صفحه 498 از 589 نخستنخست ... 398448488489490491492493494495496497498499500501502503504505506507508548 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,971 تا 4,980 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط atefehhy نمایش پست ها
    سلام من حدود یک ماه با استادی تماس گرفتم که این جواب رو بهم داده

Dear Atefeh,

Thank you for your message. You are right, our research interests are a good match. What you are sending looks very interesting and the XXX Programme might be right for you. What you need to do is communicate with the programme director and ask about the prerequisites and equivalents (your Master's degree - is it considered to be equivalent to a Canadian degree and would you be accepted straight into the PhD programme?) and then the visa issue. The programme has a number of international students with entry degrees from many countries, so I don't think it should be a problem. I am not in Canada right now and will only return at the beginning of September. After my return I would be happy to talk to whoever may have some questions about your research interests and how very valid they are.

By the way, I had a chance to visit your country last November, albeit briefly. It was a memorable trip to Yazd that confirmed my interrest in the rich cultural heritage of Iran. Unfortunately, I don't speak or read Farsi, but two of my close colleagues do. There is a large Iranian community in Toronto and I don't think you would feel too lonely there during your studies.

من بعد از این ایمیل ازش تشکر کردم و گفتم منتظر میمونم تا بعد از برگشتنش دوباره باهم صحبت کنیم
    حالا سوالم اینه که برای شروع چی بگم و اینکه کی و چطور میتونم در مورد فاند ازش سوال بپرسم؟
    اول بعد برگشت یه سوال ازش کن که یاداوری شه کی هستی بعد خیلی واضح بگو به فاند نیاز داری
    اون هم مطمعن باش میدونه برای چی ایمیل دادی بهش تو قراره بری اونجا براش کار کنی کار هم زیاد ازت میخوان
    یخاطر این تعارف نداره بگو به بورس نیاز دارید آیا میتونه فاند پیدا کنه براتون یا نه

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rojano نمایش پست ها
    والا نمیدونم خوششون بیاد بدون ایمیل زدن برم یا نه. کسی تجربه ای داشته مثل مورد من؟ دوستانم میگن ایمیل بزن وقت بگیر ازشون. واقعا موندم چیکار کنم.دو ساعت پیش به استاد دوره ارشدم تو ایران پیام دادم که لطفا واسم توصیه نامه بنویس. پیامم دیده زحمت نکشیده جواب بده حداقل بگه نمیتونم.اینکه استاد خودم بوده اینطوریه.نمیدونم واقعا اساتید اینجا چجوری خوششون میاد !!!
    اگر استاد خاصی موردنظر تون نیست با رییس تحصیلات تکمیلی دانشکده موردنظرتون تماس بگیرید و یک ایمیل بزنید که علاقمندید به دفترشون مراجعه کنید و در مورد ادامه تحصیل در مقطع دکترا اطلاعات کسب کنید. اگر استاد خاصی موردنظرتونه همین ایمیل رو به استاد بزنید ببینید چی میگن. بدون قرار ملاقات قبلی نروید. ولی در نظر هم داشته باشید که قرار نیست کسی در عرض دو ساعت جواب شما را بده. استادتون کارمند زیردست شما که نیست که تا ایمیل از شما گرفت کار و زندگی اش رو بگذاره و به شما حواب بده. اگر در عرض دو سه روز هم از استاد جواب بگیرید خیلی لطف کرده اند. اگر هم نگرفتید بعد از یکهفته یکبار دیگر ایمیل را تکرار کنید و اگر باز هم جوابی نگرفتید سراغ استاد دیگری بروید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tourism & Hospitality Management at The University of Queensland

[QUOTE=mdr9;2334441]نمونه که پره تو اینترنت سرچ کن فقط
    سعی کن ایمیلت رو کپی نکنی سعی کن از ایمیل های اینرنت ایده بگیری و خودت با توجه به استاد مورد نظر ایمیل بنویسی

