صفحه 532 از 589 نخستنخست ... 32432482522523524525526527528529530531532533534535536537538539540541542582 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,311 تا 5,320 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط gholipour2016 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده قبلا به چند استاد ایمیل زده بودم ولی جواب رد بهم دادن که مثلا فعلا پوزیشن خالی ندارن و حتی با بعضی هاشون مصاحبه داشتم که تو مصاحبه پذیرش نگرفتم
    آیا باز هم برای ترم آینده میتونم به همون استادها ایمیل ارسال کنم آیا شانس دریافت پذیرش از آون استادها دارم؟ یا مثلا لازمه ایمیلم رو عوض کنم؟
    لطفا راهنماییم کنید. متشکرم

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

تونستنش رو که بله حتما میتونید باز ایمیل بزنید. چرا نتونید؟! کار خلافی که انجام نمیدید! دارید علاقه مندی علمیتون رو به موضوعی نشون میدید
    ایمیل رو میتونید عوض کنید و حتی میتونید ذکر کنید که : من قبلا هم برای فلان پوزیشن اپلای کردم و این شانس رو نداشتم که پارتی از گروهتون باشم ولی پوزیشن جدید هم برام خیلی جالبه و امیدوارم که براین پوزیشن رزومه من کوالیفای باشه و بتونم عضوی از تیم احقیقاتیتون باشم و .....

یا میتونید بگید که من فلان تاریخ بهتون ایمیل زدم و به زمینه کاریتون علاقه مندم ولی اون موقع پوزیشنی نداشتید و الان که پوزیشن دارید میخواستم دوباره خدمتتون ایمیل بزنم و امیدوارم که این بار رزومه من ......BLAH BLAH BLAH

هرچند که معمولا (و نه همیشه!!) وقتی استادی میگه پوزیشن ندارم محترمانه داره ریجکت میکنه شما رو مگه اینکه بهتون بگه الان پوزیشن ندارم و فلان موقع ممکنه داشته باشم و دوباره بهم ایمیل بزن

خلاصه کنم:

ایمیل زدن شما هیچ ایرادی نداره ولی فکر کنید قبلش که اون استاد کلا از استایل رزومه شما خوشش اومده یا نه. اگه نیومده خب با ایمیل زدن مجدد نه وقت خودتون رو بگیرید و نه اینکه فکر خودتون رو درگیر چیزی کنید که میدونید نشدنیه و وقتتون رو روی موارد مطمین تر بذارید
    درصورت یکه استاد به طور کلی با استایل رزومه ای شما مشکلی نداشته باشه و فقط به دلیل نبود پوزیشن شما رو ریچکت کرده باشه مطمینا شانس اپلای مجدد خواهید داشت
    این مورد رو هم خود شما از نحوه ایمیل استاد و مصاحبه و ... مطمینا فهمیدید که شما مجایید و اون استاد و نظرش کجا...

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

سلام دوستان
    ممنون میشم کسایی که تجربه یا اطلاعاتی دارن منو راهنمایی کنن
    من سال دوم دکتری انصراف دادم و بعضی ها میگن انصراف از تحصیل یه پوئن خیلی منفیه برا اپلای (نمیدونم چقد درسته؟)
    حالا من موندم تو رزومم یا ایمیلم به استادا بگم این موضوع رو یا نه
    به خاطر این من دوس دارم در مورد دکتری بگم که اولا رتبه ۱ کنکور دکتری بودم دوما معدلم خیلی بالا شد فک کنم نفر دوم دوره شدم سوما واحدهایی که پاس کردم خیلی خیلی تو این زمینه ای که میخوام اپلای کنم موثره که منم نمرات بالایی گرفتم
    حالا موندم عطاشو به لقاش ببخشم یا نه؟
    لطفا جواب بدید که دارم دیوونه میشم ������������
    به چند تا استادم ایمیل زدم قبول نکردن

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid39 نمایش پست ها
    یعنی کسی نبود راهنمایی کنه؟؟؟
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو بگیرید

