صفحه 474 از 589 نخستنخست ... 374424464465466467468469470471472473474475476477478479480481482483484524574 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,731 تا 4,740 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط silver_king نمایش پست ها
    با سلام،
    1- آیا نوشتن sop برای اولین ایمیل به استاد الزامیه و ایا باید در خود ایمیل نوشت یا ضمیمه اش کرد؟
    2- آیا معدل را باید دو سال اخر را نوشت یا معدل کل را؟

با تشکر از همگی دوستان
    1. اگر با اروپا تماس میگیرین کار خوبیه که با اولین تماس SOP (با تمرکز روی کارهای استاد مورد نظر) و CV رو اضافه کنین به ایمیل ارسالیتون. در خیلی از موارد توی خود وبسایتشون هم به این نکته اشاره شده و 2. معدل رو من به تدرت توی رزومه های خارجی دیدم که اصلا وارد کنن. حالا یه فرهنگی بین ما ایرانی ها جا افتاده علاقه داریم معدل حتما وارد بشه، حالا به هر نحوی که شده. یکی معدل 4 سالش خوبه معدل کل رو میذاره، یکی دو سال آخرش خوبه اونو میذاره، یکی فقط تو یه درس نمره خوب داشته اونو میذاره ... چشم و هم چشمی خوبی جا افتاده. فقط میخوام بدونین که هیچ حساسیتی روی وارد کردن معدل نیست، اصلا نذارین. دلیلشم اینه به هر حال نمراتشما باید برا متقاضی ارسال بشه. موفق باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط EhsanRezaei نمایش پست ها
    سلام
    من به ده دوازده تا استادای دانشگاه ها ایمیل زدم
    تا الان چهارتاشون گفتن دانشجوی جدید نمیخوان و بقیه کلا جواب ندادن که فکر کنم توی این دو هفته تو تعطیلات بودن
    یکیشون که cv من اتچ نشده بود به ایمیل گفت چیزی اتچ نشده
    دوباره اتچ کردم و فرستادم خبری نشد
    منم دوباره گفتم اگه دریافت نکردین دوباره میفرستم.و سی وی رو دوباره فرستادم
    سریع جواب داد که دریافت کرده و تشکر کرد.ظاهرا تنها استادیه که دانشجو میخواد.چجوری متقاعدش کنم که من رو بپذیره؟
    ایرانی بازی و التماس جواب میده به نظرتون؟
    هیچ کسی با attach کردن رزومه پذیرشی نگرفته، هر استادی هم که رزومه ی شما رو میگیره/نمیگیره لزوما به این معنی نیست که دانشجو میخواد/نمیخواد. اگر به ایرانی بازی (من معنیش رو واقعا نمیدونم یعنی چی) علاقه دارین، به نظرم همون ایران جای خوبی باید براتون باشه. چرا به دردسر بیافتین، خبری اون ور مرزها نیست و بعید میدونم ایرانی بازی (من معنیش رو واقعا نمیدونم یعنی چی) جواب بده. آهان ... متقاعد کردن، سعی کنین با اون چیزی که از لحاظ علمی دارین (من معنیش رو واقعا میدونم یعنی چی) متقاعدش کنین. موفق باشین

Junior Member

سلام دوستان
    برای اولین ایمیل باید چی بگیم؟!؟میشه یه الگوی کلی رسمی از این جور ایمیل های اولیه بگذارید؟!
    کلا به ایمیل ارسالی چه چیز های باید اتچ بشه؟!
    ممنون
    نیست در شهر نگاری که دل ما ببرد...
    بختم ار یار شود رختم از اینجا ببرد...
    به امید موفقیت همه...

