صفحه 48 از 589 نخستنخست ... 38394041424344454647484950515253545556575898148548 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

I will be looking for new students to start in Sept 2012. I don't think
    I have money available to start a student in Jan 2012.
    You are welcome to apply, and it looks like your background is very
    relevant to me. It is a little early to send you application now. We
    will be deciding on students for next fall round about March/April next
    year. So the best time to apply would be in early 2012.

بچه ها این هم جزء جواب های تمپلیته یا این که خوب جوابی داده؟ بچه ها تو کانادا می گن که این استادا خیلی با ادب هستند و اگر کسی رو دوست نداشته باشن هم ناامیدش نمی کنن و می گن اپلای کن.
    من بعضی وقتا مرز یه جواب خوب و بد رو تشحیص نمی دهم! می شه لطف کنید نظرتون رو در مورد این بدید؟ و بگید که آیا جزء همون موارد هست که تقریبا اوکی کامل رو از استاد گرفتید و اگر اپلای کنید مطمئنید که دانشگاه کانادایی شما را می پذیره؟ یا نه؟ یا یه چواب عادیه و باز هم هی باید هزار بار بهش ایمیل بدم ببینم منو می خواد یا نه؟
    آیا با این جوابی که این استاده داده، دیگه تقریبا باید مطمئن باشم اگه ارتباطمو باهاش حفظ کنم پذیرم حتمیه یا این که به استادای دیگه ای هم تو اون دانشکده باز ایمیل بدم؟
    دو تا دیگه هستند که به کار من نزدیکه کاراشون.
    نمی دونم اگه به اون ها ایمیل بدم و این یکی بفهمه آیا بده یا نه؟ اگر جوابش اوکی نیست که نباید غیر معقول بیاد به نظرش و اگر هم هست که خوب من نمی دونم کاملا منظورش چیه!

یه سوال دیگه این که من هر جوابی برام میاد دوستان می گن که عادیه یا تمپلیته یا .... و خیلی خوب نیست ولی بد هم نیست! می تونم بپرسم وقتی یه جواب خوب می گیرید دقیقا استاده به چی ها اشاره می کنه که ملت مطمئن می شن که پذیرششون حتمیه؟

ممنونتون

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen12345 نمایش پست ها
    سلام
    بعضی از دوستان توی همین فرم گفتن که از اشاره مستقیم به فاند پرهیز کنید چون استادی که بهش ایمیل می زنید حتما می فهمه که شما نیازمند فاند هستید وگرنه که پروسه طبیعی اپلای را طی می کردید و به اونها ایمیل نمی زدید! برای همین من هم تا حالا توی اشاره کردن به این مسئله اکراه داشتم. ولی با این جواب هایی که از اساتید گرفتم شاید بهتر باشه از این به بعد مستقیما بحث فاند را در میان بذارم. حالا این جمله شما یکم رک و صریح نیست؟! بهشون برنخوره یه وقت؟!

درسته که اساتید می دونند که همه دانشجوها به فاند نیاز دارند، اما این به این معنی نیست که در هر ایمیل و نامه ای این موضوع رو به عنوان موضوع اصلی فرض می کنند.
    مردم این ور آب بسیار رک و ساده و صریح هستند، بیخودی هم از چیزی بدشون یا خوششون نمی آد. اساتید هم هزار تا کار و مشغله دارند. نامه ای که می نویسید باید براش جذاب باشه و حرف اصلی شما رو بزنه. جذابیت رو با رزومه خوب و انگلیسی و متن خوب ایجاد کن، حرفت رو هم راحت بگو.

استاد اگر بتونه به دانشجو پول بده (به هر نحوی) هیچ اکراهی نداره از این کار و ترجیح می ده به کسی کمک کنه که براش مفید باشه. برای رضای خدا که پول نمی دهند، می خواهند پول بدهند شما برید در کنار درسی که می خوانی براش کار کنی، حل تمرین بگذاری، ورقه صحیح کنی، مقاله بنویسی، تو پروژه ها کار کنی، یا هر چی دیگه. پول رو هم از جیبشون نمی دهند که بخواهند خسیس بازی در بیاورند.
    دکتری هم یک دوره سه چهار ساله است، کلی مسائل مالی و کاری داره.

