صفحه 452 از 589 نخستنخست ... 352402442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462502552 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,511 تا 4,520 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Junior Member bousherpeyman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civil engineering - lian institute of higher education

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط sohrab1789 نمایش پست ها
    سلام
    در ايميل به نظر شماميشه در مورد يكي از مقالات استاد حرف زد
    مثلا گفت اين مقاله خوندم خيلي جذاب بود و ميشه مثلا با اين روش (كه جزو كارهاي من است) اين كار توسعه داد و پيگيري كرد .
    به نظرتون ايراد داره؟
    به نظر من 1- بستگی به استاد داره و 2- میزان تخصص و دانش شما - اینکه در مورد مقاله استاد نظر بدید به همان اندازه که خوبه بد هم میتونه باشه . بهتره همه جوانب رو درنظر بگیرید.
    موفق باشید
    1- تاریخ و ساعت ثبت نام لاتاری DV2017 : شنبه OCTOBER 10, 2015 - ساعت 12:10 PM ----- نتیجه DV2017 : متاسفانه انتخاب نشدم
    2- تاریخ و ساعت ثبت نام لاتاری DV2018 : ----- نتیجه DV2018 : ?

Junior Member

سلام دوستان
    راهنمایی فوری لازم دارم
    میخوام با استادی مکاتبه کنم که فیلد کاریش متفاوت از سابقه تحقیقاتی منه ولی من علاقه دارم که وارد زمینه کاری استاد شم
    لطفا راهنمایی کنید چه چیزهایی رو در ایمیلم باید بگنجونم تا نظر استاد رو جلب کنم؟؟
    چندتا از مقاله های اخیرش تو اون زمینه رو خوندم، بگم که مقاله هاش رو خوندم و علاقه مند شدم جواب میده؟

و چه موارد دیگه ای مهمه بنظر و بر اساس تجربه تون باید گفته بشه؟
    خیلی ممنون

Member AitUniversity آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Inspection, Petroleum University of Technology

سلام
    دوستان، استادی در دانشگاه اهایو اوکی اولیه رو گرفتم، الان میخام برای کنفرانسی در آلمان که دقیقا مرتبط با زمینه کاری ایشون مقاله بدم، قبلش میخام نظرشون در مورد موضوعات ب روز بدونم و اینکه آیا امکان همکاری وجود داره یا خیر؟

ممکنه دوستان راهنمایی کنن چی بنویسم با چه عنوانی؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ghasedak84 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    راهنمایی فوری لازم دارم
    میخوام با استادی مکاتبه کنم که فیلد کاریش متفاوت از سابقه تحقیقاتی منه ولی من علاقه دارم که وارد زمینه کاری استاد شم
    لطفا راهنمایی کنید چه چیزهایی رو در ایمیلم باید بگنجونم تا نظر استاد رو جلب کنم؟؟
    چندتا از مقاله های اخیرش تو اون زمینه رو خوندم، بگم که مقاله هاش رو خوندم و علاقه مند شدم جواب میده؟

و چه موارد دیگه ای مهمه بنظر و بر اساس تجربه تون باید گفته بشه؟
    خیلی ممنون
    دوست عزیز
    من پیشنهاد شخصیم رو میدم. حتما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    شما بهتره همون واضح و ساده به موضوع و زمینه کاری ایشون ابراز علاقه کنید
    بگید که مقاله هاشونو خوندید و دلتون میخواد برای ادامه تحصیلتون توی این زمینه وقت بذارید و کار کنید
    با خوندن مقاله هاشونو انگیزه پیدا کردید و خیلی به موضوعات مطرح شده هیجان زده و علاقه مند هستین و...
    میتونید بگید خودتون چند وقتیه که literature Review رو در اون زمینه شروع کردید و دارید در اون حوزه مطالعه میکنید (این مورد مهمه و نکته مثبتی به حساب میاد براتون)
    اگه ایده ای هم دارید میتونید به استاد بگید
    ببینید اگه میتونید بین این موضوعات و موضوعات قبلی که کار کردید شباهت هایی هر چند کم پیدا کنید هم خوب میشه
    ببینید مثال میزنم شما توی مقطع قبلی کدنویسی داشتید و روی طراحی پیچ کار کردید
    حالا میخوایید روی جزبان خون توی رگ ها کار کنید و بازم نیاز به کدنویسی دارید پس این "کدنویسی" و مهارت شما دراون، نقطه مشترک به حساب میاد با اینکه موضوعات کاملا متفاوت هستند
    پیدا کردن این نکات مثبت میتونه کمکتون کنه
    یا فرض کنیم اون زمینه کاری به ریاضیات قوی نیاز داره و شما توی ریاضیات و فرمولیشن قوی هستین و ....

