صفحه 557 از 589 نخستنخست ... 57457507547548549550551552553554555556557558559560561562563564565566567 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,561 تا 5,570 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Junior Member mparsa01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tissue Engineering

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام پروپوزال که نه شما الان وسط دوره دکتری هستید قاعدتا. ولی موقع تماس با استاد باید کاملا مشخص بفرمایید اولا ...

راستش من الان امضای شما را ناگهان دیدم که نوشته اید دانشجوی دوره کارشناسی هستید خوب سوال برایم هست که این چطور با visiting research student مطابقت پیدا میکند؟

موفق باشید
    ممنونم. واقعیتش از اینجا بگم که من سال آخر کارشناسی هستم و ٨ واحد بیشتر ندارم. پروژه کارشناسیم تموم شده الان دارم کار های عملیش رو انجام میدم واسه نوشتن مقاله. دیروز مدارکم رو واسه دانشگاه ملبورن برای یک دوره ی تحقیقاتی تابستانی فرستادم که نوشته بود دانشجویان سال آخر کارشناسی یا سال اول ارشد میتونن اپلای کنن. اینو خوب میدونم که نمیشه به یک دانشگاه برای پذیرش امیدوار بود. مشخصات دوره ی visiting research studnet رو در دانشگاه UBC خونده بودم که بخشیش این بود

The student can be either:

enrolled in an undergraduate, graduate, or graduate-equivalent program at another international university

برداشت من از این جمله این بود که دانشجویان کارشناسی یا فارغ‌التحصیل که خارج از کانادا درس میخونن میتونن اپلای کنن. و شایدم برداشت من اشتباه باشه و اگر هست ممنون میشم از تجربیاتتون بهم بگید. در ضمن خودمم دیدم بعضی ها بعد از اتمام دوره کارشناسی شون یک سال دوره visiting research studnet رو گذروندن.

BSc Student, Biomedical Engineering

ApplyAbroad Superstar

سلام این سوال را بهتر است به دوستانی که الان در بریتیش کلمبیا هستند واگذار کنیم .

ولی به عنوان قاعده کلی دانشجویان دوره کارشناسی میتوانند به صورت مهمان از یک ترم تا یک سال در دانشگاه دیگری تحصیل کنند و نمره های آنها برای دانشگاه مادر قابل قبول است. معمولا هم دانشگاهها با هم قرارداد دارند و تبادل دانشجو بین دانشگاههایی که با هم قرار دارند انجام میشود.

visiting research student مربوط به دانشجویان پست گرد post grad هست که در حال تحقیق روی پایان نامه هستند و معمولا هم فقط به دانشجویان دوره دکتری اطلاق میشود.

ولی این قاعده کلی است و من الان میبینم که بریتیش کلمبیا این امکان را به دانشجویان لیسانس هم داده مشروط بر اینکه برای UBC-recognized “bridging” program. باشد. این به این معنا است که دانشجو در حال گذار از کارشناسی به ارشد است. که در این صورت خوب معنی پیدا میکند. البته میبینم که مجوز دانشگاه مادر - یعنی دانشگاه شما درایران - را هم میخواهد. پس کوتاه شما باید پذیرش ارشد داشته باشید و دانشگاهتان هم موافقت کند.

در هر صورت برای پیدا کردن استاد پیشنهاد میکنم با اساتیدی که هدف شما را تامین میکنند مکاتبه کنید و سوال کنید چه چیزی لازم دارند. سایت دانشگاه اشاره ای به پروپوزال نکرده ولی قاعده این است که شما از روی یک چهارچوبی با استاد وارد صحبت شوید و این چهار چوب اگر پروپوزال تمام و کمال نباشد باید حداقل حوزه و هدف برنامه و کمکی که استاد میتوانند بکنند را به خوبی روشن کند.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mparsa01 نمایش پست ها
    ممنونم. واقعیتش از اینجا بگم که من سال آخر کارشناسی هستم و ٨ واحد بیشتر ندارم. پروژه کارشناسیم تموم شده الان دارم کار های عملیش رو انجام میدم واسه نوشتن مقاله. دیروز مدارکم رو واسه دانشگاه ملبورن برای یک دوره ی تحقیقاتی تابستانی فرستادم که نوشته بود دانشجویان سال آخر کارشناسی یا سال اول ارشد میتونن اپلای کنن. اینو خوب میدونم که نمیشه به یک دانشگاه برای پذیرش امیدوار بود. مشخصات دوره ی visiting research studnet رو در دانشگاه UBC خونده بودم که بخشیش این بود

