به نوعی شما هنوز امتحان ندادید و قاعدتا نباید بنویسید مثلا 6.5 ایلتس دارید ولی خیلی ها این کار رو میکنن. چون عرض کردم این یه مینیمم هست و نهایتا شما مجبور به گرفتنش هستید چه بخوایید و چه نخوایید

مورد 4 هم پیشنهاد بدی نیست. ولی بازم ایده ال نیست از لحاظ رفتارهای اکادمیک

ولی این رو شخصی میگم:
    ماها اینقدر سختی کشیدیم و مشکلات داریم که شاید یه همچین نوشتن نمره ای به جایی برنخوره. اخرشم نمیخواییم که کسی رو گول بزنیم! چون نهایتا امتحان خواهید داد و باید باید باید اون مینمم نمره رو بیارید
    پس شاید با اینکه ایده ال نیست ولی موارد 1 و 4 رو بشه انجام داد

البته هرکس منش خودش رو داره. من فقط کلی گفتم

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Leon69 نمایش پست ها
    سلام به همه

من الان ترم آخر ارشدم شهریور دفاع میکنم, یه مقاله دارم اونم برا زمان کارشناسیم هست, از تز ارشدم هم حداقل دو تا مقاله میتونم در بیارم(یکیش دیکه تقریبا آخراشه) الان اگه بخام برا استادا میل بزنم در اصل میتونم رو همون یه مقاله ام حساب کنم که اونم تازه کنفرانس بین المللی هست
    حالا سوالی که داشتم اینه,
    من چجوری به استاد بگم که آقا من دارم رو تزم که کار میکنم دو تا مقاله در میاد ازش, اصن این حرف منطقی هست؟! توی کارنت ریسرچ میشه گذاشت؟!
    آخه هدفمم کاناداست, برا اونا هم مقاله خیلی مهمه
    ممنون
    دوست عزیز
    من پیشنهاد شخصیم رو عرض میکنم:
    مقاله ایی رو که گقتید دارید اماده میکنید زودتر سر و سامانش بدید و سابمیتش کنید
    میتونید این Status رو توی رزومه هاتونم جلوی مقاله ها بنویسید مثلا اسم مقاله رو مینویسید و بعد Submitted to BLAH Journal, Under Review یا چیزی شبیه به این
    همینی که شما مقاله رو برای فلان ژورنال فرستادید یعنی اینکه اون مقاله ارزش فرستاده شدن رو داشته و اونوری ها هم خیلی به صداقت اهمیت میدن و کلا حرف های ماها رو معمولا توی ذهنشون به عنوان یه حقیقت در نظر میگیرن.

خلاصه کنم:
    رزومه تون رو کامل کنید و مقاله هایی رو هم که حتی سابمیت کردی با اون توضیح بالا توی رزومه تون بیارید
    و نهایتا توی متن ایمیل هایی که به استادا میزنید میتونید ذکر کنید که الان دارید روی مقاله دوم کار میکنید و اون رو هم اماده میکنید برای سامبیت کردن در اولین فرصت

نگران چیزی نباشید

موفق باشید