اگر رزومه خوبی داری و خوب می تونی ارتباط داشته باشی، هیچ اکراهی نداشته باش و راحت مسائل مالی رو مطرح کن. بدترین شرایط اینه که استاد نمی تونه بهت کمکی کنه و این موضوع رو بهت می گه. اون وقت می تونی بهش بگی که باز با اینحال می خواهی باهاش کار کنی یا نه.

عضی از دوستان توی همین فرم گفتن که از اشاره مستقیم به فاند پرهیز کنید چون استادی که بهش ایمیل می زنید حتما می فهمه که شما نیازمند فاند هستید وگرنه که پروسه طبیعی اپلای را طی می کردید و به اونها ایمیل نمی زدید!

این موضوع (مثل همه موضوعات دیگه) جهان شمول نیست. توی بسیاری از کشورها و دانشگاه ها شما استاد باید شما رو بشناسه تا پذیرش بدهند. بعضی جاها که اصلا شرط اپلای کردن، داشتن تایید استاد روی اپلیکیشنه. همیشه قبل از ایمیل زدن به طور کامل سایت دانشگاه و اطلاعات مربوط به روش اپلای کردن اون دانشگاه و رشته رو بخون. بروشورهای دوره دکتراشون رو هم بخون تا کامل بدونی می خواهی چی کار کنی. می دونم کار سختیه اما چاره ای نیست. ایمیل زدن کور و تکرار کردن یک ایمیل برای ده ها استاد فقط خسته ات می کنه و بیخودی انتظارت از رسیدن به هدف رو زیاد می کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahideabdolazi نمایش پست ها
    I will be looking for new students to start in Sept 2012. I don't think
    I have money available to start a student in Jan 2012.
    You are welcome to apply, and it looks like your background is very
    relevant to me. It is a little early to send you application now. We
    will be deciding on students for next fall round about March/April next
    year. So the best time to apply would be in early 2012.

بچه ها این هم جزء جواب های تمپلیته یا این که خوب جوابی داده؟ بچه ها تو کانادا می گن که این استادا خیلی با ادب هستند و اگر کسی رو دوست نداشته باشن هم ناامیدش نمی کنن و می گن اپلای کن.
    من بعضی وقتا مرز یه جواب خوب و بد رو تشحیص نمی دهم! می شه لطف کنید نظرتون رو در مورد این بدید؟ و بگید که آیا جزء همون موارد هست که تقریبا اوکی کامل رو از استاد گرفتید و اگر اپلای کنید مطمئنید که دانشگاه کانادایی شما را می پذیره؟ یا نه؟ یا یه چواب عادیه و باز هم هی باید هزار بار بهش ایمیل بدم ببینم منو می خواد یا نه؟
    آیا با این جوابی که این استاده داده، دیگه تقریبا باید مطمئن باشم اگه ارتباطمو باهاش حفظ کنم پذیرم حتمیه یا این که به استادای دیگه ای هم تو اون دانشکده باز ایمیل بدم؟
    دو تا دیگه هستند که به کار من نزدیکه کاراشون.
    نمی دونم اگه به اون ها ایمیل بدم و این یکی بفهمه آیا بده یا نه؟ اگر جوابش اوکی نیست که نباید غیر معقول بیاد به نظرش و اگر هم هست که خوب من نمی دونم کاملا منظورش چیه!