The student can be either:

enrolled in an undergraduate, graduate, or graduate-equivalent program at another international university

برداشت من از این جمله این بود که دانشجویان کارشناسی یا فارغ‌التحصیل که خارج از کانادا درس میخونن میتونن اپلای کنن. و شایدم برداشت من اشتباه باشه و اگر هست ممنون میشم از تجربیاتتون بهم بگید. در ضمن خودمم دیدم بعضی ها بعد از اتمام دوره کارشناسی شون یک سال دوره visiting research studnet رو گذروندن.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Veteran

سلام دوستان. میخوام به عنوان visiting research studnet برای دانشگاه UBC اپلای کنم اما خب نوشته که اول باید سوپر وایزر پیدا کنید. سوالم اینه که واسه تماس با سوپر وایزر حتما پروپوزال هم نیازه یا فقط یه درخواست بدم و CV رو بفرستم؟
    سلام
    شما میتونید برای ویزیتینگ اقدام کنید و نیاز به پروپزال ندارید ولی معمولا یک پلن نیاز هست. من رویه بریتیش کلمبیارو نمیدونم ولی امریکا با یک ریکام قوی هم میتونید و رزومه هم باید پیوست کنید +درخواست. من معمولا دیدم اساتید دانشجو رو ریکام میکنند به PI برای ویزیتنگ در مقطع لیسانس ( دانشجوهایی که از ایران اومدند).
    سامر سکول ها که خیلی راحت هستند فقط مساله هزینه هست. موفق باشید

ApplyAbroad Guru

سلام دوستان. میخوام به عنوان visiting research studnet برای دانشگاه UBC اپلای کنم اما خب نوشته که اول باید سوپر وایزر پیدا کنید. سوالم اینه که واسه تماس با سوپر وایزر حتما پروپوزال هم نیازه یا فقط یه درخواست بدم و CV رو بفرستم؟
    اگر منظور graduate research visitor است عموما استادان پتانسیل که در فیلد شما کار میکنند را باید با سی وی مکاتبه کنید و ببینید ظرفیتی برای قبول ویزیتور دارند یا خیر. ریسرچ پلن را عموما میخواهند ولی پروپوزال بستگی به نوع پروژه و کار ممکن است خواسته نشود یا در حد همان طرح ریسرچ پلن مطرح شود‌
    تا جایی که حضور ذهن دارم قبلا در یو بی سی ویزیتور ریسرچ بایستی مشابه دانشجو ثبت نام و مراحل لازم را مشابه دانشجوی گراجوییت طی میکرد. یعنی همان مراحل اپلای و نامه پذیرش مشابه دانشجوی تحصیلات تکمیلی. برخی دانشگاهها روال متفاوتی برای ویزیتور ریسرچ دارند اما در همه حال سوپرشارژر نقش کلیدی در پذیرش دارد و وجود فاند در صورت نیاز و ظرفیت پذیرش در پروژه تعریف شده و زمینه کاری دانشجو به همراه سی وی و مقالات اخیر و ریکامندیشن های احتمالی نقش اصلی را در این خصوص بازی میکنند به ویژه برای یو بی سی که احتمالا در رشته های مثلا مهندسی تعداد اپلیکنت اینترنشنال بالاست.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

Visiting research student در مقطع لیسانس هم امکان پذیر است و موسسه MITACS کانادا بورس های سالانه ای به دانشجویان لیسانس از کشورهای خاص برای پژوهش در کانادا اعطا می کند. متاسفانه ایران جزو کشورهای مشمول این بورس (Globalink) نیست.

اگر هزینه هایتان را خودتان میتوانید تامین کنید با فرستادن رزومه برای استادها میتوانید بپرسید که آیا شما را میتوانند برای یک ترم تابستان در گروه پژوهشی خودشان بپذیرند یا خیر. اگر رزومه قوی و مرتبطی داشته باشید غیرممکن نیست. منتهی دستمزد و حقوقی دریافت نخواهید کرد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

سلام دوستان.من کارشناسی معماری با معدل بالا از دانشگاه ازاد تهران مرکز دارم.میخواستم برای پایان نامم به اساتید ایمیل بزنم که در انتخاب موضوع به من کمک کنند و از این طریق کم کم با استاد در ارتباط باشم و پذیرش بگیرم.میخواستم ببینم همچین چیزی امکان پذیر هست و چه ایمیلی باید بهشون بزنم؟
    ممنون که جواب میدید

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

سلام من اولا به شما تبریک میگویم که از الان در دوره کارشناسی به فکر کار جدی و با کیفیت هستید. این خیلی عالی است.