Dear [Prof of Interest[ , I'm applying to the PhD program in neuroscience at [University] for fall 2010, and I'm especially interested in your lab. My previous research experience is in [research area], but I am also interested in [neuroendocrinology]. I would like to learn more about your work, particularly your recent paper on [subject of the paper]. My experience working with [developmental stuff] taught me [something relevant to endocrinology], so I am especially intrigued by the connections between the endocrine system and neural development. Is this something that I could explore in a rotation with your lab? Are you currently accepting new graduate students? If you have the time, I would love to discuss this with you by email or by phone (you can reach me at [number]). I am also happy to tell you more about myself and my background, and can provide copies of my CV and transcripts upon request. Thanks for your time, and I hope to hear from you soon! Sincerely, ]your name[/

ممنون از لطفتون

سلام دوستان
    جواب یکی از استادها رو پایین گذاشتم. چون تمایل زیادی دارم با این استاد کار کنم میخوام بهش پیشنهاد بدم که اگه تمایل داره میتونیم یه موضوع تحقیقاتی رو با هم کار کنیم و اگه بعد از اون اوکی شد برای دکترا اپلی کنم. به نظرتون چه جوری بهش بگم؟

thank you for your approach and interest in collaboration. Unfortunately, I cannot offer any financed position. We are consolidating our existing staff with current project applications. It is, at least in ####, very unlikely to get a position on an application basis, because group leaders tend to employ people they already know (internees or former master students) in order to minimise risks in projects. If you bring own funding, it is no problem to perform a PhD at ####, depending on the specific topic also under my guidance, if some formal requirements are fulfilled (you need a certification that you are admitted for PhD studies in your home country).

I hope this information is of value for you and I wish you all the best for your studies and career!

Junior Member

سلام دوستان

از یکی از دوستام که در یکی از دانشگاه های خارج در حال تحصیل هست خواستم که به چندتا از اساتید مدارکم رو نشون بده که اگر بشه منم تو اون دانشگاه تحصیل کنم.
    دوستم گفت که یک ایمیل به استادا بده و از اونا وقت بگیر که من برم مدارکتو به اونا نشون بدم.

خواهشا راهنمایی کنید که من به استادا چی بگم که بتونم نظرشونو جلب کنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اگر استاد خاصی موردنظر تون نیست با رییس تحصیلات تکمیلی دانشکده موردنظرتون تماس بگیرید و یک ایمیل بزنید که علاقمندید به دفترشون مراجعه کنید و در مورد ادامه تحصیل در مقطع دکترا اطلاعات کسب کنید. اگر استاد خاصی موردنظرتونه همین ایمیل رو به استاد بزنید ببینید چی میگن. بدون قرار ملاقات قبلی نروید. ولی در نظر هم داشته باشید که قرار نیست کسی در عرض دو ساعت جواب شما را بده. استادتون کارمند زیردست شما که نیست که تا ایمیل از شما گرفت کار و زندگی اش رو بگذاره و به شما حواب بده. اگر در عرض دو سه روز هم از استاد جواب بگیرید خیلی لطف کرده اند. اگر هم نگرفتید بعد از یکهفته یکبار دیگر ایمیل را تکرار کنید و اگر باز هم جوابی نگرفتید سراغ استاد دیگری بروید.
    ممنونم از راهنماییتون.راستش اصلا انتظار نداشتم ظرف دو ساعت ایشون جواب منو بدن!!! اما این بار اولی نیست که ایشون جواب نمیدن. من فکر میکردم ایشون که رفتار خوبی سر کلاس داشتن و من نمره 19 و 20 از درسهای بسیار سخت ایشون داشتم و خودشون هم دکترا رو خارج از ایران خوندن و این شرایط رو تجربه کردن واسه توصیه نامه این برخورد رو نکنن. الان چند روز میشه که پیام من رو خوندن و جواب ندادن.ما فقط سه تا استاد داشتیم تو دوره ارشد!!!! استاد راهنمای خودمم ایمیل زدم پیداش نمیکنم.هنوز جوابمو نداده. من از کی پس باید توصیه نامه بگیرم؟ میخوام به اساتید دانشگاه تورنتو ایمیل بزنم واسه قرار حضوری, اما نمیدونم رزومه مو اتچ کنم یا نه. خب اگه لازم باشه اتچ کنم باید اسم رفرنس هامو بدم مگه نه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بهشتی - کامپیوتر - سخت افزار