یه سوال دیگه این که من هر جوابی برام میاد دوستان می گن که عادیه یا تمپلیته یا .... و خیلی خوب نیست ولی بد هم نیست! می تونم بپرسم وقتی یه جواب خوب می گیرید دقیقا استاده به چی ها اشاره می کنه که ملت مطمئن می شن که پذیرششون حتمیه؟

ممنونتون
    چرا نگران تمپلیت بودن هستی؟ اگر لباس هم بخواهی بخری از پشت ویترین و با نظر اول نمی گی این دیگه آخرشه و باید اینو گرفت. حالا استاد می خواهد دانشجو بگیره، چه جوری از ایمیل اول تصمیم بگیره به شما پذیرش بده یا نه. خب طبیعیه که راهنماییت می کنه و می گه که اپلای کن، (مثل اینکه شما می ری تو فروشگاه تا اون لباس رو بگیری دستت و جنسش رو بسنجی) بعد که همه اپلیکیشن ها رو دید تصمیم می گیره که به شما پذیرش بدهند یا نه (بعد از دیدن ده تا لباس خوب، مناسب ترینش رو می خری).
    هیچ وقت هم نمی گن که تو دیگه خیالت راحت، بهت پذیرش می دم، برو چمدونت رو ببند. تا رسیدن نامه پذیرش باز نمی تونی مطمئن باشی.

کلا بیخیال تمپلیت بودن شو، اگر استاد برات نامه صد صفحه ای اختصاصی هم بنویسه باز دلیلی بر پذیرشت نیست. با تمپلیت گرفتن هم احتمال پذیرشت کم نمی شه.

براساس سطح رزومه ات بگرد دنبال دانشگاه های مناسب (دانشگاه های یک کم بهتر و یک کم بدتر از سطح رزومه ات). براساس روش اپلای کردن دانشگاه ها مسیرت رو ادامه بده و با اساتید هم در ارتباط باش. اهمیتی هم به تمپلیت بودن نده. آخرش به نتیجه خوبی می رسی، مطمئن باش.

سلام به دوستان
    من دو ماهی هست که شروع کردم به اپلای کردن، دارم سعی میکنم به اساتید ایمیل بزنم، ایمیلی که برای همه فروارد میکنم رو هم همین فروم با همکاری دوستان ساختم اما نمیدونم چرا هیچ استادی جوابمو نمیده؟ حداقل به 100 تا استاد تا حالا تو گوشه و کنار اروپا ایمیل زدم ولی هیچ جوابی نگرفتم. نامه رو براتون زیر صفحه مینویسم ببینید شاید اشکال از اونه؟ راستی رزومم هم به این شکله که: معدل لیسانس 14/2 ، معدل فوق 16/24، فارغ التحصیل از دانشگاه صنعتی شاهرود در رشته مهندسی مکانیک، 1 آس اس آی چاپ شده، 1 آس اس آی ریوایز خورده(احتمالاً پذیرش تا چند وقت دیگه)، دو آی اس آی توی مرحله داوری، 2 کنفرانس بین المللی و 4 کنفرانس داخلی. مدرک زبان هم ندارم که میخوام امتحان بدم ولی مطمئنم بیشتر از 6 نمیشم(آیلتس). اصلاً شانسی دارم یا نه؟ برای دانشگاههایی از کدوم رنکینگ و کدوم کشور میتونم بیشتر امیدواز باشم برای فاند گرفتن؟

Dear Professor?????????
    I'm a holder of master degree in Mechanical Engineering from Shahrod University (GPA: 16.24/20) .
    My thesis title was: “design a solar system for a typical CGS station in Mazandaran to prevent gas hydrat forming” and I have some paper which are listed as below:

1.
    Feasibility of employing Solar energy in Natural Gas Pressure Drop Stations (published in journal of Energy Institue)
    2.
    Improving Khangiran Gas Turbine Efficiency by Two Standards and One Novel Inlet Air Cooling Method (under review by journal of Energy Conversion)

3. Thermo-Economic Analysis for Application Solar energy to reducing Natural Gas Consuming in CGS Stations of Iran(under review by journal of Renewable & Sustainable Energy)
    4.
    Improving Application of CGS Stations With Uncontrollable Line heaters by Solar Heater System (under review by Journal of Solar Energy)

Also, I have some other international and Persian conference papers. (listed in my CV).
    Since I found your research areas the closest to my interests and background, I'm so interested to work under your supervision. Therefore, I would be grateful if you could assess my abilities through my CV and inform me if you could grant me the working under your supervision.

