صفحه 456 از 589 نخستنخست ... 356406446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466506556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,551 تا 4,560 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

یه سوال دارم
    بنده میخوام چند روز دیگه به یکی از اساتید دانشگاه bilkent ایمیل بدم. من زمینه ی کاری ایشونو خیلی دوست دارم ولی متاسفانه جز خوندن چند تا مقاله تو اون زمینه کار دیگه ای نکردم که توی ایمیل توضیح بدم بهشون. در ضمن من برای ترم بهار میخوام اپلی کنم و زمان شروع اچلی ها از دهم آذر خواهد بود خیلی ها به من میگند باید ند ماه قبل در تماس باشید. به نظر شما من در مورد تجربه ام توی زمینه ی مورد علاقه ام چی کار باید بکنم؟ ممکنه استاد اصلا توجه نکنه؟ و اینکه چند ماه زودتر ایمیل زدن فایده ای داره یا نه؟
    ممنون از لطفتون پیشاپیش

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nazaninj72 نمایش پست ها
    یه سوال دارم
    بنده میخوام چند روز دیگه به یکی از اساتید دانشگاه bilkent ایمیل بدم. من زمینه ی کاری ایشونو خیلی دوست دارم ولی متاسفانه جز خوندن چند تا مقاله تو اون زمینه کار دیگه ای نکردم که توی ایمیل توضیح بدم بهشون. در ضمن من برای ترم بهار میخوام اپلی کنم و زمان شروع اچلی ها از دهم آذر خواهد بود خیلی ها به من میگند باید ند ماه قبل در تماس باشید. به نظر شما من در مورد تجربه ام توی زمینه ی مورد علاقه ام چی کار باید بکنم؟ ممکنه استاد اصلا توجه نکنه؟ و اینکه چند ماه زودتر ایمیل زدن فایده ای داره یا نه؟
    ممنون از لطفتون پیشاپیش
    اگر فیلد کاری مشابه یا نزدیک است احتمال و امکان جلب نظر استاد منطقی تر است. توجه به این مساله مهم است که در مقطع PhD عموما این زمینه تحقیق ارشد شما از ضریب اهمیت بالایی برخوردار است ولی در مقطع مستر اگر اقدام می فرمایید چندان می تواند کلیدی تلقی نگردد مگر آنکه فیلدها یا رشته کلا متفاوتی باشید که تغییر آن به ویژه برای فاندینگ مشکل است.
    اعلام علت تمایل به کار و یک SOP قوی در صورت پیشرفت مکاتبات می تواند در مقطع دکتری نیز موثر باشد که البته به فیدبکی که از پاسخ یا پاسخهای اولیه استاد می گیرید بستگی دارد.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

دوستان متاسفانه استاد برای من نوشته که موضوعی که برای ریسرچ اعلام کردم شبیه تز مستر هست!! و در جواب اینکه گفته بودم نظرات و پیشنهاداتش رو بگه گفته بود که در تخصصش نیست!!!
    به نظر خودم که خیلی هم بی ربط به کارش نبود ولی کلا خیل یخورد تو ذوقم ... چیکار باید بکنم حالا؟ دیگه به این استاد امیدی نیست؟ اصلا جوابی باید بهش بدم یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Ilaria نمایش پست ها
    دوستان متاسفانه استاد برای من نوشته که موضوعی که برای ریسرچ اعلام کردم شبیه تز مستر هست!! و در جواب اینکه گفته بودم نظرات و پیشنهاداتش رو بگه گفته بود که در تخصصش نیست!!!
    به نظر خودم که خیلی هم بی ربط به کارش نبود ولی کلا خیل یخورد تو ذوقم ... چیکار باید بکنم حالا؟ دیگه به این استاد امیدی نیست؟ اصلا جوابی باید بهش بدم یا نه؟
    بهتره به فکر استاد دیگه ای باشید

Member sariii آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

Dear saria,

Thank you for your interest in my research group. The first step is to apply for admission to
    our PhD program and be accepted. Information regarding how to apply and all related
    materials are available on X University web site (The Graduate College web site).
    Your GRE score is very important and we will use it for admission. Please let me know when your application package is completed
    After your admission to PhD program, I will consider you for my research group.

Best wishes,

Note: It seems to me that you are from Y. I grew up in Y, .

سلام دوباره دوستان
    من یه سوال برام پیش اومده لطفا اگه نظری دارید بگین
    این آخر که یه نوت اضافه کرده ، من می تونم ازش سوال کنم که چطور تشخیص داده ، خیلی برام چالبه آخه اگه از رو فامیلی باشه که چون فامیلی هست که داستان تاریخی پشتش هست باید بدونه که برای Y نیستم :د ی اگر هم از رو ظاهرم تشخیش داده ظاهرم هم شبیه Y ها نیست ، :دی ، ولی واقعا در Y بزرگ شدم ))))
    حالا میخوام بدونم که تا چه حد منم می تونم ضمیمانه برخورد کنم و توضیح بدم براش اصلا آیا چیزی بگم یا نه
    دوستان اگه سوال خنده دار به نظر میاد شرمنده چون ایده ای ندارم که چی باید بگم

