صفحه 437 از 589 نخستنخست ... 337387427428429430431432433434435436437438439440441442443444445446447487537 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,361 تا 4,370 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط birang نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان و اساتید محترم
    از همه دوستان خواهشمندم من رو راهنمایی کنن. به دلیل این که رشته تحصیلی من کتابداری است و البته رزومه تحصیلی و پژوهشی خوبی دارم. به دلیل شاغل بودن و اداره خانواده وارد شدن به مراحل گرفتن مدرک تافل و جی آر ای تنها زمانی برایم مقرون به صرفه است که از گرفتن فاند مطمئن شوم. بررسیهایی که در فروم انجام دادم کسی نتوانست جوابی در مورد احتمال پذیرش همراه با فاند در دانشگاههای امریکا به بنده بدهد بنابراین تنها راه ممکن مکاتبه با اساتید و دانشجویان دکترای در دانشگاههای مختلف است. از همه دوستان خواهشمندم در تهیه یک نمونه ایمیل برای اساتید و یک نمونه برای دانشجویان دکترا راهنمایی نمایند.
    با تشکر
    دوست عزیز سلام،
    پاسخ سوالهای تخصصی شما رو در زمینه رشته تحصیلی و اینکه چطوری برای اساتید تشریحشون بفرمایید، دوستان متبحر در این زمینه خواهند داد،
    من فقط قسمت فاند و تافل و جی ار ای رو بگم:
    ببینید، شما تا وقتی نمره تافل و جی آر ای رو گزارش نکنید، استاد رغبت نمیکنه که به سی وی شما، هر چه قدر هم که پربار باشه، نگاهی بسیار عمیق و دقیق بندازه (البته برای امریکا عرض میکنم).
    دوستانی که تاقل و جی آر ای دارن هم اساتید به سختی یا حداقل بهتره بگم به آسانی پاسخ مثبت نمیدن.
    به نظر بنده، جنابعالی اول باید این دو تا مدرکو بگیرین.
    درباره محتویات ایمیل (متنش که همون کاور لتتر هست، covr letter) از فروم چند تا کاور لتتر دانلود کنید و به اونها نگاهی بندازید تا دستتون بیاد.
    نمونه نامه انگیزشی و نمونه سی وی هم تو فروم هست که کمک میکنن شما ایمیل پر بار تری ارسال بفرمایید.
    موفق باشید.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

دوستان، من برام یه سوالی ایجاد شده!
    ریسرچ پروپوزالو حتما باید وقتی استادی از ما درخواست میکنه براش بفرستیم؟ یا میتونیم تو همون ایمیل اول برای استاد به همراه سی وی ارسال کنیم؟
    ممنونم از عزیزان.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

سلام دوستان،
    به اساتیدی که یک بار ایمیل زدیم و جواب ندادن، دوباره ایمیل بزنیم بهتره؟ همون متن ایمیل اولی بفرستیم؟ چی بنویسیم تو ایمیل دومی؟ خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط sariii نمایش پست ها
    دوستان با توجه به اینکه ممکنه جوابهای مشابه زیادی آدم بگیره ولی نتونه تشخیص بده
    میشه بگید که دقیقا چی تو جواب باشه خیلی خوبه ، چی باشه متوسطه ، تمپلت هم که داستانش معلومه

این جواب فک میکنم جواب خوبیه ولی خیلی خوب که مطمئن باشم نه. (توضیحات اضافه : دانشگاه آمریکا هست)

Dear sariii,

Thanks for your interest. I can see that there is an overlap between our research interests and I think pursuing independent research before a PhD degree will give you a good head-start in your graduate studies.

Please, go ahead and apply to the PhD program at XX and in your statement of purpose mention that you are interested in working with me as a possible adviser. I cannot single-handedly make decisions about acceptance of candidates and they need to be accepted to the program before joining my research team. I believe you will stand as an excellent candidate for the program.

Best,

واینکه در جواب اینگونه ایمیل ها فقط باید بگم : ممنون که زمان گذاشتین ایمیلم رو خوندین ، حتما مدارکم رو کامل میکنم و اپلای میکنم؟ همین؟
    این جواب رو بدم

Thank you so much from your busy schedule. I appreciate that and also would like to inform you that I will start completing the documents needed to apply to X university, Once they all get prepared I will update you of my application process.