Thank you in advance for your consideration. I'm looking forward to hearing from you.
    Best Regard,

ویرایش توسط sahand_a : August 20th, 2011 در ساعت 02:30 AM دلیل: پاک کردن فضای خالی‌!

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    چرا نگران تمپلیت بودن هستی؟ اگر لباس هم بخواهی بخری از پشت ویترین و با نظر اول نمی گی این دیگه آخرشه و باید اینو گرفت. حالا استاد می خواهد دانشجو بگیره، چه جوری از ایمیل اول تصمیم بگیره به شما پذیرش بده یا نه. خب طبیعیه که راهنماییت می کنه و می گه که اپلای کن، (مثل اینکه شما می ری تو فروشگاه تا اون لباس رو بگیری دستت و جنسش رو بسنجی) بعد که همه اپلیکیشن ها رو دید تصمیم می گیره که به شما پذیرش بدهند یا نه (بعد از دیدن ده تا لباس خوب، مناسب ترینش رو می خری).
    هیچ وقت هم نمی گن که تو دیگه خیالت راحت، بهت پذیرش می دم، برو چمدونت رو ببند. تا رسیدن نامه پذیرش باز نمی تونی مطمئن باشی.

کلا بیخیال تمپلیت بودن شو، اگر استاد برات نامه صد صفحه ای اختصاصی هم بنویسه باز دلیلی بر پذیرشت نیست. با تمپلیت گرفتن هم احتمال پذیرشت کم نمی شه.

براساس سطح رزومه ات بگرد دنبال دانشگاه های مناسب (دانشگاه های یک کم بهتر و یک کم بدتر از سطح رزومه ات). براساس روش اپلای کردن دانشگاه ها مسیرت رو ادامه بده و با اساتید هم در ارتباط باش. اهمیتی هم به تمپلیت بودن نده. آخرش به نتیجه خوبی می رسی، مطمئن باش.

ممنون.
    من به همین استاده ایمیل زده بودم و گفته بودم نمره زبانم فلانه. اگر بده بگو تا برم دوباره بدم. بعد دو روز یه منشی از تو همون دپارتمان میل زده که نمره زبانت باید اینقده باشه. یعنی استاده با منشی هه هماهنگ کرده بود تا به من بگه.
    خیلی کار بدی کردم از استاده پرسیدم؟ این که به منشی هه کفته یعنی می خواسته هوا منو داشته باشه یا یه کار آکادمیک مهربون ماننده که کرده؟

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mani.koohsar نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    من دو ماهی هست که شروع کردم به اپلای کردن، دارم سعی میکنم به اساتید ایمیل بزنم، ایمیلی که برای همه فروارد میکنم رو هم همین فروم با همکاری دوستان ساختم اما نمیدونم چرا هیچ استادی جوابمو نمیده؟ حداقل به 100 تا استاد تا حالا تو گوشه و کنار اروپا ایمیل زدم ولی هیچ جوابی نگرفتم. نامه رو براتون زیر صفحه مینویسم ببینید شاید اشکال از اونه؟ راستی رزومم هم به این شکله که: معدل لیسانس 14/2 ، معدل فوق 16/24، فارغ التحصیل از دانشگاه صنعتی شاهرود در رشته مهندسی مکانیک، 1 آس اس آی چاپ شده، 1 آس اس آی ریوایز خورده(احتمالاً پذیرش تا چند وقت دیگه)، دو آی اس آی توی مرحله داوری، 2 کنفرانس بین المللی و 4 کنفرانس داخلی. مدرک زبان هم ندارم که میخوام امتحان بدم ولی مطمئنم بیشتر از 6 نمیشم(آیلتس). اصلاً شانسی دارم یا نه؟ برای دانشگاههایی از کدوم رنکینگ و کدوم کشور میتونم بیشتر امیدواز باشم برای فاند گرفتن؟

