صفحه 488 از 589 نخستنخست ... 388438478479480481482483484485486487488489490491492493494495496497498538588 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,871 تا 4,880 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

سلام دوستان
    وقت همگی به خیر
    بعد از این همه مدت که درگیر فرایند اپلای بودم، این اولین باریه که وارد قسمت تماس با اساتید میشم، آخه هیچ وقت دنبال گرفتن بورسیه نبودم. ترجیح می دادم که برم و بعد از ترم اول و آشنا شدن با اونجا، واسه بورسیه هم اقدام کنم. در کل منظورم اینه که تقریباً هیچ تجربه ای در این زمینه ندارم. علت اینکه تصمیم گرفتم با استادی تماس بگیرم اینه که در مرحله ی ویزا گیر کردم و با اجازتون همین چند روز پیش واسه بار سوم از ویزای آمریکا رد شدم
    قصد دارم واسه مستر مکانیک ادامه تحصیل بدم
    هدفم از تماس با استادی در دانشگاه اونجا اینه که شرایطتم رو واقعاً بهش بگم، اینکه 3 بار از ویزا رد شدم و در هر مرحله حتی با تغییر برخی شرایط، دوباره رد شدم و تنها شرطی که تغیر نکرد همین فاند بود. قصد دارم بهش بگم که علت مهمش اینجوری که از بقیه ی افراد آشنا در این زمینه پرسیدم اینه که فاندی ندارم و به همین علته که سفارت هر بار میگه هدف شما ادامه تحصیل نیست و ....(همون بند 214). در ضمن، من پذیرشی از دانشگاهی در یه کشور دیگه دارم که ویزای اونجا رو هم دارم و اگه لازم باشه این رو هم مطرح می کنم که من مثلاً این دانشگاه رو خیلی بیشتر دوست دارم و اصرارم بر ویزای آمریکا به این خاطره
    دوستان نظر شما چیه؟ این کار مرسومه اصلاً؟ کلاً احتمال جواب گرفتن هست یا نه؟
    اگه اشکالی نداره که باهاشون مطرح کنم، چه جوری باید گفت؟ بحث بورسیه رو چه جوری باید مطرح کرد؟
    در ضمن اگه پستی مشابه این در پست های قبل وجود داره، عذر میخوام که دوباره مطرح کردم، راستیتش دیگه نایی واسم نمونده که بگردم. قبلاً تاپیک هایی بوده که حتی 200 تا پست داشته و همگی رو می خوندم، ولی دیگه نه انگیزه و نه توانی واسم مونده که دنباله پست مشابه بگردم
    (این سوال رو قبلاً در تاپیکی تقریباً مشابه پرسیدم که جوابی هنوز نگرفتم)
    بسیار ممنـــــــــــــونم از همگی

Junior Member fariba22 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TEFL

سلام به همه
    دوستان میشه لطف کنید و نظرتون رو درباره این متن ایمیل برای بار اول به استاد بفرمایید. ممنون

Dear Dr. X,
    I was graduated from X university, Iran with an MA degree in X as the Summa Cum Laude. During my MA, I have studied some of your books and papers like X. as our course materials. From that time I was interested in topics like X, and decided to continue my studies as a PHD applicant under your supervision and in X University. My MA dissertation title was, X. I also did some researches that matches your areas of interest as well. Here is my CV attached. I would really appreciate you kind reply for any open position.
    Best regards,

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fariba22 نمایش پست ها
    سلام به همه
    دوستان میشه لطف کنید و نظرتون رو درباره این متن ایمیل برای بار اول به استاد بفرمایید. ممنون

Dear Dr. X,
    I was graduated from X university, Iran with an MA degree in X as the Summa Cum Laude. During my MA, I have studied some of your books and papers like X. as our course materials. From that time I was interested in topics like X, and decided to continue my studies as a PHD applicant under your supervision and in X University. My MA dissertation title was, X. I also did some researches that matches your areas of interest as well. Here is my CV attached. I would really appreciate you kind reply for any open position.
    Best regards,
    مگر در ایران چیزی بنام Summa Cum Laude یا بطور کلی honours degree داریم؟ اگر بطور مشخص چنین عبارتی در کارنامه تون ذکر نشده اون جمله رو از متن تون خارج کنید.
    بعدش هم از اول ایمیل تون را با درخواست در مورد اوپن پوزیشن یا فاندینگ شروع کنید و بعد بقیه توضیحات رو بدید.