سوال شما: بلی امکان پذیر هست. ولی خیلی شاید راحت نباشد. به خاطر اینکه شاید اساتید کمی باشند که علاقه نشان بدهند و شما باید خیلی جستجو و تلاش کنید تا فردی را پیدا کنید که حاضر باشد وقت بگذارد و کمک کند.

در هر صورت مسیر این است: فکرتان برای پایان نامه را بسط دهید. معمولا با یک سوال خیلی دوستان شروع میکنند. ادبیات مربوط و چهارچوب علمی کارتان را خوب مطالعه کنید. آنها را روشن و واضح بنویسید. اول با دوستانتان افکارتان را طرح کنید بخواهید متن اولیه را ببینند سوالهایی که به ذهن آنها میرسد را جواب بدهید.

با اساتید فعلی وارد صحبت شوید و نظر آنها را بگیرید و اعمال کنید.

از اساتید فعلی مشورت بگیرید در ارتباط با افرادی که ممکن است جایی در دنیا حاضر باشند کمک کنند.

خودتان هم جستجو کنید و متن را بفرستید و نظرات را بگیرید....تا آخر کار.

در این مقطع کار مشکلی خواهد بود. ولی تلاشتان چه به نتیجه برای پایان نامه برسد چه نرسد بسیار برای یادگیری راه و چاهها در ادامه تحصیلاتتان موثر است.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Yasaman_g نمایش پست ها
    سلام دوستان.من کارشناسی معماری با معدل بالا از دانشگاه ازاد تهران مرکز دارم.میخواستم برای پایان نامم به اساتید ایمیل بزنم که در انتخاب موضوع به من کمک کنند و از این طریق کم کم با استاد در ارتباط باشم و پذیرش بگیرم.میخواستم ببینم همچین چیزی امکان پذیر هست و چه ایمیلی باید بهشون بزنم؟
    ممنون که جواب میدید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام بر همه. در یه دانشکده ای چندین استاد مرتبط با ریسرچم وجود داره. به یکی ایمیل زدم جواب نداد. حالا اگر بخوام به بقیه ایمیل بزنم، آیا لازمه به اینکه به فلانی هم ایمیل دادم یا خیر؟ اگر بله، ممنون میشم راهنماییم کنید تو ایمیل دقیقا چی بگم؟ ممنون. یا علی

ApplyAbroad Superstar

سلام اگر در متن ایمیل بگویید که در حال بررسی امکان شروع پروژه دکتری روی موضوع X هستید و در این مرحله نظر اساتید مختلف را جویا میشوید ایرادی ندارد. د رمتن اشاره کنید درحا حاضر نظر اساتید مختلف را میگیرید تا پروپوزال اولیه تهیه کنید و در عین حال سوپروایزر های بالقوه را شناسایی کنید برای همین با اساتید مختلف در تماس هستید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط iliailiaey نمایش پست ها
    سلام بر همه. در یه دانشکده ای چندین استاد مرتبط با ریسرچم وجود داره. به یکی ایمیل زدم جواب نداد. حالا اگر بخوام به بقیه ایمیل بزنم، آیا لازمه به اینکه به فلانی هم ایمیل دادم یا خیر؟ اگر بله، ممنون میشم راهنماییم کنید تو ایمیل دقیقا چی بگم؟ ممنون. یا علی

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member

سلام دوستان.
    ممنون می‌شم من رو در ویرایش متن ایمیلی که به اساتید می‌فرستم راهنمایی کنید. متن را چطور اصلاح کنم که بهتر بشه؟
    سپاس

Subject: Interested in doing research in XX

Dear Prof. X,

I am writing to express my keen interest to apply for a PhD position under your supervision. I hold my M.Sc. in Electrical Engineering-Power in University of X, City, Iran, on March 2016.
    My areas of research include A; and B. I am also interested in C and D. I have four papers published or under review and one paper in preparation. Moreover, I have over six years’ experience conducting studies on power systems working in the electric power industry. Furthermore, I fluently speak English and I have a basic knowledge of German.
    I would continue my studies in XX. As I have searched your website well and I know your work areas are so relevant to my research areas, I apply for a PhD position under your supervision.

Please find my CV attached to this email. I would be delighted if you would consider me as a researcher working in your research group.
    I look forward to hearing from you.

Sincerely,
    My name