انصراف از دکترا میتونه منفی باشه میتونه خنثی باشه و میتونه در مورادی هم خیلی مثبت باشه!!!
    شما قرار نیست به حرف من و امثال من زندگینامه تون رو عوض کنید وقتی خودتون سال دوم دکترای مملکت بودید

این بسته به نحوه توجیح شما برای کارتون داره و اینی که این پروسه رو چجوری برای استاد مربوطه تون توضیح بدید
    مثلا:

- من دکترا بودم بعد حس کردم نمیتونم و با استادم حال نکردم انصراف دادم!!!! خب معلومه منفیه
    - من دکترا بودم شاگرد اول بودم بعد احساس کردم میتونم تواناییم رو توی یه پروژه دیگه به کار بگیرم چون علاقه مندی علمیم جهتش به سمت فلان مبحث تغییر کرد و با اینکه تصمیم خیلی سختی بود ولی دکترامو انصراف دادم و این چلنج رو پدیرفتم که به دنبال علاقه مندی علمی واقعیم برم و دوباره اپلای کنم. مطمینا دوره هایی که گذروندم منو با یه دانشجو و کاندیدای دکترای تازه کار متفاوت میکنه و من خیلی اماده تر هستم که توی پروژه جدید راحت تر و با دید بهتری جلو برم . با استادم صحبت کردم و نهایتا به این نتیجه رسیدم که ....BLAH BLAH BLAH ......! خب اینم مثبته

این سناریو به خودتون بستگی داره و به این بستگی داره که ادم مقابلتون چجوری بخواد این موضوع رو درک کنه و این ادم به ادم متفاوته
    الگوی خاصی براش وجود نداره که کسی بهتون جواب مشخصی بده
    عطا رو به لقا بخشیدن هم به خودتون بستگی داره که میخوایید این ریسک رو بکنید و توضیح رو بدید یا نمیخوایید

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز

بدی یا خوبی وجود نداره برای این موضوع
    یه استادی ممکنه ازین رفتار احساس بدی پیدا کنه و استادی هم ممکنه اصلا عین خیالش نباشه

من شخصا الان اگه زمان برگرده ترجیح میدم این کار رو نکنم (هرچند یادمه قبلا یه مدتی این کار رو میکردم و بعد بیخیالش شدم) به این دلیل که به هر حال شما ایمیل میزنید...استاد یا رزومه شما رو میبینه یا نمیبینه
    اگه نبینه که خب هیچی داستان تمام شده است و حالا میل ترک هم به شما بگه ایمیلتون دیده نشده یا شده فایده ای نداره
    اگه هم ببینه که خب یا خوشش میاد و بهتون جوابی میده یا خوشش نمیاد به هر دلیلی و جوابی نمیده که بازم فرض کنیم میل ترک خبر بده که ایمیل شما ۲۰ بار خونده شده و شما هنوز جوابی نگرفتید و ....
    منظورم اینه پوینت خاصی توی کل این ماجرا نیست. شما یا جواب مثبتی از استاد خواهید گرفت یا نه
    دیگه باقی داستان و اینی که ایمیل شما ۲۰ بار خونده شده یا ۱۰ بار یا اصلا خونده نشده به نظرم بی دلیله.....

پرو.سه اینه که شما استاد هدفی رو انتخاب میکنید بهشون ایمیل میزنید و توی یه پریود زمانی خاص در صورت جواب نگرفتن ایمیل رو تکرار میکنید و نهایتا توی یه بازه زمانی دیگه (مثلا سمستر جدید یا ددلاین های اپلای فصل جدید) باز ایمیل رو تکرار میکنید و دیگه بعد از اون مرحله به نظرم پیگیری داستان بی فایده ست
    بودن میل ترک شاید خودتون رو هم درگیر حواشی کنه که بی فایده است
    هرچند اگه مثلا برای منشی دارید مدارکتون رو میفرستید میتونید بخوایید که اگه مدارک رو کامل دریافت کردند این رو با ایمیل برای شما کانفرم کنند (که قاعدتا هم مدارکتون سیف به دستشون میرسه و ایمیلتون هم دلیور میشه و نباید نگرانش باشید)

در کل خلاصه کنم:

اگه خیلی براتون این موضوع مهمه میتونید میل ترک رو استفاده کنید. بدی و خوب بودنش الگوی خاصی نداره و نمیشه حرف کلی در موردش زد
    ولی ببینید چه پوینتی ممکنه براتون داشته باشه این کار و ایا کمک شایانی به روند اپلایتون میکنه یا نه ...