Junior Member fariba22 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TEFL

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    مگر در ایران چیزی بنام Summa Cum Laude یا بطور کلی honours degree داریم؟ اگر بطور مشخص چنین عبارتی در کارنامه تون ذکر نشده اون جمله رو از متن تون خارج کنید.
    بعدش هم از اول ایمیل تون را با درخواست در مورد اوپن پوزیشن یا فاندینگ شروع کنید و بعد بقیه توضیحات رو بدید.
    مرسی از جوابتون نه ولی این یه اصطلاح هست دیگه... اینطور نیست؟ یعنی بجای اینکه بگم as a top student این رو گفتم. من رشته خودم زبان هست و خواستم برای زیبایی کلام این رو استفاده کنم. حالا اگه معنی بدی داره برش دارم.
    و اینکه مگه همین که ایمیل به استادی می زنیم به معنی درخواست فاند نیست؟ یعنی باید روی این موضوع تاکیید کنم؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

مرسی از جوابتون نه ولی این یه اصطلاح هست دیگه... اینطور نیست؟ یعنی بجای اینکه بگم as a top student این رو گفتم. من رشته خودم زبان هست و خواستم برای زیبایی کلام این رو استفاده کنم. حالا اگه معنی بدی داره برش دارم.
    و اینکه مگه همین که ایمیل به استادی می زنیم به معنی درخواست فاند نیست؟ یعنی باید روی این موضوع تاکیید کنم؟
    ممنون
    نه دوست عزیز این یک اصطلاح نیست. یک عنوان افتخاری خیلی مشخص است که روی مدارک تحصیلی هم بعضا قید میشود. اگر مدرک شما رسما چنین عنوانی ندارد شما از پیش خود نمیتوانید به خودتان این عنوان را بدهید!

مسلما در ابمیل موضوع فاند را مطرح کنید. صرف ایمیل زدن همینجوری لزوما درخواست فاند تلقی نمیشه. دانشجویان کشورهای زیادی هستند که با بورس تحصیلی از کشور خودشون میایند و فاند لازم ندارند.

ApplyAbroad Veteran

ممنون
    نه این قضیه متفاوته با top student بودن. این لقب رو بعضی از دانشگاه ها به کسانی میدن که یکسری requirement ها رو داشته باشند که مهترینش GPA بالاست. مهم اینه که این لقب تو سیستم آموزشی ایران نیست و آوردنش در ایمیل صحیح نیست.

بله باید تاکید کنید، فاند با پذیرش گرفتن متفاوته و بهتره واضح ازش در مورد فاند سوال کنید. البته پرسیدن درباره open position در گروه استاد هم همون معنی رو میده و استادا خودشون معمولا میدونن که وقتی شما ایمبل میزنی و به دنبال پوزیشن هستی برای تحصیلات تکمیلی حتما به دنبال فاند هم هستی. بازهم به نظرم اشاره کنید بهتره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی آب- دانشگاه تهران