میتونید موارد زیر رو هم بگید که خودتون دارید روی اون موضوعات کار میکنید و الان توی مراحل اولیه و مطالعات عمومی هستید
    یا میخوایید برای فلان کنفرانس اینده توی همون زمینه کاری رو آماده کنید
    یا اینکه اگه قرار باشه ادامه تحصیل بدید میخوایید توی همون فیلد باشه
    حالا مثلا فرض کنیم فیلد بایو باشه. شما میتونید نکات مثبت اون رو هم که باعث انگیزه تون شده توضیح بدید (البته خیلی خلاصه و واضح) چون متن ایمیل با Motivation letter تون فرق میکنه و میتونید توی نامه انگیزه تون بیشتر این نکته هایی که باعث انگیزه تون شده رو Bold کنید (مثلا تاثیر مستقیم علم بایو روی زندگی انسان ها، کمک به نسل آینده و ...چیزهایی ازین دست----البته بایو رو کاملا مثال زدم! منظورم کلی بود)

موفق باشید

سلام دوستان
    راهنمایی میخواستم ... چون در زمینه ایمیل به اساتید کاملا تازه کارم و قصد دارم که اولین ایمیلم رو به اولین استاد بزنم!

من برای رشته مورد نظرم (اینوایرومنتال دیزاین) لسیت اساتید رو پیدا کردم و از بین اونا موضوعات تحقیق 4-5 نفرشون برام جالب بود. حالا سوالم اینه که:
    1- در مورد یه موضوع یکسان اگه به چند تاشون ایمیل بزنم و ابراز علاقه مندی کنم اشکال داره؟ یا حتما باید به یک نفر ایمیل زد؟
    2- میشه من توی ایمیلم به یک استاد بگم به بیش از یک زمینه کاری اون استاد علاقه مندم؟

خیلی برام مهمه که بتونم جواب مثبت بگیرم و نمیخوام گند بزنم ... ممنون میشم کمکم کنید
    موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Ilaria نمایش پست ها
    سلام دوستان
    راهنمایی میخواستم ... چون در زمینه ایمیل به اساتید کاملا تازه کارم و قصد دارم که اولین ایمیلم رو به اولین استاد بزنم!

من برای رشته مورد نظرم (اینوایرومنتال دیزاین) لسیت اساتید رو پیدا کردم و از بین اونا موضوعات تحقیق 4-5 نفرشون برام جالب بود. حالا سوالم اینه که:
    1- در مورد یه موضوع یکسان اگه به چند تاشون ایمیل بزنم و ابراز علاقه مندی کنم اشکال داره؟ یا حتما باید به یک نفر ایمیل زد؟
    2- میشه من توی ایمیلم به یک استاد بگم به بیش از یک زمینه کاری اون استاد علاقه مندم؟

خیلی برام مهمه که بتونم جواب مثبت بگیرم و نمیخوام گند بزنم ... ممنون میشم کمکم کنید
    موفق باشید

دوست عزیز
    1. اگه استادهای توی یه دانشگاه و دپارتمان هستند معمولا نباید به صورت همزمان باهاشون در ارتباط باشید چون ممکنه توی تیم های حقیقاتی مشترک باشن و این ارتباط همزمان براتون نکته منفی میشه وشانستون رو کاهش میده. به نظرم باید استادها رو بر طبق رزومه و علاقه مندی های خودتون و ایشون ، اولویت بندی کنید. بر طبق اولویت ایمیل بزنید و اگه از ایتادی جوابی نگرفتید مثلا تا 2 یا 3 هفته (حتی در مواردی ممکنه نیاز به تکرار ایمیل باشه) بعد برید سراغ استاد بعدی توی همون دپارتمان. اگه استاد ها توی دانشگاه های متفاوتی هستند که خب ایرادی نداره و همه ما همین کارو میکردیم و میکنیم

2. آره میشه بگید. مشکلی نداره. شما میتونید به پروژه های مختلف استاد با توجه به توانایی و رزومه تون ابراز علاقه کنید. ولی خیلی گستردگی و محدوده باز علاقه به زمینه های مختلف اونم توی بحث های اکادمیک خیلی جالب نیست و ریسرچر بودن و حرفه ای بودن شما رو تا حدی زیر سوال میبره. ولی توی محدوده های نزدیک با زمینه های مشترک به نظرم هیچ عیبی نداره. من ممکنه به طراحی مخازن علاقه مند باشم ممکنه به طراحی بازوی مکانیکی هم علاقه مند باشم و اینا بک گراندهای مشترکی دارن حتی با تفاوت زیادشون در تایتل ها.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    1. اگه استادهای توی یه دانشگاه و دپارتمان هستند معمولا نباید به صورت همزمان باهاشون در ارتباط باشید چون ممکنه توی تیم های حقیقاتی مشترک باشن و این ارتباط همزمان براتون نکته منفی میشه وشانستون رو کاهش میده. به نظرم باید استادها رو بر طبق رزومه و علاقه مندی های خودتون و ایشون ، اولویت بندی کنید. بر طبق اولویت ایمیل بزنید و اگه از ایتادی جوابی نگرفتید مثلا تا 2 یا 3 هفته (حتی در مواردی ممکنه نیاز به تکرار ایمیل باشه) بعد برید سراغ استاد بعدی توی همون دپارتمان. اگه استاد ها توی دانشگاه های متفاوتی هستند که خب ایرادی نداره و همه ما همین کارو میکردیم و میکنیم