I would like to thank you again for taking the time reading the email I sent you

چون تکمیل مدارک تا آخر دسامبر طول میکشه واسه من ، نیاز نیست هر ازگاهی براش ایمیل بفرستم که منو فراموش نکنه؟

ممنون که زمان میزارید و چواب میدید دوست عزیز
    دوست عزیز؛

قاعدتاً نحوۀ جواب دادن به ایمیل استادها باید متناسب با محتوای دریافتی، تنظیم بشه. ایمیلی که شما دریافت کردید، نه تمپلیت هست و نه خنثی. استاد مربوطه نگاهی به سوابق شما کرده و احساس میکنه شرایط قابل قبولی در رقابت با سایرین دارید و خصوصاً اشاره کرده که سابقۀ پژوهش مستقل شما، میتونه مزیت رزومۀ شما نسبت به سایرین باشه. با این وجود، اظهار میکنه که یک تنه نمیتونه در مورد پذیرش شما کاری انجام بده و منتظر میمونه تا نتیجۀ پذیرش شما مشخص بشه.

در جواب چنین ایمیلی، تشکر کردن از استاد و گفتن جملۀ کلیشه ای "حتماً اپلای میکنم و به شما خبر میدم" خیلی مرسوم هست و شما هم طبعاً چنین می کنید. اما اگر مایل هستید بهتر از شانس خودتون مطلع بشید، حالا میتونید از شرایط حمایت استاد از اپلیکنت خاص (یعنی خودتون) سؤال بپرسید. مثلاً این که میشه به استاد گفت که چون در کنار پذیرش، مایل هستید واجد شرایط برای دریافت RA باشید، براتون تسهیل شرایط دریافت RA اهمیت داره. یعنی میشه برای در ارتباط بودن با استاد، اقدام به مطالعۀ مقالات مرتبط اخیر استاد کنید و برای خودتون خلاصۀ تحقیقات آماده کنید. در این مدت زمان پیش رو، میتونید به استاد ایمیل بزنید و در یک متن مثلاً یک صفحه ای از دریافت های خودتون از مقالات فلان زمینۀ استاد بنویسید و در صورتی که پیشنهادی برای بهبود کار استاد دارید، به ایشان ارائه کنید. استاد اگر ببینه شما با خواندن مقاله هاش میتونید ایدۀ جدید کارامد استخراج کنید، بعیده که تمایلی به مصاحبه با شما نشون نده. البته باید موقع ایمیل زدن و ایده دادن به استاد، هم احترام متقابل رعایت بشه هم ایده هاتون پیش پا افتاده نباشه.

به اعتقاد من، منطقی ترین راه ادامۀ ارتباط با استاد، ایجاد یک ارتباط علمی (حتی خیلی رسمی و کوتاه) هست و باعث میشه به طور مستمر ارتباط بین متقاضی و استاد، در مسیر نرمال خودش طی بشه.

اینها ذهنیت های محدود من بود و امیدوارم توضیحات تخصصی سایر دوستان حاضر بتونه باعث پیشرفت شما بشه.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sariii نمایش پست ها
    دوستان با توجه به اینکه ممکنه جوابهای مشابه زیادی آدم بگیره ولی نتونه تشخیص بده
    میشه بگید که دقیقا چی تو جواب باشه خیلی خوبه ، چی باشه متوسطه ، تمپلت هم که داستانش معلومه

این جواب فک میکنم جواب خوبیه ولی خیلی خوب که مطمئن باشم نه. (توضیحات اضافه : دانشگاه آمریکا هست)

.......

واینکه در جواب اینگونه ایمیل ها فقط باید بگم : ممنون که زمان گذاشتین ایمیلم رو خوندین ، حتما مدارکم رو کامل میکنم و اپلای میکنم؟ همین؟
    این جواب رو بدم

.........