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط parnian93 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای اولین ایمیل باید چی بگیم؟!؟میشه یه الگوی کلی رسمی از این جور ایمیل های اولیه بگذارید؟!
    کلا به ایمیل ارسالی چه چیز های باید اتچ بشه؟!
    ممنون
    دوست عزیزم،
    نمیگم همه این چهارصد صفحه رو، ولی یه بیست صفحه بخونین از همین تاپیک، از وسطاش مثلا صفحه 200، دستتون میاد که چی بنویسین. از طرفی میتونین سرچ کنین:
    template-cover letter-PhD
    یا عبارات این چنینی، ولی هرکسی یه نامه مخصوص به خودش آماده میکنه. در نتیجه شمام از تمپلیتها باید فقط الگو بگیرین. باید با سلیقه خودتون بنویسین.
    مثلا من دوست دارم درباره دلیل اینکه از فلان پوزیشن چرا خوشم میاد، یه خط و نیم تو کاور لتترم بنویسم. کس دیگه شاید خوشش نیاد اصلا ازین کار. در نتیجه خودتون باید از تمپلیتها الگو بگیرین و بنویسین کاور لتتر رو.
    عنوان ایمیل چی باشه؟ (سابجکت)، یه تاپیک دیگه تو همین فروم هست که اونو هم سه چهار صفحه از وسط بخونین بهتون ایده میده.
    اتچمنتها: سی وی حتما باید اتتچ بشه. بسته به کشوری که براش اپلای میکنین، باید ریسرچ پروپوزال اتتچ بشه یا نشه. بعضی از دوستان motivation letter رو اتتچ میکنن بعضیا نه.
    درباره هر کدوم اینا تو فروم تاپیک هست.
    شاید از خودتون بپرسین که چرا من همش دارم تاپیک معرفی میکنم و گوگل کردن؟ آیا دوست دارم شما رو معطل کنم و وقتتونو با سرچ کردن بگیرم؟ نه! علت اینکه میگم تاپیک ها رو بخونید، اینه که خودتون رو محدود به تمپلیت یه نفر نکنین. شما باید بیست تا تمپلیت حداقل بخونین، که بعد کاور لتتر خودتونو بنویسین. استادا استاد مسلم تشخیص کاور لتتر تکراری از غیر تکراری و نوآوری شده هستن. وقتی شما خودتون کاور لتترتون و motivation letter رو نویسین، دارین تو همین قدم اول به استاد نشون میدین که همت دارین برای ادامه راه. کلا باید یه کمی سرچ کنین تا یه دیدگاهی نسبت به روند اپلای پیدا کنین، اونوقت اگه سوالی بود دوستان حتما راهنمایی میکنن.
    موفق باشید دوست عزیزم

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member

سلام دوستان کسی هست متن زیر رو واسه من ترجمه کنه. من میخوام یک ایمیل بزنم به یک استاد به شرح زیر:
    تشکر بابت اینکه وقت گذاشتند و با من مصاحبه کردند. خیلی مصاحبه جالبی بود و من نکات زیادی ازش یاد گرفتم در زمینه کارم
    امیدوارم برای شما هم همینطور بوده باشه و راجب به من اطلاعات خوبی کسب کرده باشین.
    در انتها میخواستم در مورد تصمیم شما در مورد فاند احتمالی که مد نظرتون هست اصلاعاتی کسب کنم.

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein284 نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی هست متن زیر رو واسه من ترجمه کنه. من میخوام یک ایمیل بزنم به یک استاد به شرح زیر:
    تشکر بابت اینکه وقت گذاشتند و با من مصاحبه کردند. خیلی مصاحبه جالبی بود و من نکات زیادی ازش یاد گرفتم در زمینه کارم
    امیدوارم برای شما هم همینطور بوده باشه و راجب به من اطلاعات خوبی کسب کرده باشین.
    در انتها میخواستم در مورد تصمیم شما در مورد فاند احتمالی که مد نظرتون هست اصلاعاتی کسب کنم.

Dear Dr. XXX,

Thank you for taking the time to speak with me TODAY, JAN 15 regarding YYYYY. I really enjoyed learning more about the research you have done regarding XYZ so far and will be looking forward to working with you and your team.