سلام متن ایمیلی که من برای استادا فرستاده بودم رو در زیر می نویسم. بازخورد استادا به این متن خیلی خوب بود برای اینکه نوشته بودم کارای شما رو خوندم و مخصوصا از یک مقاله شما خیلی خوشم اومده.
    Dear Professor X,
    I have completed my M.Sc. in the University of Tehran working mainly on Y. During my M.Sc., I have followed your papers and applied some of their results in my thesis specially your recent publication which is about Z. I have done some related works and I have published some of them.
    I am very eager to know your opinion regarding my case in applying to your department for fall 2016 semester. Joining the graduate program at Pennsylvania State University and working under your supervision, gives me a great chance to work and focus on practical areas in this field. Brief information of mine is mentioned below and the complete CV is attached. If you want additional details on my works and goals, I will be happy to answer.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط a747asma نمایش پست ها
    یه سوال / اگه من بخوام برا fall 2017 از شهریور و یا مهر شرو به ایمیل زدن به استادا کنم/ نمره زبان (تافل) ام باید حداکثر تا کی حاضر بشه؟؟ یعنی چه موقع امتحان زبان ام رو بدم که تا زمان مکاتبه با اساتید نمره ام حاضر باشه؟
    وقتی به استاد ایمیل میزنید نیازی به نمره زبان ندارید. نمره زبان رو باید موقع اپلای برای دانشگاه بفرستید.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وقت همگی به خیر
    بعد از این همه مدت که درگیر فرایند اپلای بودم، این اولین باریه که وارد قسمت تماس با اساتید میشم، آخه هیچ وقت دنبال گرفتن بورسیه نبودم. ترجیح می دادم که برم و بعد از ترم اول و آشنا شدن با اونجا، واسه بورسیه هم اقدام کنم. در کل منظورم اینه که تقریباً هیچ تجربه ای در این زمینه ندارم. علت اینکه تصمیم گرفتم با استادی تماس بگیرم اینه که در مرحله ی ویزا گیر کردم و با اجازتون همین چند روز پیش واسه بار سوم از ویزای آمریکا رد شدم
    قصد دارم واسه مستر مکانیک ادامه تحصیل بدم
    هدفم از تماس با استادی در دانشگاه اونجا اینه که شرایطتم رو واقعاً بهش بگم، اینکه 3 بار از ویزا رد شدم و در هر مرحله حتی با تغییر برخی شرایط، دوباره رد شدم و تنها شرطی که تغیر نکرد همین فاند بود. قصد دارم بهش بگم که علت مهمش اینجوری که از بقیه ی افراد آشنا در این زمینه پرسیدم اینه که فاندی ندارم و به همین علته که سفارت هر بار میگه هدف شما ادامه تحصیل نیست و ....(همون بند 214). در ضمن، من پذیرشی از دانشگاهی در یه کشور دیگه دارم که ویزای اونجا رو هم دارم و اگه لازم باشه این رو هم مطرح می کنم که من مثلاً این دانشگاه رو خیلی بیشتر دوست دارم و اصرارم بر ویزای آمریکا به این خاطره
    دوستان نظر شما چیه؟ این کار مرسومه اصلاً؟ کلاً احتمال جواب گرفتن هست یا نه؟
    اگه اشکالی نداره که باهاشون مطرح کنم، چه جوری باید گفت؟ بحث بورسیه رو چه جوری باید مطرح کرد؟
    در ضمن اگه پستی مشابه این در پست های قبل وجود داره، عذر میخوام که دوباره مطرح کردم، راستیتش دیگه نایی واسم نمونده که بگردم. قبلاً تاپیک هایی بوده که حتی 200 تا پست داشته و همگی رو می خوندم، ولی دیگه نه انگیزه و نه توانی واسم مونده که دنباله پست مشابه بگردم
    (این سوال رو قبلاً در تاپیکی تقریباً مشابه پرسیدم که جوابی هنوز نگرفتم)
    بسیار ممنـــــــــــــونم از همگی
    نه به نظرم درست نیست این رویه، جواب نمیده!
    این دیدگاه استاد گیرنده ایمیل شما خواهد بود: "من نمیتونم بیام بدلیل نداشتن فاند پس بهم فاند بده تا بیام و اصلا هم برام مهم نیست ضمینه کاری شما رو چقدر بهش علاقه دارم!"
    شما که الان متوجه اشکال کار خودتون شدید، مثل بقیه دوستان شروع کنید اساتیدی که فکر می کنید ضمینه کاریشون رو دوست دارید پیدا کنید و بهشون ایمیل بزنید و درخواست فاند کنید، و ببینید که اصلا open position در گروهشون هست یا نه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sedaghatdoost نمایش پست ها
    سلام متن ایمیلی که من برای استادا فرستاده بودم رو در زیر می نویسم. بازخورد استادا به این متن خیلی خوب بود برای اینکه نوشته بودم کارای شما رو خوندم و مخصوصا از یک مقاله شما خیلی خوشم اومده.
    Dear Professor X,
    I have completed my M.Sc. in the University of Tehran working mainly on Y. During my M.Sc., I have followed your papers and applied some of their results in my thesis specially your recent publication which is about Z. I have done some related works and I have published some of them.
    I am very eager to know your opinion regarding my case in applying to your department for fall 2016 semester. Joining the graduate program at Pennsylvania State University and working under your supervision, gives me a great chance to work and focus on practical areas in this field. Brief information of mine is mentioned below and the complete CV is attached. If you want additional details on my works and goals, I will be happy to answer.
    سلام ... مرسی برای متنی که گذاشتید من خیلی نیاز داشتم اما خواستم بدونم واقعا مقاله های هر استادی که یهش ایمیل زدید رو خونده بودید؟ یعنی منظورم اینه اگه بخوام از هر استادی که میخوام ایمیل بزنم مقاله بخونم و قسمتهای مربوط به کارم رو در بیارم تا تو ایمیل بنویسم برای هر استاد حداقل یک هفته وقت لازم دارم اینطور نیست؟