چون تکمیل مدارک تا آخر دسامبر طول میکشه واسه من ، نیاز نیست هر ازگاهی براش ایمیل بفرستم که منو فراموش نکنه؟

ممنون که زمان میزارید و چواب میدید دوست عزیز
    یک خواهشی که از شما و دوستان مشابه هست اینکه در صورت امکتن متنهای ارسالی در پست را کوتاه و خلاصه کنند تا امکان مرور سریعتر به موضوع فراهم گردد و حتی الامکان هم در یک پست سوالات متعدد مطرح نشود(در صورت امکان پستهای جداگانه) تا امکان پاسخ به هربخش و زمان لازم برای بررسی کاهض یابد. همچنین یشنهاد میکنم سوالات مربوط به ایمیلهای دریافتی را در تاپیک مربوطه مطرح نمایید (راهنمایی در مورد ایمیل دریافتی از اساتید) تا دوستان بتوانند بررسی نمایند. پستهای غیرمرتبط با موضوع تاپیک عموما حذف یا به تاپیکهای دیگر منتقل می شوند. ممنون
    اما در مورد سوالتان چون بخشی از آن مرتبط با این تاپیک است، پاسخ این است که مجموعه ای از عوامل موثر است. از جمله آنها تشخیص تمپلیت بودن یا نبودن آن که تجربه در این موارد راهگشاست. دوم بحث دیدگاه استاد نسبت به رزومه فرد که از بررسی اولیه یا دقیق او به این رزومه نشات میگیرد و در پاسخ استاد هویداست. سوم نوع تشویق استاد و شرط و شروط احتمالی از جمله تشریح روند پروژه و نظایر آن و در نهایت نوع لغات و اصطلاحات و ترکیب متن به لحاظ ساختار مورد نظر.
    در مورد پاسخ دریافتی شما به اندازه کافی این متن دارای نکات مثبت برای پیگیریهای بعدی هست و به نوعی می تواند زمینه مناسبی برای اقدام برای اپلای رسمی باشد. توجه کنید که در متن استاد به عدم کنترل کامل پروسه پذیرش و اینکه بخشی از آن توسط دپارتمان یا کمیته پذیرش به عنوان نمونه باید مورد تایید قرارگیرد اشاره می نماید ولی از بحث مرتبط با نظر خود نسبت به رزومه شما(هرچند خیلی صریح و قوی بیان نشده است) اما به نحو ضمنی اظهار رضایت و تایید نموده است. در اینگونه موارد احتمال دریافت پاسخ امیدوارکننده تری حداقل راجع به دیدگاه قطعی استاد نسبت به مساله در مکاتبات بعدی وجود دارد لیکن عموما مرحله بعد با توجه به نظر استاد پس از اپلای یا حداقل آماده سازی بخشی از مدارک و نیاز به این امر خواهد بود.
    متن نامه شما به لحاظ هم محتوی و هم نکات گرامری نیاز به تصحیح و بازنگری دارد.
    البته نوع متن به لحاظ ماهیت پاسخ شما هم باید بازنگری شود مگر آنکه اقدام قطعی برای اپلای تا زمان مکاتبه بعدی یا حداقل فراهم آوردن مقدمات آنرا انجام داده باشید.
    با اینحال این متن را می توانید به عنوان یک متن اولیه کار کنید(نکات ماهیتی در مورد اینکه تصمیتان چیست و چه اقدامی بعد از آن می خواهید انجام دهید چیزی است که خود شما باید همواره برنامه ذهنی داشته باشید و متنها را هدفمند براساس گام بعدی ترسیم کنید):
    Dear Dr./ Professor. X

Thank you very much Dr. ...., for your useful instructions and considering my application as well. I appreciate your promising response and would like to inform you that I am now gathering essential documents to apply for ... program / university of X for this Jan/ nextFall2016?...by ....., II will contact you and update you with my status once I am about to send the application. .

Please let me know whether you require any further information and I will send you as soon as possible.
    Sincerely Yours
    Your Name
    در مورد تدارم ارتباط بهتر است اینکار با فاصله زمانی مناسب و با دلایل قانع کننده از جهت ضرورت تماس یا مکاتبه از سوی شما پیگیری شود
    موفق باشید

ویرایش توسط gbahrein : August 28th, 2015 در ساعت 10:44 PM
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام
    می خوام به استادی با سطح علمی بالا در رشته تخصصیم ایمیل بزنم اما نمی دونم چه طور سطح بالای کار خودم رو نشون بدم.