I am very keen to be involved in any assistantship position or job you may have available, so please kindly consider me for any teaching, research or graduate assistantship.

Lastly, if you need anything else from me in the meantime, please do not hesitate to contact me via email at EMAIL or via phone at PHONE NUMBER.

Best Regards,
    YOUR NAME

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    software engineering

سلام دوستان

یه استادی به من گفت اپلای کن . الان اپلای کردم بهشون ایمیل بزنم و بگم اپلای کردم و student number من اینه ؟
    به جز student nimber شناسه دیگه ای تو پروفایلم نیست. همین کافیه؟

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

نقل قول نوشته اصلی توسط anil87 نمایش پست ها
    سلام دوستان

یه استادی به من گفت اپلای کن . الان اپلای کردم بهشون ایمیل بزنم و بگم اپلای کردم و student number من اینه ؟
    به جز student nimber شناسه دیگه ای تو پروفایلم نیست. همین کافیه؟
    بله هیچ ضرری نداره. به استاد ایمیل بزنید و اسم و شما اپلیکیشن رو بفرستید و توضیح بدید که درباره ی کارهاش مطالعه کردین و خیلی علاقمند به ریسرچ هاش هستین. و بگید اگر مدرک یا اطلاع دیگه ای لازم داشت حتما ازتون بپرسه.

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

Senior Member kran آواتار ها

دوستان به استادی که بهم گفت اپلای کن اگر ادمیشن گرفتی من میگیرمت. میخام ازش بپرسم میتونم اسمتون رو تو پروسه اپلای بیارم. حالا این ایمیل رو نوشتم اگر فکر میکنید جایش اشتباه است راهنمایم کنید.

ممنون.

Thanks for your recommendations. I hope I will be able to continue my studies under your supervision. I have finished master inXXXXXXXX. My thesis was about XXXXXXXXXX. Whether I can apply for the graduate program by adding your name to my documents as supervision.

ApplyAbroad Veteran
    summer_66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence /Shiraz University

نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    دوستان به استادی که بهم گفت اپلای کن اگر ادمیشن گرفتی من میگیرمت. میخام ازش بپرسم میتونم اسمتون رو تو پروسه اپلای بیارم. حالا این ایمیل رو نوشتم اگر فکر میکنید جایش اشتباه است راهنمایم کنید.

ممنون.

Thanks for your recommendations. I hope I will be able to continue my studies under your supervision. I have finished master inXXXXXXXX. My thesis was about XXXXXXXXXX. Whether I can apply for the graduate program by adding your name to my documents as supervision.
    مگه نمیگید که گفته اگر ادمیژن بگیرید میگیردتون؟ بنابر گفته شما باید شما رو بشناسه! پس "من مستر رو فلان جا بودم و تزم فلان بوده" قضیه اش چیه؟ یعنی بدون اینکه این مطالب رو بدونه بهتون قول داده؟؟؟!!! شگفتا!!!! به هر روی. آیا توصیه های خاصی بهتون کرده بودن که بابتش تشکر کردید؟اگر آره که هیچی ولی اگه نه اون جمله اول رو بر دارید. من باشم این رو مینویسم:
    That would be a great honor to me to spend my PhD studies under your supervision. May I mention your name as my potential advisor in my application file/SOP?

اون متنی که شما نوشتید اشکالات گرامری داره و خیلی تحت الفظیه.به یه نکته ریز دیگه اشاره کنم. سعی کنید به جای thanks از thank you استفاده کنید. اینطوری رسمی تر و مودبانه تره. اگر استاد برای شما از thanks استفاده میکنه حسابش جداست. این قضیه خیلی حساسیت برانگیز نیست اما رعایت بشه به نظرم حرفه ای تره.

موفق باشید
    .If I had my life to live again. I'd make the same mistakes, only sooner

."If you get NO in answer, remember N.O. is "Next Opportunity