موفق باشید
    سپاس فراوان..حرف شما بسیار منطقی بود..
    من ازش دیگه استفاده نمیکنم..

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز

تونستنش رو که بله حتما میتونید باز ایمیل بزنید. چرا نتونید؟! کار خلافی که انجام نمیدید! دارید علاقه مندی علمیتون رو به موضوعی نشون میدید
    ایمیل رو میتونید عوض کنید و حتی میتونید ذکر کنید که : من قبلا هم برای فلان پوزیشن اپلای کردم و این شانس رو نداشتم که پارتی از گروهتون باشم ولی پوزیشن جدید هم برام خیلی جالبه و امیدوارم که براین پوزیشن رزومه من کوالیفای باشه و بتونم عضوی از تیم احقیقاتیتون باشم و .....

یا میتونید بگید که من فلان تاریخ بهتون ایمیل زدم و به زمینه کاریتون علاقه مندم ولی اون موقع پوزیشنی نداشتید و الان که پوزیشن دارید میخواستم دوباره خدمتتون ایمیل بزنم و امیدوارم که این بار رزومه من ......BLAH BLAH BLAH

هرچند که معمولا (و نه همیشه!!) وقتی استادی میگه پوزیشن ندارم محترمانه داره ریجکت میکنه شما رو مگه اینکه بهتون بگه الان پوزیشن ندارم و فلان موقع ممکنه داشته باشم و دوباره بهم ایمیل بزن

خلاصه کنم:

ایمیل زدن شما هیچ ایرادی نداره ولی فکر کنید قبلش که اون استاد کلا از استایل رزومه شما خوشش اومده یا نه. اگه نیومده خب با ایمیل زدن مجدد نه وقت خودتون رو بگیرید و نه اینکه فکر خودتون رو درگیر چیزی کنید که میدونید نشدنیه و وقتتون رو روی موارد مطمین تر بذارید
    درصورت یکه استاد به طور کلی با استایل رزومه ای شما مشکلی نداشته باشه و فقط به دلیل نبود پوزیشن شما رو ریچکت کرده باشه مطمینا شانس اپلای مجدد خواهید داشت
    این مورد رو هم خود شما از نحوه ایمیل استاد و مصاحبه و ... مطمینا فهمیدید که شما مجایید و اون استاد و نظرش کجا...

موفق باشید
    دوست گرامی منظورتون اینه استاد که میگه پوزیشن نداره از رزومتون خوشش نیومده و ریجکتت کرده؟؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط negin1110 نمایش پست ها
    دوست گرامی منظورتون اینه استاد که میگه پوزیشن نداره از رزومتون خوشش نیومده و ریجکتت کرده؟؟؟
    دوست عزیز

من همچین موردی رو عرض نکردم :‌)
    منظورم خیلی خیلی کلی بود در مورد اون جمله

عرضم این بود که معمولا استادها محترمانه میگن پوزیشنی ندارم به معنی همون ریجکت ولی نه همیشه!

خیلی وقت ها استادا میگن ما پوزیشنی الان نداریم فلان موقع باز بهم ایمیل بزن یا فلان موقع اپلای کن دوباره یا من رزومه تو نگه میدارم و به محض پوزیشن بهتون خبر میدم و .....

