صفحه 56 از 589 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106156556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط negin124 نمایش پست ها
    من منظور از اینکه مقاله های استادا رئ بخونیم نفهمیدم!!!
    یعنی از توش سوال در بیاریم بپرسیم یا بگیم خیلی خوب بود؟؟
    هیچ کدام. یعنی خودتون رو با زمینه کاری استاد آشنا کنید و در علائق پژوهشی تون ذکر کنید.

به كدوم استاد بايد ايميل بدم؟

سلام.
    من يه چند روزيه كه شروع كردم به ايميل دادن به استادا اما تا حالا تونستم فقط به 3 تا ايميل بدم كه همونطور كه حدس ميزنيد جواب هم ندادن. مشكل من اينه كه دقيقا نميدونم به كدوم استادا بايد ايميل بدم. مثال بزنم. من ميخوام كامپيوتر ساينس اپلاي كنم. اول يك دانشگاه هدف رو مشخص ميكنم. مثلا USC كه خيلي هم بزرگه بعد ميرم توي قسمتي research lab و آزمايشگاه ها رو نگاه ميكنم. عنوان 3 تا آزمايشگاه به نظرم مناسب مياد. يكي يكي باز ميكنم ميشه 3 تا استاد (مسئول آزمايشگاه) بعد همه پروژه هاي اون آزمايشگاه رو نگاه ميكنم و مقاله هاي دو سال اخير استادا رو هم نگاه ميكنم. اما آخرش ميبينم كه هيچكدوم از پروژه ها يا كارها (حتي با وجود اينكه بعضي هاش از نظر زمينه اي چيزيه كه يه نيمه تجربه اي هم دارم) رو خيلي دوست ندارم. تموم ميشه. حالا اين دانشگاه جزو اونايي هست كه از نظر دانشگاهي خيلي هم ازش خوشم مياد, اينطوري اصلا نبايد توش اپلاي هم كنم.
    حالا اين يه دانشگاه خيلي بزرگ بود. توي دانشگاه هاي كوچيك كه به زور شايد يه استاد پيدا بشه اونم با شانس زير 10% شايد از كارهاي قبليش خوشم بياد.
    با اين روند توي كل 130-140 تا دانشگاه امريكا كه كامپيوتر ساينس دارن من كمتر از 10-15 تا استاد پيدا ميكنم كه احتمالا هيچ كدومشون هم جواب ندن و يا چند تاشون جواب بدن از دانشگاه هايي كه دوست ندارم برم.
    به نظر يه جاي كار مشكل داره. سئوال دقيقم اينه كه به چه استادي ايميل بايد داد؟ و آيا اصلا روشي كه من ميرم براي ايميل دادن درست هست يا نه.

سلام
    من می خوام به یه استادی ای میل بزنم که رو صفحه اش نوشته برای دکترا باید همراه ای میلتون یه مقاله ی در حد ژورنال هم باشه. من مقاله ام تقریبا تموم شده. می تونم Draft شو واسش بفرستم؟ نمی دونم این کار درستیه یا نه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    هیچ کدام. یعنی خودتون رو با زمینه کاری استاد آشنا کنید و در علائق پژوهشی تون ذکر کنید.

بیشتر منظورم تو ایمیل های بعدیه!! وقتی گفت اپلای کن . دیگه ایمیل ندم ؟
    آخه همشون هم تاکید دارن که پذیرش تو دانشگاشون خیلی تحت شرایط سخته!!!
    ویرایش توسط negin124 : September 18th, 2011 در ساعت 09:52 PM

Junior Member

سلام دوستان

من الان میخوام ایمیلای قبلیم رو بازیابی کنم یعنی دوباره شروع کنم به استادا ایمیل زدن... یکی از اونا رو تو #549 پست گذاشتم لطفا دوستان نظرشون رو بگن....