سلام دوستان.
    خیلی از استاد ها در اولین جواب ایمیل می گویند اول اپلای کنید تا بعد مکاتبه را شروع کنیم. برای جواب به این استاد ها من چند گزینه آماده کردم، اگر کسی جواب دیگه ای داره بگه لطفا:
    - ادامه ی ارتباط با استاد با پرسیدن سوالاتی از او.
    - بپرسید می تونید از اسمش تو فرم اپلیکشن به عنوان استادی که می شناسید یا سوپروایزر پیشنهادی بنویسید.
    - بپرسید میشه بیشتر در مورد پروژه هاتون یا مقالات آیندتون بدونم.
    - درخواست قرار اسکایپ
    - یک Research Plan بیشنهادی براش بفرستید.
    ممنون میشم اگر دوستان این جواب ها رو کامل کنند.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    سوالی داشتم اگه میشه راهنماییم کنید.
    من رشته ارشدم طراحی کاربردی هستش و روی کامپوزیت کار کردم.اگه برا دکترا در زمینه پمپ به استادا ایمیل بزنم به توجه به اینکه چند سال سابقه کار در این زمینه هم دارم احتمالش چقدره قبول کنن؟

سلام دوستان من امروز توی یه مهمونی آکادمیک بودم. صحبت تماس دانشجوها با استادا بود یه استادی با لحن تحقیر آمیز می گفت من خیلی از این ایمیلا دریافت می کنم که مشخصه طرف می خواد ویزا بگیره بیاد یه جای بهتر، دلمم می خواد کمکش کنم بیاد نجات پیدا کنه ولی نمی تونم. معیارشم برای تشخیص این نوع ایمیل ها این بود که طرف میگه می خواد روی موضوعاتی کار کنه که استاد اصلا در موردش کار نکرده. حتی از حرفاش این طوری برداشت کردم که ایمیل های مربوط به موضوعاتی که قبلا روش کار کرده رو هم در همین دسته قرار میده. چند نفر دیگه هم کم و بیش باهاش موافق بودن. خلاصه توصیه می کنم قبل از تماس با استادا آخرین مقاله هاشونو بخونید. راضی نشید به چشم پناهنده بهتون نگاه کنن. البته پناهنده شدن لزوما بد یا مایه شرمندگی نیست ولی چیزی نیست که شما دنبالش هستید و اگه شما باشید استاد نیست.

Junior Member

سلام دوستان
    نمی دونم سوالم رو جای درستی می پرسم یا نه؟ ولی به کمک فوری شما نیاز دارم
    یه مورد عجیبی پیش اومده که نمی دونم چکار کنم. من رشته لیسانسم برق بوده و ارشدم فناوری اطلاعات. حالا به یه استادی تو کانادا که از قضا ایرانی هم هست ایمیل زده بودم که ورداشت جواب داد:

Thanks for your email. Please note that our department requires a degree
    comparable to computer science for admission. So, unfortunately, I
    cannot consider your application.

منم ورداشتم یه ایمیل به دپارتمان زدم که این چی میگه؟ اونها هم اول این جواب رو به من دادند:

I am not sure who you talked to and without seeing all of the information I can't even proceed. My recommendation is if you are interested in our program please consider applying in November for the Fall 2017 entrance in.

ولی چند دقیقه بعدش یه ایمیل دیگه به من زدند با این مضمون:

Hello ,

Unfortunately your BSc GPA will reduce your chances of admission . You may have a better chance if you apply to our MSc instead of PhD program.

Our admissions is based on supervisor interest, therefore, I would suggest that you contact potential supervisors and see if anyone is interest in working with you. If you find an interested supervisor then you should apply to our program. .

حالا چیکار کنم به نظرتون؟؟