صفحه 475 از 589 نخستنخست ... 375425465466467468469470471472473474475476477478479480481482483484485525575 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,741 تا 4,750 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Senior Member kran آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط summer_66 نمایش پست ها
    مگه نمیگید که گفته اگر ادمیژن بگیرید میگیردتون؟ بنابر گفته شما باید شما رو بشناسه! پس "من مستر رو فلان جا بودم و تزم فلان بوده" قضیه اش چیه؟ یعنی بدون اینکه این مطالب رو بدونه بهتون قول داده؟؟؟!!! شگفتا!!!! به هر روی. آیا توصیه های خاصی بهتون کرده بودن که بابتش تشکر کردید؟اگر آره که هیچی ولی اگه نه اون جمله اول رو بر دارید. من باشم این رو مینویسم:
    That would be a great honor to me to spend my PhD studies under your supervision. May I mention your name as my potential advisor in my application file/SOP?

اون متنی که شما نوشتید اشکالات گرامری داره و خیلی تحت الفظیه.به یه نکته ریز دیگه اشاره کنم. سعی کنید به جای thanks از thank you استفاده کنید. اینطوری رسمی تر و مودبانه تره. اگر استاد برای شما از thanks استفاده میکنه حسابش جداست. این قضیه خیلی حساسیت برانگیز نیست اما رعایت بشه به نظرم حرفه ای تره.

موفق باشید
    اخه یه کم اون رشته ای که براش اپلای میکنم با رشته ارشدم متفاوته. (اینو خودشم تو ایمیلش اشاره کرده بود). اونارو گفتم که متوجه بشه خودش دانشجو دکتری داره که رشته ارشدش مثله منه. آره بهم چندتا توصیه کرده بود.

اینم متن ایمیلش:
    I am an affiliate faculty of MII. http://www.mii.vt.edu/ . I am hiring only MII based students. You may apply for the graduate program there. If you are accepted by MII, then, come back to me. I will make a seat for you.
    Good luck.
    ممنون

Senior Member kran آواتار ها

دروود بچه ها

یه استادی در جواب ایمیلم بهم ایمیل زده و گفته که تا پاییز فاند ندارم و من هم میخوام بهش بگم که من میتونم ترم اول رو خودم هزینه میکنم ولی اگه میتونی واسم Tuition wave رو اوکی کن. بعد از اون موقع به بعد که فاند داری بهم فاند کامل بده. این ایمیل اون استاده.
    I may be interested on your profile, but currently I don’t have funding for a new PhD student. Maybe in the fall.

میخام این متن رو براش بفرستم. فقط احساس میکنم مشکلات شدید گرامری دارد. ممنون میشم یکی از دوستان واسم راست وریستش بکند، یا اگه یه متن جالب دیگه ای دارد واسم بنویسه.
    I hope I will be able to take this opportunity to continue my studies under your supervision which will be a great honor for me. I can support my PhD program for one semester, If I will able to get a tuition waving scholarship. Whether you can support me in the next semesters by full-funding?

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    دروود بچه ها

یه استادی در جواب ایمیلم بهم ایمیل زده و گفته که تا پاییز فاند ندارم و من هم میخوام بهش بگم که من میتونم ترم اول رو خودم هزینه میکنم ولی اگه میتونی واسم Tuition wave رو اوکی کن. بعد از اون موقع به بعد که فاند داری بهم فاند کامل بده. این ایمیل اون استاده.
    I may be interested on your profile, but currently I don’t have funding for a new PhD student. Maybe in the fall.

میخام این متن رو براش بفرستم. فقط احساس میکنم مشکلات شدید گرامری دارد. ممنون میشم یکی از دوستان واسم راست وریستش بکند، یا اگه یه متن جالب دیگه ای دارد واسم بنویسه.
    I hope I will be able to take this opportunity to continue my studies under your supervision which will be a great honor for me. I can support my PhD program for one semester, If I will able to get a tuition waving scholarship. Whether you can support me in the next semesters by full-funding?
    طرف میگه پول نداره از کجا بیاره که شهریه شما رو waive کنه؟!

بهرحال، این متن تصحیح شده هست:

I am very keen on continuing my studies under your supervision. I have enough funds to cover my personal expenses for the first semester, is there anyway for the department for waive my tuition?

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical

سلام دوستان

آقا فکر می کنید وقتی رزومه را همراه ایمیلی که به استاد مربوطه می دیم اضافه می کنیم، دیگه لازمه هست نکات رزومه داخل متن ایمیل اضافه بشه؟ چی باید اضافه بشه؟
    مساله اینه که اگه اضافه بشه ایمیل طولانی میشه و اگه اضافه نشه خیلی کوتاه
    در کل فکر می کنید یک ایمیل که برای اولین بار برای معرفی ارسال میشه باید چند تا کلمه داشته باشه؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sds_njf نمایش پست ها
    سلام دوستان

آقا فکر می کنید وقتی رزومه را همراه ایمیلی که به استاد مربوطه می دیم اضافه می کنیم، دیگه لازمه هست نکات رزومه داخل متن ایمیل اضافه بشه؟ چی باید اضافه بشه؟
    مساله اینه که اگه اضافه بشه ایمیل طولانی میشه و اگه اضافه نشه خیلی کوتاه
    در کل فکر می کنید یک ایمیل که برای اولین بار برای معرفی ارسال میشه باید چند تا کلمه داشته باشه؟
    به نظر من حدود 100 تا 200 کلمه، ایمیل شما به عنوان Cover letter هست، بنابراین خودتون رو معرفی کنید (اسم، دانشگاه، رشته و ...)، نکات مهم رزومه رو هایلایت کنید، توضیح بدید هدف ایمیلتون چی هست و چرا شما qualify هستی که با اون استاد کار کنی. رزومه رو هم اتچ کن و بگو اگر سوال دیگه ای داشت باهات تماس بگیره

