صفحه 501 از 589 نخستنخست ... 401451491492493494495496497498499500501502503504505506507508509510511551 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,001 تا 5,010 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Senior Member kran آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط jajass نمایش پست ها
    سلام، من برا دکتری مهندسی مکانیک دارم ایمیل میزنم.
    به نظرتون مرسومه که توی ایمیل علاوه بر اون چند خطی که میگیم ما از موضوعتون خوشمون اومده و مثلا تجاربی تو این زمینه داریم که به ... شکله. یه قسمت کوچیکی از ایمیل هم مثلا به شکل زیر اضافه کنیم؟
    a brief resume:
    3 submitted Journal papers
    Ielts: 8 / 9, GRE: Quant: 163, Verbal: 153, Writing 3.5
    اصلا ارزشی داره همچین کاری؟ اصلا این نمره های زبان (یا تعداد مقاله ها) در حدی هست که توجه یه استادی رو جلب کنه؟ یا نکنه بدتر هم میکنه؟
    با تشکر
    با توجه به اینکه نمرات زبانتون برجسته و خوب است، اگر در همین حد کوتا و مختصر باشد، ایرادی بهش نیست. اما توجه داشته باشد نباید متن ایمیل طولانی و خسته کننده بشود چون اساتید در روز ایمیلهای فرواوانی دریافت میکنند.
    نظر شخصی خودم در حد 3 تا 5 خط کافی و واجب فرضی است.

در پناه یزدان
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

Junior Member

دوستان عزیز سلام.

من چند تا سوال دارم که خیلی ذهنمو درگیر کرده.
    1. اونایی که میگن لازم نیست حتما تو زمینه خودتون برای دکترا اپلای کنین راسته؟؟ یعنی اونجا به مشکل بر نمیخورن.
    من رشتم ریاضی و گرایشم انالیزه. حالا اگه بخوام برم هندسه بخونم چه جوریاست؟؟ اخه من دو سال ارشد هندسه نخوندم که.!!!!!

2. دیگه اینکه من هنوز امتحان زبان ندادم اینو چجوری برای استاد بنویسم تو رزومه؟؟؟؟ یا اصلا بهش اشاره نکنم یا بگم مثلا تو فلان تاریخ میخوام امتحان بدم. کدوم بهتره؟؟؟

دوستان لطفا نظراتتون رو بگید.

ممنون.

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    سلام، من همین امروز و فردا میخوام ایمیل زدن رو شروع کنم و یک سوال داشتم.

یه تعدادی از اساتید هستن که من برای انجام دادن تز ارشدم یا از مقاله هاشون ایده گرفتم، یا به نوعی از بخشی از نتایجشون استفاده کردم یا حداقل جزو رفرنس های پایان نامه و بخش literature review بودن به دلیل نزدیکی کارشون با کار من.

در ایمیل زدن به این اساتید، بعد از معرفی و ذکر این مطلب که در فلان زمینه ها باهاش علایق مشترک دارم، میخوام یه جمله اضافه کنم که مطلب بالا رو برسونه. این دو جمله خوبه به نظرتون ؟

برای استادی که از کارش استفاده کردم یا ایده گرفتم:
    In addition, I have used part of the results published in your previous work, “PUBLICATION” (YEAR), in conducting my M.Sc. thesis

برای استادی که کارش جزو رفرنس هام بوده:
    In addition, I have used one of your previous publications, “PUBLICATION” (YEAR), as a reference in my M.Sc. thesis

خیلی ممنون.
    نمی‌دونم اقدام کردید یا چه تصمیمی گرفتید.
    ولی جمله‌ی اول اگه اون مقاله به عنوان رفرنس ذکر نشده باشه، مصداق Plagiarism محسوب می‌شه!

کلاً هم used as a reference مناسب نیست، چون طبق قاعده used یعنی رفرنس!
    به نظرم نیازی به اشاره‌ی این شکلی در هیچ کدوم از دو حالت نیست. فقط پس از اعلام علاقه به زمینه‌ی کاری بگید که تزم هم مرتبط به این مقاله‌ی شما بود.

(اولی مهمه، ولی قسمت دوم زیاد مهم نیست. سخت نگیرید و همین که اشاره کنید خوبه)
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    با توجه به اینکه نمرات زبانتون برجسته و خوب است، اگر در همین حد کوتا و مختصر باشد، ایرادی بهش نیست. اما توجه داشته باشد نباید متن ایمیل طولانی و خسته کننده بشود چون اساتید در روز ایمیلهای فرواوانی دریافت میکنند.
    نظر شخصی خودم در حد 3 تا 5 خط کافی و واجب فرضی است.

در پناه یزدان
    منم سوالم مشابه این دوستمون هست، الان متن ایمیل های من حدود 180 یا ماکسیسمم 200 کلمه است. اوایل خیلی طولانی تر بود حدود 300 و خورده ای کلمه ! آخر ایمیل ها نمره تافل، وضعیت جی ار ای (اینکه میخوام دسامبر امتحان بدم) و 66 کلمه هم توضیح در مورد تز ارشدم میذاشتم. ولی خب پست دوستمون violet11 من رو به شک انداخت و حس کردم ایمیل زیادی داره شلوغ میشه، بنابراین هم از متن ایمیل کم کردم هم این تافل و جی ار ای و توضیح تز رو حذف کردم. توضیح تز رو منتقل کردم به قسمت research projects در cv.