خیلی ممنون

سلام
    من یک سوال دارم. پارسال که می خواستم اپلای کنم از همین الگوهایی که بچه ها گذاشتن تو سایت استفاده می کردم ولی اصلا جواب نگرفتم. امسال موندم چیکار کنم، خیلی از بچه ها رو می شناسم که
    رشته شون یک چیز دیگه بوده و از دانشگاه های کانادا که حتما نیاز به مکاتبه با استاد داره تو یک رشته دیگه پذیرش گرفتن. واقعا موندم چطوری به استاد ایمیل بزنم که جواب بده. اگر راهنمایی دارن بگین لطفا.
    (من رشته ام صنایع هست و می خوام مدیریت بخونم)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tehran

سلام دوستان
    من لیست استادای یه دانشگاه رو از یکی از دانشجوهای دکترای اونجا گرفتم عیبی ندار توی ایمیلم به استاده بگم فلانی کانتکت اینفورمیشن تو رو به من داده؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط moon a نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیست استادای یه دانشگاه رو از یکی از دانشجوهای دکترای اونجا گرفتم عیبی ندار توی ایمیلم به استاده بگم فلانی کانتکت اینفورمیشن تو رو به من داده؟
    لزومی نداره بگید. چرا اصلا میخواهید مطرح کنید؟ لیست و اطلاعات تماس همه استادها روی وب سایت دانشکده ها هست.

Junior Member

سلام دوستان من این ایمیل برای استادی که قبلا گفته بود جا ندارم میخوام بفرستم نظرتون رو بگید

Dear Prof. ******

I corresponded with you several months ago to see if there was an opportunity for me to pursue my PhD studies under your supervision.
    Unfortunately, you were not accepting any more students at that specific time.
    Since I am eager to join your research group, I am contacting you again to see whether a vacancy has opened recently or not?
    I should inform you that I have taken the TOEFL test and my TOEFL iBT score is ##.
    Moreover, I have attached my NEW resume and would be really grateful if you could let me know your thoughts on it.

If you require any further information, please do not hesitate to contact me.

I would like to thank you in advance for your time and look forward to hearing from you.

best regards,

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط msc87 نمایش پست ها
    سلام دوستان من این ایمیل برای استادی که قبلا گفته بود جا ندارم میخوام بفرستم نظرتون رو بگید

Dear Prof. ******

I corresponded with you several months ago to see if there was an opportunity for me to pursue my PhD studies under your supervision.
    Unfortunately, you were not accepting any more students at that specific time.
    Since I am eager to join your research group, I am contacting you again to see whether a vacancy has opened recently or not?
    I should inform you that I have taken the TOEFL test and my TOEFL iBT score is ##.
    Moreover, I have attached my NEW resume and would be really grateful if you could let me know your thoughts on it.

If you require any further information, please do not hesitate to contact me.

I would like to thank you in advance for your time and look forward to hearing from you.

best regards,
    اول اینکه به نظرم خیلی رسمی به نظر می رسه. استاد و دانشجو رابطه رسمی دارند ولی نه اینقدر. ولی باز به سلیقه ها بر می گرده و مثلا من هیچ وقت اینقدر رسمی نمی نویسم.
    دوم اینکه باید نامه ات ارزش جدیدی ایجاد کنه. یعنی جدای اینکه یک دانشجوی دیگر می شی یه چیز دیگه ای هم بهش اضافه کنه. مثلا باید روی توانمندی هات تکیه کنی. نمره تافلت اگر خیلی خوب شده بنویسش اگر معمولی شده، نمره ات رو نگو. مثلا بگو که در طی این چند ماه روی چند تا مقاله کار کردی یا مثلا کار کردن با چه نرم افزاری رو یاد گرفتی یا توی چه تجهیزات، مواد، الگوریتم ها یا تکنیک هایی مهارت پیدا کردی. لازم نیست دقیقا توی این چند ماه اینکار رو کرده باشی، اما می تونی جمع بندی کنی و بگی تا کنون این چیزها رو به دست آوردی.
    دلیل مصر بودنت رو هم بنویس. تصور کن استاد نشسته داره کارش رو می کنه، یکی بهش ایمیل می زنه که من حتما می خواهم بیام باهات کار کنم. خب، یک دلیل خیلی خوب هم باید داشته باشی.
    لازم نیست نظرش درباره رزومه رو بپرسی. دردی ازت دوا نمی کنه و چندان رایج هم نیست.