شما از نحوه جواب استاد میتونید درک کنید که کلا از استایل رزومه تون از بیس خوشش نیومده یا اینکه واقعا اون موقع پوزیشنی نداره
    منظورم این بود

موفق باشید

سلام دوستان
    من یه سوالی داشتم ولی نمیدونم جای پرسیدنش در این تاپیک درست هست یا نه ولی به هرحال ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

من میخوام ایمیل زدن به اساتید را شروع کنم ولی یه مسئله هست که کمی سردرگمم کرده. من دو تا مقاله isi دارم که یکیش چاپ شده و اون یکی پذیرفته شده و شاید تا 20-15 روز آینده چاپ بشه. آیا بهتره منتظر بمونم که اون مقاله چاپ بشه و بعد اپلای کنم و یا از الان شروع به ایمیل زدن کنم و در رزومه بنویسم که پذیرفته شده؟

با تشکر فراوان

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط federico نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوالی داشتم ولی نمیدونم جای پرسیدنش در این تاپیک درست هست یا نه ولی به هرحال ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

من میخوام ایمیل زدن به اساتید را شروع کنم ولی یه مسئله هست که کمی سردرگمم کرده. من دو تا مقاله isi دارم که یکیش چاپ شده و اون یکی پذیرفته شده و شاید تا 20-15 روز آینده چاپ بشه. آیا بهتره منتظر بمونم که اون مقاله چاپ بشه و بعد اپلای کنم و یا از الان شروع به ایمیل زدن کنم و در رزومه بنویسم که پذیرفته شده؟

با تشکر فراوان

دوست عزیز

شما همون مقاله رو با همون استتوس اخیرش که accepted هست توی مقاله تون بنویسید
    یعنی مقاله رو ذکر کنید و جلوش بنویسید که اکسئت شده در فلان تاریخ
    هروقت هم انلاین شد که خب ادیت میکنید رزومه رو
    این دلیلی نمیشه که اپلای نکنید (حداقل به این دلیل)

ولی در کل اگه خودتون دوست دارید این مدت رو صبر کنی خب بحث دیگه ایه

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط federico نمایش پست ها
    سلام دوستان

با تشکر فراوان
    من با علی موافقم.
    ایمیل بزنید و بگید که پذیرفته بشه. چون معمولا الان استادا جواب خوب هم بهتون بدن بازم 100% تضمینی وجود نداره.
    الان ایمیل زدن رو شروع کنید( به نظرم چون الان سر استادا خلوت تره شاید راحت تر بهتون جواب بدن)، موقع اپلای مقاله در دسترس هستش که استاد کاندیداهای مختلف رو با هم مقایسه کنه.

البته این نظر منه صرفا!

Junior Member

سلام دوستان من یه راهنمایی میخواستم ، فک کنم فرصت اسکولار شیب برای بعضی دانشگاها داره تموم میشه و یه استاد به من گفتن که الان دیگه شما نمیتونی اقدام کنی اگه میخوای سلف فاند اقدام کن من میخوام که بهشون بگم من بدون فاند برام سخته و دوست دارم باهاشون همکاری کنم اگه میتونن میشه منو برا ترم بعد بردارن ولی با فاند و اسکولارشیب حالا نمیدونم متن درست برا فرستادن چی باشه اگه ممکنه منو راهنمایی کنید لطفا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    میکروبیولوژی بالینی - دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

در مورد موضوع ایمیل نکات زیر خیلی مهمه:

وضعیت فعلی شما و اینکه در حال حاضر دانشجو هستید (Current student ) یا دانشجوی احتمالی / دانشجوی آینده (Prospective Student)

چه زمانی قصد دارید برای اخذ پذیرش تحصیلی اپلای کنید

درخواست یا سوالتان (حداکثر در ۳ یا ۴ کلمه)

برای مثال:
    Fall 2017 Prospective Student: Need admission Information

یک نمونه ایمیل به استاد:

Dr. ......./ Prof. ........ ,

I'm applying to the PhD program in neuroscience at [University] for fall 2010, and I'm especially interested in your lab. My previous research experience is in [research area], but I am also interested in [neuroendocrinology].I would like to learn more about your work, particularly your recent paper on [subject of the paper]. My experience working with [developmental stuff] taught me [something relevant to endocrinology], so I am especially intrigued by the connections between the endocrine system and neural development. Is this something that I could explore in a rotation with your lab? Are you currently accepting new graduate students?If you have the time, I would love to discuss this with you by email or by phone (you can reach me at [number]). I am also happy to tell you more about myself and my background, and can provide copies of my CV and transcripts upon request.Thanks for your time, and I hope to hear from you soon!

Sincerely,

your name