2. آره میشه بگید. مشکلی نداره. شما میتونید به پروژه های مختلف استاد با توجه به توانایی و رزومه تون ابراز علاقه کنید. ولی خیلی گستردگی و محدوده باز علاقه به زمینه های مختلف اونم توی بحث های اکادمیک خیلی جالب نیست و ریسرچر بودن و حرفه ای بودن شما رو تا حدی زیر سوال میبره. ولی توی محدوده های نزدیک با زمینه های مشترک به نظرم هیچ عیبی نداره. من ممکنه به طراحی مخازن علاقه مند باشم ممکنه به طراحی بازوی مکانیکی هم علاقه مند باشم و اینا بک گراندهای مشترکی دارن حتی با تفاوت زیادشون در تایتل ها.

موفق باشید
    ممنونم از پاسختون
    حالا اگه به دو تا استاد از ی دپارتمان همزمان ایمیل بزنم ولی فیلد کاری متفاوتی باشه چی؟ اینم ایراد داره؟ یا حتما باید یکی یکی اساتید رو رفت سراغ ایمیلشون؟
    سپاسگزارم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Ilaria نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون
    حالا اگه به دو تا استاد از ی دپارتمان همزمان ایمیل بزنم ولی فیلد کاری متفاوتی باشه چی؟ اینم ایراد داره؟ یا حتما باید یکی یکی اساتید رو رفت سراغ ایمیلشون؟
    سپاسگزارم

دوست عزیز
    ایرادی که نداره کلا
    من فقط عرضم این بود که ممکنه توی تیم های تحقیقاتی مشترکی باشن
    اگه اینجوری نیست و میدونید کلا فیلدشون از هم جداست خب میتونید ایمیل بزنید
    هرچند اینی که شما به دو استاد با دو فیلد متفاوت هم ایمیل میزنید یه جوریه! یعنی اینکه زمینه کاری شما به هر دو استاد میخوره ؟! یعنی شما هم توی دو زمینه متفاوت کار کردید همزمان؟
    چون میدونید، منظورم اینه که خب ارتباط با استادهایی که زمینه کاری مشترکی با شما ندارن معمولا به جایی نمیرسه
    و این زمینه های کاری و علایق اکادمیک مشترکه که شما و یه استاد رو به هم میرسونه

موفق باشید

Member sariii آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

سلام دوستان
    لطفا نظرتونو راجع به جوابی که برای این ایمیل آماده کردم بگید

Hi saria,

Thank you for your interest in my research program. The selection process is actually a pretty challenging one with several steps so please be patient as we go through each.

The first step is to determine if there is sufficient overlap in our interest. Can I get you to write a one or two page (max) statement of research interest. My current interests primarily lie in the area of privacy but I’m reasonably open in terms of where it is applied or what problem you might be interested in undertaking.

Please let me know, as well, if you have a source of funding external to the university or if you will need support from the University of Calgary.

I look forward to hearing from you,

من جواب ایمیل رو با 10 روز تاخیر دارم میدم ( با این توجیه که مشغول جمع آوری داکیومنت ها و دادن به ترجمه و .. بودم)
    فکر میکنم یکم جوابم خیلی خشکه اگه چیزه دیگه ای لازم داره لطفا اضافه کنید

Dear Dr. X,

I do regretfully, apologize for my delay to reply your recent email, I hope this delay does not affect your view towards my resume.
    Since I was out of home, gathering my documents and finding valid institute to get them translate my documents.
    Sadly I do not have any financial resources to support myself.

please see the SOP I've attached here.

I've got a strong urge to fly, but I've got nowhere to fly to. - Pink Floyd

Junior Member

سلام دوستان دوباره کمک میخواستم ازتون، من یه مدتیه یه همچین ایمیلی میزنم ولی اساتید جواب نمیدن، حتی اساتید دانشگاههای با رنک بسیار پایین. بنظر شما آیا این ایمیل مشکلی داره و اگه داره ایرادش رو هم هم بگید خیلی ممنون میشم
    Dear Prof. xxx,
    I graduated from the University of Tehran, Tehran, Iran, with a M.Sc. degree in Electrical Engineering, xxxx, in 2015. I am considering applying to xxxx for the Fall semester of 2016 and I would be very interested in joining your xxxx lab.
    My M.Sc. thesis was on xxxx. Since, some of the dynamics of this system may take a xxxx form, I have studied some papers on the xxxxx of xxxx systems. During my research I also had the opportunity to study one of your attractive papers entitled "xxxx ". After reading this paper carefully and understanding how you handled xxx systems with time-delay, I got very interested in this kind of systems and the proposed approach.

I have one conference paper in the area of xxxx and another one on xxxx. I also have one submitted journal paper on xxxx. Currently, I am preparing a new conference paper on xxxxx to submit to xxxx.
    I am really interested in your research topics and it would be a great opportunity for me to join your research group as a Ph.D. student. My CV is attached and I would appreciate it if you could take a look at it and let me know whether I have any chance to pursue my Ph.D. under your supervision.
    I look forward to hearing from you.
    Sincerely,