صفحه 552 از 589 نخستنخست ... 52452502542543544545546547548549550551552553554555556557558559560561562 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,511 تا 5,520 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

سلام من همیشه روی مسایل محتوایی با اساتید وارد تعامل میشدم.

شما تا زمان اپلای کردن که معمولا تا فوریه است ۵- ۴ ماه فرصت دارید. ایرادی ندارد که یکی دوبار سوال کنید و راهنمایی بگیرید ولی پیشنهاد میکنم زیاده روی نکنید. به خصوص برای مسایل اجرایی. معمولا استادها وقت زیادی برای مسایل اجرایی نمیگذارند و از سر باز میکنند. اگر هم دیدید که خیلی استقبال نمیکنند تا موقع ارسال مدارک برای پذیرش صبر کنید. همه اینها خیلی به کیفیت مکاتبات شما و اخلاق و منش استاد بستگی دارد.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosseinaza نمایش پست ها
    در ابتدا خیلی ممنونم از پاسختون و وقتی که گذاشتید!

من در حقیقت برای مستر میخوام برم و این رو هم در ایمیل معرفی به ایشون ذکر کرده بودم. با این تفاسیر پس بهتره راجع به یک تز یا یک پروژه باهاشون صحبت کنم, درسته!؟ البته تو این فکر بودم که مثلا یکی از کتاب هایی که در حوزه ی کاری ایشون هست رو مطالعه کنم بعد از ایشون سوال کنم( هر چند که شاید کمی مسخره بنظر برسه) ! سناریو دیگه ای که به ذهنم میرسه, سوال کردن در رابطه با ترکیب کار ایشون با پیشینه ی کارهای خودم هست( گرچه شک داشتم چون گفتم شاید خیلی استقبال نکنن!)

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام من همیشه روی مسایل محتوایی با اساتید وارد تعامل میشدم.

شما تا زمان اپلای کردن که معمولا تا فوریه است ۵- ۴ ماه فرصت دارید. ایرادی ندارد که یکی دوبار سوال کنید و راهنمایی بگیرید ولی پیشنهاد میکنم زیاده روی نکنید. به خصوص برای مسایل اجرایی. معمولا استادها وقت زیادی برای مسایل اجرایی نمیگذارند و از سر باز میکنند. اگر هم دیدید که خیلی استقبال نمیکنند تا موقع ارسال مدارک برای پذیرش صبر کنید. همه اینها خیلی به کیفیت مکاتبات شما و اخلاق و منش استاد بستگی دارد.

موفق باشید

خیلی متشکرم! متاسفانه متوجه منظورتون از "مسایل اجرایی" نشدم امکانش هست بیشتر توضیح بدید؟!

ApplyAbroad Superstar

سلام گاهی دانشجوها از مراحل پذیرش یا مراحل دریافت فاند از استاد سوال میکنند - نه دقیقا محتوای موضوع پایان نامه - در حالیکه عموما این موارد روی وبسایت دانشگاه هست. خوب استاد هم ممکن است حوصله / وقت برای این مسایل نداشته باشند و دانشجو را از سر باز میکنند یا کوتاه میگویند که مثلا سایت را بخوانید و ...

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosseinaza نمایش پست ها
    خیلی متشکرم! متاسفانه متوجه منظورتون از "مسایل اجرایی" نشدم امکانش هست بیشتر توضیح بدید؟!

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام، استادی از دانشگاه UNSW استرالیا به من گفت سوپروایزرم میشه. من ازش دررابطه با نوشتن پروپوزال پرسیدم، اون گفت صبر کن توی چند روز آینده باهم بیشتر صحبت میکنیم.

الان حدود 10 روز گذشته و خبری نشده ازش! میخوام بهش ایمیل بزنم و در رابطه با شرایط بپرسم. به نظرتون محتوای ایمیلم چی باشه؟

ممنون از راهنمایی

نقل قول نوشته اصلی توسط moosavi_69 نمایش پست ها
    سلام، استادی از دانشگاه UNSW استرالیا به من گفت سوپروایزرم میشه. من ازش دررابطه با نوشتن پروپوزال پرسیدم، اون گفت صبر کن توی چند روز آینده باهم بیشتر صحبت میکنیم.

الان حدود 10 روز گذشته و خبری نشده ازش! میخوام بهش ایمیل بزنم و در رابطه با شرایط بپرسم. به نظرتون محتوای ایمیلم چی باشه؟

ممنون از راهنمایی
    آخرین ایمیلشو ریپلی کنین با متن زیر:

Hello Dr. X,

I was wondering if you have some time to talk about the proposal any of these days. If not, I can get back to you later.

Thanks,
    اگر با تبعیض جنسیتی زیاد آشنا نیستید، مستند (2011) Miss Representation را ببینید تا با شدت این نوع تبعیض در آمریکا بیشتر آشنا شوید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    روانشناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

سلام دوست عزیز ازین ایمیل جواب گرفتین شما؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra0psycho نمایش پست ها
    سلام دوستان. من می خوام با یک استاد استرالیایی در مقاله ی خودم همکاری کنم. متن فارسی ایمیلم رو می ذارم بخونین و نر بدید تا بعدا به انگلیسی تبدیلش کنم. بهم بگین کجاهاش نامناسبه لطفا:

پروفسور عزیز
    من قصد دارم تا نوشتن مقاله ای را شروع کنم و از شما می خواهم در این مقاله با من همکاری کنید. من کارشناسی ارشد روانشناسی از دانشگاه () هستم و همچنین در کلینیک روانشناسی مخصوص کودکان به عنوان بازی درمانگر کار می کنم. مقالات شما را در زمینه ی () خواندم و به نظرم موضوع مقاله ی من () می تواند جزو موضوعات مورد علاقه ی شما نیز باشد.
    از آنجاییکه تجربه و دانش شما را به خصوص در مقاله ی () درک کردم، از شما می خواهم من را یاری کنید.
    من قبلا یک مقاله با عنوان () در این زمینه نوشتم. وقتی مشغول جمع آوری داده ها برای آن بودم، در کنار آزمون نقاشی خانواده ، از کودکان آزمون نقاشی KHTP نیز گرفتم. بنابراین داده های من آماده است و فقط نیاز است تا نقاشی KHTP نمره گذاری شود.
    پروپوزال خود را به این نامه پیوست می کنم. در صورت نیاز، رزومه خود را برای شما خواهم فرستاد.
    از وقتی که می گذارید ممنونم
    با احترام
    زهرا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    روانشناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

سلام دوستان من میخام هلند اپلای کنم واسه دکترا. ولی فکر میکنم به راحتی دانشجو نمیگیرن اینا. و حتما باید یه استادی بشناستت. من قصد دارم به یه استاد ایمیل بزنم و بهش بگم که میخام دانشجوی دکتراش بشم و قبلش حاضرم برای اشنایی بیشتر، یه کار تحقیقاتی براش انجام بدم. نظرتون راجع به اینطوری ایمیل زدن چیه؟

ApplyAbroad Superstar

سلام در هلند عمده پذیرش دکتری از طریق پوزیشنهایی است که دانشگاه اعلام میکند و معمولا مستلزم کار با یک استاد - یا گروهی از اساتید - در چهارچوب یک پروژه تعریف شده است. بنابراین اگر جایی پوزیشنی اعلام میشود قطعا قصد گرفتن دانشجو دارند و راحتی یا مشکلی آن بستگی به رقابت بین متقاضیان دارد چون معمولا در نهایت کسی موفق میشود پوزیشن را بگیرد. البته در موارد نادر هم هیچکدام از متقاضیان شرایط کافی ندارند و باید دوره تقاضا تمدید شود یا پس از مدتی دوباره پوزیشن اگهی شود.

در مورد همکاری با اساتید برقراری ارتباط به نظرم کار خیلی مثبتی باشد. شرایط کار مشترک را ولی با دقت برنامه ریزی کنید که فکرتان خام به نظر استاد نرسد. مثلا اگر فکری برای مقاله یا کار پژوهشی دارید فکر میکنم بد نباشد آنرا کمی گسترش و عمق دهید و به شکل یک پروپوزال به استاد برای کسب نظر ارسال بفرمایید. اگر نظر دادند و مشارکت کردند از ایشان اجازه بگیرید که در طول کار هم از نظرشان استفاده کنید و مشورت بگیرید. به این ترتیب ارتباطی برقرار میشود که به هنگام پذیرش برای دکتری شاید کمک کند.

همه اینها برای شرایطی است که بخواهید فاند دریافت کنید. اگر در شرایط هستید که شهریه بپردازید و هزینه ها را خودتان به عهده بگیرید که چهار چوب پروپوزال را برای اساتید ارسال بفرمایید و ببینید که مایلند سوپروایزری کار را به عهده بگیرند؟

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط moondiby نمایش پست ها
    سلام دوستان من میخام هلند اپلای کنم واسه دکترا. ولی فکر میکنم به راحتی دانشجو نمیگیرن اینا. و حتما باید یه استادی بشناستت. من قصد دارم به یه استاد ایمیل بزنم و بهش بگم که میخام دانشجوی دکتراش بشم و قبلش حاضرم برای اشنایی بیشتر، یه کار تحقیقاتی براش انجام بدم. نظرتون راجع به اینطوری ایمیل زدن چیه؟

Keep Calm and APPLY ON

سلام دوستان. ممنون میشم در دو مورد زیر راهنمایی کنید.
    1- "transcripts from your undergraduate and graduate degrees" در واقع همون ریز نمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد هست؟ چطور باید نمره ها رو به یه استاد ایمیل بزنم؟ منظورم این هستش که باید یک فایل ورد درست کنم و حودم تک تک نمره ها رو وارد کنم؟
    2- من نمره های دوره کارشناسیم به علت یک مشکل خانوادگی که درگیرش بودم اصلا خوب نیستند. می تونم این مورد رو هم ذکر کنم که جنبه منفی پایین بودن نمره ها رو کم کنه؟
    Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad_78 نمایش پست ها
    سلام دوستان. ممنون میشم در دو مورد زیر راهنمایی کنید.
    1- "transcripts from your undergraduate and graduate degrees" در واقع همون ریز نمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد هست؟ چطور باید نمره ها رو به یه استاد ایمیل بزنم؟ منظورم این هستش که باید یک فایل ورد درست کنم و حودم تک تک نمره ها رو وارد کنم؟
    2- من نمره های دوره کارشناسیم به علت یک مشکل خانوادگی که درگیرش بودم اصلا خوب نیستند. می تونم این مورد رو هم ذکر کنم که جنبه منفی پایین بودن نمره ها رو کم کنه؟
    1- بله همون ریزنمرات هست. شما ریزنمره ای که از دانشگاه میگیرید (همراه با تایید سازمان مرکزی برای دانشگاه آزاد یا وزارت علوم برای دانشگاه های سراسری) می برید ترجمه ی رسمی میکنید. بعد اصل و ترجمه رو اسکن میکنید و در آخر بصورت پی دی اف برای استاد میفرستید.
    2- بنظرم گفتنش فایده نداره یا حتی ممکنه ضرر هم داشته باشه. ممکنه دقت نکنه یا براش نمره ارشد مهم تر باشه ولی اگه بگید باعث میشه توجهش جلب بشه.