از طرفی من چون معدل هام جالب نیست و مقاله هم یکی دارم که صرفا سابمیت شده (البته به یه ژورنال خیلی معتبر)، بنابراین با خودم میگفتم عملا تنها نکته برجسته رزومه ام در حال حاضر نمره تافل هست (111) پس بهتره علاوه بر cv، تو ایمیل هم اشاره کنم بهش.

حالا نظر شما چیه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنین.
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط imanprs نمایش پست ها
    نمی‌دونم اقدام کردید یا چه تصمیمی گرفتید.
    ولی جمله‌ی اول اگه اون مقاله به عنوان رفرنس ذکر نشده باشه، مصداق Plagiarism محسوب می‌شه!

کلاً هم used as a reference مناسب نیست، چون طبق قاعده used یعنی رفرنس!
    به نظرم نیازی به اشاره‌ی این شکلی در هیچ کدوم از دو حالت نیست. فقط پس از اعلام علاقه به زمینه‌ی کاری بگید که تزم هم مرتبط به این مقاله‌ی شما بود.

(اولی مهمه، ولی قسمت دوم زیاد مهم نیست. سخت نگیرید و همین که اشاره کنید خوبه)

ممنون که با اینکه از این پستم مدت زیادی گذشته بود بازم اهمیت قائل شدین و جواب دادین.

نه در هر دو حالت به عنوان رفرنس استفاده شده، منتها چند تا مقاله هستن که دیگه خیلی خیلی نزدیک بودن به کار من و ایده گرفتم ازشون.

پس با توجه به فرمایش شما، همچین جمله ای خوبه پس از اعلام علاقه به زمینه کاری ؟
    In addition, my M.Sc. thesis was related/closely related to your previously published paper, "PUBLICATION" (YEAR)
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    ممنون که با اینکه از این پستم مدت زیادی گذشته بود بازم اهمیت قائل شدین و جواب دادین.

نه در هر دو حالت به عنوان رفرنس استفاده شده، منتها چند تا مقاله هستن که دیگه خیلی خیلی نزدیک بودن به کار من و ایده گرفتم ازشون.

پس با توجه به فرمایش شما، همچین جمله ای خوبه پس از اعلام علاقه به زمینه کاری ؟
    In addition, my M.Sc. thesis was related/closely related to your previously published paper, "PUBLICATION" (YEAR)
    بله خوبه. در انتهاش بگید که و برای تزم مفید بود یا چیزی شبیه به این که نشون بده صرفاً ارتباط نبوده بهتر هم می‌شه.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

Junior Member

سلام دوستان
    من میخوام Fall 2017 برای PhD اقدام کنم، با توجه به اینکه هنوز دفاع نکردم و آذرماه امتحان تافل و جی آر ای دارم و مقاله ام در حال داوریه و احتمالا تا همون موقع پابلیش میشه، به نظرتون بمونم همون موقع نزدیک ددلاین به استادای مورد نظرم ایمیل بزنم یا اینکه اونموقع دیره و بهتره همین الان با صحبت راجع به زمینه کاری مشترک و... سعی کنم نظرشون جلب کنم و نهایتا براشون توضیح بدم که فلان روز نمرات زبانم میاد و...؟

Junior Member

دوستای خوبم سلام
    من پارسال به یه استادی تو امریکا برای اپلای دکترای ریاضی میل زده بودم و همه چیز خیلی خوب پیش میرفت. حتی چند تا مقاله داده بود که برای کارش اماده بشم و گفته بود اینا رو بخون بیا یه قرار اسکایپ بذاریم. ولی متاسفانه از ادمیشن افیس ریجکت خوشگل گرفتم.
    میخوام دوباره بهش میل بزنم و خوب البته باید خودمو معرفی کنم که من همون پارسالی ام. نمیدونم دقیقا چی تو ایمیل بیارم.
    دوستان میشه یه نمونه ایمیل برام بنویسید. دقیقا نمیدونم چجوری باید دوباره بهش میل بزنم؟؟
    ممنون دوستان.

Junior Member

سلام دوستان
    من پارسال به يه سري از اساتيد كه زمينه تحقيقاتشون مشابه كاراي من بود ايميل زدم كه يه سريشون جوابي ندادن.
    به نظرتون ايرادي داره امسال همون متن ايميلو دوباره براشون بفرستم؟ يا بايد ذكر كنم پارسالم ايميل زدم؟ اصلا يادشون مونده؟
    ممنون

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط blue_dream نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من پارسال به يه سري از اساتيد كه زمينه تحقيقاتشون مشابه كاراي من بود ايميل زدم كه يه سريشون جوابي ندادن.
    به نظرتون ايرادي داره امسال همون متن ايميلو دوباره براشون بفرستم؟ يا بايد ذكر كنم پارسالم ايميل زدم؟ اصلا يادشون مونده؟
    ممنون
    نه از اینجور ایمیل ها زیاد دریافت می کنند نیازی به اشاره مجدد نیست.