صفحه 535 از 589 نخستنخست ... 35435485525526527528529530531532533534535536537538539540541542543544545585 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,341 تا 5,350 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya296 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من از دانشگاه مادرید پذیرش گرفتم و 10 روز پیش یه ایمیل برای من اومد که نوشته بودن برای تکمیل و پذیرش نهایی پروپزال خودتون رو بفرستید و استاد راهنماتون رو معرفی کنید.
    اما هیچ نامه پذیرشی برای من نفرستادن... الان به نظر شما من چه متن ایمیلی براشون بفرستم و تقاضای نامه پذیرش داشته باشم؟؟
    لطفا منو راهنمایی کنید
    سپاس فراوان از همه
    دوست عزیز اگر سوالتون رو در صفحه مربوط به دانشگاه خودتون مطرح کنین شاید سریعتر و کاملتر جواب بگیرین. اما چیزی که به ذهن من میرسه اینه که شما یه ایمیل بزنین و بهشون بگین ازونجاییکه گرفتن ویزا در ایران کمی زمانبر هستش لطفا نامه ادمیشن من رو زودتر ارسال کنین تا بتونم پروسه ویزا رو به جریان بندازم. موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

سلام.من یه ایمیلی زدم واستاد در جوابم گفت:
    Dear xxx
    If you want to work with me,I will strongly suggest you to apply for our Ph.D program.
    حالا من نمیدونم این یه تمپلیت هست یا اون strongly منظور مثبتی داره.
    ممنونم راهنماییم کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidian نمایش پست ها
    Dear xxx
    If you want to work with me,I will strongly suggest you to apply for our Ph.D program.
    ممنونم راهنماییم کنید
    حتما اپلای کنید و اسم استاد رو بعنوان سوپروایزر قید کنید. موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture at University of Tehran

سلام و خسته نباشین. هر دو فرضی که مطرح کردین احتمالِ صحتِ بالایی دارن، با این‌حال به‌نظر می‌رسه قسمتِ اثباتیِ ماجرا کمی پررنگ‌تر باشه. به هر روی با فرستادنِ درخواست برایِ برنامه‌یِ دکترا و اشاره به نامِ استادِ نامبرده، شانسِ خوبی در پیش خواهید داشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidian نمایش پست ها
    Dear xxx
    ممنونم راهنماییم کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه

درود و خسته نباشین. به‌نظر می‌رسه اشاره به ای‌مِیلِ خودِ دانشگاه و عنوانِ این مسأله که رَوَندِ اخذِ ویزا در ایران حاجت به زمانی مقتصی داره، بتونه کمکی کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط n00shin نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر سوالتون رو در صفحه مربوط به دانشگاه خودتون مطرح کنین شاید سریعتر و کاملتر جواب بگیرین. اما چیزی که به ذهن من میرسه اینه که شما یه ایمیل بزنین و بهشون بگین ازونجاییکه گرفتن ویزا در ایران کمی زمانبر هستش لطفا نامه ادمیشن من رو زودتر ارسال کنین تا بتونم پروسه ویزا رو به جریان بندازم. موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام و خسته نباشین. ورقِ آچهار احتمالاً معیارِ صحیحی جهتِ قضاوت نیست، چه‌بسا اما بشه رویِ تعدادِ کلمات مانورِ بیشتری داد. با این توصیف، به‌نظرم نوشتنِ نامه‌ای با ۳۰۰ تا ۵۰۰، نه‌چندان طولانی و نه‌حتماً اندک به‌شمار میاد. پیرامونِ مقاله‌یِ غیرِ‌مرتبط هم احتیاجی نیست در ای‌مِیل به استاد موردِ اشاره‌یِ مستقیم قرار بگیره، با این‌وجود شاید در تعدادِ مقالات اون رو بگنجانید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Nscience نمایش پست ها
    دوست عزیز منظور از ایمیل طولانی رو میشه توضیح بدید؟ مثلا نصف ورق A4 طولانی حساب میشه؟
    و سوال دوم اینکه اگر مقاله ای که داریم به کار استاد و موضوع PhD مربوط نباشه بازهم ذکرش در ایمیل مثبت هست؟