I've got a strong urge to fly, but I've got nowhere to fly to. - Pink Floyd

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sariii نمایش پست ها
    Dear saria,

Thank you for your interest in my research group. The first step is to apply for admission to
    our PhD program and be accepted. Information regarding how to apply and all related
    materials are available on X University web site (The Graduate College web site).
    Your GRE score is very important and we will use it for admission. Please let me know when your application package is completed

Best wishes,

سلام دوباره دوستان
    این آخر که یه نوت اضافه کرده ، من می تونم ازش سوال کنم که چطور تشخیص داده ، خیلی برام چالبه آخه اگه از رو فامیلی باشه که چون فامیلی هست که داستان تاریخی پشتش هست باید بدونه که برای Y نیستم :د ی اگر هم از رو ظاهرم تشخیش داده ظاهرم هم شبیه Y ها نیست ، :دی ، ولی واقعا در Y بزرگ شدم ))))
    حالا میخوام بدونم که تا چه حد منم می تونم ضمیمانه برخورد کنم و توضیح بدم براش اصلا آیا چیزی بگم یا نه

دوست عزیز
    چیز خاصی لازم نیست در اون مورد بگید ولی اگه بگید هم مشکلی نداره به نظر من
    میتونید در جواب ایمیل تشکر کنید و بگید که در اولین فرصت اپلای خواهید کرد و خبر تکمیل اپلایتون رو بهشون خواهی داد
    و بگید ازینکه چجوری تشخیص دادن شما اهل Y هستین سورپرایز شدین و ازین تشابه خوشحالید و امیدوارید که شانسی برای ادامه همکاریتون باشه

من نظرم اینه
    حالا باز نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

موفق باشید

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط sariii نمایش پست ها
    Dear saria,

Best wishes,

سلام دوباره دوستان

چون سوالتون در مورد نوت پایین ایمیل بود منم نظرم رو میگم، شما می تونید تشکر کنید و بگید که اپلای خواهید کرد و بعد به ایشون اطلاع میدید و امیدوارید که شانس پذیرش در گروه ریسرچ ایشون رو داشته باشید و در ادامه می تونید بگید که خیلی خوشحال هستید که ایشون در شهر Y متولد شده چون شما هم اگرچه اونجا متولد نشدید ولی زندگی کردید همین!! خیلی امر جالبی نیست توی یه ایمیل آکادمیک خیابونا و کافه های شهر y رو با استاد مرور کنید!!
    به نظر استاد فقط خواسته یه جوری به شما بگه که توجه اش جلب شده و براش جالب بوده که همشهری هستید ولی بیشتر از این نمیشه روی این موضوع مانور داد اونم از طرف اپلیکنت چون واقعاً فکر نکنم معیار گزینش هیچ استادی توی آمریکا همشهری بودن خودش با اپلیکنت باشه!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط drafshin نمایش پست ها
    بهتره به فکر استاد دیگه ای باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ilaria نمایش پست ها
    در ادامه حرف دوست خوبمdrafshin اضافه میکنم که:
    میتونید بهشون جواب بدید و به خاطر وقتشو تشکر کنید و همونطور که دوستمون گفتن به فکر استادهای دیگه ای باشید
    اون تشکر رو واسه این گفتم چون دنیای اکادمیک خیلی کوچیکه و آینده معلوم نیست چی پیش میاد و شما به هر حال شخصیت اکادمیک خودتون رو نشون میدید با اون تشکر

اگه هم جوابی ندین اتفاق بدی نمی افته

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    اگر فیلد کاری مشابه یا نزدیک است احتمال و امکان جلب نظر استاد منطقی تر است. توجه به این مساله مهم است که در مقطع PhD عموما این زمینه تحقیق ارشد شما از ضریب اهمیت بالایی برخوردار است ولی در مقطع مستر اگر اقدام می فرمایید چندان می تواند کلیدی تلقی نگردد مگر آنکه فیلدها یا رشته کلا متفاوتی باشید که تغییر آن به ویژه برای فاندینگ مشکل است.
    اعلام علت تمایل به کار و یک SOP قوی در صورت پیشرفت مکاتبات می تواند در مقطع دکتری نیز موثر باشد که البته به فیدبکی که از پاسخ یا پاسخهای اولیه استاد می گیرید بستگی دارد.
    موفق باشید
    من برای مستر میخوام اقدام کنم ممنون بابت پاسخ ولی راجع به زمانش چیزی نگفتید

پیش فرض پاسخ : نحوه تماس گرفتن با اساتید در مورد RA

با سلام،
    من تاحالا به چهار استاد ایمیل فرستادم که هر چهارتاشون جواب دادند، منتها نمی دونم بعدش باید چی کار کنم! تویِ رشته ی من فاند دست استاد نیست که ازش در خواست فاند کنم! جواب ها شون این شکلیه:

Dear xxxx,

Thank you for your email, and your interest in our program. I would be very happy to work with you on such a project if you end up coming to UIC, or on one of related issues in the xxxxxxxx and/or yyyyyyyyyy. (Of course, your xxxxxxxx interests may shift as you are taking courses before the dissertation phase—but that would be fine too!)

Best wishes,
    xxxx