Dear Professor?????????
    I'm a holder of master degree in Mechanical Engineering from Shahrod University (GPA: 16.24/20) .
    My thesis title was: “design a solar system for a typical CGS station in Mazandaran to prevent gas hydrat forming” and I have some paper which are listed as below:

1.
    Feasibility of employing Solar energy in Natural Gas Pressure Drop Stations (published in journal of Energy Institue)
    2.
    Improving Khangiran Gas Turbine Efficiency by Two Standards and One Novel Inlet Air Cooling Method (under review by journal of Energy Conversion)

3. Thermo-Economic Analysis for Application Solar energy to reducing Natural Gas Consuming in CGS Stations of Iran(under review by journal of Renewable & Sustainable Energy)
    4.
    Improving Application of CGS Stations With Uncontrollable Line heaters by Solar Heater System (under review by Journal of Solar Energy)

Also, I have some other international and Persian conference papers. (listed in my CV).
    Since I found your research areas the closest to my interests and background, I'm so interested to work under your supervision. Therefore, I would be grateful if you could assess my abilities through my CV and inform me if you could grant me the working under your supervision.

Thank you in advance for your consideration. I'm looking forward to hearing from you.
    Best Regard,
    کار درستی‌ نیست که مقاله‌هاتون رو در ایمیل بیارید. باید سعی‌ کنید ایمیلتون تا جای ممکن خلاصه باشه. در مورد کاری که کردید توضیح بدید و بگید مثلا مقاله هام که در فلان زمینه هست رو میتونید در رزومه‌ام ببینید.
    لطفا نتایج پذیرش خود را در اینجا وارد کنید.
    با عرض پوزش از پاسخ دادن سوالات در پیام خصوصی معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahideabdolazi نمایش پست ها
    ممنون.
    من به همین استاده ایمیل زده بودم و گفته بودم نمره زبانم فلانه. اگر بده بگو تا برم دوباره بدم. بعد دو روز یه منشی از تو همون دپارتمان میل زده که نمره زبانت باید اینقده باشه. یعنی استاده با منشی هه هماهنگ کرده بود تا به من بگه.
    خیلی کار بدی کردم از استاده پرسیدم؟ این که به منشی هه کفته یعنی می خواسته هوا منو داشته باشه یا یه کار آکادمیک مهربون ماننده که کرده؟
    هيچ كدوم. خب شما ازش پرسيدي نمره زبانم خوبه يا بد. اون بنده خدا هم اين قوانين رو توي ذهنش نگه نمي‌داره كه. ايميلت رو فرستاده به منشي بهش گفته جوابت رو بده. همين. خيلي از اساتيد در جريان قوانين اپلاي كردن نيستند، و به اطلاعاتي كه دارند اطمينان ندارند، چون قوانين ممكنه در هر سال توسط كميته‌هاي مختلفي كه تو دانشگاه دارند تغيير كنه. هميشه همين كار رو مي‌كنند. سوالات جزئي مربوط به قوانين اپلاي رو مي‌دن منشي يا كس ديگه‌اي جواب بده يا لينك صفحه مربوط رو مي‌فرستند كه خودت بخوني.

سلام دوستان

در تماسها فقط با professor تماس بگیریم یا با Assistant Professor م میشه تماس گرفت؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط medal نمایش پست ها
    سلام دوستان

در تماسها فقط با professor تماس بگیریم یا با Assistant Professor م میشه تماس گرفت؟؟
    معلومه که میشه تماس گرفت!!!!!!چرا که نه
    در ارنباط با اساتید گرنت داشتن مهمه نه گرید علمی...درسته که معمولا پرفسور گرنت بالاتری دارد اما استادیار و دانشیار هم دارند
    Professor John Nash:The most important discovery of my life it is only in the mysterious equations of love, that any logical reasons can be found

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط medal نمایش پست ها
    سلام دوستان

با همه professor، associate professor و assistant professor ها میتونید تماس بگیرید.