به طور خاص عرض می کنم من بهترین شاگرد استادم بودم و استادم هم یکی از آخرین شاگردان معروفترین و کاردرست ترین استادا ی آمریکا در رشته ام.
    حالا می خواهم بدونم آیا باید تو کاور لترم بگم که من شاگرد فلانی بودم که اون هم شاگرد فلانی بوده؟
    آیا با این کار استاد فکر نمی کنه که من از خودم حرفی برا گفتن ندارم و فقط به اسم اکتفا می کنم؟

با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط h73_mah73 نمایش پست ها
    سلام
    می خوام به استادی با سطح علمی بالا در رشته تخصصیم ایمیل بزنم اما نمی دونم چه طور سطح بالای کار خودم رو نشون بدم.

به طور خاص عرض می کنم من بهترین شاگرد استادم بودم و استادم هم یکی از آخرین شاگردان معروفترین و کاردرست ترین استادا ی آمریکا در رشته ام.
    حالا می خواهم بدونم آیا باید تو کاور لترم بگم که من شاگرد فلانی بودم که اون هم شاگرد فلانی بوده؟
    آیا با این کار استاد فکر نمی کنه که من از خودم حرفی برا گفتن ندارم و فقط به اسم اکتفا می کنم؟

با تشکر

اگر استادتان فرد شناخته شده ای است یا مثلا خود یکی از دانشجویان برجسته استاد بسیار شناخته شده ای هستند(که در این صورت باید آن فرد در حد بین المللی مطرح باشند) می توانید این مطلب را در رزومه یا کاورلتر درج کنید ولی هایلایت و فکوس کردن زیاد روی آن توصیه نمی شود.(درحد اشاره)
    می توانید این مطلب را به صورت غیر مستقیم در شرح مثلا موضوع تحقیقاتیان به نحوی که این حس به مخاطب منتقل نشود که شما در حال القا چنین تصوری که استاد شما دارای چنین سوابقی است، هستید مساله را مطرح کنید به گونه ای که در راستی توصیف وضعیت خودتان باشد.
    مثلا در شرح موضوع تحقیقاتیان جایی عنوان میکنید: "... موضوع کار اینجانب به طور کلی کار بر روی .... با تاکید بر..... به روش... بوده است. اکستنشن موضوع تحقیقاتی به نام....... که استاد راهنمای اینجانب مثلا با فلان استاد مطرح در فلان دانشگاه در .... سال با این مشخصات اولیه بر روی آن کارهای.... را انجام دادند." یا مسایلی از این دست. البته اگر چنین تشابه ساختاری و تحقیقی وجود ندارد زمینه ای دیگر را می توانید به نحوی که کار شما را به آن استاد مربوطه اگر مثلا هنوز بازنشسته نشدند نشان دهد استفاده کنید.
    مثلا" اینکه در خلال این تحقیق از راهنماییهای کلی و نظر فلان استاد مطرح که استاد استادراهنمای شما در فلان تاریخ و فلان جا بودند استفاده شده است" اگر البته چنین اجازه ای یا کلیتی بوده.
    به هرحال موضوع اینسنتکه بتوانید به نحو غیر مستقیم از این قابلیت استفاده کنید که موثر است. عنوان مستقیم آن برعکس این شکل، چندان تاثیر مثبتی به ویژه اگر هایلایت شده باشد به مخاطب القا نخواهد نمود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام دوستان
    به اساتیدی که یک بار ایمیل زدیم و جواب ندادن، دوباره ایمیل بزنیم بهتره؟ همون متن ایمیل اولی بفرستیم؟ چی بنویسیم تو ایمیل دومی؟ خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehran1986 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سلام

اگر جوابی نگرفتید، تغییر محتوا لازم نیست...
    مهم زمان ارسال مجدد هست... اینکه بدونید اگر استاد رفته به sabbatical به vacation یا ...، بی دلیل ایمیل رو مجددا resend نکنید... چون اصلا اون رو هنوز ندیده که بخواد جواب بده یا نده!...
    در غیر اینصورت بد نیست بعد از یک یا دو هفته مجددا ایمیل رو ارسال بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

موقع تماس با استاد، gpa رو چطوری باید وارد کنیم؟ از 20 یا از 4 ؟
    ممنون