Junior Member

سلام دوستان
    یکی از اساتید دانشگاه موناش این ایمیلو به من زده:
    Dear Masoud,Thank you for expressing your interest in our group. Your cv looks very impressive.
    Unfortunately there are still restrictions in place for me that make it difficult for me to hire you.
    Given the latest developments and the expected lifting of the embargoes that are currently in place I would hope that this could change in the near future.
    If so I will definitely let you know.
    So sorry that my hands are tied at the moment!
    Best wishes,
    Udo

به نظرتون منظورش همون تحریمهای ایرانه یا محدودیتهای دانشگاه خودشون؟

سلام دوستان، ممنون از وقتی که می زارید، من این متن ایمیل رو با توجه به مطالبی که تو انجمن خوندم آماده کردم، اگه لطف کنین و یک نگاهی بهش بندازین و در صورت نیاز ویرایشش کنین، ممنون میشم. اگر توصیه خاصی دارین باز ممنون میشم که بگین. ضمنا من غیر از مقالاتی که تو این متن پایین نوشتم، 14 تا مقاله در کنفرانس های داخلی و 1 مقاله در ژورنال داخلی دارم،سوالم اینه که آیا، این ها رو هم تو ایمیلم ذکر کنم، یا اینکه لازم نیست و استاد خودش تو CV میبینه.

Dear Professor/ Dr. …………………..

I have obtained my M.Sc. degree in Agricultural Engineering from Ferdowsi University of Mashhad, Iran. I have worked as a project assistant in different projects in …………for four years. I have published five ISI papers in the international journals and also one in the international conference. It is noteworthy that I passed different practical training courses in Iran in 2014 to develop my skills and practical knowledge in “Genetic engineering & Molecular techniques
    ”.

I have found noticeable affinity between my research interest with yours especially in the field of ………. ,So I am really eager to continue my studies under your supervision in …………..institute. I would like to know whether you are going to take any PhD student for fall 2016
    .
    P.S.: My CV is also attached to this email

Sincerely yours,
    Mojtaba
    ویرایش توسط mojtaba_raad : January 21st, 2016 در ساعت 02:09 PM

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud2409 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یکی از اساتید دانشگاه موناش این ایمیلو به من زده:
    Dear Masoud,Thank you for expressing your interest in our group. Your cv looks very impressive.
    Unfortunately there are still restrictions in place for me that make it difficult for me to hire you.
    Given the latest developments and the expected lifting of the embargoes that are currently in place I would hope that this could change in the near future.
    If so I will definitely let you know.
    So sorry that my hands are tied at the moment!
    Best wishes,
    Udo

به نظرتون منظورش همون تحریمهای ایرانه یا محدودیتهای دانشگاه خودشون؟
    هم حدس من اینه که منظورش تحریم علیه ایران هست ولی به نظرم ایمیل بزنید و clarification بخواید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba_raad نمایش پست ها
    سلام دوستان، ممنون از وقتی که می زارید، من این متن ایمیل رو با توجه به مطالبی که تو انجمن خوندم آماده کردم، اگه لطف کنین و یک نگاهی بهش بندازین و در صورت نیاز ویرایشش کنین، ممنون میشم. اگر توصیه خاصی دارین باز ممنون میشم که بگین. ضمنا من غیر از مقالاتی که تو این متن پایین نوشتم، 14 تا مقاله در کنفرانس های داخلی و 1 مقاله در ژورنال داخلی دارم،سوالم اینه که آیا، این ها رو هم تو ایمیلم ذکر کنم، یا اینکه لازم نیست و استاد خودش تو CV میبینه.

Dear Professor/ Dr. …………………..

I have obtained my M.Sc. degree in Agricultural Engineering from Ferdowsi University of Mashhad, Iran. I have worked as a project assistant in different projects in …………for four years. I have published five ISI papers in the international journals and also one in the international conference. It is noteworthy that I passed different practical training courses in Iran in 2014 to develop my skills and practical knowledge in “Genetic engineering & Molecular techniques
    ”.

I have found noticeable affinity between my research interest with yours especially in the field of ………. ,So I am really eager to continue my studies under your supervision in …………..institute. I would like to know whether you are going to take any PhD student for fall 2016
    .
    P.S.: My CV is also attached to this email

Sincerely yours,
    Mojtaba
    در کل ایمیل خوبی هست فقط چند نکته:
    It is noteworthy that I passed different practical training courses such as X and Y in Iran in 2014 to develop

یکم با جزئیات تر باشه بهتره.

و آخر ایمیل جایی که PS دارید رو حذف کنید و به جاش بنویسید:

I have attached my CV to this email. If you have any questions or need anything else please do not hesitate to contact me via email at EMAIL@EMAIL.COM. Thank you for taking the time to review my credentials, and I will be looking forward to hearing from you.

Best Regards,
    Mojtaba LASTNAME

ممنون Gela جان که وقت گذاشتی هم به سوالام جواب دادی و هم متن رو ویرایش کردی، فقط یک سوال دیگه راجع به بقیه مقالاتم پرسیده بودم، که آیا تو متن ایمیل بیارم، یا اینکه استاد تو CV خودش میخونه، که اگر لطف کنین شما یا بقیه دوستان راهنماییم کنن، ممنون میشم.

با تشکر
    مجتبی