مرسی

Junior Member

سلام دوستان
    من ارشد مکانیک دارم و قصد دارم برای ارشد مجدد (second master) اقدام کنم. قانون این هست که باید موضوع متفاوتی انتخاب کرد برای ارشد مجدد.
    توی ایمیلی که به استاد میزنم چی باید بنویسم و روی چی مانور بدم؟
    هیچ جا نمونه پیدا نکردم که بدونم چیا باید گفته بشه و چیا نباید
    مثلا:
    لیسانسم یا ارشد اول
    دلیل ارشد مجدد خوندنم
    و...
    پیشنهادی دارید؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط zhabibi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ارشد مکانیک دارم و قصد دارم برای ارشد مجدد (second master) اقدام کنم. قانون این هست که باید موضوع متفاوتی انتخاب کرد برای ارشد مجدد.
    مثلا:
    لیسانسم یا ارشد اول
    دلیل ارشد مجدد خوندنم
    و...
    پیشنهادی دارید؟
    ممنون
    سلام

من شخصا تجربه ای راجع به این جریان ندارم ولی از دوستانم بودن که واسه ارشد دوم اپلای کردن.
    به نظر من کافیه که نشون بدید از ارشد اول فلان چیزها رو یادگرفتین و حالا خیلی مشتاقید که راجع به موضوعات دیگه (ارشد دوم) هم یاد بگیرید. کلا همه چیز رو مثبت نشون بدید. حتی اگر واقعیت چیز دیگه ای (مثلا پشیمانی) هست.

موفق باشید

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

نقل قول نوشته اصلی توسط zhabibi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مثلا:
    لیسانسم یا ارشد اول
    دلیل ارشد مجدد خوندنم
    و...
    پیشنهادی دارید؟
    ممنون
    بهتره دلیل قانع کننده ای برای ارشد مجدد داشته باشین. اگه فقط همینجوری بگین ارشد فلان کار رو کردم و الان مشتاق هستم دوباره تو فلان فیلد ارشد بخونم کافی نخواهد بود. میگن چرا از همون اول نرفتی دنبالش .... یه جای کار لنگ میزنه. باید بگین من فقط می تونستم برم فلان دانشگاه ارشد رو، اونجا فقط ابن فیلد بود. الان با توجه به سابقه ای که داشته ام فکر می کنم می تونم دوباره ارشد رو تو دانشگاهی که فیلد دوم اونجا هست، بخونم.
    یا باید بگین من از اول به فیلد دوم علاقعه داشتم ولی تو دانشگاهی که ارشد رو اونجا بودم امکانات آزمایشگاهی واسه فیلد دوم و تعداد اساتید کمتر بود و مجبور شدم فیلد اول رو بخونم.
    یا باید بگین اون موقع شناخت کافی نداشتم فیلد اول رو خوندم ولی الان متوجه شدم فیلد دوم خیلی بهتره از فلان لحاظ، فقط دانشگاه های ایزان خیلی تو فیلد دوم قوی و با کفایت نیستن.

اینجوری باید یه دلیل درست حسابی بیارید. (در کل واسه هر کاری که در کل فرایند به خارج رفتن می کنین، باید یه دلیل درست حسابی داشته باشین. نمیتونین بگین همینجوری عشقم کشید جو گیر شدم فلان کار رو کردم.) باید طرف مقابل کاملاً قانع شه که چرا فیلد اول رو به سوی دکتری ادامه نمیدید.

Junior Member

دوستان من تقریبا 1.5 ماه هست که دارم به آمریکا و کانادا ایمیل میزنم و تا حالا جواب درست حسابی ای نگرفتم، لیسانس و ارشدم هر دو از دانشگاه دولتی با معدل بالای 3.8 و نمره تافلم 112 عه
    تو متن ایمیلم اول خودم رو معرفی میکنم و رشته و دانشگاهم رو میگم، بعدش میگم که زمینه های کاری استاد که در راستای علایق منه رو عنوان میکنم و میگم که فلان مقاله ت رو خوندم و میخوام در مورد ایده هام باهاش صحبت کنم، در انتها هم به موضوع پایان نامه و زمینه هایی که در اونها تجربه کار پژوهشی دارم اشاره میکنم
    لطفا اگر مشکلی در ساختار ایمیل من هست بفرمایید، واقعا کلافه شدم دیگه